Herkes neden bildiklerini kendine saklıyor?

ThEnd

Kayıtlı Üye
Gizli öğreti denmesinin bir nedeni var. O ışığı kimse sende bir forumda göremez. Bir de zaten herkesin bilmek istediği büyü tarifi, davet, bağlama gibi şeyler. İlimi öğrenmeye buradan başlayamazsın. Tanımadığın bir insanın sorumluluğunu üstlenmek istememek başlı başına bir neden zaten. Her şeyi geçtim bu forumda öyle çok bilgili insanlar olduğunu düşünmüyorum. Bu tamamen kişisel fikrim.

hasan06

Kayıtlı Üye
Kesinlikle bazı alanlarda çok yetenekli insanlar var. Neden koskoca forumda bir kişide ben gerçekten o ışığı gördüğüm birine bu eğitimi vermek istiyorum demiyor. Bir parça bilgi için günlerce araştırma yapan iştahlı zihin ve güçleri boşa harcıyorsunuz. En azından bilgiyi neden herkes kendine saklıyor ben bilgili arkadaşlardan dinlemek istiyorum.
bu iş özel yetenekler ister örnek olarak biriside büyülü kelimeleri der ama sen dersen büyü tamam olur , birde bu iş kpss ye hazırlık gbi dersanaler gibi algılama bazı sırlar var taaaaa adem hz den bu güne geliyor elbette kiimse kimseye helede tanımadığı kişilere bilgi vermek istemez

Mithra

Kayıtlı Üye
Yeteneklerin herkesin ruhunda doğuştan bulunduğunu okumuştum. Sadece bazı insanlar da daha açık bir şekilde olabiliyor. Çalışma ile açabiliyorsun ya da açık olanı geliştirebiliyorsun.
Bu bildiklerim yanlış mı?

Konu bilgiyle çemberin de yorumladım ve sadece biz halka, majisyen olmayan insanlara denilen birkaç çeşit bilgi alma yöntemi var.Bunlar bildiğiniz gibi akaşa, kanal ve varlıklar bunlara erişimi olacak kişi, majisyen olmayan biri için ne denli olabilir.Yol, yöntem ve tekniği bilmiyoruz ki daha enerjiyi çevirip dönüştürme de var.Ben tamamen yanlış demiyorum, bu savları ben de sizin gibi okudum ve hatrım da olanları ilettim :) belki bildiklerim de yanlış ama aksini görmedim, duymadım.Yetenek te ne kadar geliştirildi, bildiğim kadarıyla bir işte uzman olmak için disiplinli şekilde 10,000 saate geçirmek gerekiyor.Yani demem o ki nelerden vazgeçtik, ne fedakarlıklar verildi, disiplinli olundumu bir emekle bir yere kadar daha ilerisi sınırlar var, kapasite var.Chillout dediği gibi ilerde olurda virüsler dönüştürebilinirse belki o zaman farklılaşabiliriz.

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Konu bilgiyle çemberin de yorumladım ve sadece biz halka, majisyen olmayan insanlara denilen birkaç çeşit bilgi alma yöntemi var.Bunlar bildiğiniz gibi akaşa, kanal ve varlıklar bunlara erişimi olacak kişi, majisyen olmayan biri için ne denli olabilir.Yol, yöntem ve tekniği bilmiyoruz ki daha enerjiyi çevirip dönüştürme de var.Ben tamamen yanlış demiyorum, bu savları ben de sizin gibi okudum ve hatrım da olanları ilettim :) belki bildiklerim de yanlış ama aksini görmedim, duymadım.Yetenek te ne kadar geliştirildi, bildiğim kadarıyla bir işte uzman olmak için disiplinli şekilde 10,000 saate geçirmek gerekiyor.Yani demem o ki nelerden vazgeçtik, ne fedakarlıklar verildi, disiplinli olundumu bir emekle bir yere kadar daha ilerisi sınırlar var, kapasite var.Chillout dediği gibi ilerde olurda virüsler dönüştürebilinirse belki o zaman farklılaşabiliriz.
Söyledikleriniz ne kadar mantıklı olsa da aklım bana sınır koymayı reddediyor.
Düşünebildiğimiz her şeyi yapabileceğimize inanıyorum.
Kapasite diye bir şey yok bence...

goldbranch

Kayıtlı Üye
Öğretmek çok zor bir süreç. Kimse bunun sorumluluğunu taşımak istemez. Süreç de bu şekilde değil, zaten bilen birisi ancak aktarabilecek duruma geldiği zaman genelde sadece birine aktarır, daha fazlasına aktarmaz. Öyle bir kesişiyor ki yollar, akıllara zarar.

