Korkularınızı Dönüştürmek İçin Uygulama!

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Korkularınızı Dönüştürün, İçsel Temizlik Yoluyla Bilinçaltı Kayıtlarınızı Temizlemeyin

Bizi hayatımızda yönlendiren en önemli noktamızın bilinçaltı kayıtlarımız olduğunu biliyorsunuzdur. Şimdi artık olumsuz bilinçaltı kayıtlarımızı temizleme ve yerlerine olumlu kayıtları koyma zamanı geldi. Bilinçaltı kayıtlarımız çoğunlukla bizim çocukluğumuzda oluşur. İlköğretim çağlarında yaşadığımız olaylar ve deneyimler çok önemlidir. Özellikle anneden, babadan ve okulda öğretmenler ve arkadaşlarımızdan aldığımız kayıtlar çok önemli. Orada oluşan tüm kayıtlar bizi hayat boyu yönlendirir. Bu bilinçaltı kayıtları ilerleyen hayatımızda karşımıza ego olarak çıkar. Hayatınıza göz attığınızda direnç gösterdiğiniz, yargıladığınız olaylar varsa egonuz devrededir.

Bilinçaltını bir bilgisayarın hard diski olarak düşünebiliriz. Ekranda görülenler sizin gerçeğiniz veya yaşantınızdır. Yani bilinçaltınızdaki olumlu, olumsuz inançlarınızın hayatımıza yansımalarıdır. Nasıl bir bilgisayar programında direkt emir şeklinde komutlar veriliyor ise bilinçaltımız da komutlarımızı alır ve gerçekliğimize uyarlar.

Hayattan şikayet ettiğinizde bilinçaltımız şikayet ettiğiniz hayatı size vermek için talimatlarınızı sadakatle yerine getirir. Ne söylediğimize ,özellikle ‘tekrar ,tekrar’ söylediklerimize dikkat edelim.
Bilinçaltı virüs programınızı çalıştırmadığınızda dışarıdan gelen olumsuz telkinlerin etkisi altında kalabilirsiniz. Her gün arkadaşlarınızdan çok gülersek çok ağlayacağımızı, çocuğu olanın derdi olduğunu, paramız olunca düşmanlarımızın çok olacağını, hayatın zor olduğunu vs.. duyuyorsunuzdur. Devamlı dinleyince bilinçaltımız onun doğru olduğuna inanmaya başlar sonra da (çekim yasasından ötürü) gerçekliğinizde onun doğru olduğunu görürsünüz.

Hayatınızda baktığınızda bizi frenleyen bizi sınırlayan duygu ve düşüncelerimiz bizim bilinçaltı kayıtlarımızdır. Ve bunlar hayatımızı yönlendirir. Olumsuz bilinçaltı kayıtları genellikle korku olarak hayatımıza yansır.

Örnek olarak bir iş yeri açmak istiyorsunuz. Bu düşünce aklınıza geldi ve düşünmeye başladınız. Karşınıza hemen bilinçaltında kayıtlı olan ne varsa o gelecektir. Eğer daha önce iş yeri açma ile ilgili olumlu kayıtlar varsa onlar olumsuz kayıtlar varsa onlar gelecektir. Örnek olarak eğer daha önceden bu konuda bir yada bir kaç kez iş yeri açtığınızda zarar ettiyseniz, iş yerini kapatmak zorunda kaldıysanız yada çevrenizden birileri bunu yaşadıysa ve sizde bunu gördüyseniz, hemen korkunuz devreye girecek ve size "sen bu işi yapabilir misin?" "ya zarar edersen", "ya kapatmak zorunda kalırsan" diyecektir. Korkularınız işbaşı yaptı ve sizi bir adım atmaktan engellemeye başladı. Aslında burada bilinçaltı kayıtlarının görevi sizi korumak, bilinçaltı olumlu yada olumsuz diye duyguları ayırmaz. Ona bizim bilincimiz anlam verir. Eğer sizin bilinçaltınızda iş yeri açma ile ilgili korkular varsa, kesinlikle sizin iş yeri açma deneyiminiz hüsranla sonuçlanır. İş yerini açarsınız ama bir süre sonra kaybetme korkusu sizi içten içe kemirmeye başlar ve sonuç hüsran olur ve sizde hemen ya ben bunu hissetmiştim dersiniz.
Tabi ki hissettiniz bunu hayatınıza siz çektiniz. Olumsuzlukları düşünerek, o korkularla iş yerini açtığınız için sonuçta sizi
korkularınızın yansıması oldu.

