Hamileyim Rüyamda Bebeğimin İsmini Duydum

Mnermin

Kayıtlı Üye
Merhaba herkese iyi forumlar, ben çok rüya gören biriyim hepsini de hatırlarım gecede bi kaç rüya görürüm. Rüyamı gördüğümden beri buraya yazmayı düşüyordum. Günlerdir aklımdan çıkmayınca artık yazmaya karar verdim cevap verenlere çok teşekkür ederim. 4 aylık hamileyim bebeğimin cinsiyeti erkek, eşimin babası vefat ettiği için bebeğimize onun adını koyacağız adı Mahmut, bu 2 senedir kesinn verdiğimiz bi karardı yanına başka isim koymayacaktık tabi Allah nasip ederse. Rüyamda bebeğim doğuyor, eşim ismini Mahmut koymak istiyor ama ben ''Mahmut Yağız'' olarak iki isim olsun istiyorum. Eşim ve benim annem karşı çıkıyorlar sadece Mahmut koymak istiyorlar. Ben de çok istiyorum Mahmut Yağız olsun diye onlarla kavga ediyorum rüyamda çok ağlıyorum ama onlar yine kendi istediklerini yapıp Mahmut koyuyorlar. Rüyam bu kadar. Rüyamı bilinçaltımdan dolayı gördüm diye düşüneceğim ama aklımın ucundan bile ''Yağız'' ismi geçmedi. Eşim de bende ikinci bir isim düşünmedik. Şimdi bu rüyada benim en çok takıldığım şey ''Yağız'' ismi. Lütfen konuyu görüp bilgi sahibi olanlar yorumlarını esirgemezse çok sevinirim teşekkürler :)

Ori

Kayıtlı Üye
Merhaba. Öncelikle umarım çocuğunuz sağlıklı olur. :) Şunu söylemek isterim ki isimlerinde bir enerjisi vardır. Araştırırsanız bu isimlerin anneler tarafından rüyada görülmesi olaylarına sıkça rastlayabilirsiniz. Bunun nedeninin ismin anneye malum olmasından kaynaklı. Bunun nasıl olduğu konusunda bir fikir veya bilgi sunmam imkansız ama isimlerin bunlar dikkate alınarak konulması daha iyi olur.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Hamile insanları gördüğüm zaman istemsiz olarak tebessüm ederim hep. Bu dünyaya Yuva'dan bir ruh getirmek oldukça kutsal bir görev. Umarım çocuğunuz Tanrı'nın merhameti altında doğar :)

Bence isim hakkında ufak bir araştırma yapabilirsiniz. Numerolojik hesaplama bu konuda genelde çok yardımcı olur. İsimler ciddi anlamda insanların hayatına etki ediyor. Hem spritüel, hem yaşamsal olarak. Çünkü o çocuk bu ismi ömrü boyunca taşıyacak. Bu konuda eşiniz ile tekrar bir konuşun bence. Kendi babasının ismini kaldırmadığınız sürece red etmez diye düşünüyorum. Ve dürüst olmak gerekirse Yağı ismi sosyal hayatta çocuk için daha iyi bir ek olabilir. Toplumumuzda bazı isimler kalıpsal anlamlara sahip ne yazık ki, ve hani mahmut denildiğinde akla genelde kaba bir insan tipi gelir hep ..

Mnermin

Kayıtlı Üye
Merhaba. Öncelikle umarım çocuğunuz sağlıklı olur. :) Şunu söylemek isterim ki isimlerinde bir enerjisi vardır. Araştırırsanız bu isimlerin anneler tarafından rüyada görülmesi olaylarına sıkça rastlayabilirsiniz. Bunun nedeninin ismin anneye malum olmasından kaynaklı. Bunun nasıl olduğu konusunda bir fikir veya bilgi sunmam imkansız ama isimlerin bunlar dikkate alınarak konulması daha iyi olur.
Merhaba, zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim :) ben de isimlerin enerjisine, ebced hesabına falan çok inanırım.

Mnermin

Kayıtlı Üye
Hamile insanları gördüğüm zaman istemsiz olarak tebessüm ederim hep. Bu dünyaya Yuva'dan bir ruh getirmek oldukça kutsal bir görev. Umarım çocuğunuz Tanrı'nın merhameti altında doğar :)

Bence isim hakkında ufak bir araştırma yapabilirsiniz. Numerolojik hesaplama bu konuda genelde çok yardımcı olur. İsimler ciddi anlamda insanların hayatına etki ediyor. Hem spritüel, hem yaşamsal olarak. Çünkü o çocuk bu ismi ömrü boyunca taşıyacak. Bu konuda eşiniz ile tekrar bir konuşun bence. Kendi babasının ismini kaldırmadığınız sürece red etmez diye düşünüyorum. Ve dürüst olmak gerekirse Yağı ismi sosyal hayatta çocuk için daha iyi bir ek olabilir. Toplumumuzda bazı isimler kalıpsal anlamlara sahip ne yazık ki, ve hani mahmut denildiğinde akla genelde kaba bir insan tipi gelir hep ..
Çok iyi birisiniz, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim :) cevabınızı eşime okudum o da Yağız ismini de koyalım o zaman diyor :) zaten 2. bir isme karşı çıkmıyordu rüyamdaki gibi değil gerçekte kırmaz beni :)

