Gerçekten bunlara inanan var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dex

Banlı Kullanıcı
Yaklaşık 2 yıl önceye kadar bende bu forumda aktif kullanıcıydım. Aradan sonra denk geldim ve biraz siteyi inceledim. eskiden gerçekten cahildim ve bu konulara meraklıydım . Ama şimdi yazılanları görüyorumda koca koca insanlara bu neyin kafası diyesim gerekiyor . Bazıları inanarak vampirleri anlatmış,bazıları demondur vay efendim paranormal varlıklardır onlardan bahsetmiş , bazıları melek alfabesi , ve akıl almaz saçmalıklar . Yahu sitenin sahibi ateşin gücünden faydalanmak için felan bir ton şeyler paylaşmış. Arkadaşlar bu neyin kafası . Nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz . Biliyorum herkes istiyor , vampirler , zombiler , şeytanla anlaşmalar ve bir ton şeylerin keşke gerçek olmasını ama malesef artık gerçek dünyaya dönün . Çevrenize bakın metaryelleri inceleyin sevin,eğlenin bunlar da hayaliniz olarak kalsın . Gönülden bağlı kalmayın . Bu yazıyı şuan okuyan kişi sana söylüyorum bu forumda takıldığın zaman boyunca yada hayatında kesinlikle sıradışı birşeyle karşılaştın mı ? Tamam kutsal kitaplarda bahsedilenler yok demiyorum özellikle Kuran ama bir düşünün bu kadarı fazla değil mi ?

Not:Binlercesinin içinden seçip verdiğim 3-5 örnekler ile polemiğe girip konunun asıl amacını anlamamış yorumlar atılıncaya kadar başlığımın açık kalmasını moderatörlerden rica ediyorum .

Teamgood

Kayıtlı Üye
İş
Milli Takım Sporcusu (Eskrim) , Müzisyen
Dolu bir insan olarak gelmişsin boş bir insan olarak gideceksin o halde geçmiş olsun ...
Bu Dünyayı yaşamakdan kastın ne ?
Yaşam için mi varsın , var olduğun sürece öğrenmek için mi ?
Bunları yazabiliyorsan bu forum da durmana daha çok gerek yok sanırım ??
O halde yolun açık olsun :sifone:
(Arkadaşın yazısını nasıl yanlış anlamadıysanız Modlarım benim bu yazdığımı da yanlış anlamamanızı rica ederim . )

Ü

Üye silindi 15237

Yaklaşık 2 yıl önceye kadar bende bu forumda aktif kullanıcıydım. Aradan sonra denk geldim ve biraz siteyi inceledim. eskiden gerçekten cahildim ve bu konulara meraklıydım . Ama şimdi yazılanları görüyorumda koca koca insanlara bu neyin kafası diyesim gerekiyor . Bazıları inanarak vampirleri anlatmış,bazıları demondur vay efendim paranormal varlıklardır onlardan bahsetmiş , bazıları melek alfabesi , ve akıl almaz saçmalıklar . Yahu sitenin sahibi ateşin gücünden faydalanmak için felan bir ton şeyler paylaşmış. Arkadaşlar bu neyin kafası . Nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz . Biliyorum herkes istiyor , vampirler , zombiler , şeytanla anlaşmalar ve bir ton şeylerin keşke gerçek olmasını ama malesef artık gerçek dünyaya dönün . Çevrenize bakın metaryelleri inceleyin sevin,eğlenin bunlar da hayaliniz olarak kalsın . Gönülden bağlı kalmayın . Bu yazıyı şuan okuyan kişi sana söylüyorum bu forumda takıldığın zaman boyunca yada hayatında kesinlikle sıradışı birşeyle karşılaştın mı ? Tamam kutsal kitaplarda bahsedilenler yok demiyorum özellikle Kuran ama bir düşünün bu kadarı fazla değil mi ?

Not:Binlercesinin içinden seçip verdiğim 3-5 örnekler ile polemiğe girip konunun asıl amacını anlamamış yorumlar atılıncaya kadar başlığımın açık kalmasını moderatörlerden rica ediyorum .

Şahsen bende vampirlere kurt adamlara inanmıyorum bunların tamamen hayal ürünü varlıklar olduğu kanaatindeyim . Ancak cin , peri gibi
doğaüstü varlıkların var olduğuna inanıyorum .

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Eğer bir şeyi istemiyorsanız evren size onu vermez.İnanmak istemediğiniz yahut inanmadığınız için karşınıza böyle sıradışı olaylar çıkmıyor.Metaryelist desek o da değilsiniz.Pek anlayamadım sizi.

