Film ve Dizi Önerileri

Ü

Üye silindi 56746

8634tgg4gg.jpg

Ü

Üye silindi 56746

Nebraska’nın kırsal bir bölgesinde meydana gelen bir tren kazası kasabanın banka memuru Murphy’nin gizemli olayının sırrının ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Alienist

Kayıtlı Üye
Avustralya’nın Yoorana adlı kasabasında bir polis memuru olduğunuzu düşünün. Bir gece telefon geldi ve kasabadaki mezarlıkta yolunda gitmeyen bir şeyler olduğuyla ilgili ihbar olduğu söylendi. Kontrol etmek için mezarlığa gittiğiniz de, çamurla kaplanmış çırılçıplak insanlar olduğunu gördünüz. Ne yaparsınız?
2 günde bitti gerilim sevenlere tavsiye :)

Ekli dosyalar

• 7.jpg
    7.jpg
    88.7 KB · Görüntüleme: 6
Ü

Üye silindi 56746

Birlikte haftasonu kısa bir kaçamak yapmak isteyen Thelma ve Louise yola çıkarlar. Her şey yolunda gitmektedir, ama mola verdikleri bir barda meydana gelen bir olay tüm planlarını değiştirmelerine rol açar. Artık peşlerinde bir dedektif vardır. Ayrıca yolda Thelma'nın kendini yakın hissettiği J.D. adlı bir otostopçuyla ve Louise'in geçmişte birlikte olduğu Jimmy karşılarına çıkar.

Ü

Üye silindi 56746

Fi'yi izliyorum ve sıkmadı beni, sardı epey. sıkılırım sanıyordum konu itibariyle, ozan güvenciğim de izletiyor tabii oyunculuğu tatmin edici. bir de show tv'nin sayfasından izliyorum ve müstehcen sahneler yok. tavsiye edebilirim vakit geçirmek isteyenler için.

Ü

Üye silindi 56746

Fi'yi izlemeyin sakın, hiç gereği yok ama bunu gözüm kapalı öneriyorum:

Seuta

Kayıtlı Üye
'' Suspicious Partner'' Genelde kore dizilerine önyargıyla yaklaşan ben bu diziyi gerçekten sürükleyici, düzeyli ve keyifli buldum tek sezonluk güzel bir dizi. İzlemek isteyenlere öneririm
Oneri için teşekkürler daha fazla önerin varsa ben talibim cunku çoğunu izledim fantastik tercihimdir ?

Alienist

Kayıtlı Üye
Oneri için teşekkürler daha fazla önerin varsa ben talibim cunku çoğunu izledim fantastik tercihimdir ?

Rica ederim. O zaman sana dehşetle önerebileceğim diğer diziler(tabi izlemediysen?!) Penny dreadful, lost, glitch, black mirror, The haunting of hill house, once upon a time, merlin.. Bunlar fantastiğe kaçanlar. Aklıma gelenler. İyi seyirler :)

dhardhar

Kayıtlı Üye
Rica ederim. O zaman sana dehşetle önerebileceğim diğer diziler(tabi izlemediysen?!) Penny dreadful, lost, glitch, black mirror, The haunting of hill house, once upon a time, merlin.. Bunlar fantastiğe kaçanlar. Aklıma gelenler. İyi seyirler :)
Ah Penny dreadful ah. Eva Green i gorsem ellerinden opecegim.

Seuta

Kayıtlı Üye
Rica ederim. O zaman sana dehşetle önerebileceğim diğer diziler(tabi izlemediysen?!) Penny dreadful, lost, glitch, black mirror, The haunting of hill house, once upon a time, merlin.. Bunlar
Notlarımı aldim tesekkurler?

dhardhar

Kayıtlı Üye
3. sezonu yapmak yerine direkt evime gelip suratıma tükürselermiş keşke. Game of Thrones'un son sezonu ve bu sezon dizi tarihinde en büyük dizi aşağılama vakasıdır.
Ama güzel şeylerde oluyor ve penny dreadful city of angels geliyor.
sorma 1 hafta kendimize gelemedik böyle son bölüm nasıl sıkıştırma yapmışlar. Ah eva ah

Ü

Üye silindi 56746

http://

Tür : Fantastik / Romantik / Dram / Gizem
Gösterim Tarihi : 6 Şubat 2009
Yönetmen : David Fincher
Senaryo : Eric Roth , Robin Swicord , Francis Scott Key Fitzgerald (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Claudio Miranda
Müzik : Alexandre Desplat
Yapım : 2008, ABD

Oyuncular
Brad Pitt (Benjamin Button) , Cate Blanchett (Daisy) , Tilda Swinton (Elizabeth Abbott) , Elle Fanning (6 Yaşındaki Daisy) , Julia Ormond (Caroline) , Jason Flemyng (Thomas Button) , Elias Koteas (Monsieur Gateau)
Yaşlı doğan ve yıllar geçtikçe tersine yaşlanan Benjamin Button’ın sıradışı yaşam öyküsü.
Yaşlı olarak dünyaya gelip bir bebek olana kadar hayatı sürecek olan Benjamin, 50 yaşındayken 30 yaşındaki bir kadına aşık olur. Yaşları ters yönde ilerleyen bu ikili ilişkilerini sürdürmeye çalışırlar.
The Curious Case of Benjamin Button’ın senaryosu, Francis Scott Key Fitzgerald’ın kısa hikayesinden uyarlanarak yazıldı. Yönetmen koltuğunda ise başarılı yönetmen David Fincher var.
Fitzgerald'ın kıymeti cidden yaşadığı süre boyunca hiç bilinmemiş, o da bizim Oğuz Atay gibi öldükten sonra tanınanlardan. Sadece Muhteşem Gatsby'yi okudum ancak kalemi kuvvetli bu hemen anlaşılıyor, yazdıklarının edebi değeri var ve çok acıklı bir hayatı olmuş, tanımadığım halde adamcağıza üzüldüm. Yazdıklarından hayatına dair çokça kesit bulabilirsiniz. Hep bir geçmişe özlem var, geçmişte her şeyin güzel olabileceğine dair umut beslenmiş ama zaman o umudu yerle bir ettikçe kalbi zayıflamış ve sonunda krize yenilmiş... Benjamin Button karakteriyle de o geçmişe dönmeyi tasavvur ediyor diye yorumladım. Uyarlanmış filmlerinden önce kitapları okunmalı.