Kuantum gerçek..Yeter ki vazgeçmeyin...

alin

Kayıtlı Üye
Kuantumla bir süre ilgilenenler, ne çok kere duymuştur değil mi?

“Herkese yeterince var”, “ne olduğunu düşünüyorsan, onu çekiyorsun”. “İnan, iste, sabret ama zihnine yapıştırma emin ol”! “Enerjini arındır, iyi düşün, iyiyi çek”. Bu yollara girildi mi görülüyor ki bazı kitap, seminer vb. gelirleriyle kendini kurtarmış yazarların yöntemleri ve birkaç denemeden sonra, pes etmiş sayısız insan. Neden pes ediyoruz, çünkü olmamaya başlıyor…

Şunu bir kere anlamalı. Herkesin yaşamı farklı ve tüme uyan reçete diye bir şey yok ..Ortak genel geçer kurallar elbette ki var. İste, inan doğru enerjiyi yakala, tam zamanında bırak vs vs. Farklılık kişilerden gelir, her kişi ve yaşadıkları özeldir. Uygulama ve oldurabilirliği de özeldir. Kimi insanlar, daha ortalama bir hayat sürer, dilekleri ara sıra oluyordur. Kimileri çok daha başarılı, mutlu görünür. Bir de düşüşleri bitememiş insanlar vardır, işte bu nedenle uygulama bir ancak ulaşılan yol farklı gelir.

Kimisi çok gerilerden geliyordur, olumsuz puan tablosu almış başını gitmiştir. “Ben de zaten ne zaman şans oldu” “Ben doğduğumda neredeydin ey kuantum” diye içinizi yersiniz. Belki inatçı kesim hala tüm uygulamaları denemeye devam eder ama bir şeyi yolda bırakmıştır fark etsin etmesin.”İNANÇ”… Olumlamaları vazife gibi okur, dili başka, içi başka söyler. Bilinçaltı kazan kaldırmıştır, ego kodları her fırsatı değerlendirir, tek amacı kendini kollamak olduğundan, hayal kırıklığından uzak tutmaya çalışır.” Bak bunca yıldır olduramadıkların var, kötü de olsa eski hayatına tutun, acı, tatlı ona alışıktın, ohoo bir de yeni kırıklıklar yaşayacaksın” diye söylenirken, başlangıç noktasına dönülür. Hatta şimdi denenmiş ama başarılmamıştır, elde kalan son çare de tükenmiştir. Daha da elzem…

Ne yapabiliriz? İmkan varsa eğitimini almış kişilerin, ehil elleriyle, bizi olumsuz fikirlere iten, yapışmış, ne kadar kod varsa temizletebiliriz. Daha çabuk yanıtlar alınacaktır. İmkan hiç yoksa kendimiz temizleyeceğiz. Herkesin hayatında bir ayağa kalkma anı vardır ya hani. Birilerine gününü göstermek için, ispat için, yetti artık adına, bu son olsun adına. Bu ayağa kalkış, şimdi tüm hayat iyiliğimiz adına olacak, daha ne olsun…

Her keyifli anımızda üstüne gideceğiz. Kendimizle yaptığımız, kısmi bir savaş gibi düşünün. Önemli olan iyi duygu durumlarını, her gün biraz daha arttırabilmek, zamanla nasıl çoğaldığına şaşırabilirsiniz. Olumlu duygular yaşamın çoğunu kapladığında, harcadığımız çaba da azalacaktır. Mümkünse her gün hatırlatacak notları bir yerlere iliştirerek, günü gülümseyerek ve şükürle karşılayarak. Nelerden zevk alıyorsak kendimizi şımartıp, uygulamalarımıza ondan sonra başlayabiliriz. Kuantum arkadaşı edinmek, oldukça işe yarar. Sizin pes ettiğiniz anlarda, sizi olumluya çekebilecek birileriyle yola koyulabilirsiniz. Tek hedefiniz, pes etmemek, kişisel yöntemlerinizi bulup sebatla devam etmek. Hayatınızı bütünüyle değiştirmeden, kalıcı sonuçlar alabilmek zor. Arada pes edilen dönemleri, tamam işte bitti demeden, o inancı isteği yakaladığımız her an, yılmadan tekrar başlayabiliriz.

