Hayvanların ruhu hakkında(bu doğru mu?)

Hopemore

Kayıtlı Üye
Evcil hayvanlarımız öldükten sonra onun ruhunun başka bir hayvanın bedeninde tekrar bizim yolumuza çıkabilmesi, hayatımıza tekrar girmesi doğru bir bilgi mi? Lütfen okuyun Boncuk adlı kuşumuzu 7 sene boyunca besledik, bir kedi saldırısından kurtaramadığımız için onu kaybettik. Aradan çok zaman geçti ve o süre boyunca başka hiçbir evcil hayvan beslemedik. Geçen hafta yavru kedi sahiplendik, ismi bize geldiğinde Milaymış ama kaç kere yanlışıkla Boncuk ismini söylemek geldi içimden, sonra evdekilerden biri de itiraf etti ona hep Boncuk diyesim geliyor diyince evdeki diğer herkes "aa benim de" diye cevap verdi ona artık Boncuk demeye karar verdik. Kuşumuz diğer evcil kuşlar gibi dizimize dibimize gelmezdi, kendini sevdirmezdi, çekingendi. Kedimiz de tıpkı onun gibi çekingen, 1 haftayı doldurduk çok nadir sevdiriyor kendini, utangaç naif bir kedi. Kuşumuz hep koltuğun tepesine çıkar uyurdu annemin yanında. Bu kedi de aynı koltuğun tepesine çıkıp anneme bakarak uyuyor, odada 2 tane daha koltuk, pencere önü vs. varken o orayı seçiyor. Kuş görünce saldırmıyor, sadece izliyor telefondan açıyorum balıkları yakalamaya çalışıyor fakat kuşları sadece izliyor. O düşündüğüm ihtimal aklıma geldiğinde çok tuhaf hissediyorum doğruluğu nedir size göre

D

DAİMON

Reenkarnasyon düşüncesi islam da olamaz hayvanlar aleminde de olmaz haliyle. Allah, kudreti sonsuz olandır, her şeyi yoktan var etmeye muktedirdir. Sonsuz güç sahibinin bir kuşun ruhunu alıp bir kediye yeniden koyması gibi bir düşünce saglıklı değildir. Ruhlar bulundukları bedenle uyumludur anne rahminde o bedene üflenirler. Ve şöyle ki;
"Bu dünya tarlasının verdiği bütün insan ve hayvan mahsulleri mahşer meydanında toplanacaktır. Şu var ki, hayvanların bedenleri hesap safhasından sonra toprak olacaklar, ama ruhları baki kalacaktır. Dünya hayatında her hayvan kendisine takdir edilen vazifesi aksatmadan yerine getirmesinin mükafatını ahirette ruhani bir lezzet olarak tadacaktır. Bu lezzetin mahiyetin bilmemiz elbette imkansızdır. Zira bu dünyada hangi hayvanın bu hayattan ne gibi haz duyduğunu, nasıl lezzet aldığını da bilemiyoruz. Bildiğimiz tek şey varsa o da ahiretin bu dünyadan üstünlüğü nispetinde orada alınacak lezzetlerin ve duyulacak hazların da çok ileri bir seviyede olacağıdır."

Yeniden diriliş yalnızca kıyamette bütün canlılar yok olduktan sonra İsrafil meleginin sur a ikinci defa üflemesiyle gerçekleşecek ve yeniden kendi bedenlerimizle mahşerde dirilecegiz. Hayvanlarda öyle... Hal böyleyken söylediğiniz şey asla mümkün olamaz.

Ama şöyle olabilir. Duyduğunuz özlemden ötürü Allah kuşunuzu size hatırlatacak bir kedi bahşetmiş olabilir. Neden olmasın... Ama o sizin kuşunuz değil bundan eminiz. :) Bence Allah a şükretmelisiniz.:) sevgiyle kalın.

mavi64

Kayıtlı Üye
Devri alem vardır.
Allahın yolunda olanlar mutlaka seyri sülük tadacaklardır.
Şeriatta göre Batı dilinde Reenkarnasyon İslam alemine göre Devri Alem Kesinlikle Yoktur .
Tasavvufun Derin alimleri Devri Alemin Olduğunu Söylemektedirler .

Bunlara Örnek Göstermek Gerekirse:
Muhiddin Arabi Tasavvuf aleminin ender kişiliklerindendir
LÜBLÜL-LÜB ve FÜTÜHATI MEKKE isimli kitapların bir insan ruhunun Yaradanına kavuşması için 70. 000 sene olduğunu ve ancak ve ancak ENEL HAK sırrına erişmekle bu yolculuğunu tamamlayacağını söylemektedir.
Hallacı Mansur bazı şeriat alimleri deli derki ben katılmıyorun ENEL HAK Dedikten sonra Başı Gitmiştir.