Olumsuz duygulardan kurtulmak için neler yapabiliriz?

Biliyorsunuz korkuyla başa çıkmanın en iyi yolu korkuyla yüzleşmektir. Bizimde yapacağımız hareket tarzı da bu olacak, korkumuzla yüzleşeceğiz. Ama korkumuzla yüzleşirken o korku enerjisini değiştireceğiz ki hayatımıza etkisi değişsin.

Bilinçaltı temizliği için bir çok yöntem var, İçsel temizlik de bunlardan ve etkili bir yöntemdir. İçsel temizlik konusu içimizdeki korku enerjisini sevgi enerjisine dönüştüren bir çalışmadır. Yaşamımızda her şey bir enerjidir, bizde bunları yönlendirme imkanını kullanacağız. Enerji akışını istediğimiz şekilde yaparsak istediklerimizi elde etmek kolaylaşacaktır.

Olumsuz bilinçaltı kayıtlarımızın hayatımıza yansıması korkularımızdır. Korkularımızın temel nedeni bilinçaltı kayıtlarımızdır. Bizde olumsuz bilinçaltı kayıtlarımızı temizlemek ve yerlerine olumlu kayıtları yerleştirebilmek için korkularımızı sevgi enerjisine dönüştürerek bilinçaltı kayıtlarımızı temizleyeceğiz.
Günlük yaşantımızda karşılaştığımız hiçbir olay ve kişi tesadüf, şans veya şansızlık olarak karşımıza gelmez. Bunu bilerek günlük olaylarımızı takip edersek, yani bu bakış açısıyla yaşantımıza bakarsak ve yaşadığımız her olumsuz olayın karşısında “Bu olay şu anda benim karşıma neden geldi?” sorusunu sorarsak olayların bize verdiği mesajı almaya kendimizi açarız. Korkuya doğru yol almaya başlarız.
Yaşadığımız bütün olaylar bizi içimizde bulmamız gereken ve dönüştürmemiz gereken günlere, olaylara, kişilere dolayısıyla içimizdeki korkulara ve bilinçaltımızdaki olumsuz kayıtlara götürür. Böylece kendimizden yıllarca sakladığımız ve altlara gömdüğümüz dönüşmesi gereken olayları bulmuş oluruz.
Bir olay anında sinirleniyorsak, öfkeleniyorsak, kızıyorsak, üzülüyorsak veya acı çekiyorsak aslında altta yatan bir korkumuzdan kaynaklanmaktadır.

Bir olay anında yapacağımız şey o anda soracağımız
“Şu anda bana ne oldu?”
“Karşımdaki kişi bana ne yaptı ve kendimi nasıl hissettim?” soruları ile içimizde o gün çıkmayı ve fark edilip dönüştürülmeyi bekleyen korkuya doğru yol almaktır.

Yani yapmış olduğunuz hareketin altındaki korkuyu keşfedeceksiniz. Yapmış olduğunuz hareketi hangi korkunuz nedeniyle yaptınız. Egonuzun korkusu ne? O korkuyu doğru keşfedersek duygularımız, öfkelerimiz ve kızgınlığımız o anda daha da artar, bu da doğru korkuyu bulduğumuzun sağlamasıdır.

Bir korkuyu bulduğumuzda aşağıdaki korku çalışmasını yaparsak o an bizi etkileyen enerji tamamen değişecektir.

KORKU DÖNÜŞTÜRME ÇALIŞMASI NASIL YAPILIR?

Bu çalışmanın amacı, bedenimizdeki korku enerjisini sev****giye dönüştürmektir. Korkularımız ancak sevgi****ye dönüştüğünde bitebilir. Kızdığımız, öfkelendiğimiz, üzüldüğümüz anlarda aslında içimizdeki bir korku****muz tetiklenmiş demektir. Bu anlarda hangi korkumuzun tetiklendiğini bulmak ve o korkumuzu sevgiye dönüştürebilmek için, bu duygular içimizde yükseldiği anlarda kendimize şu soruları sormalıyız:

“Şu anda bana ne oluyor?”
“Ben şu anda ne hissediyorum?”
“Karşımdaki kişi bana böyle söyler veya yaparsa bana ne olur?”

Bu sorulara içinizden gelen cevaplardan, kızdığınız veya üzüldüğünüz o anda içinizde tetiklenmiş olan korkunu****zu veya korkularınızı bulmuş olursunuz. Korkularınızı bulduktan sonra, her bir korkunuz için aşağıdaki korku çalışmasını yaparsanız o an sizi etkileyen enerji tamamen değişecektir.

