Gerçekleş(e)meyen majilerin ardında yetersizlik mi aranmalıdır yoksa mutlak kader mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

matroska

Kayıtlı Üye
Yani maji denemelerinde başarısızlık kişinin kendisini geliştirmesi gerektiği yada isteğindeki kararlılığını, konsantrasyon gücünü mü sınamaktadır yoksa majinin kati suretle tutmayacağını mı göstermekte, kişiye vazgeçmesini mi öğütlemektedir?

Denediklerim ve sonuçları:
Bunları denemeden önce bir kaç yerden eksiği varmı yok mu diye araştırdım ve varsa tamamladım. Her iki majiye başlamadan önce boy abdesti aldım ve temiz beyaz kıyafetler giydim.
1. Sarımsak Majisi
Anlatıldığı gibi zamanında uyanıp, majiyi olması gerektiği gibi hazırladım ve ilk aşamayı başarıyla tamamladım. Fakat ikinci aşamayı gerşekleştiremedim. Evine gittim ama yoklardı. Dahası taşınmışlardı ve adresini bilmediğim için küller onunla buluşmadı. Maji tamamlanamadı.

2. Kırmızı Biberle Yapılan Aşk Büyüsü
Söz konusu kişinin resmine bakarak ona iyice yoğunlaştım. Açık alanda gerekli kelimeleri okudum. Ezberlediğimi sanıyordum ama ezberimden silinmiş kağıttan okudum 7 kez. Biberi ateşe attım ateş söndü. Yaktım tekrar söndü, oysa kuytuda metal bir kutuda denemiştim. Neyse sonunda biberi çakmak ateşiyle yakmayı başarabildim ama yanmamış yerleri varken çakmak bitti. Bu sırada kıza yoğunlaşmış olsam da sözleri aynı sırada ve gerektiği gibi söyleyemedim. Yani "Falanca kızı falan benim aşkımla yansın,tutuşsun." dil sürçmeleri ve bilerle uğraşırken tam olmadı. Yedi gün bekledim ama sonuç vermedi.

Buradan nasıl bir ders çıkarmalıyım? Denemeye devam mı etmeliyim yoksa vazgeçmeli miyim?

AJA

Elit Üye
Denemeleriniz yeterli olmaz henüz erken.Aynı maji üzerinde başarılı olmayı öğrenmeniz gerekir.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Kişisel görüş olarak;

Başaramamışsanız, zaten sorun yok

Başarmışsanız ama sizinle yaptığınız büyü uyumu oluşmamışsa (-ki anlattıklarınızdan bunu anladım) kesinlikle ve kesinlikle bunun yansımalarını görürsünüz / göreceksiniz.

origanum

Yönetici
Olmamasının tek nedeni sizin büyücü olmamanızdır. Bu kadar basit.
Zaten büyüler denenmez, direkt uygulanır. Deney değil bu işler, denemek olmaz, bilinir ve yapılır.
Soracak olursanız eğer nasıl büyücü olurum diye, ben büyücü olmak istiyorum diyen zaten olamaz, mühendis, doktor, öğretmen olacağım tarzı seçimle edinilen bir meslek değildir. Bir kişi büyücü doğar, vakti geldiğinde kişinin isteyip istemediği sorulmaksızın üstadı onu bulur, eğitir, olduğuna kanaat getirir ve onun da yapmasna izin verir, bu kişi böylece büyücü olur ve yaptığı büyüler de olur.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Olmamasının tek nedeni sizin büyücü olmamanızdır. Bu kadar basit.
Zaten büyüler denenmez, direkt uygulanır. Deney değil bu işler, denemek olmaz, bilinir ve yapılır.
Soracak olursanız eğer nasıl büyücü olurum diye, ben büyücü olmak istiyorum diyen zaten olamaz, mühendis, doktor, öğretmen olacağım tarzı seçimle edinilen bir meslek değildir. Bir kişi büyücü doğar, vakti geldiğinde kişinin isteyip istemediği sorulmaksızın üstadı onu bulur, eğitir, olduğuna kanaat getirir ve onun da yapmasna izin verir, bu kişi böylece büyücü olur ve yaptığı büyüler de olur.

