Hz.Muhammedi ve yanında bir varlık görmek

EkSen

Kayıtlı Üye
Ben Cübbeli hatasızdır, masumdur, her söylediği doğrudur dedim mi? Ya da Ağzımdan böyle bir cümle çıktı mı?

Yanlış vaazları da var. Hatta senin bilmediğin, birçok kişinin de bilmediği bir sürü yanlış vaazı var. Alimdir diye hata yapma hakkı yok mu? Veya Alimdir hata yapmaz diye bir kural mı var?

Biz insanları severken hatalarını görüp de tenkit ediyoruz. Bu tüm kişiler için böyledir.

Bunlar hata değildir bunlar ŞİRKTİR.
Öyle cübbeliye gelince hatadır deyip geçilmez.
Ayrıca senin hata diye geçiştirmeye çalıştığın bu şirkleri için bırak özür dilemeyi savunmaya kıvırmaya çalıştığı konuşmaları da olmuştur.
Şimdiler de kendi cemaati bile cübbeliyi yerden yere vuruyor.
Bu kadar çok senin demenle hata ama aslında şirke düşen birinin de ne olduğunu anlamak için ihtisas yapmaya gerek yok.
Neyse konuyu dağıtmayayım daha fazla ama lafı gelmişken eklemek istedim.

EkSen

Kayıtlı Üye
Sn. EkSen, Cübbeli konusunda sana katılıyorum.
130 TL'ye terlik sattığını ve bu terliği giyenin haşa rüyasında Peygamber Efendimiz'i (Sav) göreceğini iddia ettiği kısmını da ben eklemek istedim.

Yahu ne videoları ne konuşmaları var aklınız şaşar. Bir insan nasıl bu kadar rahat yalan söyleyebilir, ALLAH'a ve peygamberine nasıl böyle rahatça iftiralar atar diye hayret edersiniz.

EkSen

Kayıtlı Üye
O halde şirkin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını da benden iyi bilirsin sevgili Cennet. İyi niyetli bir kardeşimsin o yüzden yazdıklarımı anladığını varsayıyorum.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bilimsel olarak, daha önce görmediğiniz bir yüzü rüyanızda göremezsiniz. Bu durumda nasıl o kişinin bir peygamber olduğuna emin olabiliyorsunuz?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Bilimsel olarak, daha önce görmediğiniz bir yüzü rüyanızda göremezsiniz. Bu durumda nasıl o kişinin bir peygamber olduğuna emin olabiliyorsunuz?
Seraphine bilimsel dedin şimdi sınıfta kaldın. Bilimsel yok, bilimsel yok :) o göz göz değil gören gönül gözü. Lütfen teeeessüf ederim.

Allah akıl fikir versin ne diyeyim, bazı arkadaşlara...

Seraphine

Kayıtlı Üye
Tüh, sınıfta kaldık :)

Bu daha çok psikoloji ile alakalı bence. Bazen bir şeye inanmak istediğimizde, diğer detayları görmüyoruz. Ben tatlıların kalorili olmadığına inanmak istiyorum mesela. Ama o tatlıyı yersem vücuduma kalori gireceği gerçeği değişmiyor. Bazı olayları zihinde irdelemek en iyi sonucu verebiliyor.

D

DAİMON

Gördüğünüz kimsenin Hz. Muhammed olduğunu nasıl bilebilirsiniz? Günümüze ondan tek bir resim bile ulaşmamışken. Ha diyeceksiniz ki öyle hissettim ya da bana peygamber olduğunu söyledi filan? Peki bu gördüğünüz kişinin o olduğuna yeterli kanıt mıdır?

Bu da Allah ın kullarına bir lütfu. Ruhların yaratılışı alimlerce ihtilaflı bir konu olmasına karşın zaman mefhumu Allah katında olmadıgı için malumunuz bütün mahlukata Allah tarafından 'Ben sizin Rabbiniz değil miyim?' hitabına karşılık 'bela(evet)' demişiz. Bu sorunun değişik şekillerde sorulduğuna dair değişik fikirler var bir biride ilham yoluyla oldugu. Yani ruhlar birbirlerini tanıyabilirler. Bazen deriz ya seni tanıyor gibiyim, bir yerlerden gözüm ısırıyor, kırk yıllık arkadaşımışız gibi... Ve bazı Konuyla ilgili sahih hadislerde mevcut. Sebebi tam bilinemese de biliyoruz. Ben inanıyorum çünkü bizzat kendim yaşadım.

