kendi kendine nazar değdirmek

gamzedeyim

Kayıtlı Üye
bunun tam olarak nazarla alakası var mı bilmiyorum ama şöyle anlatayım,

hayatımda herhangi bir şeye çok sevinsem ve dillendirsem (mesela planlanmış bir tatil vs bile olabilir) o mutlaka bozuluyor. ya da henüz olmayan şeylerle ilgili olumlu düşün, olumlu olsun diyerek pozitif düşünsem o işler istediğim gibi asla olmuyor. ama bir şey hakkında olumsuzluğa kapıldıysam, üzüldüysem, ümitsiz bakıyorsam o oluyor. yani olumlu düşünürsen olumlu, olumsuz düşünürsen olumsuz olayı ben de asla çalışmıyor, tam tersi oluyor.

bir şeylere sevinmeye, umut ederek bakmaya korkuyorum. çünkü mutlaka bozuluyor.

bunun neyle alakası var ya da nerede yanlış yapıyorum?

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Tam bilmiyorum ama eğer kendinizi "iyi giden her şeyin bozulma ihtimali" gibi bir korkuyla sabote etme eğiliminiz varsa bu kendini nazar olarak zuhur ettirebilir. Bazı insanlarda bu doğuştan, bazılarında çekirdek inanç olarak yerleşmiş bir özellik. Olumlama çalışmalarıyla bu anlayışınızı değiştirebilirsiniz. Bende de yakın zamana kadar benzer durum vardı. İyi giden şeylere eğer çok tutkuyla bağlanıyorsanız, bu konu üzerine çalışarak nazar etme olasılığınız da düşürebilirsiniz.

gamzedeyim

Kayıtlı Üye
Tam bilmiyorum ama eğer kendinizi "iyi giden her şeyin bozulma ihtimali" gibi bir korkuyla sabote etme eğiliminiz varsa bu kendini nazar olarak zuhur ettirebilir. Bazı insanlarda bu doğuştan, bazılarında çekirdek inanç olarak yerleşmiş bir özellik. Olumlama çalışmalarıyla bu anlayışınızı değiştirebilirsiniz. Bende de yakın zamana kadar benzer durum vardı. İyi giden şeylere eğer çok tutkuyla bağlanıyorsanız, bu konu üzerine çalışarak nazar etme olasılığınız da düşürebilirsiniz.

teşekkür ederim cevabınız için. galiba dedikleriniz var bende. olumlama çalışması yapacağım.

yigittt

Kayıtlı Üye
Bir şey olmasın diye odaklandığınızda o şey mutlaka olur. Sorun neredeyse insanların o sorunu yaşayıp öğrenmeye eğilimleri vardır. Herkes için geçerli değil tabi insan tipleri farklı.

Ü

Üye silindi 58480

E tabi ki oyle olur. Bu ayetle bile sabit.

2 bahce sahibinden birisi `ne guzel bahcem var` diyor ve garip bir neseye kapilarak enerji bombardimanina tutuyor bahcesini.
Digeri bahcesini her gordugunde `Masallah` diyor. Ayni lezzeti aliyorlar temelde.

Bahceler yan yana olmasina ragmen birkac gun sonra boburlenen kisinin bahcesi darmadagin oluyor.

Sukran enerjisi her zaman nimetin garantisi ve devamliligidir. Sukrederseniz arttiririm (ayet)
Yanlis anlamayin da fazla sevinmek bile enerji akisini tersine cevirebilir. Daha dogrusu bunyenizin tamamini sevinc kaplarsa mutlaka bela bekleyin. Fazla sevinen kisi dayanamayip aglarsa bu belayi defeder !

Dogrusu korku ile umit arasinda olmayi basarabilmektir. Bu ayni zamanda canlilik belirtisidir. Sevinc hissi suurun tamamini kaplarsa bu istiladir. Kisinin kendisine de yakinlarina da zarardir. Olgunluk gosteremezseniz hem kendi nazarinizi hem de kem gozleri aninda alici durumuna gecersiniz.

Ü

Üye silindi 55028

Bunlara ek olarak hayatta sorunlar olabiliyor.Bir aydır hastahaneden çıkamıyorum.Otuz kişilik sülalede hepsi farklı gün hasta oluyor.

Ü

Üye silindi 58480

Bunlara ek olarak hayatta sorunlar olabiliyor.Bir aydır hastahaneden çıkamıyorum.Otuz kişilik sülalede hepsi farklı gün hasta oluyor.