Seraphine

Kayıtlı Üye
Olayın güzel bir şekilde bağlanmasına sevindim ve o sizin iyiliğiniz :) Ben gerçekten bu olayın çok kutsal olduğunu düşünüyorum. Kendi nefesinizi ve bedeninizi paylaşarak kendi kanınızdan yeni bir beden yaratıyorsunuz ve bir ruha sizin evladınız olarak yaşam fırsatı veriyorsunuz. Tanrı'nın en büyük hediyelerinden birisidir bu. Belki bu konuyla ilgisi yok ama inancım benim gelecekte anne olmamı engelleyecek kuralları içeriyor. Ve ben hamile olarak tanıdığım kişilere bu yüzden ekstra bir empati kurarak yaklaşıyorum. Hamileliğiniz süresince inandığınız Tanrı'ya sık sık dua edin ve koruma talep edin. Ayrıca kendiniz için koruma kalkanı oluşturmak demek bebeğinizi ekstra korumak demektir. Eğer isterseniz bazı korunma tavsiyeleri verebilirim. Yediğiniz ve içtiğiniz şeyler için bile hayırlı bir katkıda bulunduğunu düşünün/inanın. Onun size her şeyden çok fazla ihtiyacı var ve size bu hayata gelmek için sonsuz bir şekilde güveniyor.

Tanrı'nın ışığı hanenizi aydınlatsın ve tüm karanlığı uzaklaştırsın.

Mnermin

Kayıtlı Üye
Olayın güzel bir şekilde bağlanmasına sevindim ve o sizin iyiliğiniz :) Ben gerçekten bu olayın çok kutsal olduğunu düşünüyorum. Kendi nefesinizi ve bedeninizi paylaşarak kendi kanınızdan yeni bir beden yaratıyorsunuz ve bir ruha sizin evladınız olarak yaşam fırsatı veriyorsunuz. Tanrı'nın en büyük hediyelerinden birisidir bu. Belki bu konuyla ilgisi yok ama inancım benim gelecekte anne olmamı engelleyecek kuralları içeriyor. Ve ben hamile olarak tanıdığım kişilere bu yüzden ekstra bir empati kurarak yaklaşıyorum. Hamileliğiniz süresince inandığınız Tanrı'ya sık sık dua edin ve koruma talep edin. Ayrıca kendiniz için koruma kalkanı oluşturmak demek bebeğinizi ekstra korumak demektir. Eğer isterseniz bazı korunma tavsiyeleri verebilirim. Yediğiniz ve içtiğiniz şeyler için bile hayırlı bir katkıda bulunduğunu düşünün/inanın. Onun size her şeyden çok fazla ihtiyacı var ve size bu hayata gelmek için sonsuz bir şekilde güveniyor.

Tanrı'nın ışığı hanenizi aydınlatsın ve tüm karanlığı uzaklaştırsın.
Çok teşekkür ederim sağolun :) Umarım sizin için gönlünüzdeki neyse o olur. Bu kadar iyi tarif ettiğiniz ve hissettiğiniz bi duyguyu yaşamanızı isterdim ama siz daha iyi bilirsiniz :) Size zahmet olmazsa bilgilerinizi hem benim için hem diğer ihtiyacı olan hamileler için paylaşırsanız çok sevinirim çok teşekkür ederim.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Tabii ancak bu biraz uzun bir yazı olur ve şu an tam konsantre olabileceğim bir ortamda bulunmuyorum. En geç yarın akşama kadar paylaşmış olurum. Ama bu geceden ufak bir şey ile başlayabilirsiniz mesela. Yatağınıza uzandığınızda ellerinizi karnınıza koyun ve gözlerinizi kapatın. Belki daha çok ama çok küçük olabilir, ama sadece hissetmeye çalışın. Onun ruhunu, enerjisini, varlığını. Size nasıl bir enerji verecek. Ve daha sonra onunla hafiften konuşmaya başlayın. Onu ne kadar çok sevdiğinizi, heyecanla beklediğinizi, ona değer verdiğinizi söyleyin. Aynı şekilde babası ile ilgili de konuşabilirsiniz veya diğer aile üyeleri. Sadece buna odaklanın ve o ilk kez bağ kurma anını yakalamaya çalışın.

