Koruyucu Bir Tılsımı Dövme Yaptırmak İstiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bu konuyu gördüm ve son günlerde bir çok arkadaşın sorusu aklıma geldi. Kendime tılsımlı dövme yapacağım ne yapayım?
Önce hangi ekoldesiniz?
İnancınız nedir?
Amacınız nedir?
Bu üç soruya cevap verdikten sonra ancak şekillenir ne yapacağınız. Sonra amaca ve ekole göre, size özel hesaplamalar gerekirse yapılır ve o seçtiğiniz ekolden sembol, yazı vs. seçilir.
Dövme yapılacak yer, kişi, an gibi faktörler de önem kazanır. Bir kağıt parçasına veya bir hayvan derisine bile tılsım işlenirken çok dikkatli ve disiplinli çalışılır. Bir de bunu kendi üstünüze yapacağınızı düşünürsek öyle herhangi bir şeyi, her hangi birine, her hangi bir zamanda veya herhangi bir yerde yaptırmak ne kadar uygundur siz karar veriniz.

Yukarıda bir mesajda gamalı haçın Türk figürü olduğu söylenmiş, değildir. Güneş dil teorisi ile ortaya atılmış bir meseledir. Bilimsel dayanağı yoktur.

Amaç olayını anlamadım ben. Dövmede ki amaçtan mı bahsediyorsunuz? Koruyucu olması :)

AJA

Elit Üye
Valla ben de bir aum var anlamından ötürü severek yaptırdım ve pişman değilim fakat ; aa sen budistmisin vs gibi sorularla karşılaşıyorum malesef.Gelde anlat :)

aphosiss

Banlı Kullanıcı
DÖVME BENDE DE VAR VE KENDİMİ TUTATAYIP ARAYA GİRDİM:
Dövmenin islam dinince haram - günah olduğunu ya da dövme yaptıran kişinin abdesti olmayacağını söylerler. Dövmenin abdest konusunda bir sorun teşkil etmediğini çok açık ve net bir şekilde belirtebiliriz. Çünkü; dövme derinin dışına değil, içine yapıldığından, abdeste, gusle ve ibâdete mâni teşkil etmez. Çünkü abdestte ve gusülde farz olan, derinin dışını yıkamaktır. Bulunduğumuz mesh derinin epidemisine kadar gidecek değil ya :D

Bilindiği gibi süslenmede zamana ve bölgelere göre değişir. Dövme İslamda mekruh ( hoş olmayan bir şey ) kabul edilir ama Kuran'ın haram saydığı, yapanların ve yaptıranların günahkar olacağı eylemlerden değildir. Hiçbirşey ibadete engel olamaz..

İbadette önemli olan gönülden Allah'a yönelmektir. Abdesttinizi alınız, namazınızı kılınız, dualarınızı yapınız. Allah ile bağlantınızı kesmeyiniz. İşte gerçeği öğrendiniz. Siz gönlünüze bakınız, Allah ile kul arasında aracı yokyur. Peygamber'imiz " Önce kendi vicdanınıza danışınız" buyurmuştur.

• Beğendim
Tepkiler: AJA

aphosiss

Banlı Kullanıcı
Hayır, öyle anlama bunu. Sadece burada her dinden yada hiçbir dini benimsemeyen bir sürü üye var ve hepsi herşeyin bilincinde olarak burada :) Herkesin beklediği şey aynı olmayabilir öyle değilmi :Angel_anim: Ben hala dövmemi seçemedim zaten :(

sevgili kardeşim,
forum kurallarına saygım var elbet; ancak yanlışa da yanlış derim. şöyle ki; arkadaş dinen günah mı dememiş zaten, aslında konu özünden kaymış o ayrı mesele ama... şu çoğunlukla göz ardı ediliyor. eğer kişi bunu "dövme dinimizce haram mıdır?" diye sorsa; belli ki kendi dindaşına soruyor. Bir ateist, bir budist yahut bir hristiyan neden bundan rahatsızlık duyacak onu anlayabilmiş değilim...
sizce de burada bir mantıksızlık yok mu?

AJA

Elit Üye
sevgili kardeşim,
forum kurallarına saygım var elbet; ancak yanlışa da yanlış derim. şöyle ki; arkadaş dinen günah mı dememiş zaten, aslında konu özünden kaymış o ayrı mesele ama... şu çoğunlukla göz ardı ediliyor. eğer kişi bunu "dövme dinimizce haram mıdır?" diye sorsa; belli ki kendi dindaşına soruyor. Bir ateist, bir budist yahut bir hristiyan neden bundan rahatsızlık duyacak onu anlayabilmiş değilim...
sizce de burada bir mantıksızlık yok mu?

Yazı renginizi beyazla devam edermisiniz :)

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Çünkü forum kurallarına göre beyazdan farklı bir renk kullanmak yasaktır. Ayrıca ''İmla kuralları''na göre cümleye büyük harfle başlayıp cümle sonunda noktalama işaretlerine özen göstermeniz şarttır. Sebep kısaca sizin şu anda forum kurallarına aykırı davranıyor oluşunuz. Sadece kırmızı renk moderatörlerin uyarı rengidir ve bu rengi de üyeler kullanamaz. Lütfen yazı şeklinize dikkat ediniz.

aphosiss

Banlı Kullanıcı
Değiştiririm tabiki. Teşekkürler :)

[Ya Edep'in meyvesi] ;)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Valla ben de bir aum var anlamından ötürü severek yaptırdım ve pişman değilim fakat ; aa sen budistmisin vs gibi sorularla karşılaşıyorum malesef.Gelde anlat :)

Sizdekini bende çok istiyorum aslında ama sanırım belli bir zamanda uygun bir ortam hazırlayıp ve dövme boyasına katılan bir kaç yağ ile yapılıyormuş. Emin değilim öyle duymuştum. Artık sıkıldım, dövmeciye her hafta gidip dövme yaptırmayıp geri dönüyorum.

