İngilizce'yi kavrayabilmek için subliminal....

Elfangel

Kayıtlı Üye
Ben anlama ve konuşmamı geliştirmek için izlediğim filmlerin İngilizce altyazılarını indiriyorum, filmleri o şekilde izliyorum. Türkçe altyazı ile bazı kelimeleri kaçırabiliyorsunuz ancak İngilizce altyazı ile hiç bir kelime kaçmıyor. Bilmediğim kelimelerin anlamlarına bakıyorum ya da cümleden ve konudan çıkartmaya çalışıyorum.
Şimdi dil öğrenenler çok şanslı o kadar çok kaynak var ki ellerinin altında. Bizim zamanımızda benim sadece 5-6 tane İngilizce kasetim ve okulun verdiği kitaplar vardı. Küçük bir şehirde büyüdüğüm için İngilizce hikaye kitaplarına ulaşmak çok zor ve pahalıydı.

serfiraz

Kayıtlı Üye
zaten önemli olan son yıllardaki eğitim görüşüde şöyleki ingilizceyi bağlamdan,konudan anlamak.uygun duruma göre sözcüğü anlamaya çalışmak.sonra gerekli kaynakları kullanarak bilgiyi sağlamlaştırmak.

Yadesu

Kayıtlı Üye
Ben Haberleri Ingilizce olarak seyrediyorum.Benım Mesleğımde Ingılızce şart.
Benım arkadaşım yarı Ingılız yarı Amerıkan.Pratık konuşmak en önemlısı
Bızım burda Ingılızce dersı standart olarak ıkıncı sınıfta başlıyor.:)

benisa

Kayıtlı Üye
bu sayfadan indiremiyorum yardımcı olabilirmisiniz?

sensesense

Banlı Kullanıcı
En iyi yabancı dil öğrenme yolu yaşayarak öğrenmedir.Yurtdışına çıkma şansını kullan hem ufkunda genişler.Diğer türlüde öğrenirsin ama ne kadar sana yeteceğini düşünmüyorum.
Herşeyi bekleme bazı şeylere de sen git

eyip

Kayıtlı Üye
link silinmiş acaba yenileye bilirmisinin ?

ikbal1505

Guest
Link eklenmemiş ki silinsin. Üyelerin site admini Urumhamatahayil'den istek subliminal mp3 konusu bu. Daha yapılmadığı için linkte eklenmemiştir. Sevgiler. :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Her lisanın ekseninde döndüğü bir kurmaca/ mantık ya da adına ne denirse ondan vardır. Cümle kurarken yahut kurulmuş cümleleri takip ederken en çok zorlandığınız yerleri not eder ve üzerine çalışırsanız geriye eksiğiniz pratik yapmak olur ki onu benzer ilgisi olan arkadaşlarınızla birbirinize herhangi güncel bir konuda mektuplar yazarak yapabileceğiniz gibi ingilizce yayın türkçe altyazı yahut ingilizce yayın-ingilizce altyazı yahut türkçe yayın ingilizce altyazı seçenekleri ile izleyerek de giderebilirsiniz.r

Ü

Üye silindi 56746

telkinle birtakım başarılar elde edilebilir evet ama buna dil öğrenmek dahil değil; sadece dil öğrenmenize engel olan bilinçaltınızdaki blokajları kaldırabilirsiniz. dil öğrenmek için önce reading gerekiyor, reading ile birlikte kelime bilgisi artıyor ayrıca düzgün cümle kurabilmek için türkçe'de olduğu gibi başka dillerde de okuma yapmak olmazsa olmaz. reading seviyenizle birlikte listeningi de ilerletmelisiniz ki speking bu ikisine bağlı. öğretmenler, akademisyenler kaç sene kafa patlatıyor, yüzlerce binlerce metin okuyor. öyle kolay mı dil öğrenmek?