Kumar illeti yardım edin

mtile12

Kayıtlı Üye
İş
Allah'a Kul Olabilmek
Selamın aleyküm kardeşlerim
Benim babam idaa illeti var nasıl vazgeçire bilirim. Başımıza çok şey geldi ama şekermiş gibi tatlı geliyor lütfen yardım edin Allah razı olsun

mtile12

Kayıtlı Üye
İş
Allah'a Kul Olabilmek
Bu konuyu yazarken bile üzüntüden hangi katagoride açacağımı unuttum mahzur görün

marble

Kayıtlı Üye
Aynısı benim başımda var milyonlarca dolar kaybetti hala oynuyor hastalık.

marble

Kayıtlı Üye
gene seninki idda imş benimki masalarda oynuyor parası bitti hala borç harç kredi oynuyor

dhardhar

Kayıtlı Üye
Ayni sorun bende de var ama benim yukselenim yay burcu. Ben hem.kazanip hem oynuyorum seviyorum kaybedinxe uzulup kazaninca cok mutlu oluyorum dunyalari kaybetmedim evi arabayi satmadim kredi cekip maca basmadim belki de daha o asamaya gelmedim.ama gercekten babaniz gibi insanlar var. Kendimi anlattim acaba nasil yardimci olabilirim diye hani valla ben cozumunu bulamadim kendim ama cozum piskoloji ama her onune gelen degil kitabi piskolog cozmez benim gibi olan ve ayni zamanda piskolig olan biri bulman cozer senin sorununu aslinda senin degil babanin. Baban da gonullu olmasi lazim sen disaridan ancak bakar uzulursun

xax2

Kayıtlı Üye
Zor uyuşturucu bağımlılığı gibi bir illettir kazandıkca kazanasın kaybettikce kazanasın gelir çıkmaz sokaklarla doludur . Kişi kendi özür iradesiyle bırakmadıkca dılarıdan bi etki malesef ki yok

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Umarım bırakır ama bu tiplerin tek bırakma yöntemi elini kolunu bağlamak. O derece yani.

mtile12

Kayıtlı Üye
İş
Allah'a Kul Olabilmek
Allah sizden razı olsun kardeşlerim Duadan başka bir çaremiz yok Allah bizi kötü alışkanlıklardan korusun bizlere de sizlere de yardım etsin

Ori

Kayıtlı Üye
Böyle bir babaya siz ve kalan aile fertlerinin son kumarında etrafında olmayacağını hatırlatacak önerilerde bulunmanız gerekecektir. Normal şartlarda sevgili üyelerin dediği gibi maalesef kısa sürede yola gelinecek bir durum değildir. Alışkanlıkların bırakılması zor ama imkansız değil. Kişi değerlerinden mahrum kaldığı halde neyin önemli olduğunu anlayacaktır. Tabi bu zor kullanmaktır. Bundan önce mutlaka doktora gitmeye ikna ederek bir doktor kontrolü şarttır.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Babanizin bir tekamul sinavi var. Bunu da halledecek merak etmeyin. Hayatta kimseyi hicbir olayi tenkit etmemek lazim

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Kötü alışkanlıkları bırakması için esmalar var. Onlarla dua edin.
Bir de neden oynadığını irdelemek lazım, mutlaka bir sebebi vardır bulup ortadan kaldırmanız gereken.

D

DAİMON

ve aleyküm es-selam

وَلاتُلْقُوا بِاَيْديكُمْ اِلَى التَّهْلُكَةِ
“Kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın” (Bakara, 2/195)
Sevgili Peygamberimiz de;
أَنَّ رَسُولَ للّهِ صَلَّي اللّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَضَى أنْ لا َضَرَرَ وَلا َضِرَارَ.
“Zarar vermek de zararı zararla karşılamak da yoktur.” (İbn Mace, Ahkam, 2331)

Bu ayeti ve hadisi her gün bir bardak suya okuyabildigin kadar oku ve babana içir.

Niyetini net bir şekilde getireceksin ama yuvarlak cümleler yok net olacaksın.
"Allah ım, babamı iddia oyunu illetinden kurtarman niyetiyle okuyorum." diye başka okudukça suya üfle.
Sürekli yaptıgından ayetler ona tesir edecektir. En az 40 gün yap. Çünkü 40 olgunluk yaşıdır. Sabır şart. Ya da her insanın yapısı farklı farklı oldugu için ve de kemikleşmiş bir şeyse daha da uzun sürebilir ama sabrederseniz bir eşy olacagı yoksa da Allah niyetinize ve göstermii oldugunuz sabra binaen size katından bir rahmet gönderecektir.
Buna inanın.

mtile12

Kayıtlı Üye
İş
Allah'a Kul Olabilmek
Kötü alışkanlıkları bırakması için esmalar var. Onlarla dua edin.
Bir de neden oynadığını irdelemek lazım, mutlaka bir sebebi vardır bulup ortadan kaldırmanız gereken.

