Kristallar,Taşlar Hakkında Soru?

ufulij

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben bir kitap aldım kitap parapsikolojiyle ilgilide ama yazan çoğu işi kristallerle, taşlarla yapmış.Bu kuvars,ametist,yeşim taşı v.s kristalleri taşları nerelerde bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Ben kuvars kristalini Kayseri'den aldım... Alışveriş sitelerinde de bulabilirsin bu taşları oradan da alabilirsin.

Voy

Kayıtlı Üye
Bulunduğunuz şehirde de bulabilirsiniz ama gerçekliğini ayırt etmek lazım.Doğal taşları satan bu işi yapan yerler var.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Voy haklı site dedim ama güvenli değil. Büyük şehirlerde bulabilirsin.

ufulij

Kayıtlı Üye
Nereler satıyor biliyormusunuz.Yani yer olarak mesela aktar v.s söylermisiniz?

Voy

Kayıtlı Üye
Söyledim doğal taşlar satan yerler mesela gümüşçülerin bazıları,bu tür yerlerin çoğu aynı zamanda gümüş de satarlar.Hiç olmadı gümüşçülere sorup şehirinizde olan yeri bulabilirsiniz.

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci - Klasik Filoloji
Şehriniz neresi bilmiyorum. İzmir ise yardımcı olabilirim. Bu tarz taşlar Doğal Taş Mağazalarında ve gümüşçüler de satılır. Mağazalarda daha kolay bulursunuz. Bir de aldığınız kitabın adını öğrenebilir miyim bir saıncası yoksa?

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
İstanbul'daysanız Bakırköy'de uygun fiyata doğal taş satan bir yer var. Dilerseniz yolu tarif edebilirim.

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
ben istanbul-şile den getirttim internetten araştırdım belediyenin karşısında bir dükkanda sadece böyle şeyler satılıyor istediğin gibide hazırlıyorlar bilginize.

pythonissam

Kayıtlı Üye
Merhaba, bende doğal taşlara meraklıyımdır, kadiköy-eminönünde bulabileceğiniz orijinal ürünler var.

pythonissam

Kayıtlı Üye
Kadıköy osmaniye mahallesinde var mağzanın adını unuttum kadiköy doğal taş atan yerler felan diye aratın belki çıkar.

kanclers

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben bir kitap aldım kitap parapsikolojiyle ilgilide ama yazan çoğu işi kristallerle, taşlarla yapmış.Bu kuvars,ametist,yeşim taşı v.s kristalleri taşları nerelerde bulabilirim.Yardımcı olursanız sevinirim.
İlk olarak şu normal marketlerde cami kenarlarında satılı olanlardan alma. Ya bazı kuyumcu larda oluyor genellikle. Ve taşların sahneleri o kadar var ki. En çok dikkat edeceğn nokta bi ağırlığı olması ve bazı taşların damarları olması gibi

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Ben size pratik bir gerçeği ayırma yolu söyleyeyim. Bu konuda uzman birinin tesadüfen bulduğu bir yol. Malzeme saç teli ve çakmak. Bir taşın sahte mi gerçek mi olduğunu öğrenmenin en kolay yolu. Saç telini taşa sarın ve yakın ama saç taşa iyice değsin Saç yanıp koparsa taş sahte,ne kadar yakarsanız yakın ,yanmıyor kopmuyorsa taş gerçektir. İki taş üzerinde deneyin biri sahte biri gerçek olduğunu bildiğiniz ,farkı görün. Ben kaç tane denediysem doğru çıktı. Yanlız bayanların özel gününde kopan saç gerçek taşın üzerinde yanıyor. Özel günlerde bu doğru sonuç vermiyor. Demek ki saçta bir değişim oluyor,benim aklıma niye böyle olduğuna dair başka şey gelmedi , mesala özel günlerde kuaförlerde boya yapmaz saça,belki ondandır.