Sayın origanum

Büyücü değilim ama yaptım ve oldu. Bu seçilmiş kişi olma muhabbetini sürekli tekrarlıyorsunuz. Defalarca bu konu tartışıldı. Tekrar tekrar aynı tartışmalara girmek istemiyorum ama daha önce dile getirmiştim her büyü yapan kişiye büyücü denilmeyeceğini düşünüyorum. Beldelini ödemek kaydıyla herkes herşeyi yapabilir.

origanum

Yönetici
Nadir olarak bazı kişiler de yapabilir bu kategorilerin dışında, enerjisi ve DNA dizilimi uygundur ama milyarda birdir tıpkı aynı anahtarın dünyanın farklı yerlerindeki iki kapıyı açma olasılığı gibi ve biz site yönetimi olarak genel olarak yazarız, kimin o milyarda birlik kesire düştüğünden emin olamayız. Herkes için genel olanı söyleriz, o nadir kişi zaten kendini bilir ancak her önüne geleni de nadir olduğuna teşvik etmek veya yanlış anlamasına neden olup kendisini olmayan birşeymiş gibi göstertmek ve o havaya sokmaktan da kaçınırız.
Bir de şu var eğitim ve icazet almadan büyü yapmayı başarabilen bu nadir kişiler eksik eğitimlerinden dolayı kendilerini, ailelerini, akrabalarını, etraflarını tam olarak koruma ve arındırmayı bilmeyebilirler ve istenmeyen durumlara neden olabilirler. Bunun da bedeli sadece büyü yapmanın evrensel karşılığı olan bedel değildir.
Size yaptığınız ve yapabileceğini tüm büyülerde başarılar dilerim. Her şeyiyle sizin tercihiniz, sizin sonuçlarınız. Ama siz birşeyler yapabildiniz diye herkes için işler böyle olacak yanılgısına sokmayın üyeleri ve kaldı ki sizin neyi yapabildiğinizi ve sonrasında arınma ve temizliği ne derece başarabildiğinizi bilemediğim için kefil olamam işi doğru yapıp yapmadığınıza.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Maji öncelikle enerji meselesidir. Ön şart bireyin enerji yoğunluğu ve uygunluğudur.
Sonra malzeme, teknik vs. geliyor.
Öyle insanlar vardır ki iki çer çöpü alır okur üfler veya enerjisini bir şekilde odaklar,majisyenim diyen adamın bir ayda yapamadığını yarım saatte yapar ve bunu bazen de varlıksız gerçekleştirir. Maji ayrıca evrenin uyumunu anlama ve yönlendirme sanatıdır. Bana kalırsa bu sanatın bilimle de açıklanabilir yanları çoktur ve önümüzdeki yüzyılda bu olacak.
Majikal işlem neden başarısız olabilir sorusuna cevap bir kitap doldurur. Olumsuzluk aranırsa sonu yoktur.
Anladığım kadarıyla siz ilk defa kendinize ait bir gönül meselesi sebebiyle uygulama yaptınız. Genelde bu hata çok yapılır. Bir kaç tarife bakarak yemek tarifi gibi denenen çok uygulama başarısız olur.
Zannetmeyin ki her majisyenin her çalışması başarıya ulaşır. Her zaman başarılı uygulamalar yapan bir profesyonel bile enerji uyumsuzluğunu bazen farkedemez ve yaptıkları başarısız olabilir. Hatta tıpkı bir kurbağanın içinde bulunduğu suyu ısıtmaya başladığınızda kaynayana kadar kurbağanın hissetmemesi gibi sonuçları kötü de olabilir bu profesyoneller için. Bunun da sebepleri çoktur.
Kısacası genel olarak ''tecrübe edin, bilene danış, eğitimden geç, ustalaşmadan hareket etme'' denilmesinde de bunların etkisi mevcut. Yoksa kimse kimseden üstün değil.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Nadir olarak bazı kişiler de yapabilir bu kategorilerin dışında, enerjisi ve DNA dizilimi uygundur ama milyarda birdir tıpkı aynı anahtarın dünyanın farklı yerlerindeki iki kapıyı açma olasılığı gibi ve biz site yönetimi olarak genel olarak yazarız, kimin o milyarda birlik kesire düştüğünden emin olamayız. Herkes için genel olanı söyleriz, o nadir kişi zaten kendini bilir ancak her önüne geleni de nadir olduğuna teşvik etmek veya yanlış anlamasına neden olup kendisini olmayan birşeymiş gibi göstertmek ve o havaya sokmaktan da kaçınırız.
Bir de şu var eğitim ve icazet almadan büyü yapmayı başarabilen bu nadir kişiler eksik eğitimlerinden dolayı kendilerini, ailelerini, akrabalarını, etraflarını tam olarak koruma ve arındırmayı bilmeyebilirler ve istenmeyen durumlara neden olabilirler. Bunun da bedeli sadece büyü yapmanın evrensel karşılığı olan bedel değildir.
Size yaptığınız ve yapabileceğini tüm büyülerde başarılar dilerim. Her şeyiyle sizin tercihiniz, sizin sonuçlarınız. Ama siz birşeyler yapabildiniz diye herkes için işler böyle olacak yanılgısına sokmayın üyeleri ve kaldı ki sizin neyi yapabildiğinizi ve sonrasında arınma ve temizliği ne derece başarabildiğinizi bilemediğim için kefil olamam işi doğru yapıp yapmadığınıza.

