İşlerinizi Severek Yapın

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Evinizde veya büronuzda bir iş yaparken, o işi nasıl bir ruh halinde yaptığınıza dikkat edin. Çünkü ruh halinize göre yayacağınız titreşimler ortama nüfuz edecektir. Örneğin yemek yapmaktan hoşlanmayan bir kadın, kendi evini ve yemeğini farkında olmadan o titreşimlerle doldurur. İsteksizce yaptığınız işlerin de kendine özgü titreşimleri vardır. Bu nedenle her şeyden önce her ne yapacaksanız neşeyle ve severek yapmanızda fayda var. Neşe ve sevgi çok güçlü bir psişik enerjidir.

Her ne iş yapıyorsak bu işten en başta kendimiz yararlanıyoruz. Yemek yapıyorsak biz de yiyoruz. Çalışıyorsak kazandığımız para, kendi temel ihtiyaçlarımızı da karşılıyor. Evimizi temizliyorsak fiziksel olarak tertemiz bir evde yaşamayı seçiyoruz. Kendimizi nasıl bir ortama layık görüyorsak bunu bizim yaratmamız gerekir.

Zihinsel tavrınızı değiştirmek isterseniz kendinize sık sık şunları söyleyebilir veya bir kağıda yazıp görebileceğiniz yerlere asabilirsiniz. "Yemek yapmayı çok seviyorum, evimi neşeyle temizliyorum, her işimi severek ve neşeyle yapıyorum, sahip olduğum her şey için şükran duyuyorum." Emin olun işe yarıyor!
Genel olarak okuduklarımızı bir hatırlarsak, evlerimizi temizledikten sonra mekanda hissettiğimiz parlaklık ve huzur duygusu acaba nereden gelmektedir? Tabi ki yaratılan pozitif atmosferden.
Türk metapsişiğinin ustalarından Ergün Arıkdal şöyle der:
" Nerede fiziksel bir dağınıklık varsa, orada psişik bir dağınıklık vardır."

Buradan da anlayacağımız gibi psişemizin niteliği ya da ruh halimiz; tavır, davranış ve tutumlarımızı, bunlar da yaydığımız enerjilerin niteliğini belirler. O enerji de bulunduğumuz mekanlara yerleşerek tekrar bize döner ve bu kısır döngü, zihinsel tavrımızı değiştirmediğimiz sürece devam eder. Eğer, yaşamın tüm iniş ve çıkışlarına rağmen huzur duyacağınız bir eviniz, bir ofisiniz olsun istiyorsanız yaptığınız her işi neşeyle, severek ve şükran hisleri içinde yapın. Sahip olduklarınız için şükran duyun. Bu sevgi ve şükran hissi sizi daima yeniye ve yenilenmeye açık tutacaktır. Sevgi, neşe ve şükran titreşimleriyle dolu bir evde topraklanmak; psişik korunma yapmak, enerjilerle çalışmak ve mutlu olmak çok daha kolaydır.

alıntı.