İnanamıyorum büyüye, enerjiye

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
Asil bilim ezoterik orgutlerin verdigi bilim. Onu tabi ki size vermezler .. Size insan icine cikacak kadar bilgi verirler.
İşte tüm istediğim buydu :) Gerçek yüzünü gösterdi. Tanrı ve enerji gerçek midir bilemem ama sizin gibi gerçek olduğunu söyleyip orda burada zırvalayanlar sadece insanları kandırıyorsunuz.

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
İşte tüm istediğim buydu :) Gerçek yüzünü gösterdi. Tanrı ve enerji gerçek midir bilemem ama sizin gibi gerçek olduğunu söyleyip orda burada zırvalayanlar sadece insanları kandırıyorsunuz.
@dennise neyse ya kusura bakma bro. Bu tartışmanın kimseye yararı yok iki taraf da farkında olmadan kırıcı sözler söyleyebliyor.

deadroses

Kayıtlı Üye
Bu plasebo'yu bulmasalar ne yapacaktınız acaba :rolleyes:

Bakın ben size bu konu ile ilgili gerekli açıklamayı yaptım. Ben kimseye bunu kanıtlama gereği hissetmiyorum, ben yaşıyorum, hissediyorum, deneyimliyorum. Bu benim için yeterli. Ve ben sizin bunu gerçekten anlamaya çalıştığınızı düşünmüyorum, sadece salt bir şekilde sorguluyorsunuz. Her insan bu tür konulara yetenekli olmaz, hayat çizgisinde böyle noktalar bulunmaz ve burada ki amacı spritüalizm ile bağlantılı olmaz. Kendinizi bu konu ile ilgili zorlamak bir anlam ifade etmeyecektir.

muazzam bir detaysınız.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,
Öncelikle inanıp inanmamak tabi ki de sizin tercihinizdir ancak size bu konu hakkında bazı bilgiler ve görüşler sunmak istiyorum. Büyü yani diğer adıyla Maji olarak bilinen kavram MÖ. 6 yüzyılda insanların kendi iradeleriyle kullanılmaya başlanmıştır. (Vatikan arşivleri 5 kısım-Yer ve Gök Odası kaynaklarından alıntıdır.) Bu yüzyıl Kral Arthur- Yüce Büyücü Merlin dönemini de kapsamaktadır. Büyük Britanya ve Vatikan arşivlerinde büyünün babası Merlin olarak sayılır zaten. İnsanlar geçmişten günümüze kadar büyüyü farklı niteliklerde ve görevlerde kullandılar. Örnek vermem gerekirse; İslamiyet Öncesinde ki şairler hem şifacılar, hem büyücüler hem devlet adamlarıydı. Tarihin arka ve karanlık sayfalarında yaşanan, insanlığın bilmediği ve şahit olunabilecek en kanlı, karanlık savaşlar bulunmaktadır. Fakat Tarih bilimi ve aynı zamanda devlet yöneticileri bu savaşları mantıklı yoldan nasıl anlatabileceklerini bulmak için uğraşmadıklarından ve insanların büyüye olan merakının artmasından korktukları için gün yüzüne çıkarmadılar, hala da çıkarmıyorlar! Büyü ilmi o kadar özel ve tehlikelidir ki, büyü yapacak kişinin yeteneğinin ya doğuştan geliyor olması gerekir ya da sonradan kazanılmış ise temellerinin çok iyi anlaşılmış olması gerekir. Unutmayalım ki büyü bir başkasına ispat edilecek kadar müsrif kullanılabilecek bir yeti değildir. Büyü canlıdır, sahibi ile konuşur ve onun dediklerini, düşündüklerini karşılık bekleyerek de yapabilir, beklemeden de... Günümüzde ise büyü yapıyorum diyenlere inanılması oldukça zordur. Çünkü birisi gerçekten büyü yetisine sahip ancak eğitimini almamış ise tam yetisini birine kanıtlamak isterken heyecan, korku ve endişe gibi duygular büyünün faale geçmesini engeller. İçinde bulunduğumuz ve yaşadığımız dünya hiç bir şeyin üzerinde durmuyor ama her gün her saat, dakika dönüyor. Güneş her gün doğuyor, ay her gece çıkıyor. Sıradanmış gibi gelen bu olaylar aslında çok büyük bir gücün yardımı ile meydana gelip her gün tekrarlanıyor. Bu şekilde düşünürseniz büyü ve büyünün çok üstü güçlerin dünyamızda olduğunun bilincine umarım ki varırsınız.

Bilginize.. Saygılarımla..

