H.z ibrahim peygamberin eşi sara hanım

Hindiya

Kayıtlı Üye
İbrahim peygamberin eşinin soyu lilit remi dayanıyor yahudiler bu yüzdenmi ardalık kanunu yapıyorlar üstün ırk olduklarını söylüyorlar bilen varsa aydınlata bilirmi

Ü

Üye silindi 62166

hz ibrahim peygamber Allahın en sevdiği kuldu onu ateşler yakmadı oğluyla sınandı sınavı kazandı.. Birgün şeytan ibrahim peygamber oğlunu kesmeye gidince şeytan insan kılığında ibrahim peygambere görünür.. oğlunu mu öldüreceksin falan der. Ancak ibrahim peygamber şeytan olduğunu anlar dinlemez onu kovalar.. bütün sınavları başarıyla geçer... Allah onu çok sevdiği için kuranı kerimde bütün alemlerden ibrahime selam olsun der...

Furking

Kayıtlı Üye
hz ibrahim peygamber Allahın en sevdiği kuldu onu ateşler yakmadı oğluyla sınandı sınavı kazandı.. Birgün şeytan ibrahim peygamber oğlunu kesmeye gidince şeytan insan kılığında ibrahim peygambere görünür.. oğlunu mu öldüreceksin falan der. Ancak ibrahim peygamber şeytan olduğunu anlar dinlemez onu kovalar.. bütün sınavları başarıyla geçer... Allah onu çok sevdiği için kuranı kerimde bütün alemlerden ibrahime selam olsun der...

Bahsettiğiniz hikayenin kaynağı nedir? Yeni bir kitap mı indi yoksa biz mi bilmiyoruz..

Ayrıca Allah adına söylediğiniz diğer şeyler için de delil istiyorum mümkünse, "en sevdiği kulu" vb söylemleriniz hakkında

Ü

Üye silindi 58480

Yahudilerin ustun irk olmalarinin hicbir dayanagi olmamakla birlikte, irkci bir akimin etkisindeler. Irkciliklarini da dine dayandirma telasi ile guclu bir dipdalga etkisi yaratma pesindeler.
Ayriyetten butun yahudiler degil siyonist olanlari kastetmek daha dogru olur Kurana gore. Cunku yahudilerin icinden bir grup kiyamete kadar lanetlenmistir. Tamami degil ! Iste o grup aslinda yonetici kadro olan ust akillaridir.

Isin asli Tevrata asla inanmayan bir seytani orgut tevratin kissalarini sinekten yag cikartir gibi zorlama izahlarla, izole ettikleri haklina pompaliyor.

Irkcilik meydana getirip yahudileri izole etmek sadece oyunun bir ayagi bu yuzden.

Ü

Üye silindi 62166

Bahsettiğiniz hikayenin kaynağı nedir? Yeni bir kitap mı indi yoksa biz mi bilmiyoruz..

Ayrıca Allah adına söylediğiniz diğer şeyler için de delil istiyorum mümkünse, "en sevdiği kulu" vb söylemleriniz hakkında
hocam dedem babama hediye etmiş kitabın adı tam peygamberler tarihi eski bir kitap yazan abdullah aydın (istanbul vaizlerinden)
dağıtım yeri aydın yayın evi diye yazıyor kitabın başında

Furking

Kayıtlı Üye
hocam dedem babama hediye etmiş kitabın adı tam peygamberler tarihi eski bir kitap yazan abdullah aydın (istanbul vaizlerinden)
dağıtım yeri aydın yayın evi diye yazıyor kitabın başında

Teşekkürler cevabınız için.
Şunu unutmamak gerekir ki, hakikate erişmek için doğru sorular sormak, doğru bakış açısına ulaşmak gerekir.
Bir iddia her ne kadar uzun süreli olursa olsun, bu onun doğru olduğu anlamına gelmez. Geçmişe dair her bilgi üzerine şüphe ile yaklaşmalı, doğru ile yanlışı iyi ayırt etmeliyiz.
Bu ayırımı yapabilmemiz için ise Yüce Allh, bulunduğumuz aleme Kur'an'ı göndermiştir.
Kur'an'ın bir diğer özelliği de "Furkan"dır. Anlamı ise "hakkı batıldan ayıran"dır.
Eğer inancımız bu yönde ise, herhangi bir konu hakkında kesin hüküm verebilmek için öncelikle bu konuyu-bilgiyi Kur'an süzgecinden geçirmemiz, doğrusunu yanlışından ayırmamız gerekir. Pirinci yiyebilmek için, önce taşını ayıklamak gerekir. Aksi halde dişimizi kırabiliriz. Selam olsun

ProRai

Kayıtlı Üye
Soyu neye dayanır bilinmez ama semavi dinlerinde ki karakterlerin kadim pagan tanrıları üzerine inşa edildiği gercegini degistirmez

ziavkurvick

Kayıtlı Üye
İş
Ahiret için
Internette bir yazı buldum yardimci olabilir

Kutsal kitaplardan destek bulabilecek bir düşünce.
eski ahit'te başlangıç 18:
"18 "kuşkusuz, ibrahim'den büyük ve güçlü bir ulus türeyecek, yeryüzündeki bütün uluslar onun aracılığıyla kutsanacak."

