İradem yok oldu lütfen yardım edin.

cahomuco

Kayıtlı Üye
Son bir kaç zamandır(yaklaşık 1 yıl) bana gelişen bir olaydan sonra bir şey oldu, alkol içmezdim alkol aldım yetmedi sigaraya da başladım yetmedi zina da ettim namazı bıraktım pis gezer oldum kur'an okurdum okumayı unutacak raddeye geldim neden aniden böyle bir yıkım yaşadım anlayamıyorum durumdan çok rahatsızım. Geceleri ağlıyorum günahlarım için ama elimden hiç bir şey gelmiyor iradem yok olmuş gibi. Namaz kılacağım diye niyetleniyorum kılamıyorum, kur'an okumaya niyetleniyorum okuyamıyorum, lan diyorum yeter artık sigarayı bırakacağım bırakamıyorum, oturup dersime çalışacağım PHP yeteneklerimi geliştireceğim diyorum yapamıyorum, ilim öğreneceğim diyorum bilgisayar başında oturmaya bile iradem yok. Özetle sanki aniden iradem yok oldu bedenim nefsim tarafından ele geçirildi artık savaşamıyorum, lütfen yardım edin.

Olay ise şu, benim arkadaşım bir rüya gördü, eski çağlarda bir imamın cemaatinde bulunduğumuzu imamın duvarlardaki gözleri gösterip ilim anlattığını ardından benim yanıma yaklaşıp bana bir miktar para verdiğini görüyor(O zamanlar çok iyi paralar kazanıyordum) sonrasında ise cemaatte millet bir şeyler dinlerken bizim çantasından bira ve sigara çıkartmakla uğraştığımızı görüyor rüyasında.[Buradan sonrasında uyanık] Ardından uyanıyor ama uyandıktan sonra gördükleri daha da tüyler ürpertici. Üzerinde bir gölge yükseliyor ve o gölge ona muntazar diyor(araştırdım arapçada beklemek demekmiş alakayı çözemedim) ve koltuğu gösteriyor bizim arkadaş tam bu anda zar zor hareket edebildiğini üzerinde inanılmaz bir ağırlık olduğunu söylüyor. Koltuğa baktığında benim cesedimin soluk ve bembeyaz şekilde koltukta bulunduğunu görüyor tam bu aşamada inanılmaz korktuğunu ama bunların da bir rüya olduğunu düşündüğünü söylüyor. Ardından arkadaşım bir cesaret o ağırlığa rağmen sürüne sürüne yerdeki telefonunu alıyor eline telefonun flaşını açıyor ve koltuğa tutuyor benim cesedim hâla yerinde ardından yine sürüne sürüne ışığı yakmaya gidiyor ışığı yakınca her şey normale dönüyor. O gün arkadaşım çok korkup bizi aramıştı yanına çağırmıştı olanları anlattı o gün ölmekten korkmuştum ama ölmekten beteri oldu sanki yaşıyorum ama ölüyüm. Bu iradesizliğim o gün başladı.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Rüyada anlatılmak istenen Allahın size manevi olarak önceden bir genişlik verdiği fakat sizin bunu kullanamamanız,kötü yollara sapıp içki,zina vb. Şeriatten sapmış olmanız dolayısıyla size ölümün hatırlatılması durumu,korkmanıza gerek var.Tövbe kapısına sarılıp nefsinize karşı savaşmalısınız.Sizin niyetiniz halis ise hakiki bir tövbeden sonra geleceklere Allah için katlanın ve temize çıkın.

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Çok yüksek ihtimal musallatınız var. Forumda arkadaşlar yardımcı olacaklardır. Bunun sihir olması ihtimali aklıma geliyor ama sizi bizzat yoldan çıkarmak amaçlı, bir açığınızdan yol bulup ilahi amellerle bağınızı tamamen koparmanıza neden olmaya çalışan bir varlık olma ihtimali daha yüksek.
Elbet farklı metodlar vardır. Ama güvenilir olan bana göre, bakım yapılır, rukye tedavisi uygulanır, zaten rukye uygulanırken eş zamanlı olarak zihninizin berraklaştığını, namazları kılmanızın kolaylaştığını da farkedersiniz.

Bu esnada psikiyatri tedavisi uygulanarak varlığın üzerinizdeki tesiri çok büyük ölçüde azaltılabilir, tabi pozitif bilim olarak psikiyatride bu psikotik bozukluk olarak nitelendirilebilir, teşhisler sadece aracıdır, takılmayın, yeni nesil ilaçlar yaygın şekilde kullanılmakta bu tür sorunlar için. Sadece ilaç tedavisi ile bile ibadetleriniz ve yaşantınız rahatlık bulup kalitesi yükselecektir. Zaten ilaçları uzun süre kullanıp ibadetlere dönmeniz ile varlığın üzerinizdeki etkisi gitgide kopma noktasına gelecektir buna inanıyorum.

