Kişisel gelişim kitaplarında ki ruhani rehber davetleri ne kadar doğrudur?

Suhut

Kayıtlı Üye
Genelde kişisel gelişim-psikoloji kitapları okurum. Bir kaç haftadır da melekler ve ruhanilerle ilgili okuma yapıyorum. Aklıma takılan şey okuduğum her şeyin çok basit olması. Açıkçası bu kadar basit olması da bana yalan gibi geliyor. Sitede bir araştırmada yaptım. Başka varlık davetleri zor ve bir çok şey gerektirirken, ruhani rehber ve melek çağırımı neden bu kadar basite indirgenmiş? Sizin düşüncenizi merak ediyorum. Deneyip kendim de görebilirim ama teorik bilgi benim için yeterli. O yüzden bu konu da fikirlerinizi söyler misiniz?

Ansolo

Kayıtlı Üye
Melekler ve ruhani rehberler zaten sana yol göstermek doğruyu işaret etmek için hep oradadır sadece çoğumuz farkında değilizdir, onlardan bir şey istemenin diğer varlıklardan daha kolay olmasının sebebi de budur zaten sana yardım etmek için vardırlar. Diğer varlıkların bizden bir çıkarı olmadan iletişime geçip yardım edeceklerini sanmıyorum, o yüzden davetinde daha zor olduğunu düşünüyorum. İnanıp denersen rehber varlıklarla,meleklerle iletişimin çokta zor olmadığını sende göreceksin, iyi forumlar

Berliner

Kayıtlı Üye
Şimdi öncelikle belirteyim ki ben Havas kitapları adına konuşuyorum diğer kitaplardaki davetler hakkında yorum yapmıyorum. bunu belirttikten sonra şöyle diyeyim, Kolay değil, bilen söylemez , söyleyen bilmez. havas kitaplarından örnek vereyim %99 u yanlış ve eksik bilgidir. sadece bu ilimlerin ehli kimseler boşlukları doldurur hataları giderir öyle uygular o da olursa.. Yazılı davetlerin %90 ı da tutan cinsten değil zaten şartları felan karşılamak gerekiyor, 20 gün 30 gün 40 gün dağ evine çekilip halvette şunları şunları şu şekliyle oku diyor. bunu yapan adam zaten 40 gün hakkıyla dağ evinde halvette kalsa perdeleri açılır özel ve hususi olarak bir şey okumasına gerek kalmadan ruhaniler ile iletişime geçer yani koşulları tam şekliyle yerine getirerek doğru daveti doğru zamanda doğru şekliyle yapmak gerekiyor. yoksa gerisi hikaye, iki üc simge/imge görürsün belki o da kandırmaya gelen ruhanilerden ibaret olur.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Pagan, şaman, vodoo, hodoo gibi doğa temelli çalışma sistemleri, batı kültürlerinde çok yaygın oldu. Kişisel gelişim adı altında kadim bildiler birer psikolojik sağaltım yöntemi olarak kullanılıyor. Doğru olan kısımları çok. Kentli insana uyarlanmış etkin çalışmalar var lakin. Ruhanileri ya da rehber varlıkları çağırmak ile kişisel gelişimin bir Alakası bulunmuyor ya da ruhani anlamda üstad olmamış kişiler bu tür çalışmaları yapamaz.

Kapitalist sistemin bir satış politikası olan kolay hızlı ve etkin ürün ya da hizmet satma anlayışının ruhani konulara yansıtması bu. İtibar etmeyiniz.