gerçeğin farkına varabilmek için dua

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melezez

Kayıtlı Üye
selamlar arkadaşlar. psikolojik sorunu olan birisine ve bunu anlayamayacak birisine bunun , farkına varabilmesi için bir dua var mı bildiğiniz cidden acil yardımcı olun lütfen.teşekkürler.

La-edri

Kayıtlı Üye
"Bunu anlamayacak" derken neyi kast ettiniz acaba ? Arkadas'a disaridan haberi olmadan sizmi dua edeceksiniz, hal böyle ise söyle bir durum var kisi kendi halini degistirmek istemedigi süre degisime ugramaz siz disardan birsey yapmazsiniz.Ancar arkadas yardimi kabul edecek ve kendi halini düzeltmek adina bir talebde bulunacak yoksa zor ..

melezez

Kayıtlı Üye
tamam o zaman ben zoru alayım. sadece dua sonuçta kötü bi niyette yok. lütfen bildiğiniz dua varsa yazın.gerçekten çok ihtiyaç var.

La-edri

Kayıtlı Üye
Anlatamadim galiba, arkadasin kendini degistirmek gibi bir niyeti yoksa dua ile siz ona birsey yapmazsiniz hakkinizda yok buna zaten. Bu durum aksitaktirde büyü katagorisine giriyor.

Siz kendisine merhametinizden ve sevginizden dalayi arkadasi oldugunuz icin dua edebilirsiniz yani bir annenin cocuguna ettigi gibi.
Bu dualriniz onu koruyabilir fakat degistirmez cünki arkadasiniz önce yaptigi hatayi anlayip ondan yuz cevirmek durumunda buna tevbe denilir tevbe edilmeden dua edilmez, yani is arkadasinizda bitiyor. Siz disardan onun istegi talebi ve onayi disindan bir sey yaptiginizda bu ayetle olsa dahi büyü olur. Anlatabilmisimdir ins..

Size buradan bir cok dua verebilirim ama emin olun dualari saymak snu söyle yapin demekle olmuyor o isler, her seyin bir adabi bir usulu var ben size adabdan usulden bahsediyorum, yine dua istiyorum diyorsaniz :
*La ilehe illa ente subhaneke inni küntü minezealimin* duasi her darliga soruna sifa mahiyetindedir, ama yine diyorum arkadasinizin bunu kendisi yapmasi gerekiyor hemde manasini anlayip manasina siginarak.

* Senden baska ilah yoktur seni bütün noksan sifatlardan tenzih ederim, süphesiz ben kendime zulum ettim.

melezez

Kayıtlı Üye
arkadaşın sorununu şöyle açabilirim neredeyse zır deli kendinden çok etrafındakilere ve ailesine zarar veriyo. oturup konuşamıyorsunuz bile dinlemiyo bağırıp çağırıyo hatta şiddete bile gidiyo iş, ego da tavan yani kendine bir söz gelmesine dayanamıyo resmen kendine ve ailesine hapis hayatı yaşatıyo benim de akrabam oluyo ve ben bu duruma daha fazla katlanamıycam o yüzden bu haklı arayışlara giriyorum . bilenler yardımcı olursa seviniriz

Bagul

Kayıtlı Üye
Anlatamadim galiba, arkadasin kendini degistirmek gibi bir niyeti yoksa dua ile siz ona birsey yapmazsiniz hakkinizda yok buna zaten. Bu durum aksitaktirde büyü katagorisine giriyor.

Siz kendisine merhametinizden ve sevginizden dalayi arkadasi oldugunuz icin dua edebilirsiniz yani bir annenin cocuguna ettigi gibi.
Bu dualriniz onu koruyabilir fakat degistirmez cünki arkadasiniz önce yaptigi hatayi anlayip ondan yuz cevirmek durumunda buna tevbe denilir tevbe edilmeden dua edilmez, yani is arkadasinizda bitiyor. Siz disardan onun istegi talebi ve onayi disindan bir sey yaptiginizda bu ayetle olsa dahi büyü olur. Anlatabilmisimdir ins..

Size buradan bir cok dua verebilirim ama emin olun dualari saymak snu söyle yapin demekle olmuyor o isler, her seyin bir adabi bir usulu var ben size adabdan usulden bahsediyorum, yine dua istiyorum diyorsaniz :
*La ilehe illa ente subhaneke inni küntü minezealimin* duasi her darliga soruna sifa mahiyetindedir, ama yine diyorum arkadasinizin bunu kendisi yapmasi gerekiyor hemde manasini anlayip manasina siginarak.

