Gevezelikler gevezelikler....

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Böyle ani duygu patlamalarını ben hemen kaleme alırım.Teknik açıdan amatör falandır ama iyi geliyor biraz paylaşmak istedim.

Siyah-

Öyle zor ki sen siyahlar içindeyken seni görememek.Her zerresine hayran olduğum suretine bakamamak.Bilemezsin.Sen hiç sensiz kalmadın ki,sen hiç senin özleminle hıçkıra hıçkıra ağlamadın.Sen hiç seni unutmaya çalışmadın.Sen bana hep imkansız kaldın,başka insanlar la başka yerler de mutlu oldun.Öyle sessiz kırdın ki beni kimseler duymadı.
Gidişini kabullenmek,senin gülüşlerini,sevişlerini unutmak her defasında simsiyah suretini gözlerimden akıtmak zorunda olmak kolay değildi..Ben defalarca öldüm.Yaşanmışlıkların en acı tarafı hep buydu.Unutmaya çalışırdı ya hep bir taraf diğerinin çoktan silmişliğinde.Birileri hep yalnız ağlamak zorundaydı ya.Böyle konulmuştu bir kere.Aşk dı adı.Acının eş anlamlısı.Bizim hep adını koymakta zorlandığımız.Hep sonbahardı ve ıslaktı.Bu ıslaklık bedeni öyle bir yakardı ki kalem ehli bir araya gelse anlatamazdı.Özlemdi teması.Aşık göremezdi.Siyah-beyazdı renkleri,o hariç her yer siyahtı.Bazen gri anları da vardı aşkın,müzikti.İşe yaramazdı o da bir zamandan sonra.En zoru da anılardı,asla tekrar yaşanmıyacakları gerçeği,en az ölüm kadar kesin,ölümden sonrası kadar da acıydı elbet.

-dalgaların arasında ilerleyen vapurda yan yana oturan iki insan ve gelen sorunun içinde aranan binlerce umut,

-İyi misin ?
-Değilim,sen ?
-Sen kötüyken benim iyi olmam diye bir şey olamaz.-
İyi değildin ya sen ben iyi değilken,benim iyileşmem iyi olmazdı sen varken.Senin iyi olman demek değildi her zaman benim iyi olmam.
Canımı acıtan,senin başka insanlara iyi olmandı.

En sevilmiş için sadece bir umut var dı en derinde.Ne kadar gerçekse bir o kadar muamma,ne kadar büyük ise bir o kadar da uzakta.

(Siyah benim en sevdiğim renktir.)

Yine siyah dı benim gözlerim.Yine simsiyah dı benim gözyaşlarım.Siyah kalemle yazılmıştı benim kaderim.Kaderine yazılmıştı yaşanmışlık.Gidişin öyleydi ki ne güneş açardı,ne gökyüzü boyardı.Akardı ya mürekkepler kağıdımdan yağmur misali...Temizler miydi ki bilinmezdi.
Nasıl silebilmiştin bu kadar kolay,siyah benim için bu kadar anlamlıyken nasılda giymiştin bütün kederiyle üzerine o rengi.Özleyişlerim bu kadar koyu iken söylesene nasıl bu kadar gülebildin.

Her şey öyle karışıktı ki,ben gülüşüne öldüm,sen ölüşlerime güldün.Ben siyahına öldüm,dudaklarınla gömdün.Gitsem buralardan,nahoş olsa yaşadığımız tüm dakikalar,intihar etse teker teker umutlar,ruhun acısında,yokluğunun acısında defalarca neşter vurulup sarılan o yara kapansa sonsuza kadar,zaman değilde zamanla içimi acıtan sen kaybolsan ölsem ben yeniden yine yeni yeniden doğsak,her şeye ters olan herkese ters olan boyansa tekrar beyaza giysek yeni elbiselerimizi ve yine tanışsak o gün.

Tanınmışların karmaşasından uzaklaşsak,çıksan karşıma aniden,ve tek kelime dökülse dudaklarından kimse görmeden.İyi misin ?

İyi olurdum ya ben böyle olsa,akar mıydı sular geçmişin üzerinden ? Düzelir miydi her şey,güvenir miydik ya biz en içten gelenle,sevinir miydik biz çocuklar gibi ?

