Kendi Ritüelini Oluşturmak İçin

Şaman

Kayıtlı Üye
öncelikle ne için ritüel yapacaksın bunu iyi bilmeli ve amacına doğru hareket etmelisin.
örneğin korunma için yapacaksın.sunağını hazırlamak için sana gerekli şeyler dört elementi temsil eden ve korunmaya yönelik olan malzemeler
-hava için adaçayı tütsüsü
-ateş için mavi mum(veya beyaz mum eğer düşmanlara karşı savunma istiyorsan kırmızı engelleyici istiyorsan siyah ama siyahla çalışması zordur)
-su için deniz suyu veya tuzlu su yada deniz kabuğu
-toprak için kaplangözü taşı yada tuz yada bildiğin toprak ama ormandan yada bahçeden al
malzemeleri istediğin gibi hazırlayabilirsin.sonra istediğin ib şekilde bunları yerleştir.yönlere göre yerleştirip bi çember de kurabilirsin bi sunağa yerleştirip hepsini önünde de tutabilirsin.çember açma güçleri selamlayıp çağırma kısmını yap.sonra kısa bi dua ile isteğini belirt elementleri inandığın varlığı onurlandır kutsa vs klasik seramoni yani.daha sonra hepsine tek tek teşekkür ederek çemberini kapat.malzeme artıklarını toprağa dök teşekkür ederek.unutma çok saygılı olmalısın elementlere ve enerjiye

Shadow Hunter

Kayıtlı Üye
bu tarz bi ritüel yapmak için pagan veya cadı olmak şartmıdır ?

origanum

Yönetici
Bir pagan ritüelini yapmak için elbette pagan olmak lazımdır. En azından pagan inancına saygılı, yaşam tarzına uyumlu olmak şarttır. Tanrıçalara inanmayan biri nasıl onların yöntemini, kurallarını uygulayabilir, istekte bulunabilir?

Shadow Hunter

Kayıtlı Üye
Bir pagan ritüelini yapmak için elbette pagan olmak lazımdır. En azından pagan inancına saygılı, yaşam tarzına uyumlu olmak şarttır. Tanrıçalara inanmayan biri nasıl onların yöntemini, kurallarını uygulayabilir, istekte bulunabilir?
Demek istediğinizi çok iyi anladım benim yapmama engel olabilecek bir şey göremiyorum paganlara ve doğa tanrıcı inançlara son derece saygılıyım ve bunu kendi yaşam tarzıma da yansıtıyorum.Benim inancım Alevi İslam (Hermetik kökenli).

origanum

Yönetici
Başarılar dilerim. Yapmaya yatkınsınız en azından vaktiyle Anadolu şamanizminden gelen kökleriniz sayesinde.