Hz.Muhammedi ve yanında bir varlık görmek

DVDVD

Kayıtlı Üye
Rüyamda Hz.Muhammed ile siyah bi varlık gördüm çölde geçiyordu sarı tahta bi sandalyenin üstüne otutturulmuştum arkamdada siyah bi varlık vardı peygamberin gözlerinde ışık vardı (nur gibi) ve tek kelam edilmedi sanki kızmış bir şekilde bana bakıyordu anlamı nedir acaba ?

DVDVD

Kayıtlı Üye
dinen bi sarsıntı yaşadım şu dönemde fakat yinede inancımı kaybetmedim

DVDVD

Kayıtlı Üye
yaşadığım süreç şöyleki yaratıcımın adaleti hususunda şüpheye düşmüştüm lakin aradan bir kaç gün geçmesi sonrasında farkettimki aslında sorun benim yorumlama tarzımdaydı yani düşündüklerimin tek taraflı olduğunu geniş bi pencereden bakmadığımı farkettim ailemde babannem çok dindar.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Alimler onu nasıl görüyorsanız o hal üzerindesinizdir diyor.
Tebessümle bakıyorsa halinizden memnun, tersi ise bir uyarı.
Sandalye bir sınır olabilir, oturup düşünmek ve yüzleşmek için.

EkSen

Kayıtlı Üye
Gördüğünüz kimsenin Hz. Muhammed olduğunu nasıl bilebilirsiniz? Günümüze ondan tek bir resim bile ulaşmamışken. Ha diyeceksiniz ki öyle hissettim ya da bana peygamber olduğunu söyledi filan? Peki bu gördüğünüz kişinin o olduğuna yeterli kanıt mıdır?

Rapİ

Kayıtlı Üye
Gördüğünüz kimsenin Hz. Muhammed olduğunu nasıl bilebilirsiniz? Günümüze ondan tek bir resim bile ulaşmamışken. Ha diyeceksiniz ki öyle hissettim ya da bana peygamber olduğunu söyledi filan? Peki bu gördüğünüz kişinin o olduğuna yeterli kanıt mıdır?
Sayın EkSen, size bildiriliyor rüyada.
17 yaşında ben de görmüştüm ve bildirilmişti.

EkSen

Kayıtlı Üye
İşte bunu anlatmaya çalışıyorum. Bildiriliyor diyorsunuz ya.. Sözgelimi şeytan nur yüzlü ak sakallı bir kılıkta karşınıza çıkar ve ben peygamberim diyebilir, size o olduğunu hissettirebilir. Hangimiz onun peygamber olduğunu bilebiliriz?
Cennet Orduları paylaştığın hadiste muhatap, o günün sahabileleri, peygamberimizi gören tanıyan yüzünü cismini bilen insanlardır. Bu insanlar rüyalarında peygamberi görürlerse zaten tanırlar ve hadise dayanarak onun peygamber kılığında bir şeytan olmadığına güvenebilirler ama biz bilemeyiz çünkü hiç birimiz onu sağlığında görmedik. Anladınız?

Sunay12345

Kayıtlı Üye
"Rüyasında beni gören, gerçekten beni görmüştür. Çünkü, şeytan hiç bir şekilde bana benzer bir surete giremez." (es-Suyuti, Kıtful-Ezharil-Mütenasira, s. 171).

Sahih Hadistir. Tüm alimlerde ittifaktır.
Çok selavat getiriyorum ama ben neden göremiyorum rüyamda sizce?takip ediyorum yazdıklarınizi hem.mantikli açıklamalar var o yüzden soruyorum size

EkSen

Kayıtlı Üye
Ben rüyamda peygamberi gördüm diye cemaatine anlatan birine alim gözüyle bakmam bu bir.
Hadisler o günün şartları göz önüne alınmadan değerlendirilemez yoksa bu mantıkla hepimizin deve sidiği içmesi lazım gelirdi bu iki.
Şeytan senin benim kılığımda bir başkasının rüyasına girip o kişiye ulvi biri ya da bir peygamber gibi olduğunu hissettirebilir. Bu açıdan hiç birimiz peygamberin yüzünü bilmediğimiz için gördüğümüz kişinin o olduğundan asla emin olamayız bu da üç.

Sonuçta kimse bunun ispatında bulunamaz ama kişi kendini inandırmak istediğine inandırmıştır buna da bir şey diyemem.

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Demekki Peygamberimizi rüyanda tam görmek istemiyorsun. Görmek istersen mutlaka görürsün :).
Bir arkadaşım anlatmisti, birisi kutsal topraklara gidiyor ama oraları begenmiyor laf söylüyor sonra Efendimiz SAV rüyasına giriyor buradan git diyor.bu rüyanın üzerine günlerce tövbeler ediyor sonra tekrar görüyor rüyasında Peygamberimizi SAV tovben kabul edildi ama git deniyor.ben bu ara çok zor namaz ve zikir çekiyorum kendimi zorluyorum bir buçuk haftadır böyle tek derdim cehenneme gitmeyeyim yeter gibi eskiden Rabbimin rızasıni kazanmak için uğraşırdım içim sıkılıyor.