Benim ……..… korkum var.
Ben ……..… korkumu kabul ediyorum.
Ben ……..… korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben ……..… korkumu seviyorum.

Örnek

Benim çaresizlik korkum var.
Ben çaresizlik korkumu kabul ediyorum.
Ben çaresizlik korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben çaresizlik korkumu seviyorum.

Dedikten sonra derin nefes alıp verin ve bir kez daha tekrarlayın. Biraz evvel sinirlenmiş, öfkelenmiş haliniz sakinleşecek ve o anda ortaya çıkan korkuyu dönüştürmüş olacaksınız. Ancak bu yeterli değil.

Bunun ardından esas soruyu soracaksınız:

“Benim daha evvel hangi yaşadığım olayı dönüştürmem için bu olay yaşandı?” diye sorduğunuzda gözünüzün önüne geçmişte yaşadığınız ve belki bugüne kadar hatırlamadığınız bir olayın görüntüleri gelecek. Bu sefer o sahnede o halinize kaç yaşındaki haliniz olursa olsun ona sorular sormaya başlayın.

“Şu anda kendini bu olayın içinde nasıl hissediyorsun?”

O halinizin size söylediklerini, yani sizin o halinizin içinden ilk çıkan olumsuz cümleyi, yukarıdaki korku dörtlüğünün noktalı yerlerine yerleştirerek o cümlenin sizin içinizdeki anlamının bittiğini hissedene kadar aynı dörtlüğü bir kaç kere yüksek sesle tekrarlayın. Hemen arkasından bir olumsuz cümle daha çıkacak. Onu da dörtlüğe yerleştirip tekrarlayın. En son içinizden bir tane olumlu kelime çıkana kadar çıkan olumsuz bütün kelime ve cümleler için aynı işlemi yapın. O son olumlu kelime çıktığı zaman aşağıdaki beşlik halindeki bilinçaltı olumlama örneğindeki noktalı yerlere yerleştirerek bir kaç kere tekrarladığınız zaman siz o olumlamada söylediğiniz kelimenin anlamına gelmiş olursunuz ve artık sahne zaten dönüşmüştür.

Beşlik halindeki bilinçaltı olumlama çalışması örneği:

Ben .............
Ben ............... biliyor ve inanıyorum.
Ben ............... kabul ediyorum.
Ben ............... kendimi takdir ediyorum.
Ben ............. şükrediyorum.

Çaresizlik korkusu için örnek olumlama

Ben çareyi içimdeki sevgide buluyorum. Benim çarem benim içimde.
Ben çaremin benim içimde olduğunu biliyor ve inanıyorum.
Ben çaremin benim içimde olduğunu kabul ediyorum.
Ben çaremin benim içimde olduğunu bildiğim için kendimi takdir ediyorum.
Ben çaremin benim içimde olduğunu bildiğim için şükrediyorum.

Gözünüzün önüne bunun gibi arka arkaya veya çeşitli aralıklarla birçok sahne daha gelebilir. Hatırladığınız her sahnedeki korkunuzı yukarıda belirtildiği şekilde çalışın.

Örnek Korku Listesi:

Değişim korkusu
Güçsüzlük korkusu
Değersizlik korkusu
Kaybetme korkusu
Yetersizlik korkusu
Yokluk korkusu
Suçlanma korkusu
Esir olma korkusu
Aldatılma korkusu
Terkedilme korkusu
Bırakma korkusu
Ayrılık korkusu
Hata yapma korkusu
Dışlanma korkusu
Yenilme korkusu
Sahiplenilmeme korkusu
Beğenilmeme korkusu
İstenmeme korkusu
İz bırakamama korkusu
Bakılmama korkusu
Anlamama korkusu
Rezil olma korkusu
Bilememe korkusu
Onaylanmama korkusu
İşe yaramama korkusu
Yolunu bulamama korkusu
Geride kalma korkusu
Boşlukta kalma korkusu
Hastalık korkusu
Hayal kırıklığına uğrama korkusu
Unutulma korkusu
Acizlik korkusu
Uzaklaşma korkusu
Ortada kalma korkusu
Düşme korkusu
Kontrol edememe korkusu
Sevilmeme korkusu
Yalnızlık korkusu
Aşağılanma korkusu
Başarısızlık korkusu
Parasızlık korkusu
Yok olma korkusu
Çaresizlik korkusu
Güvensizlik korkusu
Kandırılma korkusu
Bırakılma korkusu
Kendini ifade edememe korkusu
Acı çekme korkusu
Kabul edilmeme korkusu
Muhtaç olma korkusu
İlgilenilmeme korkusu
Vazgeçilme korkusu
Reddedilme korkusu
Önemsiz olma korkusu
Özel olamama korkusu
Yanlış anlaşılma korkusu
Anlaşılamama korkusu
Bilinmeyen korkusu
Başa çıkamama korkusu
Kaybolma korkusu
İncitilme korkusu
Dağılma korkusu
Yetişememe korkusu
Ele geçme korkusu
Ölüm korkusu
Tercih edilmeme korkusu
Geri dönememe korkusu
Kopma korkusu
Yükün altında ezilme korkusu
Arada kalma korkusu
Kurtaramama korkusu
Kalabalık korkusu

