Hipnokinezi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hayaletrapci

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben pyrokinezi ile uğraşıyorum bunu belirteyim.(Elimle ateş yakmaya çalışıyorum)

Hipnoza merakım baya arttı.

Adamlar dokunarak insanı uyutuyorlar.
Unuttuğu geçmişi hatırlatıyorlar.
İnsanın beynini programlayabiliyorlar.
Hafızasını silebiliyorlar.
Ameliyat ederken acı hissetmemesini sağlıyorlar.
Ve daha fazlası.

Bunları nasıl yapıyorlar ?
Dokunur dokunmaz bayıltıyorlar ?

Bilen tecrübeli biri rica etsem öğretebilirmi ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kimse dokunarak hipnoza sokmuyor, dokunmak işin son aşamasıdır.
Önce kişi şartlandırılır, telkin edilir, bilinci oyalanır ki bu zaten başlı başına bilgi gerektirir. Bu süreç illa konuşarak değil, beden dili, bakış noktası, görsel, işitsel, dokunsal oyalamalarla da oluşturulabilir..
En sonda ise vücudun özellikle bazı noktalarına belli bir şiddet veya usulle dokunulur. İlla belli bir nokta olmak zorunda değilse de bazı noktalar özellikle etkilidir.
Ayrıca hiç dokunmaya bile gerek kalmadan kişi hipnoz durumuna alınabilir.
Özellikle bazı seminerlerde ilgi çekmek için şok hipnoz gösterileri dokunarak sunum yapılır.

Huzur-Uykuda

Kayıtlı Üye
İş
Sosyal Medya Uzmanı
Sanırım sen Doktor Keith Barry adlı adamı izlemişsin zaten The Mentalist dizisinde onun gösterilerinden bi kaç sahneye yer verdiler. Adam 20 senelik bir eğitimin sonucunda o noktaya geliyor ve bi takım yeteneklerini geliştirerek geliyor. Chillout arkadaşımızın dediği gibi dokunmak gerekmez yine Keith Barry üzerinden örnek vericem bir sinema salonunda toplu hipnoz yapıyordu yani ciddi bir bilgi deneyim gerektiren bir olay diye düşünüyorum çünkü bilinçsiz bir şekilde yapılan hipnoz kötü sonuçlar doğurabilir.

eş-şeyh

Kayıtlı Üye
Hipnokinezi mi oha be! Adamlar hipnozu bile kinezi yaptı :D Kardeş zihin okumak, zihne hükmetmek, dokunmadan halüsülasyon göstermek hepsi telepatiye girer.Böyle birşey varsa telepatinin alt dalıdır.Wolf messing ise bu bahsettiklerimi yapabiliyordu.Hipnokinezi :D

Huzur-Uykuda

Kayıtlı Üye
İş
Sosyal Medya Uzmanı
Hipnoz ve telepati aynı şey değildir. Telepatide evet zihni okursun bazılarının gardı düşüktür ama bazılarının izni olmadan bu zor birşeydir işin ehli olması lazım geriye kalan zihne hükmetme dokunmadan halüsinasyon olayının telapati ile ilgisi yoktur. Ayrıca araştırırsan hypnokinesis ve hypokinesia adı altında bir çok bilgi bulabilirsin.

eş-şeyh

Kayıtlı Üye
Hipnoz ve telepati aynı şey değildir. Telepatide evet zihni okursun bazılarının gardı düşüktür ama bazılarının izni olmadan bu zor birşeydir işin ehli olması lazım geriye kalan zihne hükmetme dokunmadan halüsinasyon olayının telapati ile ilgisi yoktur. Ayrıca araştırırsan hypnokinesis ve hypokinesia adı altında bir çok bilgi bulabilirsin.

hipno telkin duydun mu yada iradeye etki eden majikal çalışmalar da bir çeşit telepati değil midir?Yada Wolf Messingi araştırdın da Stalin için yaptığı hizmetleri biliyor musun?Zira Wolf Messingin hayatını anlatan bir kitap var Empati ve Gizemli yahudi.

eş-şeyh

Kayıtlı Üye
Herneyse Wolf Messingde bir bankadan halüsülasyonla 10 bin dolar almıştı(deney amaçlı) demek telepatik değilmiş.Wolf ne çeşit bir gerizekalısın telepati diyorsun değilmiş işte Allah Allah

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hypnokinesia bazal ganglion hasarıyla alakalı bir hastalık adı. Bazal ganglion çok karmaşık motor eylemlerinde, iletişimde ve hatta bazı seçimlerde rol oynadığından, ilgili bölge hasarı sonucunda tabiri yerinde ise malak gibi kalır insan. Bu da bildiğiniz hipnozda operatörün izni olmadan hipnozdakinin hareket edememesine benzediğinden ''hypnokinesia'' denilmiş.. Bazı iş güzar modern tipler kalkıp bildiğimiz nazarı, negatif enerji yönlendirmeyi ve/veya enerji sömürmeyi ''hipnokinezi'' olarak adlandırmışlar. Sizin hatanız yok, her gün yeni terim uyduruluyor, yeni element uyduruyorlar bir yerlerinden. :) Hatta bu avatar çizgi anime mi denir nedir bir kan bükme hadisesi vardı. Tabi bizim genç nesil tarihi, aşkı ve her şeyi olduğu gibi majiyi de saçma sapan dizilerden, çizgi filmlerden öğrenmeyi geciktirmedi. (bkz:supernatural,vampir günlükleri vs. izleyip maji öğrendiğini sanan veledler)İşte o kan bükme olayına (çizgi filmde) bir yerde haemokinezi dendiğini gördüm. Güldüm güldüm sonra yine sinirlendim. Belki bin tane kinezi var ki aslında tek bir şeydir biraz dikkatli bakınca..
Hipnozda enerji kullanımı yok mudur? Var elbette onu yazmayı atlamışım. Bu da manyetizmadır. Manyetizma hakkında bilgisi olmayan biri bile yüzün belli bölgelerine bakarak bu manyetik etkiyi az da olsa yaratılabilir. Bir de bu işin uzmanları vardır ki, hem doğuştan gelen nitelikler hem de karanlık deneyler yapabilen veya bu deneyleri yapanların bilgilerine ulaşabilmiş kişilerdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...