Tam rezonans halini yakalayabilen(dileklerin olabileceği sırada, tam enerjiyi, bağlantıyı kurabildiğimizde) ve sonrasında onu emin olup salabilen, ardından gelecek vesveseleri elinin tersiyle itebilen kişi, mutlak ama mutlak, yolunda olabilecek ne diliyorsa, her şeye sahip olur….Zor mu, evet ilk adımları zor görünebilir ancak bize adım adım yapışmış ne kadar negatiflik varsa, aynı sabırla bir bir eksiden artıya atacağız. Zamanla ne kadar çok yol alındığı hayretlere düşürüyor insanı…

Sonuç mu? Bu haller kimisinde çok çabuk ama bahsettiğim sebeplerle kimisinde daha ağır da olsa., mutlak mutluluk hali yakalanacaktır. Her işte hayır olduğunu anlayarak, inatlaşmadan, şükürlerimizi bilerek, bir çok yeni dileğimiz bizimle hayat bulacaktır. Evet emin olduğum bir şey varsa.Hepsi mümkün ve hepsi bizim elimizde….
Alıntı değil...

S

SoNoL

Sevgili Alin çok güzel bir yazı olmuş ve alıntı değil size ait; Bu dahada değerli kılar. Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. Teşekkürler.:)

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
enerjiyi dogru anda yakalayip geri salmak nasil oluyor?

S

SoNoL

Önce Kuantum nedir; onu bir anlamak lazım.
Kuantum Düşünce üst nitelikli bir düşünme biçimidir. Sıradan düşünce biçimleri kendisini tekrar eden, etkisiz ve sınırlı enerjilerdir. Değiştirme ve oluşturma güçleri yoktur. Daha çok vehim, kuruntu, başıboş hayaller biçiminde akar. Oysa Kuantum Düşünce derin düzeyde, atom altı alanda etkili olabilecek tarzda bir yaratıcı düşünme biçimidir.
Özel bir bilinç düzeyine girerek, özel olarak kurgulanmış sözel ve imgesel oluşumları içerir.
Bu düzeyde insan, kendi hayatının efendisi durumuna geçer.

Kuantum Düşünce daha da ilerisi ortak zeka alanında işlem yapar. Bütün evreni tekamül ettiren enerjiyle işbirliğine girildiğinde siz bir "kişi" olmanın sınırlı olanaklarını aşar, "bütün" ün gücüne ulaşırsınız.
O zaman da gücünüz tabii ki bütünün gücüne eşit olacaktır.

Bizim gelişmemiz için gereken bütün araçlar: uygun iş, eş, yaşam alanı,ev, bedenimizin sağlığı bu yüksek frekanslı enerjiden nasibini alır.
Siz, sınırlayıcı, engelleyici düşünce kalıplarınızı fark edip bunların yerine güçlendirici inançlarınızı koyduğunuzda hayatınız bu yeni inançlarınız doğrultusunda değişmeye başlayacaktır.

Kuantum Düşünce, sağlıklı ve güçlü bir beden için de uygun bir zemin hazırlar. Bizim düşünce ve kabullenişlerimiz direkt olarak bedene etki yapar. Bedenimiz aslında bir enerji okyanusundan başka bir şey değildir. Korku,kaygı,öfke, suçluluk duyguları bütün hücrelerimizin beslendiği enerjide azalmalar yol açar.