Bu korkular, herkesin kendi sahnesinde kendi ifadesiyle duyguyu tarif etmesinden çıkmıştır. Siz de yaşadığınız olayların içindeki kendi tariflerinizden kendi korku kelimelerinizi veya cümlelerinizi tespit ederek korku dörtlüğüne yerleştirmelisiniz.
Bir örnek verecek olursak, 4 yaşında babanızla yaşadığınız bir olumsuz olay anında babanızın karşısında titrerken “Kendini nasıl hissediyorsun?” sorusuna o yaştaki haliniz “Kendimi güçsüz hissediyorum,” demez. O günkü haliniz, o yaştaki çocuğun bulunduğu bölge ve yörenin diline, konuşma tarzına, kendini ifade etme şekline dayanarak bir tarif yapar. Bu tarifi o noktada o enerjiyle çalışması gerekir.
Bundan da şunu anlıyoruz ki, çalışmanız gereken sahnelerde listeden ezbere hareket etmemelisiniz. Sizin kendi dilinizle olan ifadeleri yakalayın. Belki bu ifadelerinizin birkaç tanesinin toplamı sizin güçsüzlük korkunuzun enerjisidir. Ama önce tek tek küçük korku ifadelerini dönüştürmelisiniz.
Kaybetme korkusu olan bir kişi, çocukluğunda hep annesinin onu bırakıp gideceğini düşünebilir ve korkabilir. Bunun karşılığı, o yaşta, annesiz kalma korkusudur. O yaşı çalışırken kaybetme korkusu diye çalışırsanız doğru çalışmış olmazsınız. O anı çalışırken o çocuğun diliyle “Annesiz kalmaktan korkuyorum!” cümlesini kullanarak yapın.

Çalışma esnasında esneme, kendini halsiz hissetme ve dilinizin sürçmesi gibi tepkiler hissederseniz bilin ki doğru noktalara temas etmişsiniz demektir. Israrla üzerine gitmenizi tavsiye ederim.
Oturarak yaparken elinize kağıt ve kalem almanız ve sorduğunuz soruların cevaplarını not almanız olumsuz kayıtlarının tespitinde size kolaylık sağlayacaktır. Vermiş olduğunuz cevaplar içindeki gerçek korkularınıza ulaşmanıza imkan sağlayacaktır.

Örnek Korku çalışması ve olumlamalar:

Benim acizlik korkum var.
Ben acizlik korkumu kabul ediyorum.
Ben acizlik korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben acizlik korkumu seviyorum.

Derin nefes alıp veriyorsunuz ve kalbinizden pembe ışıklar çıktığını hayal ediyorsunuz. Ve kendinize yeniden Ne hissettiğinizi soruyorsunuz. Acizlik korkusu hala var mı? Eğer varsa Yeniden yukarıdaki dörtlüğe çalışıyorsunuz. Eğer korku ile ilgili bir şey kalmamışsa ya size bir olumlu cümle gelecektir. Ya da korkunuz yaşadığınız başka bir sahne gözünüzün önüne gelecektir. Olumlu bir kelime ya da cümle geldiyse aşağıdaki gibi olumlama çalışması yaparak olumlu düşünceyi bilinçaltınıza kaydedin. Eğer başka bir sahne geldiyse o sahneyi çalışmaya devam edin. Gözünüzün önüne olumlu bir cümle gelene kadar veya içinizden benin suçlanma korkum yak tepkisi gelene kadar. Bu çalışmalar esnasında eğer geçmişinizde bu konu ile ilgili kayıt çok fazla ise sahneden sahneye atlamak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda size tavsiyem arada aşağıdaki olumlamaları çalışmanızdır.

