Kendini Tanımak Hakkında

kawacs

Kayıtlı Üye
Kendimi tanımadığımı düşünüyorum. Acaba insanın kendisini tanıması için ne yapması gerektiği hakkında bilgi sahibi olanlar beni aydınlatabilir mi?

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Mümkünse kimsenin olmadığı sessiz ve sakin bir mekana geç,otur,düşün.Bu gün neler yaptığını,bu güne kadar neler yaptığını,sana yapılan yanlışa,sürprize,edilen hakarete nasıl tepki verdiğini.Hayal gücünde kendine kuş bakışı bak.Kendinde en çok neyi beğeniyorsun?Arkadaşların seni nasıl tarif ediyor?Mutlu,heyecanlı,cimri...?Kendini tanımak için kendini düşün.

Peribiri

Kayıtlı Üye
Hayatta başımıza gelen olaylara verdiğimiz tepkiler, seçimlerimiz, arkadaşlarımız kişiliğimizi yansıtır bence. Bu konular üzerine düşündüğünüz de cevaplarınızı da bulursunuz kanaatimce.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Öncelikle kendini tanımak bir yoldur. Ha ben kendimi tanıdım deyip geçiştirebileceğiniz bir şey değildir.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sessizlik içerisinde kendinizi izlemeniz gerek.
Bence herşey kendimizi tanımak içindir.İmtihanlar başımıza gelen belalar sevinçler elimizden alınanlar verilenler hepsi bu aşamanın bir sürecidir.
Şuradan başlaman gerek diye bir başlangıç gösterebilmek mümkün değildir çünkü herkezin deneyimi farklıdır ve bunlar kişiye özeldir.
Farkındalık içerikli yazıları okuyun bundan sonrası su akar yolunu bulur.

Lua

Kayıtlı Üye
insan kendini 2 yolda tanır

başkalarına yaptıklarıyla ve 2 seçim arasında kaldığında seçtikleriyle

bunları dürüstçe düşünüp tarttığınızda nasıl biri olduğunuzu farkedebilirsiniz

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
559
Ü