İyi günler...

Ü

Üye silindi 58480

Hayvanlar, sahiplerinin beklentilerini kendilerine de anlamsiz gelecek sekilde telepatik bir kanaldan karsilayabiliyorlar. Sosyal medyada cok fazla dunyalar tatlisi ornekleri var.
Sahibinin enerji akis alaninin aura menziline giren bir evcil hayvan, sahibinin bilinc altindan terbiyeyi almaya baslar.

Tipki cocuk egitirken coguga akil vermek nasil ki ise yaramiyorsa, ama onun yerine yerine cocukla vakit gecirmenin bilincalti kanallarini kullandirarak evebeyninin ic dunyasini zamanla ornek almasi gerceklesiyorsa, evcil hayvanlar da sahiplerinin kehanet bilincinin alametlerini karsilayabiirler.

Bunu batil inanca donusturmeye gerek yok. Oldugu hali ile bile Allah deril derin sevgi alisverisi yaratir.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Hayvanlar, sahiplerinin beklentilerini kendilerine de anlamsiz gelecek sekilde telepatik bir kanaldan karsilayabiliyorlar. Sosyal medyada cok fazla dunyalar tatlisi ornekleri var.
Sahibinin enerji akis alaninin aura menziline giren bir evcil hayvan, sahibinin bilinc altindan terbiyeyi almaya baslar.

Tipki cocuk egitirken coguga akil vermek nasil ki ise yaramiyorsa, ama onun yerine yerine cocukla vakit gecirmenin bilincalti kanallarini kullandirarak evebeyninin ic dunyasini zamanla ornek almasi gerceklesiyorsa, evcil hayvanlar da sahiplerinin kehanet bilincinin alametlerini karsilayabiirler.

Bunu batil inanca donusturmeye gerek yok. Oldugu hali ile bile Allah deril derin sevgi alisverisi yaratir.

Benim ondan beklentim önceki evcil hayvanımın yaptıklarını yapması değil ki? Hayvanların sahipleriyle yaptığı bilinçsiz telepatiden haberim var. Hem batıl inanç değil, reenkarnasyon batıl inanç diye adlandırılmaz bazı alimler olduğunu bazı alimler de olmadığını söyler. Zaten bu ihtimal gözümde git gide zayıflıyor ben sadece birilerinin benimle aynı düşüncede olup olmadığını merak ettim.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon düşüncesi islam da olamaz hayvanlar aleminde de olmaz haliyle. Allah, kudreti sonsuz olandır, her şeyi yoktan var etmeye muktedirdir. Sonsuz güç sahibinin bir kuşun ruhunu alıp bir kediye yeniden koyması gibi bir düşünce saglıklı değildir. Ruhlar bulundukları bedenle uyumludur anne rahminde o bedene üflenirler. Ve şöyle ki;
"Bu dünya tarlasının verdiği bütün insan ve hayvan mahsulleri mahşer meydanında toplanacaktır. Şu var ki, hayvanların bedenleri hesap safhasından sonra toprak olacaklar, ama ruhları baki kalacaktır. Dünya hayatında her hayvan kendisine takdir edilen vazifesi aksatmadan yerine getirmesinin mükafatını ahirette ruhani bir lezzet olarak tadacaktır. Bu lezzetin mahiyetin bilmemiz elbette imkansızdır. Zira bu dünyada hangi hayvanın bu hayattan ne gibi haz duyduğunu, nasıl lezzet aldığını da bilemiyoruz. Bildiğimiz tek şey varsa o da ahiretin bu dünyadan üstünlüğü nispetinde orada alınacak lezzetlerin ve duyulacak hazların da çok ileri bir seviyede olacağıdır."

Yeniden diriliş yalnızca kıyamette bütün canlılar yok olduktan sonra İsrafil meleginin sur a ikinci defa üflemesiyle gerçekleşecek ve yeniden kendi bedenlerimizle mahşerde dirilecegiz. Hayvanlarda öyle... Hal böyleyken söylediğiniz şey asla mümkün olamaz.

Ama şöyle olabilir. Duyduğunuz özlemden ötürü Allah kuşunuzu size hatırlatacak bir kedi bahşetmiş olabilir. Neden olmasın... Ama o sizin kuşunuz değil bundan eminiz. :) Bence Allah a şükretmelisiniz.:) sevgiyle kalın.