Ben her halimle yeterliyim.
Ben her halimle yeterli olduğumu biliyor ve inanıyorum.
Ben her halimle yeterli olduğumu kabul ediyorum.
Ben her halimle yeterli olduğum için kendimi takdir ediyorum.
Ben her halimle yeterli olduğum için şükrediyorum.

Ben bana yeterim.
Ben bana yettiğimi biliyor ve inanıyorum.
Ben bana yettiğimi kabul ediyorum.
Ben bana yettiğim için kendimi takdir ediyorum.
Ben bana yettiğim için şükrediyorum.

Benim suçlanma korkum var.
Ben suçlanma korkumu kabul ediyorum.
Ben suçlanma korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.
Ben suçlanma korkumu seviyorum.

Derin nefes alıp veriyorsunuz ve kalbinizden pembe ışıklar çıktığını hayal ediyorsunuz. Ve kendinize yeniden ne hissettiğinizi soruyorsunuz. Suçlanma korkusu hala var mı? Çalışmaya yukarıda yaptığım açıklama doğrultusunda devam ediyorsunuz.

Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onaylıyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onayladığımı biliyor ve inanıyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onayladığımı kabul ediyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onayladığım için kendimi takdir ediyorum.
Yaşadığım ve yaptığım her şeyi ben onayladığım için şükrediyorum.

Ben hiç kimsenin deneyiminden sorumlu değilim.
Herkesin kendi deneyimini yaşamasına izin veriyorum.
Herkes kendi deneyiminin içinden geçmeye yeterli.
Ben kendi deneyimimin içinden geçmeye yeterliyim

Alıntı

vivalavida

Kayıtlı Üye
Benzer fakat çok daha eksik bir uygulamayı bir kaç gün önce yaşadığım yoğun bir duygusal durumda yaptım.

Yeğenimle, bana gösterdiği ve benim hiç beğenmediğim bir fotoğrafı üzerine tartıştıktan sonra, konu kapanmış olmasına rağmen içimdeki öfkeyi bir türlü atamadığımı farkettim. Tüm gece ve sabahına sinirden önümü göremeyecek durumdaydım. Düşünceleri kovmaya çalıştım fakat gitmediler. O anki durumu sorgulamaya başladım ben de. "Ne oluyor, gerçekten bu durumda ne hissediyorum, bu duygunun bende bu kadar süredir takılı kalmasına niye izin veriyorum, vb..." gibi sorularla iyice duygunun içine girdim. Cevapları çok zor aldım, çünkü iğrenç bir savaş başladı sorularla beraber. Sonuçta vardığım nokta ise yeğenimi kıskandığım oldu.:) Şu an bile itirafı bana acı veriyor, kendimden 10 yaş küçük bir ergeni kıskanmak saçma geliyor ama gerçek bu.

Sevgili embriyo'nun paylaşımındaki kabul etme kısmının sonrasını uygulamam gerekli sanırım. Sorun belli ve bu açıklık beni rahatlatıyor ama bir sonraki tartışmada yine aynı durumda kalabilme ihtimalim var.

Daha derine inmeden dönüştürmem için yol gösterdiğiniz için teşekkürler.

Sevgiyle...

AJA

Elit Üye
Sevgili Embriyo yardımcı meleğimizsiniz herzaman,uygulayacağım bunu :)

ruthlessness

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir paylaşım olmuş. Benim de ilişkilerimde mutlu olamama, aldatılma, terk edilme bla,bla,bla korkum var. Ne kadar kötü düşünmemeye çalışsam da atamıyorum bu fikrim kafamdan. Sağda solda anlatılanlar olsun, televizyondaki gösterilen dizilerde/filmlerde olsun gördüğüm terk edilmeler, aldatılmalar, mutsuz ilişkiler, mutsuz evlilikler beni hepten karamsarlığa itti. Öyle ki bu karamsarlık dağ olup beni aştı.. İçime dönüyorum bir cevap bulamıyorum. Artı bir de başka bi korkum var; ramazan ayı yaklaşınca ayrılmak... Ortada hiçbir şey yokken aylar öncesinden kendime çekiyorum ayrılığı ve bingo ramazan ayında ayrılıyorum. Evet yıllar önce başıma geldi ve içimden söküp atamadım ve hayatıma kim girerse aynı şeyleri yaşayacakmışım hissine kapılıyorum. O kadar yoruyor ki. :lurk5: Bilinçaltımdan silmek istiyorum artık. Bunu deneyeceğim. Hayır hayır uygulayacağım ve başarılı olacağım :hurray: Peki bir şey soracağım, ne kadar zamanda etki gösterir?