Hamileyim ve ruyalarim? Hakkinda bilgi rica ediyorum

phusey

Kayıtlı Üye
Merhabalar
28 haftalik hamileyim. Durumun psikolojik olup olmadığını bilmiyorum ancak bazen çok ayan bir sekilde yaşıyorum. Ilk 4.5 aylik hamileyken gece 3-4 arasi "anne anne" diye uyandırıldım. Iki gun sonra ayni şeyi tekrar yaşadım ve urperdim tabiki... 5. Ayimizi bitirdigimde esimle baska bir isim uzerine dusunuyorduk . Ben Istanbul'a geldim esim farkli bir sehirdeydi. Aklima esimle daha once hoc paylasmadigim bir isim geldi. Ertesi gun eşim doger sehirden beni aradi ve dedi i kizimiz bana ruyamda ismini soyledi, Benim adim Gokce dedi. Benim.bir gun once aklimdan gecen isimdi. iki hafta once de yine gece 3-4 saatlerinde iki kez bana adimla seslenildi. Denildi ki: "senin kizini biz koruyoruz biz ona her seyi ogretecegiz, her seyi onceden soyleyecegiz, herkesten once o bilecek. O özel bir cocuk olacak her seyi herkesden once bilecek" ben de dedim ki once tamam olsun ama sonra mutsuz olacaksa özel bir cocuk olmasin normal bir cocuk olsun nasil mutlu oluyorsa oyle olsun. Gozumu actigimda kendimi bu şekilde konusurken buldum ruya olup olmadigini hala bilemiyorum. Bunun gibi seyler yasayanlar var mi bu durum psikolojik mi sizce yoksa baska bir sey mi yardimci olursaniz cok sevinirim...

taroh

Kayıtlı Üye
1-hormonlar böyle etki ediyor olabilir. ben hamile iken hiç böyle rüya görmedim.sizin şahşı 6. his durumunuz nasıl peki.?
2-Eskiden anane babanelerin isimileri belki şuan kullanılmamakla birlikte her anne baba kendisine güzel gelen isim yada aile baskısı ile istenen isim arasında anlaşırlardı.herkesin ebced bildiğini düşünmüyorum.fakat eski isimlerde ebcede göre akıl fikir olarak çoğunda yüksek puan aldıkları çıkmakta.
3-siz hangi ismi koyarsanız koyun bu konuda bir parça doğal seleksiyon geçerli.çocuğa iyi yada kötü gelen ismi koyduğunuzda bilmeden de doğduğundaki gezegen olsun saat vb şeyler yıldızname burcu yükselen burcu ayı güneşinin burcundan bir iz bulunmakta isminde.
size örnek vereyim.ben teraziyim yükselenim akrep yıldızname burcum kova.annem babam ismimi hesaplayarak koymamışlar.fakat benim güneşim 11. evde kovada. arap noktaslarından zeka noktası kovada.yani bi yerlerden yakalamışlar.ikinci örnek eşiminde yıldızname burcu kova idi ve yükseleni merkürü kovada.kızımın yıldızname burcu kova kızımın güneşi 11.evinde.
dileğim bebeğiniz hayırlısı ile gelsin.mümkünse normal şekilde mümkün değilse doğum pozisyonuna yerleşir vaziyette tesbit edilen bir günde gelir.zaten isim seçerken içinize sinip sinmemesi çok önemli.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Rüyalarımız bize mesaj verebilir. Gebe kadınların psişik yönde gelişme gösterdiği olabiliyor. Gebelik bitince de eski haline geri dönüyorlar çoğunlukla . İsmin çok önemli bir anlamı yok. Bir mesaj içeriyor içeriyorsa ismin derin manasına bakmak lazım. Gök ile ilgili olan ya da mavi anlamına geliyor isim. Gök Tanrı inancı döneminde ve pek çok pagan kültürde gök önemli bir anlam içeridi. Daha sonra bu anlam tek tanrılı inanç sistemlerin de kullanılmadı lakin toplum unutmakta ve gök üzerine derin manalarını kullanmaya devam etti. İlahi olan herşey gök ile ilişkilendirmeye devam ediyoruz. Psikolojik anlamda da göğe bakmak gece ya da gündüz hep insana güzel duygular yaşatır . Bu anlamlarda güzel bir isim olacaktır.

İsim ile ilgili çok bir yorum yapamam çünkü sizin düşünmeniz ve eşinizin düşünesi normal bir şey. Telepatik bağlar kuruyoruz , kollektif bilinçten yararlanıyoruz vs.

İkinci olarak rüya olup olmadığından emin olmadığınız durumda gördüğünüz ve duyduğunuz şeyler. İki şekilde olabilir. Birincisi bebeğinizin korunmasına karşı duyduğunuz güdü bilinçaltı seviye de size bunları göstermiş olabilir.