Cok dogru bunu ben de cok yasadim. Cocuklugum nazara gelip baskalarindan saklandirilmakla gecti.
Biz kendimiz nazari savusturamazsak bunyemiz erken davranip bunu dert ediniyor ve careyi kendini kapatip acmakta buluyor. Onun icin de bagisikligi acmak gerek ve bahane bulmali bilincimiz. Yani once nazara bir set olsun diye bir hastalik cekiyor. Hasta oluyoruz. Nazara maruz kalan beden uyaniklik yapip naz yapiyor tabi o esnada. O nazlanma da nazari en sonunda yaniltmayi basariyor. Tabi bunu kalici hafiza care olarak benimserse nazara geldigimizi hastalik bizi indirmedikce anlayamiyoruz o ayri. Erken davranip uyanik olmak gerek.

Ben bu durumu cocukken hep yasadim. Cozumu ise nazar gelsin diye beklememek. Okumak ve baska insanlari da kendi nazarimizdan kollamak. Cunku karma borcu olarak da nazar deger. Kendi nazarimiz karma borcu olarak da bize doner aynalardan

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Kendi inanç kayıplarımızı değiştirmemiz gerek sanırım ama nasıl yapabiliriz insanın kendi kendini inandırması gerek
Ya da yıldızı düşük derler mesela yıldızı düşük insan neler yapabilir

Ü

Üye silindi 58480

Ya da yıldızı düşük derler mesela yıldızı düşük insan neler yapabilir

Yildizinin dusuk olduguna inanmak bir inanc lanetidir.
Enerji yuklemesi yapmanin sinirsiz kaynaklari usulleri vardir.

Yildizi yuksek demek esasinda sadece kapisi acik demektir. Yildizi dusuk demek kapisi kapali demektir. Insan zihnini yabanci dilin kurallarina uyumlandirdigi gibi isterse butun yildizlarin enerjisine de uyumlandirabilir. Beynin yetenekleri buna tam destek verir. Zikir bunun bir ispatidir. Belli periyotlari ve gezegenleri vardir. En guzel isimler Allahindir. Kalpler ancak Allahi Zikit Etmekle tatmin olur (ayet)

Yildizi dusuk bir PEygamber : Hz. Yusuf AS
Cocukken ice kapali, nefret edilen, kuyuda olume terkedilen, bir peygamber ogluna yakismayacak sekilde kole pazarinda satilan, iftiraya ugrayan, hapse atilan, orada 9 yil unutulan, tum ulkede itibari yerlebir olan bir mubarek sahis... Ne diyor Allah :

Kendisine ilim verilene COK sey verilmistir(kuran) demek ki ilim ogrenmek kisiyi etkili ve tesiri yuksek biri haline getirir.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Yildizinin dusuk olduguna inanmak bir inanc lanetidir.
Enerji yuklemesi yapmanin sinirsiz kaynaklari usulleri vardir.

Yildizi yuksek demek esasinda sadece kapisi acik demektir. Yildizi dusuk demek kapisi kapali demektir. Insan zihnini yabanci dilin kurallarina uyumlandirdigi gibi isterse butun yildizlarin enerjisine de uyumlandirabilir. Beynin yetenekleri buna tam destek verir. Zikir bunun bir ispatidir. Belli periyotlari ve gezegenleri vardir. En guzel isimler Allahindir. Kalpler ancak Allahi Zikit Etmekle tatmin olur (ayet)

Yildizi dusuk bir PEygamber : Hz. Yusuf AS
Cocukken ice kapali, nefret edilen, kuyuda olume terkedilen, bir peygamber ogluna yakismayacak sekilde kole pazarinda satilan, iftiraya ugrayan, hapse atilan, orada 9 yil unutulan, tum ulkede itibari yerlebir olan bir mubarek sahis... Ne diyor Allah :

Kendisine ilim verilene COK sey verilmistir(kuran) demek ki ilim ogrenmek kisiyi etkili ve tesiri yuksek biri haline getirir.

Tamam çok güzel birşeyler açıklamışsınız da çare nedir yani, basta öyle olduğuna inanmadık ve enerji yuklemesi nasıl olacak

asterix

Kayıtlı Üye
İnsan bütün tek bir parça değildir içnbde bir sürü bölük pörçük parçalar var hepsi birbirinden nefret ediyor.