Ben müslümanım islam inancım var ama herkes islama inanmak zorunda değil mesela ben olsam bunu göz önünde bulundurarak yazardım.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Devri alem vardır.
Allahın yolunda olanlar mutlaka seyri sülük tadacaklardır.
Şeriatta göre Batı dilinde Reenkarnasyon İslam alemine göre Devri Alem Kesinlikle Yoktur .
Tasavvufun Derin alimleri Devri Alemin Olduğunu Söylemektedirler .

Bunlara Örnek Göstermek Gerekirse:
Muhiddin Arabi Tasavvuf aleminin ender kişiliklerindendir
LÜBLÜL-LÜB ve FÜTÜHATI MEKKE isimli kitapların bir insan ruhunun Yaradanına kavuşması için 70. 000 sene olduğunu ve ancak ve ancak ENEL HAK sırrına erişmekle bu yolculuğunu tamamlayacağını söylemektedir.
Hallacı Mansur bazı şeriat alimleri deli derki ben katılmıyorun ENEL HAK Dedikten sonra Başı Gitmiştir.

İyi günler...

Katılıyorum teşekkür ederim

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Reenkarnasyon var mıdır bilemem de, eğer cennet varsa ve gidebilirsem orada ilk dileğim dünyada beslediğim evcil hayvanlarla yeniden buluşmak ve onlara sarılmak olacak.

Ü

Üye silindi 58480

Allah Kuranda hakikate ulastiracak usulleri serbest birakmistir.
Isteyen tabiat anaya da inanabilir yani.

Ama bir elestri kriteri koyuyor Allah :
Sizin inandiklariniz sizi Hakka ulastirmiyor ve sizi bekleyen bir sonraki asamaya hazirlamiyor(Kuran) diyor !
O halde reenkarnasyon insani hakikate ulastiriyor mu ona bakacagiz.

Onlar ozbenliklerine karsi zulum ediyorlar biz de onlari blokaja ugratiyoruz (ayet) diyor.
Yani insan kendi benligine karsi samimiyetsiz ise, ve olmadigi biri gibi davranmakta diretirse ust benligi ile iletisimi kesilir ve beyin kivrimlarinda ofline olarak bir yasam surmeye mahkum edilir. Internet erisimi olmayan bir android tablet gibi kalir. Kapali kalir. Kendini canli zanneder ama tam anlami ile bir simulasyona hapsedilir.

Simdi Reenkarnasyonu samimi olarak sorgulamak bile kisinin kendine ne kadar durust oldugu ile alakalidir. Hakikate ulastiriyor mu reenkarnasyon ? Yoksa yaslaninca ibadet ederim diyen bir samimiyetsiz kisilerin , nasilsa gene geliriz o zaman bakariz demesi gibi bir fikire mi dayandiriyor ? Aleni itiraf edilmez bu ama samimi olunabilirse o fikre bir yatkinlik olup olmadigi anlasilabilir. Ya reenkarnasyon yoksa ? Var olduguna inanarak gelecek perspektifi yapan bilincaltini sakinlestirmekten baska bir ise de yaramiyorsa ? Ya erteleme hastaligi ise ? her ertelenen sey gibi ya kaynatilan kurbaga modeline donusecekse ?

Ü

Üye silindi 58480

Benim ondan beklentim önceki evcil hayvanımın yaptıklarını yapması değil ki?

Elbette,
Hayvanlar evcillestikce kendilerini sevdirmenin yollarini da ararlar telepatik kanala girdiklerinde. Oyle bir enerji alisverisi olusur ki, sizin sonsuz engin kayitlarinizdan, onlar sadece kendi islerine yarayacak olanlari cekmeyi basarirlar ve size yer yer nostalji yasatabilirler. Vallahi cok maharetliler.

Sizin bir onceki hayvaninizla olan enerji kaydiniz, tum sebep sonuc zinciriyle, siz beklenti icinde olmasaniz da zamansizlik ve mekansizlik boyutunda orada taslak gibi durmaktadir. Yazici melek yazmistir sonradan aciga vurmak uzere. Simdiki evcil hayvaniniz da kendini kabul ettirmek icin kendi Allah vergisi yapaz zekasiyla Allahualem size kendini kabul ettirmek icin her yolu deniyor : )))

Hayvanlar enerjisi yuksek yerleri daha iyi hissederler ayrica. Bahsettiginiz koltuk belli ki enerjisi uyumlu birinin belki de birinci tercihi olan koltuktur.

D

DAİMON

Ben müslümanım islam inancım var ama herkes islama inanmak zorunda değil mesela ben olsam bunu göz önünde bulundurarak yazardım.

Bildigim sadece islama dair olanlardı. Malesef digerleri hakkında en ufak bir bilgim yok.

Bilen arkadaşlar yazarlarsa bizde istifade ederiz.

[XTR] Similar Threads