İkinci durumda ilahi bir mesaj da olabilir. İkisinde de olumlu bir durum var. Üstüne çok düşmeyin. Özelikle ilahi ise herkesle paylaşmayın. Bırakın öyle kalsın. Gebelik döneminde yine böyle şeyler yaşanabilir normaldir. Endişe içine girmeyin ve pozitif olan bu durumları güzel bir durum ilerde bebeğinize anlatacağınız güzel bir anı olarak değerlendirin.

Son düzenleme:

phusey

Kayıtlı Üye
Rüyalarımız bize mesaj verebilir. Gebe kadınların psişik yönde gelişme gösterdiği olabiliyor. Gebelik bitince de eski haline geri dönüyorlar çocuklukla. İsmin çok önemli bir anlamı yok. Bir mesaj içeriyor içeriyorsa ismin derin manasına bakmak lazım. Gök ile ilgili olan ya da mavi anlamına geliyor isim. Gök Tanrı inancı döneminde ve pek çok pagan kültürde gök önemli bir anlam içeridi. Daha sonra bu anlam tek tanrılı inanç sistemlerin de kullanılmadı lakin toplum unutmakta ve gök üzerine derin manalarını kullanmaya devam etti. İlahi olan herşey gök ile ilişkilendirmeye devam ediyoruz. Psikolojik anlamda da göğe bakmak gece ya da gündüz hep insana güzel duygular yaşatır . Bu anlamlarda güzel bir isim olacaktır.

İsim ile ilgili çok bir yorum yapamam çünkü sizin düşünmeniz ve eşinizin düşünesi normal bir şey. Telepatik bağlar kuruyoruz , kollektif bilinçten yararlanıyoruz vs.

İkinci olarak rüya olup olmadığından emin olmadığınız durumda gördüğünüz ve duyduğunuz şeyler. İki şekilde olabilir. Birincisi bebeğinizin korunmasına karşı duyduğunuz güdü bilinçaltı seviye de size bunları göstermiş olabilir.

İkinci durumda ilahi bir mesaj da olabilir. İkisinde de olumlu bir durum var. Üstüne çok düşmeyin. Özelikle ilahi ise herkesle paylaşmayın. Bırakın öyle kalsın. Gebelik döneminde yine böyle şeyler yaşanabilir normaldir. Endişe içine girmeyin ve pozitif olan bu durumları güzel bir durum ilerde bebeğinize anlatacağınız güzel bir anı olarak değerlendirin.
Cok tesekkur ederim cevabiniz icin
Saglicakla kalin
Sevgiler

Askanarch

Kayıtlı Üye
İş
Arkeolog
Anlattığınız kadarı ile sadece bir rüya bilinçaltınızda hamileyken bile olsa kızınızı koruma ve ona mistik bir takım bilgiler veya büyüler öğretmek istiyorsunuz büyüyene dek burdan bu anlaşılıyor.

phusey

Kayıtlı Üye
1-hormonlar böyle etki ediyor olabilir. ben hamile iken hiç böyle rüya görmedim.sizin şahşı 6. his durumunuz nasıl peki.?
2-Eskiden anane babanelerin isimileri belki şuan kullanılmamakla birlikte her anne baba kendisine güzel gelen isim yada aile baskısı ile istenen isim arasında anlaşırlardı.herkesin ebced bildiğini düşünmüyorum.fakat eski isimlerde ebcede göre akıl fikir olarak çoğunda yüksek puan aldıkları çıkmakta.
3-siz hangi ismi koyarsanız koyun bu konuda bir parça doğal seleksiyon geçerli.çocuğa iyi yada kötü gelen ismi koyduğunuzda bilmeden de doğduğundaki gezegen olsun saat vb şeyler yıldızname burcu yükselen burcu ayı güneşinin burcundan bir iz bulunmakta isminde.
size örnek vereyim.ben teraziyim yükselenim akrep yıldızname burcum kova.annem babam ismimi hesaplayarak koymamışlar.fakat benim güneşim 11. evde kovada. arap noktaslarından zeka noktası kovada.yani bi yerlerden yakalamışlar.ikinci örnek eşiminde yıldızname burcu kova idi ve yükseleni merkürü kovada.kızımın yıldızname burcu kova kızımın güneşi 11.evinde.
dileğim bebeğiniz hayırlısı ile gelsin.mümkünse normal şekilde mümkün değilse doğum pozisyonuna yerleşir vaziyette tesbit edilen bir günde gelir.zaten isim seçerken içinize sinip sinmemesi çok önemli.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Artık özel çocuklar dünyaya geliyor,hiç biri iki sarmallı değil. Yeni dünyayı kurmak,ona şekil vermek için görevliler. İnsiye edilmiş şekilde doguyorlar ve doğduktan sonra da bu eğitim devam ediyor. Doğduktan sonra o çocuğun uyum sürecinde onu ve anlattıklarını ötelemeyin,baskılamayın,alay edilmesine izin vermeyin,tehditlere açık olacak onu koruyun.
Bu çocuklar bizleri seçtiği için şanslıyız.Onunla konuşun,dost olun şimdiden.
Daha kurulmamış evliliklerden doğacak çocuklar şimdiden ailelerini ziyaret etmeye başladı.Yani diyelim ki daha eşler tanışmamış, iki sene içinde olacak bir evlilik ve hamilelik öncesi 5 yaşında ki halleri ile gelip anneleri olacak kadınları ziyaret eden çocuklar var .
Olağanüstü durumlara artık alısmalıyız.