(Yine siyah temalı)

Elde değildi,benzerdi ya her yüz suretine,senin eşsizliğin yanında muhteşem maskeler yapmıştı hayat benim için.Neden yazıyor sun derlerdi cevap veremezdim.Bir gün bütün kelimelerimin bitecekti ya o zaman öğrensinlerdi.
Bir gün her şey biticek ti ve iyi bilirdikdenilcekti arkamdan,onlarca yalan uçuşurken tabutumun başında,kimin gözyaşları kanıtlardı arkamdan yaşadıklarımı.Hissetiklerime,ölüşlerime en yüce olandan başka kimse şaid olmamıştı ki üzülsünlerdi.
İyi bilirlerdi ya hani.Siyah giyinimli suskun çocuğu...Kimse bakmamıştı ki zamanında ağlamaktan yemyeşil olmuş gözlerine.Kimse sesindeki yalnızlıkları anlayamamıştı.

Zaman geldi.Bitmeyen yalnızlığımı anladılar.Aylar olmuştu uyanamadığım rüyayı anladılar.Hiç susmadan konuştular,biliyoruz çok zor ama unutmalısın...Ama dan sonra ki kelime öyle yakmıştı ki canımı...

Duyguların en tehlikesiydi,ne akardı yaşlar gözden ne de dökülürdü kelimeler dilden,doldu gözlerim sanki dünyadaki her acıyı bizzat yaşamış gibi,sızladı dudaklarım sanki binlerce hançer saplanmış gibi.
---------------------------------------------------------------------

''Aliyi rahatsız eden susmak zorunda olmasıydı''
Ben hep sustum zaten.Konuşmaya çalıştığım zaman üçüncü şahıslar oradaydı hep.Diyemedim sevgilim,bir kere bile seni çok özledim diyemedim.
Bakamazdım da zaten gözlerine onca utançtan sonra,anlamadın sen benim hallerimi hiç anlamadın.Kolay mıydı sence aşkını taşımak ?
Ben her şeyi göze almıştım .Hayatımı koydum tek bir an pişman olmadan dudaklarının arasına.Tek kelimeye bakardı.Lakin ortada hayat denen bir şey yoktu.
Benim varoluşlarım sensiz hep eksikti.
Bekledim,bütün acımasızlığıyla konuşan insanların susmasını bekledim,sağır olmayı denedim,bu sefer de sen yoktun.Gözlerimi kapattım sesini göremedim.Ve sunu bil ki benim en çok senin sesini göresim gelmişti.
''Ve gördüm ki mekan değildir zamandır önemli olan ve lakin o da değildir eylemdir önemli olan ve dahi o da değildir kalp olmadıkça...'
Senin kalbin bana hiç yoktu ki zaten.İnsanlar önemli değildi,saatin kaç olduğu da önemli değildi.Öylesine uzaklaşmıştı ki kalplerimiz duyamadık ağlayışlarımızı.
Belkide en kötüsü buydu sevgilim.
İçimde ki acıyı kelimelere dökmek benim için hep zordu.O yüzden konuşmak istemiştim.

Neydi bize izin vermeyen ? Tasanın etrafında gezgin olmuş insanlar mı ? Bilmiyorlar dı ki siyah giyinimli çocuğun içindekileri.Öyle yanmış tı ki canı üşümüyor musun sorusunun cevabı hep hayır olmuştu.Anlamadılar ki o imkansızca aşık olmuştu.

Evet daha çok saçmalamışlığım vardır ama şimdilik bu üçünü okumanızı istedim.Biliyorum kısalar ama işte daha küçüğüm ben.Yorumlarınızı bekliyorum.

Selinela

Kayıtlı Üye
Zaman geldi.Bitmeyen yalnızlığımı anladılar.Aylar olmuştu uyanamadığım rüyayı anladılar.Hiç susmadan konuştular,biliyoruz çok zor ama unutmalısın...Ama dan sonra ki kelime öyle yakmıştı ki canımı...

Bu söz çok etkileyici...

AJA

Elit Üye
''Evet daha çok saçmalamışlığım vardır ama şimdilik bu üçünü okumanızı istedim.Biliyorum kısalar ama işte daha küçüğüm ben.Yorumlarınızı bekliyorum. ''

Sen büyük dediklerimizden daha büyüksün :)