Dex

Banlı Kullanıcı
Eğer bir şeyi istemiyorsanız evren size onu vermez.İnanmak istemediğiniz yahut inanmadığınız için karşınıza böyle sıradışı olaylar çıkmıyor.Metaryelist desek o da değilsiniz.Pek anlayamadım sizi.

Mesela siz şuan dağıtımı evreninmi yaptığına inanıyorsunuz ? Eğer ben inanmak isteseydim ve bu bana hiçbir zaman nasip olmasaydı suçlu kim olurdu ? Evren mi yoksa bu zamana kadar boşa zaman harcamış ben mi ?

teknik67

Kayıtlı Üye
bir zamanlar hiç bir şeye inanmayan biriydim.fakat karşılaştığım bazı vakalardan sonra bizim mantık anlayışımızın ötesinde bazı şeylerin olduğunu anladım .sonra bazı şeylerin varlığına inandım.kendim çok şüpheci bir insanımdır. gelelim sıradışı bir şeyle karşılaştınmı demişsin de hangi birisini anlatayım.biri kayınbiraderin 2 sene doktor doktor dolaşmasına rağmen iyileşemeyip artık neredeyse gitti gidecek derken bir hocanın sayesinde 2-3 gün içinde iyileşmesinimi, yine ,amcamın kızının rahatsızlığının 3 senede hiç bir doktorun çare olamaması neticesinde bir bayan hoca tarafından bir hafta içinde iyileşmesinimi ,ki amcam vede yengem böyle şeylere inanmadıkları için kızları 3 sene boyunca doktor doktor dolaşarak çile çekti ,kendileride dahil .. bunları uzatabiliriz.bu rahatsızlıkların sebebi maddi değil , ruhsal varlıklar olması ,normal tıbbın neticede çaresiz kalmasına sebep olmuştur.hoca kötülüğü yapanın kim olduğunu nasıl yaptığını neyle yaptığını,yapılan yazıların nerde olduğunu tek tek söyledi .yapanlarda itiraf etti. şuna inanıyorum eğer bu değerli hocalar olmasaydı büyük konuşmayayım ikisinide kaybedebilirdik.daha ne söyleyeyim.şunuda söylemeden geçmeyeyim.bazen bazı şeyler çok abartılıp harry pottarvari hale dönüşüyor,vampirler,zombiler vs. vs.bunları kastediyorsanız haklı olabilirsiniz fakat ruhsal veya enerjisel varlıklar bir gerçektir. başlıktaki sorunuz da enerjisel varlıkları kastediyorsanız evet inanıyorum.

