İfrit eleşin'in daveti (sansürsüzdür)

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
maji-büyü ve din ayrımı yapılır , majisyen rol yapar , ibadet için maji yapılmaz , tasavvuf yolu vardır.. tasavvuftan başka kişisel ibadette olabilir. maji için ise din olayı yoktur sadece kuralları uygular. yoksa vefk yaparken meleklerden yardım istemek bile şirke giriyorsa islamda , yapacak bir şey yok .
Tabi işlemi uygulayan bir müslümansa.
Ben müslüman olma olasılığı üzerine söyledim. :)

codzombi

Kayıtlı Üye
Tabi işlemi uygulayan bir müslümansa.
Ben müslüman olma olasılığı üzerine söyledim. :)

kişisel görüşler farklı oluyor müslümanlarda bazıları kabul ediyo haram olduğunu bazıları kabul etmiyor . Misal esmalarla büyü yapılıyor bunu görmemezlikten geliyorlar . Havass büyü değildir diye yırtmaya çalışıyorlar diğerleri büyüdür diye de çamur at izi kalsın hesabı yapıyorlar

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
kişisel görüşler farklı oluyor müslümanlarda bazıları kabul ediyo haram olduğunu bazıları kabul etmiyor . Misal esmalarla büyü yapılıyor bunu görmemezlikten geliyorlar . Havass büyü değildir diye yırtmaya çalışıyorlar diğerleri büyüdür diye de çamur at izi kalsın hesabı yapıyorlar
Bence allahın ismiyle yapılan iş büyü sayılmaz sayılamaz.
Çünkü simya ile alakası yoktur.
Melek yardım istemeye gelince allah var iken bence melek boştur.
Allah hepsine yeterde artar, siz demon ve kötü ifritten bişey isterken bir bedel ödersiniz, cennete gitmek içinde allahın dediklerini kabul etmek zorunda ve ibadet etmek durumunda olursunuz.
Yani ifritte bedel ödemek yerine allaha teslim olmak bence daha karlı ne yönden bakarsanız bakın ifriti kabul edip allahın var olduğunu bile bile şeytanın elçilerinden yardım istemek ahmaklıktan öteye gidemez.
Benim görüşüm > : )

codzombi

Kayıtlı Üye
Bence allahın ismiyle yapılan iş büyü sayılmaz sayılamaz.
Çünkü simya ile alakası yoktur.
Melek yardım istemeye gelince allah var iken bence melek boştur.
Allah hepsine yeterde artar, siz demon ve kötü ifritten bişey isterken bir bedel ödersiniz, cennete gitmek içinde allahın dediklerini kabul etmek zorunda ve ibadet etmek durumunda olursunuz.
Yani ifritte bedel ödemek yerine allaha teslim olmak bence daha karlı ne yönden bakarsanız bakın ifriti kabul edip allahın var olduğunu bile bile şeytanın elçilerinden yardım istemek ahmaklıktan öteye gidemez.
Benim görüşüm > : )

Simyayla büyünün ne alakası var ? Havass uygulamalarına bir bakın isterseniz ezberden konuşuyorsunuz , bir kitap açıp bakmanızı şiddetle öneririm. cennetmiş cehennemiş masal anlatmayı bırakın. büyü yaparken kur'an ayetleriyle büyü yapılıyor , allahtan isteyecek nolucak ? ifrite bedel ödemek allaha teslim olmak. allaha teslim olmak nedir bir önce onu izah etmek lazım . karman çorman ettin demon dan girdin tasavvuftan çıktın . neyse üstat sen bildiğin yoldan ilerle . kolay gele

durubilir

Banlı Kullanıcı
benim başıma musallat olanlardan bi ifrit ben hüddamın diyip arkama dogru bakıp bişeyler söylemişti hepsi tuttu ama müslümandı neden yaptıgını sordum. biz seni sevdik diye konuşmustu benmle. ailecek çalısırdık ben haylazdım ama bizim erdemimizi gördükleri için yardım ettiklerini söylediler. dükkanı sattık sürekli gördügüm yere gidiyorum yoklar.ama davet etmemiştik

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bir insana sadece biraz rica ve biraz da süslü sözlerle size yardım etmesini sağlayamazsınız. O ifrit (ki cinler insanlardan daha zeki ama aklı azdır) sizden birşey almadan neden yardım etsin ?

eş-şeyh

Kayıtlı Üye
Zeusa sormuşlar neden dualarımız karşılığında yardım ediyorsun?Zeus demişki siz bize dua ettikce biz sizin dualarınızla yaşamaya devam edebiliyoruz demiş.Bakıyorumda çok saçma sapan muhabbetler dönüyor ve söylenen davetnameyi buldum ve buradaki ifrit eleşin daveti yanlış.Neyse bu yorumuma da verecek cevabım vardır neyse mantıklı şeylerle yordum sizi meydan sizindir kolay gelsin.