Kendimizi sevdiğimizi nerden anlarız?

Hopemore

Kayıtlı Üye
Siz kendinizi seviyor musunuz ve kendinizi sevdiğinizi nasıl nereden anlıyorsunuz
Ben şahsen kendimi sevdiğimi düşünüyorum ama hayatın karşıma çıkardığı insanların bana karşı olan davranışları ve sezdirdikleri bana benim kendimi sevmediğimi kanıtlar vaziyette
Kendimi sevip sevmediğimi bilmiyorum nasıl anlarım

K_kop

Kayıtlı Üye
Insanları seversen kendini seversin

Ilana

Kayıtlı Üye
Eğer kendinizle barışıksanız, başarılarınızla ve hatalarınızla kendinizi işte ben buyum diye kabul etmişseniz kendinizi seviyorsunuzdur.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Ben fazlasıyla kavgalıyım kendimle. İçimdeki ayaklanıp konuşsa, "nedir çektiğim senden" derdi eminim. Ama şunu da derdi "iyi ki varsın, hayat bu boğuşmalarla güzel". Galiba seviyorum kendimi. Yalnızca hayatımın bir döneminde her şeyden vazgeçtiğimi hatırlıyorum. Direniyorsam, umut ediyorsam, çabalıyorsam zaten kendimi seviyorum demektir..

Kruis7

Kayıtlı Üye
Eğer kendini sevmek istiyorsan,seni şekillendiren tecrübelerinden nefret edemezsin.

Ü

Üye silindi 55028

Karşınızdaki insanlar sizi sevmediğini söylüyorsunuz.Bütün savaşlar didişmeler insanlar arasındaki ekonomik statü farkından kaynaklanıyor.Ülkenin %60'ı fakir.Bu insanların(kötü olanlarının) olumsuz olması çok normal.Affederiniz ama insancıl bir şekilde olmadan sağa sola saldırıyorlar(insanlara zarar verenler kasıt).Bunları bir kenara bırakın korkunç bir rüya gördükten sonra sofrada yine mi yumurta var diye ailenizden birine sataşabilirsiniz.Bu çok normal.Sylvia Plath ben bir aynayım diyor yani karşıdaki kendini nasıl görüyor nasıl hissediyorsa sizi o sanıyor ve o hissi veriyor.Ayna nöronları denilen nöronlar var ve bu nöronlar siz istemesenizde ,başkaların davranışlarını ve düşüncelerinı size yansıtıyor.