Jisuxella

Kayıtlı Üye
Herşey inanmak ile başlar inanç ile biter.
İnanç sistemi ne olursa olsun veya ekol ile...
İnanmıyorum diyerek zaten olayı bitirmişsiniz.
İnanmadığınızı beyan ederek yaptığınız arayış nedir ?
Bir mucize mi ? Veya içinizde kalan olanilir mi kırıntısının arayışımı ?.
O zaman elinizi dudaklarınıza koyun ve üfleyin.
Çıkan o nefes, hava o minik rüzgar bir mucizedir ve enerjidir göremezsiniz el ile tutamazsınız.
Veya gözlerinizi kapatıp kalp atışlarınızın frekansını duymaya çalışın, bu frekans size huzur verecek ve içinizdeki sakinlik dengesini buluyor olacaksınız. O frekans bir müziktir. Herşeyin bir molekül değeri ve oranı vardır, elma faydalıdır çekirdeği yutulunca zarar vermez, ama bir cadı bundan sinayür elde edebilir zehir yapabilir. Sizde bir molekülsünüz. Mucesiniz. İnsanlara söylediklerinizde, davranış veya yaklaşımınızla onlara ya fayda sağlar yada zarar verirsiniz. Bu seçim size aittir Enerji olarak ya beyaz ışık hediye edersiniz yada karanlık. Enerji, maji, aklınıza ne gelir ise. Bu sizin inancınıza veya anti inancınıza seçtiğiniz ekol e göre değişir. Okyanusun derinliklerindeki bir istiridye gibisiniz. Sahile çıkmayı başarmışsınız , kabuğu aralamanızı ve güneşin enerjisini hissetmenizi dilerim. Işıkla kalın koşulsuz sevgiler.

Hevraz

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Herşey inanmak ile başlar inanç ile biter.
İnanç sistemi ne olursa olsun veya ekol ile...
İnanmıyorum diyerek zaten olayı bitirmişsiniz.
İnanmadığınızı beyan ederek yaptığınız arayış nedir ?
Bir mucize mi ? Veya içinizde kalan olanilir mi kırıntısının arayışımı ?.
O zaman elinizi dudaklarınıza koyun ve üfleyin.
Çıkan o nefes, hava o minik rüzgar bir mucizedir ve enerjidir göremezsiniz el ile tutamazsınız.
Veya gözlerinizi kapatıp kalp atışlarınızın frekansını duymaya çalışın, bu frekans size huzur verecek ve içinizdeki sakinlik dengesini buluyor olacaksınız. O frekans bir müziktir. Herşeyin bir molekül değeri ve oranı vardır, elma faydalıdır çekirdeği yutulunca zarar vermez, ama bir cadı bundan sinayür elde edebilir zehir yapabilir. Sizde bir molekülsünüz. Mucesiniz. İnsanlara söylediklerinizde, davranış veya yaklaşımınızla onlara ya fayda sağlar yada zarar verirsiniz. Bu seçim size aittir Enerji olarak ya beyaz ışık hediye edersiniz yada karanlık. Enerji, maji, aklınıza ne gelir ise. Bu sizin inancınıza veya anti inancınıza seçtiğiniz ekol e göre değişir. Okyanusun derinliklerindeki bir istiridye gibisiniz. Sahile çıkmayı başarmışsınız , kabuğu aralamanızı ve güneşin enerjisini hissetmenizi dilerim. Işıkla kalın koşulsuz sevgiler.
birşeyin kanıtlanabilmesi için sadece elle tutulması yada gözle görülmesi gerekmez mikroskoplada görünebilir örneğin virüsler ama büyülerin hiç bir cihaz hiç bir yöntem ile ölçülme ve kanıtlanma şansı yoktur bunu kastediyordum

ve tam tersi kuruntu yapmıyorum olmadığına adım kadar eminim yaptığını zannedenlerde olduğuna adı kadar emin ama bunu kanıtlayamıyorlar
inanman lazım diyorlar. Dediğim gibi sadece inanarak kendini kandırmadan öte birşey değil.

Jisuxella

Kayıtlı Üye
birşeyin kanıtlanabilmesi için sadece elle tutulması yada gözle görülmesi gerekmez mikroskoplada görünebilir örneğin virüsler ama büyülerin hiç bir cihaz hiç bir yöntem ile ölçülme ve kanıtlanma şansı yoktur bunu kastediyordum

ve tam tersi kuruntu yapmıyorum olmadığına adım kadar eminim yaptığını zannedenlerde olduğuna adı kadar emin ama bunu kanıtlayamıyorlar
inanman lazım diyorlar. Dediğim gibi sadece inanarak kendini kandırmadan öte birşey değil.
Bilimde ilimde yöntemler var. Herşeyde hayatın her alanında. Enerjinin inanırlılığına inanmak istiyorsanız radyastezi ilmini inceleyin. Catal cubukları pandül ve sarkaçları, sizin gibi enerjiye inanmayanları sarkaçlar ile çok kanıtlayarak , kanıtladım ellerinden sarkaçları atıp korkanlar oldu, ama uğraşmıyorum çünkü bu olumsuzluk auramı yırtıyor. Bilimdeki araç mikroskop.
Radyestezi ilminde pandul-sarkaç ve catal cubuklardir bunu arastirabilirsiniz. Ki bu ilimden faydalanman için bile inanç gerekir. Beyninize 21 gün inanmadığınızı söylediğinizde bile 21 sebebi aliskanliklar 21 gunde baslar birakilir beynin islevini yapmadigini ve calismadigini gorursunuz. Bunlar derin konular. İnanç sistemi edinmeniz dileğiyle.