Film ve Dizi Önerileri

Little Tin Goddess

Kayıtlı Üye
İş
GSF
Metropolis derim. Alman dışavurumcu örneklerinin en iyilerinden. Aynı Zaman'da tiyatral ve verdiği mesaj çok iyi ??

Ashina

Kayıtlı Üye
Paylaşıldı mı bilmiyorum bana da bu forumdan bir üye tavsiye etmişti. 4.tür fourth kind.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
“Anlamaya çalışmayın! Gizemi ve bilinmeyeni severim; neler olup bittiğini bilemediğim için karanlık ortamları da... Dış görünüşün altında bir şeyler saklı olduğu fikrinden hoşlanıyorum ve sanırım insanlar bilmedikleri bir şeyi veya daha önce hiç bulunmadıkları bir yeri seyretmeyi seviyorlar. Her şeyin ne anlama geldiğini ya da nasıl yorumlanacağını bilmemek daha iyidir, aksi takdirde olayları akışına bırakmaya korkarsınız. Psikoloji, gizemi ve büyü niteliğini yok eder. Anlamlardan konuşmak beni çok rahatsız ediyor. Çünkü anlam çok kişisel bir şeydir ve herkese göre değişir.”
-David Lynch
Ekli dosyayı görüntüle 8391

Ashina

Kayıtlı Üye
Psikolojik rahtsızlığı olan birisinin işlendiği yapıtlar var mı? Ya da doğrudan hastalığı işleyen.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Eski bir serî öneririm "Alacakaranlık Kuşağı".(The Twilight Zone).Her bölümü ayrı hikâye üzerinden ilerlerdi.
Bence parapsikoloji,psikoloji ,gerilim adına yapılmış 90'larda tek ve halâda daha iyisini görmediğim dizi önerisi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Gwiyneth Paltrow başrolse tesadüfün böylesi. Seçimlerimiz ve sonuçlarını her açıdan ele alan bir film.

Ori

Kayıtlı Üye
Yıldızlararası gerçekten tavsiye ettiğim filmler arasındadır.

brotherhood

Kayıtlı Üye
Succubus dizisi arayan arkadaşlar varsa ismi Lost Girl. Gayet eğlenceli bazen de duygusal bir dizidir :)

Paristanbulima

Kayıtlı Üye
Ben henüz izleyemedim ama bir arkadaşımın çok övdüğü ve izlenecekler listeme eklediğim bir dizi: Fringe. 5 sezonluk bir diziymiş. Bende bu aralar izlemeye başlayacağım. Eminim çok güzeldir. Birde Jane Paradoksu isimli filmi önerdi. Onu da izleyeceğim. Ben de beğendiğim film söyleyeyim. Everest, Yıldızlararası, Piyanist, Diriliş...

Gecegezen

Kayıtlı Üye
Yedi (Orijinal adı Seven), senaryosu Andrew Kevin Walker tarafından yazılmış olan, Hıristiyanlık'ın 7 ölümcül günahını işleyenleri kendi vahşi yöntemleriyle öldüren bir seri katili ve onun peşindeki iki polis dedektifinin çabalarını konu alan, Hollywood yapımı bir gerilim filmidir. Sürekli yağmur yağan bir şehir, küf rengi tonlar, karanlık mekanlarda çekilen sahneleri ile sinema klasikleri arasında gösterilmektedir.

Ashina

Kayıtlı Üye
Ben henüz izleyemedim ama bir arkadaşımın çok övdüğü ve izlenecekler listeme eklediğim bir dizi: Fringe. 5 sezonluk bir diziymiş. Bende bu aralar izlemeye başlayacağım. Eminim çok güzeldir. Birde Jane Paradoksu isimli filmi önerdi. Onu da izleyeceğim. Ben de beğendiğim film söyleyeyim. Everest, Yıldızlararası, Piyanist, Diriliş...

Ahh Fringeye aylardır başlayamadım arkdaşlar sürekli senlik dizi başla vs diye bahsediyor ben artık spoiler yemeden başlayacağım konusu çok iyi mutlaka dedikleri kadar vardır bende izlemeden tavsiye ederim :)

Bu forumdan Lucifer i öneren vardı eğer ilk sezonu izlemeyen barsa onu da izlesin. Yeni dizi ve yeni sezona da az kaldı ilginç bir konusu var be adamdaki oyunculuk çok hoşuma gitti :)

kralbayburtlu

Kayıtlı Üye
Meditasyon,psişik güçler gibi konuları içeren dizi veya film önerisi yapıcak birisi var mı lütfen ? :)