* Senden baska ilah yoktur seni bütün noksan sifatlardan tenzih ederim, süphesiz ben kendime zulum ettim.
ya ben hazır dua denmişken bir dua arıyorum böyle gece yatmadan kılınıyormuş kıldıktan sonra hiç konuşmadan yatıyosun sonra sevdiğin bir kişimi yoksa kendin içinmi tam bilmiyorum ama birşeyler görüyomusun gelecek hakkında o dua yı bilen veya bu konu hakkında bilgisi olan yardım edebilirmi acaba detaylı bir anlatıma ihtiyacım varda

Ü

Üye silindi 38107

O dediğinizi biliyorum. İstihare diye geçer. Ancak başka bir konuda tartışırsak daha uygun olur. Bu konuyu kirletmeyelim.

dexter

Elit Üye
Bu bahsettiğiniz sıkıntılar çoğu insanda vardır. Hepimizin ailesinde arkadaşlarında vs. oluşan bir durumdur. Bazen ise yaş aralığı ile ilgili bir durumdur. Kişiyle ortayol bulunarak halledilebilir, ya da kişisel gelişim konularını incelerseniz, kişiyi sakinleştirmeye yönelik çalışmalar yapabilirsiniz. Tabi bunları kişinin rızası ile, ve kendisiyle yapabilirsiniz.

Paranın diğer yüzüne gelirsek; büyü. Büyüyü öyle birden bu işe atlayıp başaramazsınız. Uzun süreli çalışmalar ve emekler sonucu alabileceğiniz bir meyvedir. Bu sebeple istediğiniz kadar bize "hadi bana büyü tarifi verin" diyin, burda kimse size açık açık tarif yazmayacaktır. Eğer ki büyü yapmak istiyorsunuz, bu sürece kendinizi dahil edip, araştırmaya öğrenmeye başlamalısınız, bu sebeple sitemiz size başlıklar altında bilgileri sunmuş bulunmakta. Kendiniz kendi sisteminizi belirleyerek öğrenmeye başlarsanız ancak bu şekilde bazı elle tutulur uygulamalar yapabilirsiniz.

Bunlar sizin yapabileceğiniz şeylerdir.
Hızlı ve sizin için yorucu olmayan bir seçenek ise; Bu iş ile ilgilenen kişilerden yardım almaktır.

Benim kişisel tavsiyem ise; bahsettiğiniz sıkıntının her insan da olabileceği ve artık günümüzde doğal olan şeylerdir. Bu tarz sıkıntılar büyü gibi "kişi iradesi dışındaki uygulamalar"a gerek kalmadan halledilebilecek durumlardandır. Tavsiyem; Kişisel gelişim bölümünü incelemeniz yönündedir.

aşk1

Banlı Kullanıcı
kimse ailesi ya da sizin için değişmek zorunda değil. bence siz kendiniz için bir şeyler yapın ona tahammülünüz yoksa görüşmeyin. iyi de olsa kötü de olsa karşınızdaki insana saygı duymak zorundasınız. insanlar şu hayatta ne dertleri ne sorunları var ne istekleri var halinize şükredin boşverin her şeye takılmayın kafaya takmayın ayrıca derdiniz hiç ölüm kalım olayı da değil günlerce aç kalsanız ya da eliniz kolunuz bacağınız kopsa olmadı kanser olup sayılı günleriniz kalsa napar bu insanlar anlamıyorum herhalde direkt sabretmeden oracıkta intihar eder gibime geliyor. inan ki haline şükret derdin bu olsun :)

ayrıca büyü bakkaldan yumurta alıp yapmak eve gelip yumurta pişirmek değildir. ciddi ve tehlikelidir. önce bir eğitimini alın bunun sonra bir yaparım yapmam diyin.

Ve herkes yapılan büyüyü harekete geçiremez geçirebilseydi dünya ne hal olurdu aman yarabbim :D gerçi olan büyülerle bu hali de berbat dünyanın :p yahu güzel bir işleyiş var ne diye işleyişi kurcalarız ki ah bu biz insanlar Tanrıcılık oynamaya kalkışmasak olmasak :) bırakalım Allah'a yaşamı. onun gibi güzel yazamayız çizemeyiz biz. bırakın en güzel çizen en güzel yazan Yarabbim yazsın kaderi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...