Işık Meditasyonu

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Işık Meditasyonu

%C3%87akralar-Hakk%C4%B1nda-Baz%C4%B1-Yararl%C4%B1-Notlar.jpg

-Rahat bir bağdaşta ya da dik bir sandalyede omurganızı düz ve dik bir konuma getirerek oturun.

-Vücudunuzdaki enerji girdapları'nın ( CHAKRALARIN) yerlerini ve renklerini hayal edin.

CHAKRALAR:
- (7 . chakra) Bıngıldak tepe girdabı rengi beyaz, altınımsı sarı yada mor .. Bezi epifizdir.
- (6. chakra) Üçüncü göz beyincik den alında kaşların arasına açılır rengi
çivit mavisi mordur.. Bezi hipofizdir.
- (5.chakra) Boğazın ön kısmına açılır rengi indigo mavidir .. Bezi tiroiddir.
- (4. chakra) Göğüs tahtasının tam ortasına açılır rengi yeşildir.. Bezi timus tur.
- (3.chakra) Üst karına açılır rengi sarıdır.. Bezi karaciğer ve dalaktır.
- (2.chakra) Kadında yumurtalık paraleline erkekte er bezlerine açılır rengi
parlak turuncudur .
-(1.chakra) Rektum denen anüs ve boşaltım sistemi arasına açılır rengi kırmızıdır ..
Böbrek üstü bezlerini aktive eder.

-Girdaplar erkeklerde sağdan sola kadınlarda soldan sağa döner ..

-Kök Chakradan başlayarak her chakrada ters devinir .Sanki yılanın kıvrılışı gibi...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gözlerinizi kapatın..Nefesinizi alın..Nefesinizle birlikte Yedinci chakranızdan kuvvetli parlak beyaz ışığı çağırın ve sizi yıkadığını hayal
edin ve bedeninizi bu vesile ile iyice gevşetin .
Derin bir iki bebek nefesi alın ve verin.
Enerjiyi bekleyin. Gelişi ya alnınızda bir ağırlık yada bir ısınma olarak belirir ...
Herhangi bir farklılık size onu hissetirir. Geldiğine güvenin..
Onu nefesinizle iç yolculuğunuza davet edin .

Nefesi alın ve kök şakranıza gönderin ve orada parlak kırmızı ışığı imgeleyin.
Yerini biliyorsunuz o noktaya sevgi duyarak yoğunlaşın ve nefesinizi o bölgeye verin.
Hissedin. Zihninizden geçen yargı kalıplarına akmaları için izin verin.

Yeniden nefesi alın ve kırmızı ışığa gönderin ve onu bir üst bölgeye yükseltirken
parlak turuncuya dönüşmesine izin verin ve aynı yüksek sevgi ve şevkati imgeleyin ve hissedin.

Nefesiniz verin.

Bu şekilde tepe Chakranıza ışığın tayflarına sevgi yükleyerek zihninizden geçenlere seyirci
olmayı deneyerek gönlünüzün çektiği kadar sakin oturun.

Gözlerinizi açtığınızda gülümsediğinizi , içinizin sevgi dolduğunu,hafiflediğinizi
hissedeceksiniz.
Hayat enerjisi içinizde tıkanmadan akma imkanı buldukça neşeli,
sıhatli ve genç kalacağınızı yargılamadan kabul edin.

İlk baştarda zihniniz daima devreye girecektir.. Onu da fark edin yanlız akmasına izin vererek dikkatinizi parlak renklerinizde tutmayı deneyin. Zor geliyorsa her rengi bir imge ile ve koku ile besleyin .Mesela portakal turuncusu ve portakal çiçeği kokusu gibi..Beden nasıl belli zamanlarda dinlenmek, beslenmek isterse zihin de aynı şekilde muntazamlığı sever..Gün ışırken yada yatmadan önce bir yarım saatiniz yeterli olacaktır..

Alıntıdır

IncludeMeOut

Banlı Kullanıcı
-Girdaplar erkeklerde sağdan sola kadınlarda soldan sağa döner ..

bu bilginin doğruluğunu bizzat deneyimlemiştim. gözlerim kapalı bir şekilde dinlenirken, gözümün önünden maviye dönük bir enerji dalgası sürekli sağdan sola doğru akıyordu. o zamanlar anlam verememiştim, şimdi anladım. :)

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Hemen denicem bu meditasyonu... Teşekkürler:) Ayrıca koyduğun resme bayıldım renkler bi harika :)

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Bir sorum olucak.Bu chakralar siraya göremi acilir yoksa örnegin 6.chakra ardindan 2.chakra gibi mi olur.