Rapİ

Kayıtlı Üye
Haklısınız birçok açıdan sayın EkSen. Günümüzde bunu kullanan çok insan var. On yıl aynı şekilde rüyama anlam vermemiştim. Niçin ben sorusu? Çok araştırdım, okudum. Ama en büyük cevap yaşantımızda gizliydi. Söyleyene değil de yaşayana bak düsturu. Birçok hadis diğer hadisi destekliyordu. Rüyanın ayrıntıları var ki anlatmamak en makbulü. Ama şu var ki O olduğu rüyada birçok hak delili ile kişiye beyan oluyor.

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Cehenneme gitmemekten öte Rabbini sevmek için, onun sevgisini kazanmak için hiç zikir yaptın mı?
Çok zikir çekiyorum evet karşılık beklemeden de zikir çektim, namaz kildim.ama cübbeli hocayı dinledikçe çok korkuyorum cehennemden özellikle tinin yilanindan.bir haftadır sabah namazına kalkamıyorum nedense, ensemde de ağırlık var gene

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Cübbeli hocayı herkes dinliyor, lakin hoca belirli bir ilim seviyesine gelmeden dinlenecek birisi değil. Herkes burada hata yapıyor. Hoca çoğu konuyu anlatırken karşısında hakiki bir ehl-i tarik Müslüman varmış gibi anlatıyor. Dolayısıyla anlattıkları hakikati bilip sonrasında sapanlar için anlattığı belalar ve cezalar.

Cübbeli hoca medrese ilmi görmüş birisidir. Onun anlattıklarını genellikle kavrayabilecek insan bile azdır. Bazı vaazlarında yanlış cümleleri de vardır zaten. Lakin dediğim gibi, hocanın konuşmalarını ve vaazlarını herkes anlayamaz. Sana tavsiyem ilk olarak Tahir büyükkörükçü hocayı dinle. Ondan biraz ilmihal ve akaid öğren sonra Cübbeli hocanın vaazlarına geç. Hatta İhsan Şenocak hocadan da ilmihal öğrenebilirsin.
Abone oldum ismini verdiğiniz hocaların hepsine, bazen depresyona giriyorum dualarim kabul olmuyor hayat tüm karkasasiyla devam ediyor diye.icimden bir şey yapmak gelmiyor ibadet olarak sonra hadi diyorum ölüm var, tinin var, tokmak var kalk.

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Hakiki Takva da, korkudan değil sevdiğinden yaparsın. Allah zalim bir kral veya zulüm eden bir yönetici değil. O kullarını çok seven bir yaradan.
Ben çok kötü günler geçirdim bilinen cemaat yüzünden sonra canakkeye tayinim çıktı orada hristiyan arkadaşlarım oldu.nerdeyse din değiştiriyordum.en son kendi dinimde kalmaya karar verdim

EkSen

Kayıtlı Üye
Bilimsel ya da İslami bir hakikat değil bu. Sadece inanç.

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Sizin meseleniz şimdi belli oldu. Batıl da kalmışsınız. Size tavsiyem bol bol tövbe istiğfar çekin. Hatta hergün 500 kere tövbe estağfirullah çekin. İyi gelecektir.
Hiç arkadaşım yoktu, onlar sahip çıktı bana ama din degistirmem gerektiğini vurguladılar sonra da zaten malulen emekli oldum bir daha açmadım telefonlarini çok ayıp oldu ama napayım.cekiyorum tövbe sürekli

EkSen

Kayıtlı Üye
Cübbeli hocayı herkes dinliyor, lakin hoca belirli bir ilim seviyesine gelmeden dinlenecek birisi değil. Herkes burada hata yapıyor.

Hımm yani kabir azabından koruyan kefen pazarlayan cübbeliyi yanlış anlamamız bizim eksikliğimiz öyle mi?
Ya da sanki asker arkadaşını çağırır gibi Hz.Muhammed'i rüyalara çağıran terlik pazarlayan cübbeliyi biz yanlış anlıyoruz öyle mi?
Veya peygamberin idrarını içen insanın cehennem ateşinden korunduğunu iddia eden cübbelinin ilmine biz çok yetersiziz öyle mi?

Sunay12345

Kayıtlı Üye
Polemik olmasın lütfen ben açtım cunku cübbeli hocanın konusunu

Ela.nas

Kayıtlı Üye
Hımm yani kabir azabından koruyan kefen pazarlayan cübbeliyi yanlış anlamamız bizim eksikliğimiz öyle mi?
Ya da sanki asker arkadaşını çağırır gibi Hz.Muhammed'i rüyalara çağıran terlik pazarlayan cübbeliyi biz yanlış anlıyoruz öyle mi?
Veya peygamberin idrarını içen insanın cehennem ateşinden korunduğunu iddia eden cübbelinin ilmine biz çok yetersiziz öyle mi?
Sn. EkSen, Cübbeli konusunda sana katılıyorum.
130 TL'ye terlik sattığını ve bu terliği giyenin haşa rüyasında Peygamber Efendimiz'i (Sav) göreceğini iddia ettiği kısmını da ben eklemek istedim.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Atatürk çok büyük bir insanmış onu bir kez daha iyi idrak ettim gerçekten.