Kuantum Düşünce Tekniği; kendimizi tanımaya, başkalarını anlamaya, evrensel sistemin işleyişini fark etmekten doğan bilgeliğe ulaştırarak beden enerjimizi de düzene sokar. Kişiler daha güçlü canlı ve güzel olurlar. Hayat misyonumuzu fark etmek ve ona adım adım ulaşmak yönündeki çabalarımızı destekler. Kendi içsel kodlamanızdaki yapmanız gereken işinizle ilgili ipuçlarını yakaladıkça adımlarınız hızlanır.
Mesela bir örnek var Atatsözü: Olmaz olmaz deme olmaz.
Sizde haklısınız ama burada konu din yada islamiyet değil. Neye inancınız varsa, sizi ne motive edecekse, olumlamaları ister beyninizle, ister ayetle yapın; yeterki pozitif düşünün diyor.

alin

Kayıtlı Üye
Sayın Synergy rezonans durumunu araştırmanızı öneririm.Enerjinizi, doğru anı yakaladığınızda oluşturduğunuz hal, niyetlerin de kapısının açıldığı andır. Onu salmak ise zihnimizde tutmayıp,olurluğundan emin olma hali. Kuantumda en büyük yanlışlardan ve kişilerin pes etme sebeplerinden biri de budur.İstediğimiz şeylerden sonra, o enerjiyi serbest bırakabilmeliyiz ki işleyişi başlatalım.
Sayın weezyf sevgili Sonol açıklayıcı yanıt vermiş. Karışık ruh haliniz sizi yanıltmasın.Yazıda da belirttiğim gibi kimi kişiler neden ben, niye o diye düşündükçe işte kendilerini yiyip bitiren ego kodlarına yenik düşer. Başlangıçta olumsuz şartlarla dünyaya geldik ya da bizimle alakası olmayan şeyler başımıza geldi. Bir başka yerinden bakalım Afrika örneği neden biz, neden o soruları. Bunları yanıtlamak bizim yolumuza bir şey katmayacağı gibi, geriye de iter. Kaldı ki bizler her şeyi bilmek zorunda değiliz, bilemeyiz de mümkün değil...Bizi ilgilendiren, bizim şu anımızı ve her sonraki şu anımızı yani anda durduğumuz süreyi mutlu yaşayabilmek. Bu da kesinlikle mümkündür. Önce kişi kendisine sormalı, mutlu olmak istiyor muyum cevap evet ise uygulamaya başlayıp burda ve bir çok yerdeki önerilerle denemelerde bulunmalı. İnançla, sabırla devamını getirdiğinizde, şuna temin edebilirim, bulunduğunuz durumdan çok daha iyi olacaksınız. Siz örnekleri gördükçe inancınız artacak, inancınız arttıkça da şu anki halinizden bambaşka bir ruh halinde olacaksınız. Kısaca sizi bu hale getiren duygu durumları ve kısırdöngüler tam tersi işleyecek. Sizden daha iyi durumlar içindeyken de koyulmadım bu yola.Herkes bunu başarabilir. Biz enerjiyiz ve inancımızla aşamayacağımız şey yok.Tüm sözleri klişe gibi algılamadan daha özümseyerek uygularsanız, şu andan itibaren kendi miyadınızı oluşturabilirsiniz.

origanum

Yönetici
Sayın weezyf,
Öncelikle forumdaki kurallara uymak zorundasınız burada üyeliğinizin devam etmesi için. Herkes burada hitap şekline dikkat eder ve saygı kuralları içinde ciddiyetle yazı yazar. Arkadaşım, hocam gibi enteresan hitap şekilleri ve mahalle kahvesinde sohbet eder gibi yazılar yazılmaz.
Burada bir farkındalık anlatılmak istenmiş, her durumda uyacak bir kuraldan bahsedilmiyor. Önce tekrar okuyun sonra düşünün ana fikir neymiş, bir şeyler öğrenin. Çıkaracağınız ders varsa alın. Bu başlık insanların gelişimine biraz daha katkı olmak amacı ile ufuklarını genişletmek amacı ile açılmıştır. İtiraz etmiş olmak için etmek, genelleme yapmak, içinden bir noktayı cımbızla çekip orayı kesin bir yasaymış gibi görüp sivrilmek ya da bazı iç dökümü gibi anlamsız bozuk psikolojileri düzeltmek için forumu kullanmayın. Herkesin vaktini iç dünyanızı yansıtan ama kimse için birşey ifade etmeyen fikirlerinizle meşgul etmeyin. Ayrıca Allah'ın neyi neden yapıp yapmadığı bu forumda sorgulanamaz. Bu size ilk ve son uyarımdır. Forum düzenini bozan tek kelimenizi gördüğümde siteye girişinizi engelleyeceğim.