phusey

Kayıtlı Üye
Merhaba
Benim ebced hesabi vs konuda bir bilgim yok. Ancak babamin babanesinin babasinin meczup bir dervis oldugunu ve babanesinin de mezari 7 sene sonra tasinma maksadiyla acildiginda naaşinin hiç bozulmamis oldugunu biliyorum. Ancak kisisel olarak bu tur seyler konusunda bilgim yok.

romeo713

Kayıtlı Üye
eskilerden duymuştum...hamile kadınlara çok dadanan varlıklar vardı...ananem köydeki olayları anlatırdı çoğu zaman..buna benzer şeylerde anlatmıştı..dikkatli olun derim...buna benzer rüyaların tekrarı olursa yardım almanızı tavsiye ederim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
eskilerden duymuştum...hamile kadınlara çok dadanan varlıklar vardı...ananem köydeki olayları anlatırdı çoğu zaman..buna benzer şeylerde anlatmıştı..dikkatli olun derim...buna benzer rüyaların tekrarı olursa yardım almanızı tavsiye ederim

Hamile kadınlar değil değil de. Doğum yaptıktan sonra belli bir süre kadınlara yaklaşmaya çalışan varlıklar olur. Buna da al karası, al karısı ismi verilir. Geleneksel olarak bu dönemde olan kadınlar için toplumsal olarak ürettiğimiz çözümler vardır. Çengeli iğne, iğde dalı, altın takma, başa kırmzı kurdela takma, bebeği dışarı belli bir süre çıkarmama gibi.

Konuyu açan kişinin anlattığında olumsuz bir şey yok. Daha dikkatli okuyarak daha özenli cevaplar verelim. Gereksiz bir korku algısı oluşturmaya gerek yok. Zira gebe kadınlar zaten çok hassas olur. Yanlış bir yaklaşımla korku tohumları ekmenin kimseye bir faydası yok .

Tuğbacan

Kayıtlı Üye
Merhabalar
28 haftalik hamileyim. Durumun psikolojik olup olmadığını bilmiyorum ancak bazen çok ayan bir sekilde yaşıyorum. Ilk 4.5 aylik hamileyken gece 3-4 arasi "anne anne" diye uyandırıldım. Iki gun sonra ayni şeyi tekrar yaşadım ve urperdim tabiki... 5. Ayimizi bitirdigimde esimle baska bir isim uzerine dusunuyorduk . Ben Istanbul'a geldim esim farkli bir sehirdeydi. Aklima esimle daha once hoc paylasmadigim bir isim geldi. Ertesi gun eşim doger sehirden beni aradi ve dedi i kizimiz bana ruyamda ismini soyledi, Benim adim Gokce dedi. Benim.bir gun once aklimdan gecen isimdi. iki hafta once de yine gece 3-4 saatlerinde iki kez bana adimla seslenildi. Denildi ki: "senin kizini biz koruyoruz biz ona her seyi ogretecegiz, her seyi onceden soyleyecegiz, herkesten once o bilecek. O özel bir cocuk olacak her seyi herkesden once bilecek" ben de dedim ki once tamam olsun ama sonra mutsuz olacaksa özel bir cocuk olmasin normal bir cocuk olsun nasil mutlu oluyorsa oyle olsun. Gozumu actigimda kendimi bu şekilde konusurken buldum ruya olup olmadigini hala bilemiyorum. Bunun gibi seyler yasayanlar var mi bu durum psikolojik mi sizce yoksa baska bir sey mi yardimci olursaniz cok sevinirim...
Bu sitede önceden beri olduğunuz için bu olayların meraklısı gibi görünüyorsunuz sanırım ilk defa anne olacağız in binlinç altınızda ane gibi deyimler duyuyorsunuz normaldir olabilir böle seyler anlattıklarınız baştan sona okudum birleştirdim bir anne diyr seslendiren birşey var sonrada ruyada çocuğuna rehber olucaz korumaz özel cocuk diyorsun bunlar bilinç altınız diye düşğnğyprum. Dilerim sağlıkla kucağınıza alırsınız.