Kuantum fiziği ve okültizm

Hefty

Kayıtlı Üye
Kuantum fiziğinin ortaya çıkardığı gerçekler ve okült bilimlerin birbirini doğruladığını düşünüyorum.Düşüncemi paylaşmak istedim sizlerle:
Şimdi bilimden öğrendiğimiz gerçeklere göre, Albert Einstein ın formülünden sonra enerji ve maddenin aynı denklemin fonksiyonu olduğunu anladık hatta cern deneylerinde kanıtlandı. Yani biliyoruz ki enerji maddeye dönüşebiliyor. Şimdi biyoloji bize ne söylüyor ona bakalım. İnsan türünün enerji ürettiğini uzun zamandıe biliyoruz. Zaten düşünme eyleminin kendisi başlı başına bir enerji aktarımı. Bu doğrultuda şunu söylememiz bilimsel olarak çok da yanlış olmaz sanırım. İnsan enerji üretir. Enerji madde üretir.
Bu düşünce bana şunu düşündürdü. Ya antik çağlardan beri bilinen ve uygulanan bütün okült, majik ya da kabala kaynaklı yani bütün bu doğaüstü kabul edilen alanlar insanın enerjisini kanalize etmek için bir yöntemse? Neden peki bu konuda yaygın çalışmalar yok? Neden bilim bu teorilerden uzakta?

makssenberg

Kayıtlı Üye
Bilimin böyle şeylerle ilgilenmeme nedeni bu konuların doğrulanıp yanlışlanamaması. Doğrulanamayan veya yanlışlanamayan şeylere bilimsel değil denilir. Bildiğim kadarıyla hiçbir görünmez varlığın da canlı yayına çıkma isteği yok.

Son düzenleme:

Dnz1

Kayıtlı Üye
materyalizmin hakim olduğu dünyada pek mümkün değil malesef

Ü

Üye silindi 62166

Öncelikle dostum güzel bir konu açmışsın cern deneylerinde bulutlara lazerle sinyal göndererek hava katmanını bozup bulutları çıkartıp yağmur yağdıran bilim adamları bile var. Albert einstein çok dahi bir insandı atomu bulduğunda tehlikeli olduğunu anladı sonra amerikaya göç etti.
Quantum tekniğine gelince insanlar iyileşmek için bu tekniği kullanıyorlar. Çok az insan bilimi çözdü.. İleride gelecekte insan enerjisi ile çalışan arabalar robotlar olacak ama daha buna yakın değiliz.. İnsan enerjisi ile çalışan uzay gemileri bile var. Bu sırrı bizden saklayan bize görünmeyen dünya dışı muhteşem canlılar var.. Onların teknolojisi bizimkinden hayli fazla trilyonlarca araçlar uydular daha bir çoğu... Neyse dostum bilim bu kadar karışık kafanızı karıştırmak istemem.. ama Tabiki Allahda var yer ve gök onun sayesinde hayatta. boş zamanlarımızda ona çok dua edelim.. saygılarımla...

• Beğendim
Tepkiler: dgo