Bunu yaparken gülebilirsiniz, içinizden kahkaha atmak gelebilir veya farklı güzel deneyimler yaşayabilirsiniz. Sadece onunla iletişim kurmayı deneyin :)

Ü

Üye silindi 57044

psikoloji ile alakalı bir durum.. kocanızın ve ailesinin otoritesini kabul ediyorsunuz.. ama aynı zamanda özgürde olmak istiyorsunuz.. zaten yağız demek güçlü kuvvetli delikanlı anlamlarında filan kullanılıyor yanılmıyorsam.. sizde büyük olasılıkla bilinçaltınızda doğacak çocuğunuzun erkek olmasını ve sizi korumasını istediniz.. gerekirse babasına sizin için karşı çıkacak ve daima sizin yanınızda duracak bir erkek çocuğu istediniz.. hepsi bu.. rüyalar insanın bilinçaltı ile ilgilidir.. manevi dünyalarla veyahut maneviyatla rüyaların hiçbir ilişkisi yoktur..

Seraphine

Kayıtlı Üye
Merhaba @Seraphine. Hangi inançta böyle bir kural var ve dayanakları nedir?
Merhaba. Bir isim vermeyi tercih etmiyorum, çünkü bu devamını internette bulabileceğiniz bir konu değil. İnsanların yaptığı bir çok davranış bize göre birer sapkınlıktan ibaret, ruhlarını yozlaştırarak tanrısallıktan uzaklaşıyorlar. İnsanlığın özünde kötü mayalı davranışlar yoktur, insan bunu dünyevi hırsları ile kendisine kazandırmıştır. Daha sonra her türlü sistem bundan zarar görmeye başlıyor ve insanlık bir çok konu için sadece yıkım demek oluyor. İlk olarak bu tür insanlar ile yakınlık kurmamız zaten başlı başına bir kirlenme olur bizim için. O yozlaşmış enerjiyi paylaşmak ve hele bunun sonucunda hamile kalmak kanalize olduğumuz bir çok enerjiye ket vuracaktır. Ben burada insan neslinin devam etmesine olumsuz yaklaştığımı belirtmiyorum, bozulmuş bir yapıya üyeler eklenmesine karşı olduğumuzu söylüyorum. Bu sistem yıkılmalı ve yozlaşmış ruhlar cezalandırılmalı ki, Tanrı'nın lütfu yeniden mevcudiyetini güçlendirebilsin.

Cinselliğin her türlü durumu bizim için bu sapkınlığın bir adım öteye taşınmasıdır. Cinsel hırslar yüzünden ihanetler gerçekleşir, sabah evden hayat dolu ayrılan bir kadın akşam eve trajik travmalar ile geri dönebilir, böyle bir şey nasıl güzel olabilir? Bu konuyu yaşayan herkes sadece yapım aşamasında mutlu olur, ya sonra? Bunlar insanın doğasında bulunmayan, sonradan eklenmiş şeylerdir. Bu bir enrji nötrlenmesi değil, sapkınlığın derinleştirilmesi ve tatmin edilmesidir. Kendimi Tanrı'nın kutsal enerjisine ve yoluna adadığımda bir çok fedakarlık yapmak zorunda kaldım. Anne olmaktan vazgeçmek bunlardan birisiydi, bunun için pişman değilim.

Eğer beklediğin islam dininde ki ayetler tarzı dayanaklar ise, sana bunları veremem. Aynı inancı paylaşmadığımız sürece, anlatabileceğim en fazla bunlar olur.

Ve bu konuya yazmam gereken bir şey olduğunu şu an hatırladım. Son günler yine yoğunlaşmaya başladı ve hani ne zaman ne yemek yediğimi bile zor hatırlıyorum bazen. En uygun zamanda paylaşmaya çalışacağım.

D

DAİMON

@Seraphine bu yazıyı sakin bir kafayla okumak için beklemiştim. Ve ben asla yargılamak ve yadırgamak için sormamıştım. Tıpkı sizin gibi bütün içtenliğimle sorumu yönelttim ve sizde bana aynı içtenlikle yanıt verdiniz. Enerjinin kanunu bu ? Ben inanıyorum ki ikimizde aynı samimiyeti birbirimize gösterebilecek yücelikte insanlarız. Sizden bana yansıyan kalbinizin safiyetinden başka bir şey değil. Bunun için teşekkür ediyorum.
Ben inancınıza saygı duyuyorum. Yöntem farklı olsada inançlarımızın bir tek amacı var. Kamil bir insan olmak...
Eminim ki var olan o tek doğruyu amaç edindiysek bizi orada bir araya getirecek ortak noktada da elbet bir gün buluşuruz. ?
Bu arada İslam dininde de evlilik herkese aynı derecede şart değil. Kimine farz hükmünde (zaruri),kimine sünnet (Hz. Muhammed -sas-'in tavsiyesi) hükmünde, kimine mekruh kimine haram gibi haller mevcut. Bu şartlar bazen rüya yoluyla bildiriliyor yani evlenmesi istenmiyor, kiminin şartları olgunlaştıgnda evlenmesi toplumun felahı açısından dogru bulunuyor gibi gibi... İnsanlar çeşit çeşit oldugu için haliyle islamda bazı hükümler değişmezken bazılarıysa tıpkı bunda oldugu gibi şahıslara göre farklılık arzedebiliyor.

Sevgilerimle @Seraphine ?