Allah razı olsun nedeni zamanında borçlarından kurtulmak İçin oynarım öderim bırakırım misali başladı ama bırakamadı daha çok battı

mtile12

Kayıtlı Üye
İş
Allah'a Kul Olabilmek
ve aleyküm es-selam

وَلاتُلْقُوا بِاَيْديكُمْ اِلَى التَّهْلُكَةِ
“Kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın” (Bakara, 2/195)
Sevgili Peygamberimiz de;
أَنَّ رَسُولَ للّهِ صَلَّي اللّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَضَى أنْ لا َضَرَرَ وَلا َضِرَارَ.
“Zarar vermek de zararı zararla karşılamak da yoktur.” (İbn Mace, Ahkam, 2331)

Bu ayeti ve hadisi her gün bir bardak suya okuyabildigin kadar oku ve babana içir.

Niyetini net bir şekilde getireceksin ama yuvarlak cümleler yok net olacaksın.
"Allah ım, babamı iddia oyunu illetinden kurtarman niyetiyle okuyorum." diye başka okudukça suya üfle.
Sürekli yaptıgından ayetler ona tesir edecektir. En az 40 gün yap. Çünkü 40 olgunluk yaşıdır. Sabır şart. Ya da her insanın yapısı farklı farklı oldugu için ve de kemikleşmiş bir şeyse daha da uzun sürebilir ama sabrederseniz bir eşy olacagı yoksa da Allah niyetinize ve göstermii oldugunuz sabra binaen size katından bir rahmet gönderecektir.
Buna inanın.

Allah razı olsun ayeti Arapça okuyacam aynı şekilde hadisi de mi Arapça okumam lazım

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran dua
Bir kimseyi içki,kumar,zina,faiz yemek ve diğer kötü alışkanlıklardan ve kötü ahlaktan vazgeçirmek için.Cuma namazından sonra,Sure-i Maide’deki 90-91 ve 92’nci ayetler yazılır,her birinden 71 defa okunup, su dolu bir kaba koyup içirilirse biiznillah bu durumdan kurtulunur denilmektedir.

Ayetler aşagıdadır.Yazamıyanlar suya okuyup içmesini sağlayabilirler.

90. “Ya eyyühellezıne amenu innemel hamru vel meysiru vel ensabü vel ezlamü ricsüm min ameliş şeytani fectenibuhü lealleküm tüflihun “

90. Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.
91. “İnnema yürıdüş şeytanü ey yukıa beynekümül adavete vel bağdae fil hamri vel meysiri ve yesuddeküm an zikrillahi ve anis salah fe hel entüm müntehun”

91. Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?
92. “Ve etıy’ullahe ve etıy’ur rasule vahzeru fe in tevelleytüm fa’lemu ennema ala rasulinel belağul mübın”

92. Öyleyse Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin ve Allah’a karşı gelmekten sakının. Şayet yüz çevirirseniz bilmiş olun ki elçimize düşen sadece apaçık tebliğdir.

KAYNAK:ZIRHLI DUALAR(FEYZULLAH KOÇ)
İnternetten alıntı.

Ya Kuddüs bu tarz durumlarda faydalı olabilir. Bakın isterseniz faydalarına, okuma yöntemine.

mtile12

Kayıtlı Üye
İş
Allah'a Kul Olabilmek
Kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran dua
Bir kimseyi içki,kumar,zina,faiz yemek ve diğer kötü alışkanlıklardan ve kötü ahlaktan vazgeçirmek için.Cuma namazından sonra,Sure-i Maide’deki 90-91 ve 92’nci ayetler yazılır,her birinden 71 defa okunup, su dolu bir kaba koyup içirilirse biiznillah bu durumdan kurtulunur denilmektedir.

Ayetler aşagıdadır.Yazamıyanlar suya okuyup içmesini sağlayabilirler.

90. “Ya eyyühellezıne amenu innemel hamru vel meysiru vel ensabü vel ezlamü ricsüm min ameliş şeytani fectenibuhü lealleküm tüflihun “

90. Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.
91. “İnnema yürıdüş şeytanü ey yukıa beynekümül adavete vel bağdae fil hamri vel meysiri ve yesuddeküm an zikrillahi ve anis salah fe hel entüm müntehun”

91. Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?
92. “Ve etıy’ullahe ve etıy’ur rasule vahzeru fe in tevelleytüm fa’lemu ennema ala rasulinel belağul mübın”

92. Öyleyse Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin ve Allah’a karşı gelmekten sakının. Şayet yüz çevirirseniz bilmiş olun ki elçimize düşen sadece apaçık tebliğdir.

KAYNAK:ZIRHLI DUALAR(FEYZULLAH KOÇ)
İnternetten alıntı.

Ya Kuddüs bu tarz durumlarda faydalı olabilir. Bakın isterseniz faydalarına, okuma yöntemine.
Şimdi bende safran mürekkebi olmadığı İçin ben yazamıyorum kardeşim anan yine de sağ ol inşallah uygulamakta nasip olur

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Şimdi bende safran mürekkebi olmadığı İçin ben yazamıyorum kardeşim anan yine de sağ ol inşallah uygulamakta nasip olur

O sitede birisi sormuş yazmadan okusak olur mu diye, olur denilmiş. Hiç yoktan iyidir, okuyun yine de.

D

DAİMON

Allah razı olsun ayeti Arapça okuyacam aynı şekilde hadisi de mi Arapça okumam lazım
Cümlemizden.
Evet, arapçası okunur. Arapça okuduğun ayetin ve hadisin anlamını da bilmen gerekir. Bilinçli okuma böyle oluyor.
Verdigim hadis ise sahihtir. Peygamberimizin duaları şifadır. Onun ağzından çıkan sözlerle dua etmiş olacaksınız.