kuran'da al-i imran suresinde şöyle geçmektedir:
"33. şüphesiz, allah, adem'i, nûh'u, ibrahim ailesini (soyunu) 34. ve imran ailesini (soyunu) birbirinden gelmiş birer nesil olarak seçip âlemlere üstün kıldı. allah her şeyi hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir."
(imran ailesi, meryem'in soyudur. ibrahim ailesi ise araplar ve yahudilerin ataları olan ismail ve ishak'ın soyudur. )

eski ahit'te (torah, yani tevrat) tekrar (yasa kitabı ya da deuteronomy) 26. bölümde de şöyle der:
16 "bugün tanrınız rab bu kurallara, ilkelere uymanızı buyuruyor. onlara bütün yüreğinizle, canınızla uymaya dikkat edin.
17 bugün rab'bin tanrınız olduğunu, o'nun yollarında yürüyeceğinizi, kurallarına, buyruklarına, ilkelerine uyacağınızı, o'nun sözünü dinleyeceğinizi açıkladınız.
18 bugün rab, size verdiği söz uyarınca, öz halkı olduğunuzu açıkladı. bütün buyruklarına uyacaksınız.
19 sizi övgüde, ünde, onurda yarattığı bütün uluslardan üstün kılacağını, verdiği söz uyarınca tanrınız rab için kutsal bir halk olacağınızı açıkladı."

tüm bu kutsal kitap alıntıların devamını da bilmek gerekir ki o da yahudilerin üstün ırk oldukları iddiasının ne kadar eskiye dayalı olduğunun ispatıdır.
rab emirlerine uymazlar ise de olacakları yine tevrat'ta tekrar 28:15 ten itibaren bildirir *:
15 "ama tanrınız rab'bin sözünü dinlemez, bugün size ilettiğim buyrukların, kuralların hepsine uymazsanız, şu lanetler üzerinize gelecek ve size ulaşacak:
16 "kentte de, tarlada da lanetli olacaksınız.
17 "sepetiniz ve hamur tekneniz lanetli olacak... (devam ediyor)

yine eski ahit'te yhvh'nın israiloğulları'na cevabı bulunur, hakimler 10:11-13
11 rab, "sizi mısırlılar'dan, amorlular'dan, ammonoğulları'ndan, filistliler'den kurtaran ben değil miyim?" diye karşılık verdi,
12 "saydalılar, amalekliler, maonlular size baskı yaptıklarında bana yakardınız, ben de sizi onların elinden kurtardım.
13 sizse beni terk ettiniz, başka ilahlara kulluk ettiniz. bu yüzden sizi bir daha kurtarmayacağım.
vs.. bu bir süre böyle devam eder. bir çok kez onlar rabbin yolundan saptıkça rab onları terkeder, başlarına iş geldikçe de rabbe geri dönüp yakarırlar..
ve sonunda amos 5: 21'de:
rab şöyle diyor:
"iğreniyor, tiksiniyorum bayramlarınızdan,
hoşlanmıyorum dinsel toplantılarınızdan," ... (devam ediyor)

tüm bunları özeti olarak, kutsal kitaplarda da görüldüğü üzre, yahudi ırkı tanrının amacını gerçekleştirmek için kullandığı ve üstün ve belki de kutsal kıldığı bir ırktı. fakat rabbe verdikleri sözü tutmadılar ve rabbin yolundan saptılar; böylece rab onları gözetmedi ve başlarına birçok felaket gelmesine izin verdi ve dahası onlardan tiksindi, sonunda da tanrının gözünde lanetlendiler.

edit: ama tabi tüm bunlar mö ben diyeyim 1500, sen de 800 falan gibi tarihlerde kaldı. (toparlayamamak

Furking

Kayıtlı Üye
Soyu neye dayanır bilinmez ama semavi dinlerinde ki karakterlerin kadim pagan tanrıları üzerine inşa edildiği gercegini degistirmez

Belki de kadim pagan tanrıları, semavi dinlerde bahsedilen bazı kişilerdir? Ahseni takvim üzerine yaratılan ademoğlu mesela?
Fanatiklik bir süre sonra at gözlüğü taktırır kişiye. Görüş açımızın geniş olması dileğiyle.
-

Bu arada Islam'da (sistemde) soy-ırk vb şeylerin hiçbir önemi yoktur. Takva üzerine fıtratına uygun yaşayan - Negatif şeylerden sakınıp yaratılma misyonuna uygun yaşayan kişilerin birbirlerinin kardeşi olduğu söylenir (müminler kardeştir). Üstünlük takvadadır.
Kötülük işleyip de "ben üstünüm" diyen kişi aşağıların daha aşağısındadır. Üstün olduğu tek şey tekamülünde diğer nefslere nazaran gerilemektir.