Kara Korşak Hakkında

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Erbil’de Türkmenlerin eşek, köpek, domuz, keçi kılığına
girdi
ğine inandıkları bir cindir. Gece kapıları çalıp, ev sahibinin tanıdığı bir ses ve kılıkla onu kandırarak çağırıp kaçırırmış. Bu cinden korunmak için pantolonun düğmelerini açmak gerektiğine inanılır.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Erbil’de Türkmenlerin eşek, köpek, domuz, keçi kılığına
girdi
ğine inandıkları bir cindir. Gece kapıları çalıp, ev sahibinin tanıdığı bir ses ve kılıkla onu kandırarak çağırıp kaçırırmış. Bu cinden korunmak için pantolonun düğmelerini açmak gerektiğine inanılır.

:oops: Aklıma kötü şeyler geldi bu cin degilde bir sapık olmasın... :)

Kar

Elit Üye
Alemsiniz ya ne çok güldüm bence tam isabet Sayın Kontejyan.

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Evet bayağı bi güldüm sayın Kontejyanın yorumuna fakat bu gerçek olabilir mi bi bilgisi olan var mı?

Voy

Kayıtlı Üye
Birde bu şekilde şehir efsaneleri çok vardır bazılarının kaynağı doğrudur ancak sonradan abartılır,bazıları ise hikayedir.

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Bende sizden bilgi almayı düşünüyordum bilgiyi paylaştığınız için.Varlıklar belirli şekillere girer evet fakat herhangi bir varlıktan korunma yöntemi sadece pantalon düğmelerini açmak olamaz.Birde bu şekilde şehir efsaneleri çok vardır bazılarının kaynağı doğrudur ancak sonradan abartılır,bazıları ise hikayedir.

Haklısınız konuyu ben açtım ama ben bazen konu açıncada insanlardan yorumlar bekliyorum daha fazla bilgilenmek için.Bende araştırıyım eğer birşeyler bulursam paylaşırım.Teşekkürler