Panik yapmayın, bu tür olaylar çok yaygın, acılar ve düşüşler hayatın parçasıdır. Bunlardan öğrenir, ders alır, ilerleriz.

makssenberg

Kayıtlı Üye
İrade kullandıkça tükenen bir şeydir, sizin de geçmişte dini sorumlulukları yerine getirdiğinizi göz önünde bulundurursak oruç tutmak, öfkeye hakim olmaya çalışmak, mastürbasyonu bırakmaya çalışmak gibi iradeyi çok tüketen şeyler yapmanız "benlik kaynakları tükenmesi"ne neden olur. Detay için tırnak içinde yazdığımı google'da aratıp çıkan vikipedi sayfasını okuyun.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
ben de ders çalışamıyorum bir dil öğrenmeye çalıştığımda boynumun altına bir şey oturuyor ve terleme basıyor ancak tembellik ettiğimde rahatlıyor sizde de bir musallat ya da büyü olabilir fark ettiğim kadarıyla müzik negatif enerji öfke ve sinirden besleniyor bunlar rukye dinlemenizi öneririm bu zorlanacağınız bir iş olmadığı için bunu yapabilirsiniz belki

boristanblue

Kayıtlı Üye
Bekle derken zamanla bu hale geleceğini, iman zayıflığı olarak öleceğini, kötü alışkanlıklar edineceğini söylemiş olabilir.
Kuranı Arapça okuyor, manasını bilmiyorsan boşuna okursun kardeşim, anladığın dilde okumanı tavsiye ederim, ilim öğrenmekten kastın tarikat, zikir vs ise, önce kuranı Türkçe okuma alışkanlığı edinmeni tavsiye ederim, düşüne,düşüne sana inmiş gibi oku! inandığın Rabbine güven, büyü olabilir, olmayabilir de, bundan kurtulmanın çözümü iman, kuran, namaz ve en önemlisi inandığın rabbine güvenmen! Türkçe alt yazılı kuran dinlemeni de tavsiye ederim, çok geçmiş olsun.

Mahrusa

Kayıtlı Üye
İnanıyorum ki Allah'ın merhameti her günahtan daha büyük bu yüzden hiç ümitsizliğe kapılmayın. Ne kadar yanılsanız daha fazla tövbe edin inatla. Ben de zaman zaman fark ediyorum insan olarak kendimi günahlardan koruyamayacak kadar acizim. Bu yüzden Ondan başka bizi kendimizden de koruyacak affedecek ve feraha çıkaracak yok.

kkoray

Kayıtlı Üye
İş
Su Falı ve Bakım
Son bir kaç zamandır(yaklaşık 1 yıl) bana gelişen bir olaydan sonra bir şey oldu, alkol içmezdim alkol aldım yetmedi sigaraya da başladım yetmedi zina da ettim namazı bıraktım pis gezer oldum kur'an okurdum okumayı unutacak raddeye geldim neden aniden böyle bir yıkım yaşadım anlayamıyorum durumdan çok rahatsızım. Geceleri ağlıyorum günahlarım için ama elimden hiç bir şey gelmiyor iradem yok olmuş gibi. Namaz kılacağım diye niyetleniyorum kılamıyorum, kur'an okumaya niyetleniyorum okuyamıyorum, lan diyorum yeter artık sigarayı bırakacağım bırakamıyorum, oturup dersime çalışacağım PHP yeteneklerimi geliştireceğim diyorum yapamıyorum, ilim öğreneceğim diyorum bilgisayar başında oturmaya bile iradem yok. Özetle sanki aniden iradem yok oldu bedenim nefsim tarafından ele geçirildi artık savaşamıyorum, lütfen yardım edin.

