Hz. Mehdinin Çıkış Alameti Gökte Görünen El!

GoldenSea

Kayıtlı Üye
Hadisin kaynağı; Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, 5. 51 ..

Zayıf hadistir. Dolayısıyla doğru olmayabilir.

Bu işleri genelde yeni dünya düzenciler kurcalıyor, neyse kural gereği girmeyelim oralara. :D

Ori

Kayıtlı Üye
Bencede girme o konulara senin zararına olur. :D

whitedemon

Kayıtlı Üye
Tepede sağda HY yazıyor yani Harun Yahya. Harun Yahya'nın bir sürü videosu var Mehdiyle ilgili. Acaba neden? Çünkü Harun Yahya Mehdi olduğunu iddia ediyor. Açık açık söyledimi bilmiyorum ancak onun mantığı şuna dayanıyor. Ben Mehdiyim diyen kimse müslümanlktan çıkar. Büyük suçtur yani. Harun Yahya da diyorki ben Mehdi değilim. Mehdi geldiğinde ben Mehdiyim demiyecek demek ki ben Mehdi olabilirim diyor. Evet anlaması zor biraz ama videolarını izledikçe anlayacaksınız ne demek istediğimi. Hatta mehdinin geldiğinde aynı kendi gibi görüneceğini falan iddia etti .:D

cortez

Kayıtlı Üye
Hep Harun Yahya safsataları .​

egedesouza

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Adnan Oktar (Harun Yahya) hakkında konuşmak bir yana adını ağzıma almak bile yeterince utanç verdiğinden dolayı o adam hakkında yorum yapmak istemiyorum.

Videoya gelince; sözkonusu fotoğraflar ile Mehdinin geliş alametleri ile hiç mi hiç alakası yoktur. Kendi mantıkları ile bile çok rahat çürütülebilcek bir konu.

Resimdeki meydana gelen, bir oluşumun bir anlık fotoğrafıdır. Tamamlanana kadar o oluşum şekilden şekile girecek. Belki bir müddet sonra kafa yada bacak olabilir. :) Bunlar çok dayanaksız ve gereksiz ilişkilendirmeler.

Gözkyüzünde milyonlarca yıldız , bulut, galaksi ve sistemler var... Bunlarla istedikten sonra öyle resimler yapılır ki; Picasso'nun tabloları gibi olur. Biz bile bulutlara bakarak, neye benzedikleri hakkında kafamızda yorum yaparız. Bir süre daha baktıktan sonra bilinçaltına işler ve o bulut artık resmen o şekli almıştır size göre... Yeter ki benzetmek isteyin...

Ayrıca bahsedilen hadis ve diğer rivayetleri sapkın tarikat ürünüdür.

Rağbet etmemenizi tavsiye ederim.

Sağlıcakla...

spawnz

Banlı Kullanıcı
İş
Chemistry Engineering
NASA o yıldız kümesini;'Tanrının Eli' diye adlandırmamıştır.Harun yahya denen adamın uydurması o.
Biraz realist olalım.O yıldız kümesi yeni keşfediiyor.Yani milyon yıl önce oradaydı.Şuan orada olamayabilir.Ayrıca o yıldız kümesinde meydana gelen bir olayı biz anaca çok yıllar sonra gözlemleyebiliriz.
Ayrıca ben buluttan bile el sembolu çıkarabilirim.Binlerce yıldır da gökyüzünde böyle ele benzeyen birçok görüntü gözlemlenmiştir.Ama mehdi piyasada yok.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Kedi canınızı sizin :D Şaka şaka..

Yıldızların olduğu bir fotoğrafı alıp istediğimiz yıldızları birleştirip göz üçgen felanda yapabiliriz yani. Ya neden bu insanlar birşeyler için doğadan hep bir kanıt beklerler. Düşünemiyorlarmı?