Gordugum varlikar

elmexicano

Kayıtlı Üye
Arkadaslar
Sizlerevbasimdan gecen uc olayi anlatmak istiyorum. Bu uc olayda varliklar gordum ancak iletisim kurmadim.
Ilk olay 14 sene once Meksikada oldu. Cok ama cok sarhos oldugum gecenin sabahi, kafami yataktan kaldirdigimda karsimda bir cocuk figuru gordum. Karanlikti secemedim. Ama cocuk olduguna emindim. Sarhosluktandir dedim sonralari neyse. Ve 5 saniye sonra kayboluverdi.

Ikinci ve ucuncu olay sirasiyla 2017 ve 2018 yillarinda oldu. Los Angeles’ta br toplantiya gitmistim. Jetlag etkisindeydim. Gece uykumdan uyanip basimi kaldirdigimda karsi kapida bir yasli kadin figuru gordum, beyaz sacliydi ve elbisesi havalaniyordu. 5-10 saniye sonra kayboluverdi. Sok icindeydim ve emin olamadim hayal olup olmadigindan.
Sonuncusu ise Postekiz’in Ponta Delgada adasinda oldu. 5 gunluk bir toplantinin ardindan iki gun tatil yaptim. Kesinlikle yorgunkuk jetlag veya icki yoktu. Gece uukumdan uyandim ve ranzanin merdiven,erinde genc bir delikanki gordum, kumral sacli ve gozlukluydu. Sallaniyordu. Gozleri kapaliydi ama.
5-10 saniye sonra kayboldu.
Ve bun,arin hepsi kardesimin bana hediye ergi muskayi takmadigim zamankarda oldu hep.

Benzer tecrubeler yasayanlar var mi icinizde? Ben gercekten cok korkuyorum bazen.

Dnz1

Kayıtlı Üye
Sakın iblisten korkma onun istediği şeyde budur onunla beslenir olasılık olarak bakarsak algilarin açık olabilir yada sadece bilinç altının oyunudur rabbe ınan inanç enerjisi seni korur

Willard Deleyn

Kayıtlı Üye
İş
Çevirmen
Muhtemelen hipnagojik halusinasyon yaşıyorsunuz. Özellikle stres, korku, alkol, madde gibi şeylerin akabinde uyku-uyanık arası modda görülen halusinasyonlardır bunlar. Ses, görüntü, temas gibi duyularla algılanabilir. Sıradan antidepresanlarla ortadan kalkar çoğunlukla, antipsikotik istemez.

Bir psikiyatristle paylaşabilirsiniz bu durumu. Şizofreni değil korkmayın. Bu tür halusinasyonlar yarı uyku halinde belli psikolojik baskılar sonucu ortaya çıkar.
Ben de zaman zaman yaşadım bu durumu.
Tedaviden sonra yine yaşamaya devam ederseniz, o zaman tekrar yazın, bir tartarız durumu.

gökay1

Kayıtlı Üye
Ben de bazen ara sıra küçük siyah gölgeler görüyorum. Bazıları göz yanılması olabilir ama geçen gün kapı önünde bir metrelik siyah bir şey gördüm. Bulut gibi dağıldı.

liarla

Kayıtlı Üye
ben de eski evimizin orda 3-4 sene önce bisiklet sürerken önümden siyah bir silüet geçmişti kuzenim sanmıştım ama dönüp baktığımda hiçbir şey yoktu ve kuzenim önümden bana doğru geliyordu. bu evimizde de odamdan çıktığımda merdivenlerin başında uzun siyah bir şey gördüm kafamı tekrar çevirip baktığımda yoktu ne oldukları hakkında bi fikri olan var mı

elmexicano

Kayıtlı Üye
Bu gordugum varliklar son zamanlarda artmaya basladi. Ozellikle uykudan uyanma sirasinda veya gece uyaniklik halinde yatak basinda bir varlik hissediyorum. Hatta bir defa bu varlifi gorur gibi oldum. Siyah elbiseli uzun bir figur. Ama ilginc olani, yuzunde sinek elegi gibibir maske vardi. Hani eskrim kilic sporu yapanlar yuzlerini korumak icin bunlari takarlar, oyle birseydi. Bir kav defa daha bu varligi hissettim geceleyin, en son pencere veya perdeden gurultu geldi ve kayboldu. Bunun ne oldugu konusunda bir bilgisi olan var mi? Kesinlikle icki veya yorgunluk durumu yok. Aklimin cok acik oldugu zamanlar aslinda.

Broad

Banlı Kullanıcı
Ne oldugunu dusunme gozunu kapat yat uyu zamanla gecer. Ugrasma guzel kardesim

maltsever

Kayıtlı Üye
Len bileder bende bi gün dayandım çakmak gazına evde ki masa ayaklarını benim hakkımda dedikodu yaparlarken yakaladım

ceyda

Kayıtlı Üye
Sizler nasıl varlık görüyorsunuz

elmexicano

Kayıtlı Üye
Terbiyesizligin yeri burasi degil dostum. Gevezelik edeceseniz lutfn baska yere!

elmexicano

Kayıtlı Üye
Sizler nasıl varlık görüyorsunuz
Bilmiyorum. Ne zaman olacagini veya olmayacagini kestirmem cok zor. Cocukken daha cok olurdu. Her zaman duyularim hislerim cok kuvvetli olmustur. Isimde elde ettigim basariyi birazda bu altinci hissime de borcluyum.

Ama dedigim gibi, donemsel artmalar veya azalmalar oluyor. Keske cevabini bilebilsem.