Forumda sigil majisi düşünce formu servitor (hizmetkar) gibi kaos majisine bağlı bölümler açılması

Occultus

Kayıtlı Üye
Çok takdir ederek ilgiyle ve severek okuduğum bu forumda ne yazık ki kaos majisi hakkında pek ayrıntılı bilgi bulamadım.

Çok aradım...bilmiyorum...belki doğru Türkçe terimleri kullanmadım...ama bulamadım.

Mesela psi wheel ya da psi ball konuları var ama bunlar kaos majisinin çok küçük uzantıları çünkü psiball denilen şey servitorun (hizmetkar) ın çok basit hali ve de psi ball un eterik / enerjimsi bir doğası var yani daha yüksek zihinsel seviyede değil o yüzden daha geçici sadece enerjik, fizyolojik, telepatimsi bir doğaya sahip.

Oysa bir hizmetkar (servitor) yaratılşı batı majisinde çok kullanılır ve zihinsel olarak yaratıldığında çok kalıcı bir etki taşır. Servitorun ya da psiball ların doğası düşünce formlarına dayanır.

Bir de sigil konusu var. Avrupa'da ya da Amerika'da insanlar majiye başlarken ilk öğrendikleri şey sigil majisidir.

Hatta bazı insanlar sadece sigil majisi yapar.

Niye bu forumda çok bahsedilmediğini anlamadım çünkü klasik kaos majisi dışndaki her konu ayrıntılarıyla ve çok iyi bir şekilde açıklanmış. Herşey fazlasıyla var ama bu konuyu bulamadım.

Teşekkürler,

Srna

Kayıtlı Üye
İş
Astrolog, Spiritüel Danışman
Merhaba @Occultus,
Kaos magic zaten her ekolden bir tutam alınabilen, uygulayıcının doğaçlamasına ve geldiği kültüre de uygun olarak şekillenen, katı kurallara bağlanmayan büyü türü. Yani sanki bir başlık açılması çok mantıklı değil. Bir kaos büyücüsü zaten forumda gezip her konuda bilgi alabileceği gibi birçok konuda da foruma katkı sunabilir.

Ayrıca bahsettiğin konularda şu anda burada da konuşabilir, soru sorabilir, katkı koyabilirsin :) Kaos magic'in en güzel özelliği de bu.

Psiball'un büyü konusuna girdiğini düşünmüyorum, ama elbette türevleri kullanılabilir.

Servitorler ve sigiller üzerine de konuşabiliriz elbette.

Occultus

Kayıtlı Üye
Mesajınız için sağolun.
Başlık açılsa da iyi olabilir diye düşünüyorum çünkü bunlar modern derlemeler olmasına rağmen kaos o kadar popüler oldu ve kendine o kadar yazarlar ve ustalar yarattı ki artık adeta ayrı bir bilim dalı haline geldi.

Kaos un en basit formu olan sigil majisinı anlatan ve bunun diğer kompleks formlarını inceleyen bir bölüm olsa harika olurdu.

Dediğim gibi bunun dışında forumdan çok memnunum.

Bu arada Psiball servitorlar egregorlar tulpalar tamamen kaos altındaki konular olarak derlenebilir çünkü sigil majisi düşünce formlarıyla çok alakalı.

Site de bahsedilen Psi ball ya da psi pet basit ve eterik bir servitor çünkü ona bir görev veriliyor ve o sizin enerjinizin ya da ruhunuzun çok küçük ama sizden bağımsìz bir parçası (ya da uzantısı). Anlayacağınız bu sizin yarattığınız bir varlık.

Eterik ya da düşünsel yöntemlerle yaratılması mümkün.

Ne kadar çok beslenirse o kadar büyür hatta kontrolden de çıkabilir. Düşünce formları ya da servitorlar başka insanlardan da beslenerek egregore ları oluşturur. Tulpalar da ayrı bir mesele...

Bir de psionics konusu var. Bu da çok enerjiyle ilgili ve eterik olan bir bakış açısı. Daha da açarsak radionics makineleri falan...

Diyeceğim bunlar çok derin bu kadar da ilginç konular ve sigil majisiyle başlayıp daha sonra zamala daha karmaşık olgulardan bahsedebileceğimiz bir kaos bölümü olmasını isterdim.

Srna

Kayıtlı Üye
İş
Astrolog, Spiritüel Danışman
@Occultus kaosla ilgilenen biri daha görmek beni sevindirdi. Ben forum yöneticisi değilim elbette fakat dediğim gibi katkıda bulunmak ve soru sormak için ayrı post da açılabilir yeni bir başlık oluşma ihtimali varsa o oluşana kadar. Yani beklemek zorunda değilsiniz. Psiball ile servitorü karıştırmamamın sebebine gelince, sanırım şu yüzden: sigil zihinsel odaklanma ile halloluyor... psiball ise enerji çalışması bana göre. fakat evet, söylediğiniz gibi düşününce haklısınız. servitör'ün ise bir hikayesi, karakteri, kılık kıyafeti falan olması gerekiyor benim deneyimimde. Keşke beklemeden ayrı post açsanız da yazışsak fırsat buldukça. Böyle hepsi aynı anda kısa kısa olunca aynı şeyleri konuşsak da farklı şeyler söylüyormuşuz gidi olabilir.
Sevgiler.

Occultus

Kayıtlı Üye
Ben de sizinle konuşunca çok heyecanlandım şimdi. Kaosçunun derdini kaosçu anlar :) Bir de bunun kuantumcuların bakış açısıyla elde edilen bir boyutu var niyetin iletilmesi retro nedensellik...vs..çok ilginç bir konu...

Aslnda sadece kaosçu değilim ama yine de bu konuları çok ilginç buluyorum.

Psi ball a gelince dediğiniz gibi daha eterik yani enerjiye dayalı ya da fziyolojik ama bana göre oda bir hizmetkar (servitor). Yani ömürleri gerçek servitorlardan uzun olmasa da onlar bilincin uzantsı olan görevliler. Basit de olsa bir görevleri, bir hayat amaçları var.

Sigil tabi başka bir konu ama onda da düşünce formu ve beslenme var. Genelde yabancı uyruklu kitaplarda sigil düşünce formu servitor aynı kitap altnda derlenir. O yüzden kaos başlığını talep ettim.

Ileri de ayrı bir konu açmaya çalışırım...

Bir kaosçuyla bunları konuşmak güzel...