nazom

Kayıtlı Üye
İnanmak; ne güzel yazmışsınız sevgili Dex, birde inanca saygı vardır değil mi ?
Yazınızı okuyan herkese seslenmişsiniz ama üslubunuz biraz yanlış geldi. Polemiğe girmek değil yanlış anlamayın.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Sıra dışı derken? Neyse.. Ben kendim sıra dışıyım, sitedeki paylaşımlarım da haliyle sıra dışı kategorisine giriyor. Kendim gibi en az 20 sıra dışı insan biliyorum sitede, haliyle onların da paylaşımları sıra dışı oluyor. Tabii sizin aradığınız ama hala bulamadığınız sıra dışılık nedir bilemem de, ne burada ne başka bir yerde aradığınız şeyin farkında olmadan gezmeleriniz beyhude.. Bakınız burada gezmişsiniz ama boş, iki sene sonra bir daha gelmişsiniz daha da boş. İnsanlara giydirme yapayım goy goy yapayım fikrine batacak kadar da zor durumdasınız..
Kim ne yazmış, ne yazmamış, fantaziyi ayırmış ayırmamış ona bakmıyorum. Sitedeki her konuya, her soruya, her yoruma da karışılamaz. Zaten bu sitede fantaziyle gerçeği ayırıp, asıl olanı yazan kişi sayısı az. Zaten bu azlık yüzünden bu site kuruldu. Safsata ve fantazilerin yerine, insanları sömürmeden işin doğrusunu yanlışını yazıp, bilgi kirliliğini, bu konulardaki cehaleti ve sömürü düzenini kırmak için kuruldu.
Ne aradığını, neden aradığını, amacını hala çözememiş biri gelip de kendini ferah fersah aşan konularla ilgilenen insanları yargılaması da ayrıca traji komik..
Memnun değilseniz girmezsiniz. Ha yok benim canım sıkılıyor, arı kovanına çomak sokacağım derseniz de, arı sokmalarına da ses etmeyeceksiniz.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bu foruma saldırı kısmı da iyice komik olmaya olmaya başladı. Bu sadece bir forum sitesi. Forum sitesi ise; insanların sanal dünyada bir araya gelerek bilgilerini, tecrübelerini, doğrularını, yanlışlarını, hatalarını, eksiklerini ve aklınıza gelebilecek her konuda topic(konu) ve yorum yazarak paylaştığı yazların bütünüdür. İnsanların inandıkları, ,inanmadıkları, ,istedikleri, hayalleri, yaşadıkları pek çok konuyu paylaşmaları sizi niye bu kadar rahatsız ediyor. Bir tek siz mi doğrusunuz ya da siz inanmıyorsunuz ya da görmüyorsunuz diye yaşanmamış mı olması gerekir. Bir kişinin bir hayali bile o şeyi gerçek kılar. Neden sınırlandırıyorsunuz. vampilere de inanırlar kurt adamlarına da, 8 başlı keçi ayaklı varlıklara da, bir dine inanmaz ya da bilime güvenmez, spagettiye tapar size ne. Burası sadece SADECE SADECE SADECE forum sitesi. Bir bilgi sizin bilginize göre yanlış ise ( Fikrinize değil dikkat edin bilginize) bunu nedenleri niçinleri ile açıklarsınız ve bu noktada sadece bilgiyi eleştirebilirsiniz onun dışında bir inanışı, bir dini, bir düşünceyi, bir hayali, bir yaşanmışlığı eleştire bilme haddine Dikkat edin HADDİNE anlamadıysanız bir daha yazıyorum HADDİNE sahip değilsiniz. Belki o olmadığınız iki sene de biraz kendinizi geliştirseydiniz öğrenirdiniz. Asıl siz anlamsız ve gereksiz eleştiri bile diyemeceğim bu tavırla neyin kafasını yaşıyorsunuz. Sizin için bu site çok yukarılarda bir yerde mi de bu kadar kafaya taktınız. Site sahibi daha önce sena ya da türevlerin gibi olan yandaşlarına mı bir şey yaptı. Bu kadar kafaya takmayın.

Burası bir Forum sitesi tekrar tekrar ediyorum burası bir Forum sitesi daha fazlası ya da daha azı değil. Binlerce örnekleri gibi sadece bir forum sitesi. Hepimiz sadece birer insanız her üye sadece ve sadece İNSAN ve İnsan sadece kendi gerçekliğinde yaşar sizin gerçekliğiniz bizim için önemli değil.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Teşekkür ederim uruma anlamamakta ısrar eden şahsiyetlere üzerine bastıra bastıra cevap verdiği için. Ayrıca eklemek istediğim birkaç nokta var. Bir forum sitesi üzerinden a kişisinin b kişisinin ya da benim ya da diğer yönetimin neler yaşadığını, neler yaptığını, kim olduğunu, nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu, bu güne kadar ne tür çalışmalar içinde olduğunu ya da nasıl bir birikime sahip olduğunu nereden biliyor olabilirsiniz. İsmimizi biliyor olmanız ya da bilmiyor olmanız, görüşmüş olmamız ya da olmamamız sizin bizi tanıdığınızın ve bizi eleştirebilme cüretinde bulunabileceğinizin bir göstergesi olduğunu mu sanıyorsunuz. Aciz insan kıskançtır. Acizlik yanında cahilliği getirir. Cahillik hadsizliği, hadsizlik ise insani sıfatların kaybedilmesini getirir. Bazı arkadaşlar siteye saldırı yaparak büyük bir olguyu ortaya çıkardıklarını zannediyorlar. Böyle yaparak farkındalığı gelişmeyen, önemsiz bir hayat yaşayan kişilerin arasına karışarak bizler için önemsiz lakin sizin bakış açılarınız ile muhteşem bir hayat geçirmeye devam edebilirsiniz. Ya da sizin için önemsiz ama bizim için önemli olan bu hayatı sorgulayabilir ama bu yaşamları da kabul ederek evrende herşeyin mümkün olabileceğini düşünerek huzur da bulabilirsiniz. Bunları engelleyen kimse yok bu platformda. Tercih sizin hayat sizin. Ama benim özgürlüğüme ve özgür olduğum bir alana müdahale edersen kat be kat karşılığını alacağınızı da kabullenmenizi beklerim.

Urum'un en sevdiğim sözü "Bilginiz yok ise fikrinizde olmasın". Umarım hayat yolunuz bu sözün anlamı ile doğru yolu bulur. Sevgi ve Işıkla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...