Peygamberimizi rüyamda gördüm ve direk aaa peygamber efendimiz diyerek şaşkınlık ve sevinç içinde yanına gitmiştim bana gülümseyip göz kırmıştı. Bende bir şeyler anlatıyordum.
Konu açılmışken bende sorayım. Peygamberimizi öldüğü hal üzre görmek neye işaret. Benim gördügüm vaziyeti son 63 yaşındaki haliydi. Sadece güzel yüzünü gördüm çok güzeldi başında yeşil sarığı vardı. Şu an tabutuna nasılsa öyle gördüm tabutun baş kısmı camdı. Cam oldugu için yüzünü görebiliyorum. Bilen arkadaşlardan tabirini dinlemek isterim. Allah cümle müslümanlara nasip etsin.

D

DAİMON

İnançla alakalı bir durum bu herkes inanmak zorunda degil ve rüya sahibini baglar. Merak edenler sorularını sordular aldıkları cevap onları tatmin etmeyince ısrarla üstelemeye başlıyorlar. İslam dininde önemli bir kimlikten bahsediyoruz. İslama girerken bile LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDE RASULULLAH diyoruz. Yorumlarımızı yaparken hassasiyetimizi koruyalım.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bu da Allah ın kullarına bir lütfu. Ruhların yaratılışı alimlerce ihtilaflı bir konu olmasına karşın zaman mefhumu Allah katında olmadıgı için malumunuz bütün mahlukata Allah tarafından 'Ben sizin Rabbiniz değil miyim?' hitabına karşılık 'bela(evet)' demişiz. Bu sorunun değişik şekillerde sorulduğuna dair değişik fikirler var bir biride ilham yoluyla oldugu. Yani ruhlar birbirlerini tanıyabilirler. Bazen deriz ya seni tanıyor gibiyim, bir yerlerden gözüm ısırıyor, kırk yıllık arkadaşımışız gibi... Ve bazı Konuyla ilgili sahih hadislerde mevcut. Sebebi tam bilinemese de biliyoruz. Ben inanıyorum çünkü bizzat kendim yaşadım.

Peygamberimizi rüyamda gördüm ve direk aaa peygamber efendimiz diyerek şaşkınlık ve sevinç içinde yanına gitmiştim bana gülümseyip göz kırmıştı. Bende bir şeyler anlatıyordum.
Konu açılmışken bende sorayım. Peygamberimizi öldüğü hal üzre görmek neye işaret. Benim gördügüm vaziyeti son 63 yaşındaki haliydi. Sadece güzel yüzünü gördüm çok güzeldi başında yeşil sarığı vardı. Şu an tabutuna nasılsa öyle gördüm tabutun baş kısmı camdı. Cam oldugu için yüzünü görebiliyorum. Bilen arkadaşlardan tabirini dinlemek isterim. Allah cümle müslümanlara nasip etsin.
Siz alıntılayınca Eksen ile aynı mesajı yazdığımı fark ettim.

Şimdi ruhlar ile ilgili olan kısım çok daha farklı. Arada bağlar, önceki hayatları unutma sebepleri vs. bulunuyor. Siz bu hayatta bazı kişileri gördüğünüz zaman, aranızda ki özel bağlardan dolayı farklı hisler sezebiliyorsunuz. Ama bu nasıl o an karşılaşmadığınız birisi için geçerli olabilir?

D

DAİMON

Şimdi ruhlar ile ilgili olan kısım çok daha farklı. Arada bağlar, önceki hayatları unutma sebepleri vs. bulunuyor. Siz bu hayatta bazı kişileri gördüğünüz zaman, aranızda ki özel bağlardan dolayı farklı hisler sezebiliyorsunuz. Ama bu nasıl o an karşılaşmadığınız birisi için geçerli olabilir?

Görmedim evet ama o kadar çok duydum ki gömeden de sevdim. Hatta canımdan çok sevdim. Hz. Muhammed(sas) görünmeyen bir varlık değildi ki o bir zamanlar dünyada bizim gibi yaşıyordu ve onu sevenler onun sözlerini bize kadar taşıdılar. Gerçek sevgi sevdigini gönlünde yaşatmaktır. İllede yanımda olmasına lüzum yoktur. Emin olun tanrının bir şekli bir cismi olsaydı onuda rüyamızda görürdük ama yok.

Ben size hiç görmediginiz birini o kadar çok anlatırım ki artık onu görmüş kadar olursunuz. Hani bir tabir vardır 'görmüş kadar oldum, yemiş kadar oldum.' bunlar haybeye söylenmemiş.

Size birini öyle bir anlatırım ki daha görmeden nefret ettiririm ve onu ilk gördüğünüz anda nefret duygularınız kabarır. Ama niye? Daha önce hiç görmemiştiniz hani hiçbir şey hissetmemeniz gerekmez miydi?

Ha his ha görüntü.. Bizler insanız, göründügümüzden çok daha fazlasıyız. Asıl anlatamadığımız bu.