BattleFury

Kayıtlı Üye
enerjiyi dogru anda yakalayip geri salmak nasil oluyor?

Sizin güzel bir aracınız var, benzin istasyonuna girdiniz benzin alıyorsunuz. Bu enerjiyi salma olayı o benzinlikte benzini aldıktan sonra yapacaklarınız neler olur sorusuyla bağdaşır. Ne tür bir yakıt alacagınızı secersiniz (dileğinizi veya isteğinizi seçersiniz) Yakıtın dolduğundan emin olursunuz (niyetinizden emin olursunuz) ve yakıtı aldıktan sonra arabanızın kontağını çalıştırıp gaza basarsınız (odakladıgınız enerjinin yolunu bulmasını saglarsınız yani geri salarsınız ki isteğinizi hayata geçirsin) :)

Bilmem anlatabildimmi hatam varsa affola ama buna benzer bir mantık* :D

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Bilinçaltı kazan kaldırmıştır, ego kodları her fırsatı değerlendirir, tek amacı kendini kollamak olduğundan, hayal kırıklığından uzak tutmaya çalışır.” Bak bunca yıldır olduramadıkların var, kötü de olsa eski hayatına tutun, acı, tatlı ona alışıktın, ohoo bir de yeni kırıklıklar yaşayacaksın” diye söylenirken,...

Elllerinize sağlık.:hurray: Ben paylaşımınızdaki her bir cümlenize tamamen katılıyorum. Çok teşekkür ediyorum . Sevgiler... :beta1: :)

RazieL

Banlı Kullanıcı
İş
Software Developer
Sevgili alin harika bir yazıydı :) Teşekkürler :)

eddia

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler,faydalı bir yazı gerçekten,bir ricam olucak:
Bizi olumsuz fikirlere iten, yapışmış, ne kadar kod varsa temizletebiliriz. Daha çabuk yanıtlar alınacaktır. İmkan hiç yoksa kendimiz temizleyeceğiz.
Acaba bu arınma için nasıl bir teknik uygulamak gerekiyor,rica etsem yardımcı olur musunuz?

alin

Kayıtlı Üye
Bu yazdıklarım, toplamda edindiğim fikirlerden yola çıktı. Ego koduyla ilgili yabancı bir sürü yazar, kaynak verilebilir ama Türk olarak Aykut Oğut'un kitapları, aynalı kitap özellikle ışık tutabilir. Hiç bir uygulama, öneriye körü körüne bağlı kalmayıp, kendi doğrularımızı yaratacağız. Bizde neler işliyor göreceğiz. Misal ego kodları için, egonuzla (iç ses olarak ) konuşabilirsiniz. Bahsettiğim gibi, bu bir gizli savaş ama egonuz bunun savaş olduğunu anlarsa şayet, size direnecektir. Sabırla ve adım adım yaklaşmak, kendi iyiliğimize olduğunu ona zamanla inandırmak durumundayız. http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=23361&highlight=kodları Şu linkteki de benim yazım ego kodlarıyla ilgili, umarım yardımcı olur. İlk mesele nedenin kaynağını anlamak, bundan sonra bilinçle ve doğru adımlarla üzerine giderseniz, inanın değişebiliyorlar. İyi forumlar...

paradise1970

Kayıtlı Üye
Benzin istasyonu örneği çok güzel açıklamış süreci. Bu enerjiyi bırakma olayı eskiden benim de zihnimi çok meşgul ediyordu. Ama bu tür çalışmaların neredeyse anahtarı gibi bu.