AJA

Elit Üye
Sizdekini bende çok istiyorum aslında ama sanırım belli bir zamanda uygun bir ortam hazırlayıp ve dövme boyasına katılan bir kaç yağ ile yapılıyormuş. Emin değilim öyle duymuştum. Artık sıkıldım, dövmeciye her hafta gidip dövme yaptırmayıp geri dönüyorum.

Ne yağı ne balı :)

Klasik yöntemle yaptırabilirsiniz.Hatta benim ki elle yapılan bir dövme yani makinasız ve makina ile yapılmış kadar harika..Tabii ben size onu tavsiye etmiyorum çünki çok acıyor :D

Ms.Owl

Kayıtlı Üye
Bende ne zamandir ouroborus yaptirmak istiyordum ama simdi aklim karisti:eek:fftopic:

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
Ben elhamdülillah müslümanım ve Allah bilir ama iyi bir müslüman olmaya çalışıyorum.Zaten dövmelerim var biliyorum çok günah ama benimde nefsim buna dayanıksız.Başka günah olan birşeyim yok ve bende tek günahım bu olsun diye kılıf uyduruyorum kendime.Dedim ya nefis :( Bir de rüyamda gördüğüm için çok heves ettim.İyi niyetli düşünceniz için ayrıca teşekkür ederim..

Çok fazla araştırma yaptım ama hiç emin olamadım..
dövme yapınca gusul tam olarak olmaz gusul tam olarak olmazsa hiçbir zaman temiz olamayız onun yüzünden günah ve deriyo çok zarar veriyor

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
Diyanet işleri haram değil diyor belirteyim .
Diyanet işleri devleti rahatlatmak için diyor türkiyede çok dövmeci var şimdi haramdır dese dövme yapan rahatsız yaptıran rahatsız olur zaten dövme deri altına işlediği için gusul alınca vücut tam ıslanmaz ve gusul olmamış olur

codzombi

Kayıtlı Üye
Diyanet işleri devleti rahatlatmak için diyor türkiyede çok dövmeci var şimdi haramdır dese dövme yapan rahatsız yaptıran rahatsız olur zaten dövme deri altına işlediği için gusul alınca vücut tam ıslanmaz ve gusul olmamış olur

Hadi ya devleti rahatlatmak içinmiş . Yav he :) Sen de diyorsun derinin altına işliyor diye , suyla yıkayınca derinin altını mı temizliyoruz :D

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
evet derinin altına kadar gitmesi lazımdır tam olarak temizlenmesi için

vahapbey

Kayıtlı Üye
Şahsi fikrim, bu tür mistik şeylerle ilgilenen bir dövmeci bulmanız.
Onlar bu tür şeyler konusunda bir çok araştırma yapıp dosyalar halinde resimler ve bilgiler tutuyorlar.

Dövme yaptırmaya gelince.
Vücut sizin vücudunuz, istek sizin isteğiniz.
Öyle günahtır falan diyenlere kulak asmadan kendi isteğinizi dikkate alın derim.
Bizim insanımız pek sever fikir vermek yerine eleştirmeyi ve öğüt vermeyi.

trikker

Kayıtlı Üye
Selamlar, bende konu içerisinde daha önceden bahsedilmemiş olduğunu gördüğümden öneride bulunmak istedim. Size eğer enerji kavramlarına inanıyor iseniz çeşitli enerji işlerinin sembollerini öneririm. Örneğin birçok Reiki sembolü dövme olarak kullanılabilir, ve aktive edildiklerinde fonksiyonel duruma geçirilebilir. Bunun dışında farklı doğu ekollerinde de çeşitli semboller bulunmaktadır. Karşılaştığım değişik sembollerin bulunduğu bir kitabı bu konuyla ilgili olarak önerebilirim: Christopher Penczak - Magick of Reiki. Bu kitabın içerisinde farklı kaynaklardan alıntılanan semboller var, belki biri gözüne hoş gelebilir.
Günah konusunda da çok takılmamanı tavsiye ederim. Günah olduğu konusu tamamen hurafedir, zaten doğrusunu birçok kişi cevap olarak yazmış. İnsanlar kendilerinin istedikleri/hayranlık duydukları fakat çeşitli nedenlerle çekindikleri şeyleri -bilinçli veya bilinçsiz olarak- başkalarının yapmasını istemezler.

4

43887

Konuyu açan üye uzun süredir sitede olmayan bir üyedir.:cowboy:Umarım denk geldiğinde okur....Dövme konusuna gelince, bence kişi kendi tılsımını kendi bulmalıdır.Ömür boyu bedeninde taşıyacağı simgesel semboller olacak ve kendi kişiliğini karekterini yansıtacaktır.Bana göre hangi türde olursa olsun dövmede ki her sembol bir işaret, tılsımdır ..Mesela bende mısır,hayvan ,tanrıça sembol dövmeleri yoğunlukta ve bunlar benim tılsımım onlardan enerji ve güç almaktayım.. Dediğim gibi kişi kendi tılsımı kendi seçmeli ...Eğer seçtiği dövme sırf tılsımmış diye içine sinmediği bir dövme yaptırırsa ,belli bir süre sonra hevesi de geçer bu sefer çıkartmanın yollarını arar burada biraz inançta önemli koruma enerji ve güç vermesi adına ....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...