Göz Majisi (Zihin Majisi)

duygu12345

Kayıtlı Üye
Bende başarılı olamadım neyi eksik yaptım bilmiyorum. Deneyipte başarılı olan arkadaşlar tam olarak nasıl yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

megara

Kayıtlı Üye
Tesadüf olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum. Çok baştan savma yapmıştım. Ama inanıyordum. Olacağına kesin gözüyle bakmıştım. iyi yapmasam bile inanmak olaması için yeterli mi? (basit birşey dileyin diyince bende pasta dilemiştim. çikolatalı pasta hayal ettim. annem elinde pastayla geldi eve. çikolatalı kalmıştı bitek dedi birde. aslında alırken hep muzlu alır.)

Birde mesela büyük şeyler dilesek olmuyor mu onlar? Büyükten kastettiğim para gibi. Maddi olmak zorunda mı? mutluluk, huzur olabiliyor mu? ya da başkasına sıkıntı vermek için kullanabilir miyiz?

rebaka

Kayıtlı Üye
Böyle uygulamalarda kü.ük istekler oluyor.Büyük isteklerin zamanı vardır belki.

DeryaG358

Kayıtlı Üye
Lütfen biraz daha bilgi verir misiniz bu konuda yeniyim yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum yöntemi anlamadım biraz daha bilgi lütfen :((

Lusin

Kayıtlı Üye
Zihin gücüne çok inanıyorum ve gelişmiş ülkelerde bu yöntemin sıkça kullanıldığını biliyorum.
dün ben de uyguladım ve isteğim bugün oldu.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Birde mesela büyük şeyler dilesek olmuyor mu onlar? Büyükten kastettiğim para gibi. Maddi olmak zorunda mı? mutluluk, huzur olabiliyor mu? ya da başkasına sıkıntı vermek için kullanabilir miyiz?
Kullanılan ve yönlendirilen enerji çok az miktarda ve basit türev olduğundan küçük istekler için daha uygun.
Mutluluk, huzur bunlar çok geniş kavramlar. Bir gülle de mutlu olabiliyorsanız, bir pastayla da mutlu olabiliyorsanız, yani küçük şeylerle de mutlu olabiliyorsanız evet işte mutlu olursunuz bunları elde ettiğinizde.
Başkasına sıkıntı vermek için de benzer göz majisi yöntemleri var bu onlardan değil. Tabi burada da sıkıntıdan ne anladığınıza bağlı. Mesela enerji düşürmek bir sıkıntı vermek demektir, bu da çok basit göz hareketleriyle yapılır. Hangi hareketler olduğunu da açıklamayı tercih etmiyorum.

hazarfen

Kayıtlı Üye
Bunu ilk yapıp uyguladığımda bakışlarım imge alanım yeterince aşağı oldumu diye düşünüp kafamı iyice eğer yukarda olsun diyede kafamı iyice kaldırırdım :D Biraz güven ve söylenenleri dinleyip spontane yapmak kendinizce yapmak iyidir :D Kendinizi engellemeyin

hazarfen

Kayıtlı Üye
Hakikaten muhteşem bi şey ya :D şu an pastamıda yiyince yazayım istedim bir kez daha :) Ama unutma kısmı önemli bütün gün sadece pasta eksik kalmıştı onuda unutunca oldu şimdi :) Bu saatte pasta geldi :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Kullanılan ve yönlendirilen enerji çok az miktarda ve basit türev olduğundan küçük istekler için daha uygun.
Mutluluk, huzur bunlar çok geniş kavramlar. Bir gülle de mutlu olabiliyorsanız, bir pastayla da mutlu olabiliyorsanız, yani küçük şeylerle de mutlu olabiliyorsanız evet işte mutlu olursunuz bunları elde ettiğinizde.
Başkasına sıkıntı vermek için de benzer göz majisi yöntemleri var bu onlardan değil. Tabi burada da sıkıntıdan ne anladığınıza bağlı. Mesela enerji düşürmek bir sıkıntı vermek demektir, bu da çok basit göz hareketleriyle yapılır. Hangi hareketler olduğunu da açıklamayı tercih etmiyorum.

