Html kodlarında diziliş önemli midir?

Ü

Üye silindi 58480

Enter yapmadım ve mouse klavye ikilisi kafayı yemişti o zaman gşdfklgşdfk benim suçum yook :D

Bence iyi gidiyorsun.
Bazi konulardan hic anlamam ama her konu nasil pazarlanir bilirim.
Konuya oyle bir girmissin ki alicisi o yuzden cikmamis. Sitenin gizli ilimler sitesi olmasi ile alakasi da yok. Herkes yeni jenerasyon. Bi dahakine ben pazarliyim bak gor neler oluyor :D

star53

Kayıtlı Üye
HTML cheat sheet diye aratarak önüne gelen tablodan çalışarak başla. Sanırım web kodlama ile ilgileniyorsun, HTML'yi 1 hafta içinde sökersin zorluğu yok fakat CSS ve JS çalışırken kaynak lazım sana. Tavsiyem hepsinin içinde olduğu bir kitap edinmen. Okuyup tekrarladıkça yavaş yavaş öğrenirsin :) Kitap yok dersen Udemy'den bir kurs edin ama hepsi içinde olsun. Ayrıca codepen'i yeni başladığın için tavsiye etmiyorum. Brackets veya notepad ile başla. Emmet eklentisi ve kullanımını yine udemy'den ücretsiz ders var öğren. Bayağı hızlı kod yazmaya ve anlamaya başlayacaksın.

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
HTML cheat sheet diye aratarak önüne gelen tablodan çalışarak başla. Sanırım web kodlama ile ilgileniyorsun, HTML'yi 1 hafta içinde sökersin zorluğu yok fakat CSS ve JS çalışırken kaynak lazım sana. Tavsiyem hepsinin içinde olduğu bir kitap edinmen. Okuyup tekrarladıkça yavaş yavaş öğrenirsin :) Kitap yok dersen Udemy'den bir kurs edin ama hepsi içinde olsun. Ayrıca codepen'i yeni başladığın için tavsiye etmiyorum. Brackets veya notepad ile başla. Emmet eklentisi ve kullanımını yine udemy'den ücretsiz ders var öğren. Bayağı hızlı kod yazmaya ve anlamaya başlayacaksın.
Çok teşekkür ederim :) asıl alanım internet güvenliği ama bunlar alıştırma. Üniversiteye bomboş gitmek istemiyorum :D

star53

Kayıtlı Üye
Bu arada sorunu cevaplamamışım ? Kodları dediğin şekilde yazarsan çalışsa bile W3C standartlarına uymayacağı için tercih edilmez. W3C maddelerine bakıp ona göre kod yazarsan daha sağlam öğrenip işi usulüne uygun yapmış olursun ve web sitelerin değer kazanır ileride ☺

dhardhar

Kayıtlı Üye
Baslik acan arkadasima cok tesekkur ederim bakin herseyin bir sebebi var. Benim birkac hayalim var. Gelecek tahminiyle ilgili istatiksel calisma yapmak adina javaya giristim program yazip program yazacaktim. Yatkinlikolmadigi icin isin icinden cikamadim:) forumda bu tarz bilgileri olan insanlarin olmasi muhtesem. Yarin birgun kod yazacagiz lazim olacak.

star53

Kayıtlı Üye
Baslik acan arkadasima cok tesekkur ederim bakin herseyin bir sebebi var. Benim birkac hayalim var. Gelecek tahminiyle ilgili istatiksel calisma yapmak adina javaya giristim program yazip program yazacaktim. Yatkinlikolmadigi icin isin icinden cikamadim:) forumda bu tarz bilgileri olan insanlarin olmasi muhtesem. Yarin birgun kod yazacagiz lazim olacak.
Küçükken ben de bilgisayar üzerine okuyacağım dedim ama hep aksilikler oldu başka başka şeyler okudum. Sonra mutlu olmadığımı fark edince web tasarım ve Kodlama okuyup kendimi kodlara verdim. Diplomamı aldım ve nasip bir sonraki yıl yazilim Mühendisliğinden devam edeceğim. Ve şunu da öğrendim, ne kadar kafan almada bile bir şeyi sürekli tekrar edersen en zor şeyi bile basariyorsun. Yani hedefin varsa peşine git. İnanın belli bir temel atınca her şey çorap söküğü gibi geliyor? (küçük bir not; java başlangıçta çok zordur phyton öğrenin. Sonra bu dilde uzman olursaniz diğer dilleri kavramaniz da kolaylaşır çünkü mantık aşağı yukarı aynıdır ☺)

