Girdabın içindeyim önerileriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sema1

Kayıtlı Üye
hiç yaşamak istemiyorum bişeyi başarmaya takatim yok istemiyorum 2011de liseyi bıraktım açık liseye geçtim ilk 2011 sınavına girmedim. sınavlara girdim ama hiç çalışmadım yada az çalıştım bu ocak 2 derse girdim geri kalan derslere girmedim. bilmiyorum. kitapları görünce daralıyorum daralma bile hafif kalıyor hiçte erkek arkadaşım olmadı olmayacak gibi geliyor. tipime sürekli bakıyorum az çok beğeniyorum. bilgisayarda çok vakit geçiriyorum. bırakamıyorum bırakamam herşeyim o. vakit geçiyor. yaşamasam. kaybolup gitsem . olmuyor. öneri verebilirmisiniz nedir bu durumum

prensess

Kayıtlı Üye
Debressiondasin sanirim.

hayatini berbat ediyorsun bu ne tembellik böyle

ipeksoy

Kayıtlı Üye
Benimde senden bir farkim yok aslinda,
Ama sen kendine bir amac belirlemeli ve o amaca kendini odaklamalisin.

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Ne yapıcan arkadaş hayatını kurtar derslere gir elbet karşına çıkar bir gün sen bir şekilde devam etmen lazım böyle ömür geçmez.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bu şekilde gidersen eğer, bir gün sana biri tembel der ve küçük görürse karşı çıkıp kendini savunabilir misin? Kendi için emek verip çalışmayanlar hayatları boyunca ezilmeye ve acı çekmeye mahkumdurlar, kişi kendini düşünmezse başka kimsede onu düşünmez. Bu yasadığın durumda hep böyle gitmez, akşam evde bedava yemeğin olduğu için böylesin bir gün kendi paranı kazanmak zorunda kalıcaksın. Daha büyük ihtimalde ailenin uygun gördüğü biriyle ilgileneceksin sanırım ailende eğitimine destek olmuyor okulu bırakmana izin verdiklerine göre. Bu gün ne yaparsan yarın onu yasarsın, yarın olduğu zaman neden böyle oldu deme. Buda benden bir büyük tavsiyesi olsun sana.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Depresyon,teknoloji bağımlılığı ve tembellik

end

Kayıtlı Üye
Sana verilen emaneti kötü kullanma hakkın yok. Bedenin ve zaman. Ben 5 aydır ağır depresyon geçiren, ölümü kafasından çıkartmayan biri olmama rağmen sana bunları yazıyorum. Yaşına, önündeki yıllara ve sağlığına haksızlık etme. Boş geçirme yılları.

donzula

Kayıtlı Üye
Sayın Sema okuduğum kadarıyla gerçekten zor bir dönemden geçiyorsunuz ki emin olun kime giderseniz gidin size vericeği cevap sensin olucaktır. Anladığım kadarıyla sizde bir içine kapanıklık söz konusu ve bütün diğer sorunlarıda bu beraberinde getiriyor (der konusu hariç). Söyleyeceklerim çok gereksiz gibi gözüksede emin olun çok işinize yarayacak ve açılmanızı sağlayacaktır. Öncelikle o bilgisayarı bi kapatın ve dışarıda bi dünya olduğunu hatırlayın. Herkesin yapmaktan hoşlandığı şeyler vardır. Kimi tiyatroyu sever kimi kitap okumayı kimi başka bi şeyi. Kendinize bir hobi edinin. Okulu sevmek zorunda değilsiniz. Bişeyler yapmanız için okumanız şart ancak her hangi bi kursa gidip sevdiğiniz bir bölüme de yönelebilirsiniz. Bunları yaptığınızda yeni arkadaşlarda ediniceksinizdir. Ve erkek arkadaşınız olmadı diye tipinizde kusur aramayın belki doğru kişiyi bulamamışınızdır. Yapmanız gereken sadece bir adım atıp bi yerden başlamak. Sonrasında her şeyin değiştiğini sizde fark ediceksiniz. Sevgiyle kalın :)

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Asıl sorununuzun ne olduğunu tam olarak anlayamadım ben " ...... Bu şekilde sorunlarım var ne yapmalıyım " buna dair bir şey belirtmemişsiniz anlattıklarınız genel bu haldeyim işte gibi..

Okulmu sorun erkek ark.olmayışımı eyleme geçecek takatiniz olmayışı mı.. Acaba duzelmesi gereken şeyleri gerçekten istiyor musunuz yada sadece olsa iyi olur durumundamısınız?

Bence bir hedef belirleyin kendinize duzelmesi gereken şeylerin listesini çıkarın ve hemen başlayın...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öncelikle şunu söyleyeyim hiçbirşey için geç değil ama böyle devam ederseniz perişan olan bir hayatınız olucak emin olun
o yüzden çok gecikmeden kendinize bilinçaltı terapisi yaptırın

Kartaca

Kayıtlı Üye
Silkelen,kendine gel,hayatını kurtar...

Önceki yorumlarda belirtildiği gibi önce bir hedefin olsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...