Olay ise şu, benim arkadaşım bir rüya gördü, eski çağlarda bir imamın cemaatinde bulunduğumuzu imamın duvarlardaki gözleri gösterip ilim anlattığını ardından benim yanıma yaklaşıp bana bir miktar para verdiğini görüyor(O zamanlar çok iyi paralar kazanıyordum) sonrasında ise cemaatte millet bir şeyler dinlerken bizim çantasından bira ve sigara çıkartmakla uğraştığımızı görüyor rüyasında.[Buradan sonrasında uyanık] Ardından uyanıyor ama uyandıktan sonra gördükleri daha da tüyler ürpertici. Üzerinde bir gölge yükseliyor ve o gölge ona muntazar diyor(araştırdım arapçada beklemek demekmiş alakayı çözemedim) ve koltuğu gösteriyor bizim arkadaş tam bu anda zar zor hareket edebildiğini üzerinde inanılmaz bir ağırlık olduğunu söylüyor. Koltuğa baktığında benim cesedimin soluk ve bembeyaz şekilde koltukta bulunduğunu görüyor tam bu aşamada inanılmaz korktuğunu ama bunların da bir rüya olduğunu düşündüğünü söylüyor. Ardından arkadaşım bir cesaret o ağırlığa rağmen sürüne sürüne yerdeki telefonunu alıyor eline telefonun flaşını açıyor ve koltuğa tutuyor benim cesedim hâla yerinde ardından yine sürüne sürüne ışığı yakmaya gidiyor ışığı yakınca her şey normale dönüyor. O gün arkadaşım çok korkup bizi aramıştı yanına çağırmıştı olanları anlattı o gün ölmekten korkmuştum ama ölmekten beteri oldu sanki yaşıyorum ama ölüyüm. Bu iradesizliğim o gün başladı.
Merhaba. Ben size yardım edebilirim. Bakıminizi yapalim önce ben size yardim edicem.

cahomuco

Kayıtlı Üye
Bakıma gerek yok arkadaşlar sanırım bi ihtimal şifayı buldum, konuyu açtığım günden bu yana araştırma yapıyorum, meselenin hem bilimsel hem manevi yönünü derinlemesine araştırdım, önce manevi tarafına değinmek gerekirse rukye dinlemeye başladım. Bilmiyorum tek başınıza rukye dinlemeyin diye bi video vardı ondan mıdır nedir aşırı korkuyordum. Dinlerken o unuttuğum huşuyu hissettim yemin ederim tüylerim diken diken oldu huzurla doldum ve o gün satırlarca Java kodu yazdım(Jobinator yakında Google Play'de sizlerle :) ). İrade açısından ve üretkenlik yönünden bakarsak son 1 yılın rekorunu kırdım ama o gece bişey oldu, bir rüya gördüm. Önce rüyamda bir kadının beni omzumdan yakalayarak hızlı adımlarla götürdüğünü gördüm sonra aniden kör gibiydim ama sanki kör değildim sadece etraf turuncuya çalan bir karanlık kaplıydı. Bizim evdeydim ama eşyalar duvarlar hepsinin rengi tekti ve hepsi turuncuya çalan siyahtı. Şaşkınlık içinde salondan odamın oraya doğru yürüdüm, kafamı odama doğru çevirdim. Orda öylece yatağımda yatmış uyuyordum başımda kara ve çirkin bir şey uyuyan bedenime bir şeyler okuyordu. Sonra o kara şey bedenimden kafasını çevirip bana baktı, korktuğumdan mıdır nedir tam o anda bismillah dedim. Aniden yatağımda odamda uyandım.

Rukye harika hissettiriyor. Sanki eski gücüme kavuşmuşum gibi kelepçelerim kırılmışçasına özgür hissettiriyor, psikolojik de olabilir bilmiyorum ama ne olursa olsun bir işe yarıyorsa o işe yaramalıdır. Devam etmeyi planlıyorum.

Ayrıyeten işin bilimsel yönünde @makssenberg in dediği"benlik kaynaklarının tükenmesi" bilimsel ismiyle ego depletion kavramını araştırdım. Her gün 5 dakika meditasyon yapıyorum, iradenin kas gibi olduğu ve geliştirilebildiği teorisinden hareketle irademi sınayacak şeyler yapıyorum. Bunun da faydası olduğunu düşünüyorum.

Gün be gün iradem düzeliyor. Hâla düzenli namaz kıldığım söylenemez ama kalben inancım geldi gibi, huzur doluyum, stresli ve depresif halim gidiyor. Belki bundan bir süre sonra oturup bilgisayar başında saatlerce kod da yazabilirim yazı da, bu yazı da bu yüzden biraz uzun oldu vaktinizi helal edin :D

İşin irade kısmında meditasyon mu etkili oldu rukye mi onu bilemiyorum sadece, sonuçta bir deneyde kontrol grubu olmadan tahmin etmek zor :D (Durun daha yeni başladık, neler neler öğrendim. Henüz kafesi açılan kartal gibiyim.)

İlim de öğreniyorum. Bu arada eski mısır tanrılarından horusun isminin ilk cin herisle bu kadar benzemesi tesadüf mi ki?

makssenberg

Kayıtlı Üye
Ayrıyeten işin bilimsel yönünde @makssenberg in dediği"benlik kaynaklarının tükenmesi" bilimsel ismiyle ego depletion kavramını araştırdım. Her gün 5 dakika meditasyon yapıyorum, iradenin kas gibi olduğu ve geliştirilebildiği teorisinden hareketle irademi sınayacak şeyler yapıyorum. Bunun da faydası olduğunu düşünüyorum.

