Gizli İlimler Hazinesi

Zek0808

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Çok yakın bir arkadaşımın 5 yıllık bir ilişkisi var. 3 defa istemeye çalıştı çocuk ama bi kız çocuğa kancayı taktığı için ve bir sürü iftira attığı için arkadaşımın ailesi vermeye yanaşmıyor. İnternette, başlıkta bahsettiğim kitabı bulduk ama ne kadar güvenilir bilmiyorum ve arkadaşımın kötü bişey yaşamasını istemiyorum. Bahsettiğim kız o kadar olay çıkardı ki arkadaşım aşırı yıprandı. Evliliğin de yolu ve yordamınca, ailelerin rızası olacak şekilde gerçekleşmesini istiyor. Bu konuda bizi yönlendirebileceğiniz, gerçekten bilgi sahibi biri var mı acaba? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Lottienator34

Banlı Kullanıcı
İnternet üzerinden var olan havas kitapları eksiltili ve yanlış bilgilerle doludur ve bunu kasıtlı yaparlar. Havas uygulamaları kolay bulunabilir ve öğrenilebilir değildir, olamaz da. Bu nedenle internet üzerindeki bu tür kitaplara itibar etmeyiniz. Gerçek havas kitapları sınırlıdır ve genellikle el yazmasıdır. Günümüzde var oldukları kişi sayısı bir elin parmak sayısı kadardır.

• Beğendim
Tepkiler: ebi

Zek0808

Kayıtlı Üye
İnternet üzerinden var olan havas kitapları eksiltili ve yanlış bilgilerle doludur ve bunu kasıtlı yaparlar. Havas uygulamaları kolay bulunabilir ve öğrenilebilir değildir, olamaz da. Bu nedenle internet üzerindeki bu tür kitaplara itibar etmeyiniz. Gerçek havas kitapları sınırlıdır ve genellikle el yazmasıdır. Günümüzde var oldukları kişi sayısı bir elin parmak sayısı kadardır.
Peki bu el yazmalarını bulabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

Lottienator34

Banlı Kullanıcı
Tabii ki var, ancak herkesin okuyabileceği bir kitap değil ya da kitaba sahip olan aile böyle basit bir konuda yardımcı olmayabilir. Yeterli arapça, osmanlıca ve yeterince havas bilginiz de varsa aile ile görüşebilirim. Özelden yazabilirsiniz.

• Beğendim
Tepkiler: ebi

ruhname

Kayıtlı Üye
Tabii ki var, ancak herkesin okuyabileceği bir kitap değil ya da kitaba sahip olan aile böyle basit bir konuda yardımcı olmayabilir. Yeterli arapça, osmanlıca ve yeterince havas bilginiz de varsa aile ile görüşebilirim. Özelden yazabilirsiniz.
Osmanlıca olan bildiğiniz bir kitap var mı acaba?