Hafifleme Meditasyonu

Mermaid

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar,

Olumsuz düşünce ve negatif etkilerden arınmak için bugün yaptığım bir uygulamayı, faydalı bulduğum için, sizlerle de paylaşmak istedim. Ben genellikle meditasyonlarımı ve düşünce büyülerimi doğaçlama uygularım. O anki durumuma, beklentilerime, ihtiyaçlarıma göre kendiliğinden şekillenir. Bu sabah da, çok gergin bir durumda uyandım. Kendi kendime dedim ki, "bugün herşeyden önce bu gerilimden kurtulmak için iyi bir meditasyon yapmalıyım." Yoga yaptıktan sonra açık havada bir yürüyüş yapıp eve döndüğümde de meditasyon yapmayı planlamıştım. Yogayı yaptım, sonra dışarı çıkıp her zaman yürüyüş yaptığım yere gittim. Kulaklığımı takmış, bilinçaltı olumlama müziklerini dinlerken bir yandan da kafamdaki negatif düşünceleri uzaklaştırmaya çalışıyordum. O sırada aklıma sevgili angeldream'in daha önce sitede paylaşmış olduğu "gelecek yaratma meditasyonu " geldi.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=9273

Dedim ki, "neden şu anda yürüdüğüm yol, benim yaşam yolum olmasın." Ve yürüdüğüm yolun kendi yaşam yolum olduğunu imajine etmeye başladım. Yaşam yolumda ilerlerken, yaşamımda bana sıkıntı veren, rahatsız eden, olumsuz olarak etkileyen herşeyi ve herkesi, her adımda geriye doğru savurduğumu düşündüm. Attığım her adımda, yaşamımdaki ya da zihnimdeki her bir olumsuzluk da, benden çıkıp geçmişe doğru savruldu gitti.

Bunu imajine ederken, sizi rahatsız eden, aydınlanmanızın önünde engel olarak duran herşeyi ama herşeyi, kızgınlıklarınızı, kırgınlıklarınızı, öfkelerinizi, kötü alışkanlıklarınızı, maddi sorunlarınızı, korkularınızı, kaygılarınızı, hastalıklarınızı,kötü alışkanlıklarınızı, sizi aşağı çeken kişileri... çıkarıp atın. Siz yaşam yolunuzda ileri doğru adım attıkça onlar da sizin düşüncelerinizden fırlatılıp atılsın geriye doğru. Ve bırakın gitsinler, unutun.

Her adımda daha da hafiflediğinizi hissedin. Neredeyse havalanıverecekmişsiniz gibi hafifleyin, bunu hissedin. Zihninizdeki yüklerden kurtuldukça hafifleyeceksiniz. Artık aklınıza negatif olarak hiçbirşey gelmeyinceye kadar buna devam edin. Hepsinden kurtulduğunuzu düşündüğünüzde, şimdi çevrenize bakın. Ağaçlara, gökyüzüne, toprağa, suya, kendinize sevgiyle bakın. Kutsandığınızı hissedin. Evrenin şifalı enerjisinin içinize aktığını, sizi tamamen iyileştirdiğini imajine edin. İçinize yaşama sevinci dolacaktır. Artık, bir tüy kadar hafif, yaşamda ileriye doğru akıyorsunuz. Etrafınız ışıkla, iyi varlıklarla çevreleniyor. Auranız gittikçe büyüyor, temiz ve parlak bir hale geliyor. Öyle ki, artık negatif hiçbirşey size yaklaşamaz. Bunları mutlulukla hissederek imajine edin. Geleceğinize bakın ileride. Orada kendinizi görmek istediğiniz gibi hayal edin, Nasıl bir gelecek arzuluyorsanız onu orada karşınızda elinizden geldiğince imajine etmeye çalışın. Yarattığınız bu resme mutlulukla bakın. Sonra kendi kendinize şunları tekrarlayın:

Saf ve masumum
Yaratıcı enerjiyle doluyum
Huzurlu ve tatminkar bir insanım
Korkusuzum
Bütüne aidim ve hiçbirşeyden suçlu değilim
Kendim dahil herkesi affediyorum
Aydınlanıyorum

Bunların ne demek olduğunu daha iyi anlamak için bu linke bakabilirsiniz: http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=1963

Şimdi artık zihninizi durdurun. Hiçbirşey düşünmeden yine etrafınıza sevgiyle bakın, artık tertemiz bir zihne sahipsiniz, aydınlanabilmek için gerekli bilgi ve olumlu düşüncelere, zihninizde yeterince yer var :)

Sevgi ve ışıkla kalın