Karşındakinin dili bağlansın sana cevap veremesin diye dua

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Tıpkı başlıkta yazdığım gibi biriyle tartışırken bu duayı okursanız size cevap veremez veya tepki almaktan korktugunuz bir konu anlatırken okursanız işe yarar. Kaynak ailem , onların kaynağıysa kendi aile büyükleri. İşte dua : Allahümme velleddüd ". . . . ." Ağzını bağla dilini tut.
Yüzüne bakarak 7 kez okuyun boşluk kısmını kişinin adıyla doldurun. Kişisel tavsiyem olaraktanda Başmelek cebrail iletişimimizi şifalandır demenizdir.

rayyur

Kayıtlı Üye
İş
İnsanları Seviyor
Teşekkürler pembekuvars işyerinde devamlı tartışmaya girdiğim birisi var hemen yarın deneyeceğim :)

aşk1

Banlı Kullanıcı
konuşmayan insandan korkun :p ayrıca konuşma hakkı bu elden almak demek bunu yapmak.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bence yapıcaksanızda kişinin yüzüne karşı bağıra bağıra okuyun, karşınızdaki kişi ne yaptığınızı öğrenirse olucaklardan korkuyorsanızda hiç yapmayın. Gizli saklı korkarak yapmaktansa ayan beyan yüzüne haykırın

rayyur

Kayıtlı Üye
İş
İnsanları Seviyor
Dün yazdığım gibi bugün sabah işyerinde pek anlaşamadığım birisi üzerinde denedim, gün boyunca hiçbir tartışma- anlaşmazlık olmadı üstelik işten çıktık bu saate kadar iş arkadaşlarımla takıldım malum şahısta bizle beraberdi :) gerçekten işe yaradı tekrar teşekkürler pembekuvars :) Sevgi ve ışıkla...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Pembekuvars seninle tartışmaya girilmez :D Bağlarsın adamın dilini :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Annem bunu buralarda yazdıgımı duysa bana neler yapar bilemem :) Annem bu duayla babamı sessiz sakin hiç birşeye karışmaz bir adam haline getirdi artık nasıl okudu günde kaç kez tekrardan okuduysa :) Babam çok otoriterdi şimdi agzı var dili yok cok mülayim. Ben kendi eşime okumadım hiç. İş yerinde biraz bile rahatladıysanız açtıgım konu amacına ulaşmıştır. Bu arada sayın yarei yarim korkmayın burda tartışsakta okuyamam çünkü kimsenin yüzünü ve gerçek adını bilmiyorum :)
:):):)Bu çok iyiydi:)Annenin babana okuması:)Bunu yazdın ya kadın ne yaparsa haklı yani:)Yalnız arada bunu yazmadanda ben edemicem sevgili arkadaşım.Demek ki anneciğinde full okumuş babaya:):)
İşin espri yönü bi tarafa samimiyetle en yakınından verdiğin bu örneği takdir ederim ben.

tubix

Kayıtlı Üye
bende allahumme ya vedud agzini bagla dilini tut olarak biliyorum :) oncesinde 21 besmele sonrasinda kisinin yanina gderken ve gittikten snra yuzune dogru icinden bunu okursun

origanum

Yönetici
Aslı Vedud. Şamanizden islamiyete geçildiği sıralardan kalma sözlü büyü örneği. Bu tür büyülerin hepsi yarı Türkçe yarı Arapçadır. Yeni dine geçişte baskı görmemek için islami ve Arabik unsurlar eklenmiş ve adına da dua denilmiştir. Bildiğimiz klasik tarihi olaylar yani.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Benim bir noktada kafam karıştı. Kişiye okurkan " Allahümme velleddüd 'X' " şeklinde mi okumamız gerekiyor yoksa " Allahümme veleddüd 'X' ağzını bağla dilini tut." şeklinde mi?

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bu dua mıdır ? Bu bir büyü örneği aç havas kitabını bak bir sürü böyle uygulama var dil bağlama kötü düşmanı helak etme allah rızası için sevgili celbetme nedense onlara göre bunlar sadece bir dua. Yani kendi yaparken bir problem yok ama başkası yapınca bunlar pis iş büyü oluyor. Senin için demedim genel bir kanıyla söyledim bunları. Çünkü böyle insanlar çoğaldı da bu devirde.

MehmeD

Kayıtlı Üye
Kimilerine dua gelebilir, kimilerine büyü fakat karşındakinin konuşmasına mani oluyorsunuz bunu yapınca iradeye müdahale meselesi. Çok masumane gelebilir fakat büyünün ta kendisidir.

Merak ettiğim iki husus var. Bu dil bağlama geçicimi, kalıcımı? Dili bağlanan Okuyana karşımı konuşamıyor herkesemi?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Origanum bunu çok defa belirtti.İradeye müdahale edilen herşey büyüye girer diye...
Birilerinin konuşması engelleniyor sonuçta,haklı veya haksız.Kişiye kalmış artık okuyup okumamak.
Bunu uygulamada sadece okuyana karşı konuşulamaz diye bilmekteyim.

Keira

Moderator
Konuyla alakası olmayan ve tartışma yaratacak üsluptaki tüm mesajlar silinmiştir. Bu sitede tabi ki her üye düşüncelerini özgürce paylaşabilir, savunabilir. Ancak bunu yaparken hem üslubuna dikkat etmeli hem de karşısındakinin görüşüne de saygı duymalı. Sevgi ve ışıkla..