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Fazlasıyla iyi, hele ki yaşın da göz önüne alınırsa. Benzetmeler, betimlemeler harika. Hiç bir şey tesadüf değildir ya yaşadığın kırgınlıklar, aşk acıları da boşuna değilmiş anlaşılan:) Seni onlar besliyor ve bu yönünü ortaya çıkartmanda sana malzeme oluşturuyor. Sakın yazmayı bırakma, hatta her şey hakkında yaz.
Yüreğine, emeğine ve ellerine sağlık:)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Duygular bu kadar güzel dile getirilemezdi. Ben yazıların sanatsallığından çok anlattıklarına ve öze değer veririm. Sanat sanat içindirci olmadım hiç bir zaman. Evet önemli ama, en önemlisi öz. Yüreğine sağlık Hazar, devam et. Rep hakkım doldu, dolmasaydı verecektim. Yarına kısmetse. Sevgilerle...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Duygular bu kadar güzel dile getirilemezdi. Ben yazıların sanatsallığından çok anlattıklarına ve öze değer veririm. Sanat sanat içindirci olmadım hiç bir zaman. Evet önemli ama, en önemlisi öz. Yüreğine sağlık Hazar, devam et. Rep hakkım doldu, dolmasaydı verecektim. Yarına kısmetse. Sevgilerle...

Teşekkür ederim.Benim duygular bu dönemde biraz melankoli hatta aşırı.İlerde yerine oturur diye düşünüyorum :)

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Çok güzel yazmışsın tebrikler...

Not:Çaldım. :)

albus

Kayıtlı Üye
En iyileride ani duygu patlamalarında oluyor, Şekil a da gözüktüğü gibi. :D Bence çok güzel. :) Küçüğüm felan demene gerek yok yazı duygudur. Bizimde duygumuz var değil mi? O zaman bizimde yazımız var.
Büyüklerin duyguları gençlerden üstün olmadığına göra yazılarınında gençlerden üstün olması beklenemez.

Eğer sen buna saçmalık diyorsan hiç sorun değil, diğerlerinide okurum. :D Ama bu yazılar çalınabiliyor.
Yazdığım şiiri ertesi gün bir edebiyat forumunda başkası şiirim olarak gösterebiliyor. Bu yüzden ilk başta kendi blog sayfanda,- eğer arkadaşlarının bunları okumasını istemiyorsan başka bir isimle başka bir sayfa aç- paylaş, o zaman hakkını çok daha iyi savunabilrsin. Evet, sonra buraya yaz. Bu benim yorumum olsa ve bir ihtimal sen "Bir önemi yok, ben yazar olmayı felan istemiyorum" gibi veya buna benzer düşünsende ileride ne olacağını bilemezsin. Küçükken sevdiğin bir yemek ileride mideni bulandırabiliyorsa; Eserine sahip çık.

by_bug

Kayıtlı Üye
Konu başlığında yazdım bişeyler demişsin ama iyiki yazmışsın. Duygu ancak bu kadar berrak ve güzel anlatılır. Emeğine sağlık. ..

Ori

Kayıtlı Üye
Çok güzel yazmışsın. :) Sona yaklaşan satırlar çok daha iyidi. :)

selamm

Banlı Kullanıcı
Ben bu yazılanları sanki daha önce bir yerde okumuştum. Edebi bir eser romandı sanırım. Kitabın ismini hatırlayamadım bir arkadaşımda görmüştüm,ve okuyup geri verdim.

albus

Kayıtlı Üye
Hmm haklı olabilirsin ama bunları kim çalar ki ? Bunlar zaten benim blogumda var.
O kadar çeşitli insan tipi varki inan yazdığın yazı için gözünün içine bakıp söyleyebiliyor "Ben yazdım" diye.
Blogunda olması çok iyi :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
O kadar çeşitli insan tipi varki inan yazdığın yazı için gözünün içine bakıp söyleyebiliyor "Ben yazdım" diye.
Blogunda olması çok iyi :)

Bir yazı daha eklendi ilk mesaja bu arada.Reklam gibi oldu. :p

İlahi karar verilse,kapatsam gözlerimi artık şu ebedi uykuma.Tükense bütün anlamsızlığıyla huzurunda kelimelerim,başladığı gibi değilde başlattığın gibi olan hiçliğim yok olsa aniden,silinse gözlerimin yaşı dindirimedikleriyle birlikte.Sussam artık,kırılan hayallerimin gürültüsüyle sussam.Gitsem uzaklara,hep deneyip de arkada sen kaldığın için gidemediğim yerlere gitsem,beni her gün öldürüşlerini değilde,yaşamışlığımı alıp,gitsem uzaklara.Bitse artık şu eksikliğim de tamamlansam her adımımda.Parçaladığın bu yürek tamamlansa yeniden.Eskisi kadar yakmasa artık başka insanlarla gülüşlerin canımı.Sesinin tınısı almasa artık beni benden.
Hani sen bazen gülerdin ya,öyle olsa bütün anlarım.