Bunu önüne geleni teşvik etme olarak algılamanıza şaşırdım doğrusu. Nadir olma kısmını ise hiç anlamadım ve açıkcası mevcut düşünce sistemimle anlayabileceğimi de sanmıyorum, belkide bu da bendeki bir eksiklik olabilir. Temel kural ''inanmak'' olacağından, teşvik, davet, özendirmek, olmadığı biri gibi kavramlar açıkcası bana biraz uzak olduğundan bu konuda benim için bir sorun yok. ''Birde şu var '' kısmından sonrasına ise harfiyen katılıyorum.

Bende size çalışmalarınızda başarılar dilerim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bunu önüne geleni teşvik etme olarak algılamanıza şaşırdım doğrusu. Nadir olma kısmını ise hiç anlamadım ve açıkcası mevcut düşünce sistemimle anlayabileceğimi de sanmıyorum, belkide bu da bendeki bir eksiklik olabilir. Temel kural ''inanmak'' olacağından, teşvik, davet, özendirmek, olmadığı biri gibi kavramlar açıkcası bana biraz uzak olduğundan bu konuda benim için bir sorun yok. ''Birde şu var '' kısmından sonrasına ise harfiyen katılıyorum.

Bende size çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Ayrı bir başlık altında uzun uzun Origanum'un bahsettiği şeyi anlatabilirim bilgim dahilinde. Özetle nasıl ki her malzeme her ritüelde kullanılamıyor, hepsinin farklı etki yeri var, insanın da aynen o şekildedir. Maji dediğimiz tek bir çeşit değil ki. Ben varlıklarla mücadeleye uygunumdur, başkası şifaya, başkası hür iradeye hükmetmeye, başkası hiç birine? vs. vs. Teknikle, eğitimle bunlar artar güçlenir o ayrı.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Ayrı bir başlık altında uzun uzun Origanum'un bahsettiği şeyi anlatabilirim bilgim dahilinde. Özetle nasıl ki her malzeme her ritüelde kullanılamıyor, hepsinin farklı etki yeri var, insanın da aynen o şekildedir. Maji dediğimiz tek bir çeşit değil ki. Ben varlıklarla mücadeleye uygunumdur, başkası şifaya, başkası hür iradeye hükmetmeye, başkası hiç birine? vs. vs. Teknikle, eğitimle bunlar artar güçlenir o ayrı.

Bu söylediklerinizle benim düşünce sistemim arasında bir uyumsuzluk yok zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...