Perina

Banlı Kullanıcı
Bu yöntem genelde olumlu sonuç veryor bana..yani olumlu düşünce..ve dileklerin gerçekleşmesi..ama henüz çok gerideyim bu konuda..çünkü korkularımçok..ve kendime hala öfkeliyim:(. Ve şu da var..Nasip meselesi..Allah bize uygun değilse oluşları engeller..yada haketmiyorsak..yani önce evet bunu hak edecek ruhi güce ulaşmalıyız..ruhumuzdaki çirkinlikleri düzeltme çalışması olsa gerek yukarıda bahsi geçen bilinçaltı temizleme çalışması..Ve bu biz insanlarım yaşam amacı aynı zamanda..ruhumuzu geliştirip,güzelleştirip güçlendirmek yani..

Perina

Banlı Kullanıcı
Az önce yazmayı unutmuşum. Sevgili alin kuantum arkadaşı edinin demiş ya.Mabeddeki bazı dostları ben kuantum arkadaşım kabul ediyorum.Ama bunu önce onlara sormam gerekli aslında ilan etmeden önce:). Yani bana iyi davranan mabed üyelerini kasdediyorum.Sanırım net ortamını belki de bu yüzden seviyorum.Bana birçok şeyi hatırlattığı için..özellikle de olumlu tarafımı..

bendekiben

Elit Üye
Bu yöntem genelde olumlu sonuç veryor bana..yani olumlu düşünce..ve dileklerin gerçekleşmesi..ama henüz çok gerideyim bu konuda..çünkü korkularımçok..ve kendime hala öfkeliyim:(. Ve şu da var..Nasip meselesi..Allah bize uygun değilse oluşları engeller..yada haketmiyorsak..yani önce evet bunu hak edecek ruhi güce ulaşmalıyız..ruhumuzdaki çirkinlikleri düzeltme çalışması olsa gerek yukarıda bahsi geçen bilinçaltı temizleme çalışması..Ve bu biz insanlarım yaşam amacı aynı zamanda..ruhumuzu geliştirip,güzelleştirip güçlendirmek yani..

Sevgili perina dikkat ediyorum kendinle sürekli bir savaş halindesin benliğinde hep mükemmeliyet arıyorsun yani kendi özünü eleştirip duruyorsun kendindeki güzellikleri keşfet evet insanın kendini eleştirmesi çok güzel kendini eleştirdiğin zaman ilerleme kaydedersin ama sen bu eleştiriyi o anda bırakmıyorsun biraz daha kendini sev sev ki ruhun değişsin ozaman fark edeceksin bu olmuyor dediklerin olacak sevgiler..

Perina

Banlı Kullanıcı
Sevgili perina dikkat ediyorum kendinle sürekli bir savaş halindesin benliğinde hep mükemmeliyet arıyorsun yani kendi özünü eleştirip duruyorsun kendindeki güzellikleri keşfet evet insanın kendini eleştirmesi çok güzel kendini eleştirdiğin zaman ilerleme kaydedersin ama sen bu eleştiriyi o anda bırakmıyorsun biraz daha kendini sev sev ki ruhun değişsin ozaman fark edeceksin bu olmuyor dediklerin olacak sevgiler..

Evet ben de güzel olan şeylerde çok,bunu hissediyorum ama özellikle son yıllarda yaptığım hatalardan dolayı kendime öfke duyuyorum..çünkü bazı şeylerin telafisi olmuyor..ama şu da var..Allah rahmet sahibi,O affetsin yeter diyorum.. keşke emin olabilsem affettiğinden..mabedi geçmişe ortak ettiğim için üzgünüm..birçok yazımda bu durumdan bahsettim,bunun için sıktıysam da üzgünüm..ama dediğim gibi içimdeki sesi izliyorum..onu takip ediyorum..ve buraya kadar getirdi beni işte :).

Ve şu da var ama..yavaş yavaş kendimi affetmeye başladım evet..bunda sizlerin dostça yaklaşımı çok etkili oldu,sonsuz teşekkürler..hiçbir şey tesadüf değildir..hani denir ya,söyleyene değil,söyletene bak diye..bu yüzden her birinizin sözleri benim için çok önemli inanın..