Birşey sormak istiyordum burada göz temel rolü göz hareketleri mi belirliyor ? Misal örnek vermek gerekirse X meselesi için olan bir göz hareketini Z meselesi için kullanamazmıyız ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Birşey sormak istiyordum burada göz temel rolü göz hareketleri mi belirliyor ? Misal örnek vermek gerekirse X meselesi için olan bir göz hareketini Z meselesi için kullanamazmıyız ?
Göz hareketleri belirleyici ancak tek başına değil. Gözün hareketleri aynı zamanda beyinde de bir takım işlemler zincirini başlatıyor. İmgeleme, niyet, enerjiyi yönlendirmek gibi unsurlar da belirleyici.
X meselesi için olan bir göz hareketi Z meselesi için de kullanılabiliyor. Göz hareketleri çeşitli olan farklı çalışmalar da var.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Göz hareketleri belirleyici ancak tek başına değil. Gözün hareketleri aynı zamanda beyinde de bir takım işlemler zincirini başlatıyor. İmgeleme, niyet, enerjiyi yönlendirmek gibi unsurlar da belirleyici.
X meselesi için olan bir göz hareketi Z meselesi için de kullanılabiliyor. Göz hareketleri çeşitli olan farklı çalışmalar da var.
Acaba bu bilgileri öğrenebileceğim kaynaklar var mıdır ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Acaba bu bilgileri öğrenebileceğim kaynaklar var mıdır ?
Kaynak konunda yardımcı olamayacağım, Urum'a özel mesajla bir sorun isterseniz ama bu göz majisi konusunda geniş bir kaynak olmayabilir. Genelde farklı ekoller tarafından sözlü ve pratik olarak aktarılan çalışmalar bunlar.

tNitrotoluen

Banlı Kullanıcı
Ben bu çalışmayı denedim. Birinin bana bir sosyal paylaşım sitesinden mesaj atmasını imgeledim. Gerçekten inanarak yapmıştım. Ancak birkaç gün içinde beni o sosyal paylaşım sitesinden silmiş mesaj atmak yerine. Üstelik silmesi için de bir neden yoktu ortada uzun zamandır hiçbirşey yazmayan biri uygulamayı yaptıktan bikaç gün içerisinde sildi beni. Sorum şu, acaba benim bu çalışmayı yapmış olmam ters bir etki mi oluşturdu yani böyle bir ihtimal var mı

telekinezilevitasyon

Banlı Kullanıcı
Geçmişte olduğu gibi derken yani atıyorum geçmişte bir kişiden telefondan mesaj almıştım ama atan kişi babamdı onun yerine ben sevdiğim kızın bana mesaj attığını varsayarak imgeliycem değil mi doğru anlamışımdır umarım

hazarfen

Kayıtlı Üye
Birincisi birinin ilgisini çekme büyük bi şeydir bu uygulama küçük ve kadersel şeyler için geçerli. Ayrıca uygulamayı yaptıktan sonra oldumu oldumu diye düşünmen uygulamana zarar verir.

telekinezilevitasyon

Banlı Kullanıcı
dün zihin majisi yaptım ama ben sizin dediğiniz gibi geçmiş ve gelecek sütunlarını tam yapamıyorum imajinasyon yeteneğim azaldı heralde efendim, baktımki saat 1:06 bende dedimki madem geçmişi yapamıyorum şöyle yapayım dedim: bu arada saat halen 1:06 geçmiş sütuna baktım ve saat 12:00 gibi düşündüm yani geçmiş zaman olsun diye saat 12:00 ve telefonuma whatsapp üzerinden mesaj geldiğini imaje ettim sonra saat 1:06 yani şimdiki sütuna baktım şimdi geldi diyerek yaptım sonra saat 3:00 yani gelecek zaman diye öyle mesaj geldiğini hayal ettim yani her sütunda farklı saat kullandım daha rahat kendimi ifade etmek için şöyle diyebilirim telefonum saati mesaj geldiğinde 12:00 (yani geçmiş) tekrar mesaj geldi yani şimdi zaman telefonumun saatini 1:06 diye imaje ettim gelecek sütuna baktım ve ve saat 3:00 diye imaje ettim yine olmadı nerde yanlış yaptım acaba

Seeyor

Kayıtlı Üye
Sağ alta bakmak derken anlayamadığım bir durum var. Sadece gözümüzle görme ekranımızın sağ altına mı bakacağız yoksa iki tarafımızda sütun olduğunu varsayıp kafamızı çevirerek mi bakacağız?

damned

Kayıtlı Üye
Sağ alta bakmak derken anlayamadığım bir durum var. Sadece gözümüzle görme ekranımızın sağ altına mı bakacağız yoksa iki tarafımızda sütun olduğunu varsayıp kafamızı çevirerek mi bakacağız?

Belirleyici faktör göz hareketi. Kafanızı sabit tutun.

brb

Kayıtlı Üye
anladim kadariyla
olmus hayal etmek asa taraf (esimle baristim mutluluk)
oluyor simdi hayal etmek ortasi (beni ariyo özledim diyor.bulusup sarilyoruz birbirimize)
olcak olan illerisi (sahilde el ele yürümek)

bunu esimin beni arayip barisma icin yapmak istiyorum ama hayal ediyorum yanliz böyle böyle eline teli alip beni arayip cagirip barisacaz diye dogru yolmu bu ?
cok büyük birsey istemiyorum aslinda yanliz bir telefon