Seuta

Kayıtlı Üye
Hicbir sezisi hicbir görüşü olmayan biri olarak çok güzel bilgiler öğreniyorum bu formdan benim için kafidir eğer daha fazlasını istersem bu yine benim elimdedir başkalarının değil ?

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,

Bilgi edinmeyi istemek güzel bir duygudur ancak hangi bilgiyi edinmek istediğinizi bilmek, bilgi edinmeyi istemekten daha güzel ve özel bir duygudur. Türkiye de metafizik ya da parapsikolojiye verilen değeri biliyoruz, buna bağlı olarak ortaya çıktığımızda ya da bilgilerimizi paylaştığımız neler olabileceğini, başımıza neler gelebileceğini tahmin etmek zor değil. Gerçek ve ehli bilgi her daim gizli ve zor olanda saklıdır. Yardımcı olabileceğim herhangi bir konu var ise memnuniyetle..

Saygılarımla..

The Devil

Kayıtlı Üye
Kimsenin birşeyi bildiğini sanmıyorum , herkes herşeyi sözde biliyor . Gerçekleri söyleyincede ''Kanıtlamak zorunda değilim'' diyip sıyrılıyorlar ...

Ü

Üye silindi 58480

Kimsenin birşeyi bildiğini sanmıyorum , herkes herşeyi sözde biliyor . Gerçekleri söyleyincede ''Kanıtlamak zorunda değilim'' diyip sıyrılıyorlar ...

Aynen katiliyorum.
Ama forumlarin amaci zaten insan yetistirmek, el vermek, kasik tutturmak degil ki.
Beyin firtinasi yapmak gibi goruyorum.

Oyle musterek haller oluyor ki, gecen sene yazdiklarimi okurken `vay be ben bu bilgiyi simdiki aklimin acaba neresinde tutuyorum?` diyorum.
Kimse kendi bilgisini kanitlamak zorunda degil, olmamali, cunku kanit bile ikna etme ile olur. Ikna etmek ise karsindaki kisinin hayat tecrubesini, kendisine yoklatmayi gerektirir. Riskli is yani. Forumda yasca cok kucuk uyeler var. Burunlari surtmemis uyeler de var. Simdi birkac forum mesaji ile hayatlarinin sirrina vakif olmalari zaten beklenemez. Ama herturlu muhabbetimizi ederiz o ayri.

taroh

Kayıtlı Üye
bende isterdim çalışmalar ile fakat hep korkum ve tembelliğimden hiç yol alamadım.korkumda varlık görmek artık görücem diye paranoyak olmak zaten varlıkların amacı da o bizi korkutup eğlenmeyi çok seviyorlar. ha bunun için maneviyatını geliştir diyorsanız.onu geliştirmek için bol bol okuma düzenli bir şeyler yapmak gerekiyor.onu yapacak sabır sebatta bende mevcut değil.o yüzden yeteneklilere heves edip öyle bakakalıyorum.

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Birisi iyi bir öğrencidir diye iyi bir öğretmen olur diye uzun uzun anlatmayacağım. Bilgi saklamak belki bir yere kadar vardır ama bu bilgiler çarpım tablosu değil ki her önüne gelene anlatsın insanlar. Gerçekten öğrenmek isteyen azmi ile zaten öğretmeni bulur bulamasa bile kendi kendine öğrenir. Forumda mesaj attığım herkes bana olumlu ve yardımcı olmaya çalıştılar. Kimse zorla fazlasını öğretmeye çalışmadı yada insanın elinden tutup sen bunu yaparsın deyip elimden tutup götürmedi. Öğrenme isteğimiz kadar öğreniriz. İnsanın sınırı kendisidir.

İşin özeti kimse durduk yere birisine bir şey öğretmez. İçinizdeki isteği yada belki insanlarla konuşacak özgüvensizliği atın. Bir diğer ihtimal birisinden ret yediyseniz sebebi belki de bunu öğrenecek kapasitenizin olmadığını düşünmesidir yada öğretim ile yapacaklarınıza güvenememesidir. Tabii bunlar hep olasılık..