Kahveyİ birak mavİ iŞiĞa bak

hestia da annabeth

Kayıtlı Üye
İsveç’te yapılan bir araştırma, mavi ışığın insanı uyanık tutmakta kafeinden bile daha etkili olduğunu ortaya koydu.

Mid Sweden Üniversitesi’nden bilimadamlarının yaptığı araştırmada, bir grup deneğin mavi ışığa tepkisi ölçüldü. Mavi ışığa maruz kalanların diğerlerine göre daha kolay konsantre olduğu görüldü. Kahve içen kişiler ise konsantrasyon testlerinde o kadar başarılı olamadı. Araştırma sonuçlarına göre, mavi ışık kişilerin hafızlarını güçlendiriyor, daha dikkatli olmalarını ve olaylara hızlı tepki vermelerini kolaylaştırıyor.

Alıntı.

Volar

Kayıtlı Üye
Faydalı bir bilgili, teşekkürler.O zaman çalışma masalarını mavi ışıkla aydınlatırsak daha yüksek verim alırız galiba.Denemek lazım :biggrinjester:

asalet_

Kayıtlı Üye
Teşekkürler. Doğru olma ihtimali yüksek bi sonuç.

Keira

Moderator
Mavi renk insana rahatlık ve huzur verir, ayrıca gözleri ve sinirleri rahatlattığı için strese ve migrene de iyi gelmektedir. Bu belirtiler doğrultusunda insanı rahatlattığı için odaklanmaya yardımcı olabilir. Ancak çok koyu tonlarda kullanılan veya yoğun olarak bakılan mavi insana sıkıntı verip, kişiyi güvensizliğe ve tembelliğe sürükleyebilir. O yüzden eğer odaklanmak için mavi ışık kullanacaksanız bunun ölçüsünü iyi ayarlamanız gerekir. Sevgi ve ışıkla..

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
moderatör arkadaşa katılıyorum .başka yerlerde de okumuştum psişik çalışmalarda mavi ışık kullanmak yararlı olur diye :)

Denteus

Kayıtlı Üye
Odam mavi çalışma masamda ama bu aralar buz mavi yada açık mavi camlı gözlük almayı düşünüyodum bu başlık bu düşüncem üzerine iyi geldi acaba hayata komple mavi baksam nasıl olur ?

ruhname

Kayıtlı Üye
Bi kitapta okumuştum orda da çivit mavisini insana iyi geldiğini söylüyordu.

Ü

Üye silindi 58480

Mavi renk zaten ton titresimi olarak bogaz cakrasinin frekansina atfedilmistir.
Yani iletisim becerisi, karsi tarafa kendini gecirebilme, etkilesim ve farkindalik yetileri kiskirtir.

PArcalari birlestirelim :
40 yillik hatri olan kahveler cok buyuk ihtimalle mavi spot isik altinda icilmistir. Artik nasil muhabbetler ciktiysa ortaya...

saklıkalsın

Kayıtlı Üye
Mavi ışığı nereden bulacağız ihtiyaç duyduğumuz anda cebimizden mi çıkartacağız :D

Demre

Kayıtlı Üye
Mavi ışığı nereden bulacağız ihtiyaç duyduğumuz anda cebimizden mi çıkartacağız :D
Aslında sorunuzun cevabı evet. Bildiğim kadarıyla, cep telefonu ve bilgisayar ekranının yaydığı ışığa mavi ışık deniliyor. Uyuma saatimizden 1,5 saat önce mavı ışıkla münasebetimizi sonlandırmamız gerekiyormuş. Aksi halde, uykuya geçememe, melatonin salgılanamama gibi sorunlar ortaya çıkıyormuş. Zannediyorum araştırmanın amacı, telefon ve pc nin insan üzerindeki olumsuz etkilerini ortaya çıkarmak. Yani mevzu, mavi ışıkla aydınlatılmış bir ortamın zihin açtığıyla filan alakalı değil. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. Iyi forumlar.