dhardhar

Kayıtlı Üye
Küçükken ben de bilgisayar üzerine okuyacağım dedim ama hep aksilikler oldu başka başka şeyler okudum. Sonra mutlu olmadığımı fark edince web tasarım ve Kodlama okuyup kendimi kodlara verdim. Diplomamı aldım ve nasip bir sonraki yıl yazilim Mühendisliğinden devam edeceğim. Ve şunu da öğrendim, ne kadar kafan almada bile bir şeyi sürekli tekrar edersen en zor şeyi bile basariyorsun. Yani hedefin varsa peşine git. İnanın belli bir temel atınca her şey çorap söküğü gibi geliyor? (küçük bir not; java başlangıçta çok zordur phyton öğrenin. Sonra bu dilde uzman olursaniz diğer dilleri kavramaniz da kolaylaşır çünkü mantık aşağı yukarı aynıdır ☺)
Bak yine gazi aldim :)

dhardhar

Kayıtlı Üye
Sagolasin :) phytonu duydum evet

Ü

Üye silindi 56746

çocuklar için kodlama derslerine katılmaya karar verdim; forumda bu kadar kişi kodlama bilgisine sahipken bir yerden başlamam lazım :unsure: çocuk taklidi yaparsam alırlar bence beni, hiç zor değil :p

Ü

Üye silindi 56746

Online kısmını görmemişim online olursa daha güzel olur tabii :D bugün atmosfere ne sıktılar acaba

ayikizleri

Kayıtlı Üye
Dünya kadar konuya hevesim var bir tek şu kodlama işine atılmak aklıma bile gelmedi. Kıskanıyorum sanki biraz.
Hani birde bu zamanda bu işi hakkıyla yapmak cidden büyük iş.
Şöyle giriş seviyesinde bilsem iyi olurdu, en azından bir fikrim olurdu. Bu yazılım, kod işlerine girince kendimi baya kötü hissettim şimdi.
Ama son zamanlarda kafama takılmaya başladı. Ha gayret düşünmeye devam edersem -sıkılmaz isem- belki merakımı gerçekleştirebilirim.
Bu kadar güncel bir konuda az da olsa bilgi lazım insana.

star53

Kayıtlı Üye
Dünya kadar konuya hevesim var bir tek şu kodlama işine atılmak aklıma bile gelmedi. Kıskanıyorum sanki biraz.
Hani birde bu zamanda bu işi hakkıyla yapmak cidden büyük iş.
Şöyle giriş seviyesinde bilsem iyi olurdu, en azından bir fikrim olurdu. Bu yazılım, kod işlerine girince kendimi baya kötü hissettim şimdi.
Ama son zamanlarda kafama takılmaya başladı. Ha gayret düşünmeye devam edersem -sıkılmaz isem- belki merakımı gerçekleştirebilirim.
Bu kadar güncel bir konuda az da olsa bilgi lazım insana.
Aslında şu an kod yazmak eski zamana göre çok kolay. Çünkü insanlar zaten senin yazacağın tüm kodları yazmış :) Sana o dilin kütüphanesinden veya çatısından (framework) işine yarayacak kodu çağırmak düşüyor. Kaynak arıyorsan youtube bile dolu. Ayrıca birçok kişinin kodlamaya heves etmesi hoşuma gitti :) 3-4 aylık zaman zarfında günde 1-2 saat uğraşabilseniz bence kendi sitenizi yapar, ücretsiz tasarımları kendinize göre düzenleyip kullanabilirsiniz. Programlama kısmında basit bir asistan, text tabanlı veya biraz daha gelişmiş bir oyun, veyahut işinize yarayacağını düşündüğünüz basit bir program yazabilirsiniz. Belki de çok daha çabuk olur bunlar :) Baştaki "bu ne yaa" sıkıntısını atlatabilirseniz artık "bunu yapmadan yatmayacağım" kısmına bırakıyor kendini :D Mesela ben ilk başladığım zamanlarda sadece noktalı virgülü koymayı unuttuğum için akşam dokuz'dan gece 3'e kadar hatayı çözmekle uğraşmıştım. Bulunca sinirlenmek yerine kahkahayı basıp yatmıştım. başta böyle şeylere hazır olun :) Birde HTML öğrenenlere ardından slim tavsiye ederim. Codepende yanındaki çarktan seçip o şekilde yazabilirsiniz, çok daha basite indirgenmiş halidir. Ama önce normalini öğrenin. CSS'de bootstap veya SASS, Javascriptte Angular öğrenebilirsiniz. Bunlar işinizi hafifletecek ve hızlı yaptırabilecek teknolojiler. Bunları da öğrenirseniz diğer çatılar ve kütüphanelere sarabilirsiniz. Programlamada da böyledir. Modül çağırır kullanırsın. Kısaca kodu nereya yazacağını ve ne yazacağını bildikten sonra tecrübeyle aklınızda kalır. Çenem yorulmadı ama parmaklarımı yordum galiba. Malum ilk kez benim bildiğim bir konu konuşuluyor affedin :)