Gün be gün iradem düzeliyor. Hâla düzenli namaz kıldığım söylenemez ama kalben inancım geldi gibi, huzur doluyum, stresli ve depresif halim gidiyor. Belki bundan bir süre sonra oturup bilgisayar başında saatlerce kod da yazabilirim yazı da, bu yazı da bu yüzden biraz uzun oldu vaktinizi helal edin :D

İşin irade kısmında meditasyon mu etkili oldu rukye mi onu bilemiyorum sadece, sonuçta bir deneyde kontrol grubu olmadan tahmin etmek zor :D (Durun daha yeni başladık, neler neler öğrendim. Henüz kafesi açılan kartal gibiyim.)

İradeyi kaslara benzetmek doğru ancak kas sistemini tam olarak anlamadan işleyişi anlamak da mümkün olmaz. Kasları zorlamanın 3 derecesi vardır alışıldığın biraz üstünde ağırlık kaldırınca(1. derece) zorlanma sonucu ufak kas yırtılmaları olur bu bildiğimiz antrenman sonrası kas ağrısıdır, yırtılan kasların arasında yeni kas üretilir dolayısıyla eskisinden güçlü olur o kaslar. 3. aşamada ise aşırı zorlandığı için kasların birbirinden ayrıldığı iki bölgenin birbirleriyle bağlantısı kopar ve kaslar iş göremez olur. İrade de aynıdır 1. ve 3. aşamalar arasında ince bir çizgi vardır dikkat etmek lazım. İrade kullanmanın 1. aşaması(2 ay mastürbasyon yapmamak gibi) ilgili nörotransmitter reseptörlerinin artışına neden olduğu için bu süreçte çekilen acı sonrası daha kuvvetli irade ve tatmin elde edilebilir. Ancak bu durumda 3. aşama da benlik kaynakları yitimi oluyor. Bu süreçte beyini, yakıtı olan glikozdan mahrum etmemelisiniz abartmamak kaydıyla.

cahomuco

Kayıtlı Üye
İradeyi kaslara benzetmek doğru ancak kas sistemini tam olarak anlamadan işleyişi anlamak da mümkün olmaz. Kasları zorlamanın 3 derecesi vardır alışıldığın biraz üstünde ağırlık kaldırınca(1. derece) zorlanma sonucu ufak kas yırtılmaları olur bu bildiğimiz antrenman sonrası kas ağrısıdır, yırtılan kasların arasında yeni kas üretilir dolayısıyla eskisinden güçlü olur o kaslar. 3. aşamada ise aşırı zorlandığı için kasların birbirinden ayrıldığı iki bölgenin birbirleriyle bağlantısı kopar ve kaslar iş göremez olur. İrade de aynıdır 1. ve 3. aşamalar arasında ince bir çizgi vardır dikkat etmek lazım. İrade kullanmanın 1. aşaması(2 ay mastürbasyon yapmamak gibi) ilgili nörotransmitter reseptörlerinin artışına neden olduğu için bu süreçte çekilen acı sonrası daha kuvvetli irade ve tatmin elde edilebilir. Ancak bu durumda 3. aşama da benlik kaynakları yitimi oluyor. Bu süreçte beyini, yakıtı olan glikozdan mahrum etmemelisiniz abartmamak kaydıyla.

Kesinlikle haklısınız şeker(glikoz) gerçekten etkiliyor. Bu arada bir süre önceki kan testlerime baktığımda glikoz oranının düşük hatta alt sınıra yakın olduğunu gördüm. Anlaşılan bol bol şeker tüketmem gerekiyor :)

makssenberg

Kayıtlı Üye
Kesinlikle haklısınız şeker(glikoz) gerçekten etkiliyor. Bu arada bir süre önceki kan testlerime baktığımda glikoz oranının düşük hatta alt sınıra yakın olduğunu gördüm. Anlaşılan bol bol şeker tüketmem gerekiyor :)
Hayır bol bol tüketmek demek maraton koşusunda motosiklete binmek gibi olur. Kasları zorlamazsanız kullanılmayan kas hücreleri ölürler yani kaslarınız erir. Uygun seviyeyi bulacağınızı düşünüyorum ve şekeri aniden çıkartan şeylerden uzak durun, glikoz kaynağı olarak posalı meyveleri tercih edin ki şeker yavaş yavaş yükselsin bir anda çıkmasın, hızlı yükselmesi dopamini de arttırmış olur maratonda motosiklet kullanmış olursunuz.