Film ve Dizi Önerileri

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Belki senaryo olarak öyle ama şu da bir gerçek biz türkler pek korku filmi çekemiyoruz daha çok komedi alanında yoğunlaşmışız gerçekten korku filmlerimiz korkunç olmuyor.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Black-1294838918.jpg

Yapımı : 2005 - Hindistan , Anguilla
Tür : Dram​
Süre: 122 Dak.​
Yönetmen : Sanjay Leela Bhansali​
Oyuncular : Rani Mukherjee , Amitabh Bachchan , Ayesha Kapoor , Nandana Sen , Shernaz Patel​
Senaryo : Sanjay Leela Bhansali​
Yapımcı : Sanjay Leela Bhansali
Black
(Hindi: ब्लैक), 2005 Hint yapımı film. Yapımcı, yönetmen Sanjay Leela Bhansali. Hindistan Uluslararası Film Festivali'nde gösterilmiştir.

Kör ve sağır bir kızın bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığını, sonunda da öğretmeni aynı duruma düşünce ona nasıl umutsuzca öğretmenlik yaptığını konu almaktadır. Kör ve sağır doğan Michelle ailesi tarafından anlaşılamamaktadır. Annesi ve babası Michelle'i akıl hastanesine göndermeden önce son kez bir öğretmen tutup şanslarını denemek isterler. Başta öğretmenle iyi anlaşamasalarda bu öğretmenin kızı başarılı bir şekilde eğittiğini görünce bu öğretmenle yola devam ederler ve Michelle bu öğretmen sayesinde üniversiteye gider ancak sonra Michelle'in öğretmeni Alzehimer hastası olur ve Michelle'e bakamayacak duruma gelir. Artık öğretmen olma sırası Michelle'dedir kendi öğretmenine ona öğrettiklerini geri öğretmek için umutsuzca çabalar. Başarılı bir Bollywood dram filmi.

ekcs

Banlı Kullanıcı
Cadılar Zamanı,
Yıllarca savaştıktan sonra evlerine dönen iki yakın arkadaş, vebanın her şeyi yakıp yıktığını görür. Kilisenin ileri gelenleri bir kızı cadılıkla suçlamaktadır ve onlara göre bütün olanların sorumlusu odur. İki arkadaşın bu kızı çok uzaklardaki bir manastıra götürmeleri emredilir. Ancak bu yolculuk, onların dünyanın kaderini belirleyecekleri bir maceraya dönüşecektir.
Yönetmen : Dominic Sena
Senaryo : Bragi F. Schut
Oyuncular : Nicolas Cage, Ron Perlman, Stephen Campbell Moore, Stephen Graham, Ulrich Thomsen...
Filmin Türü : Macera, Drama
Orijinal Adı : Season of the Witch
Yapımcı Firma : Atlas Entertainment
Yapım Yılı : 2010
Yapım Ülkesi : ABD
Orijinal Dili : İngilizce
Filmin Süresi : 113
Dağıtıcı Firma : Pinema
Vizyon Tarihi : 14.01.2011

Kişisel Yorumum:Önce filmin gişe başarısından bahsetmeliyim Çünkü gişede başarılı olmuş bir yapımdır olumsuz yorumlara rağmen. 40 milyon dolarlık bütçesine karşılık 90 milyon dolar kazanç elde etmiştir bu film. Ortaçağ dönemlerinde kadınların Cadı oldukları gerekçesiyle öldürüldükleri Tarihi bir gerçektir. Cadı meselesinin üzerine Veba ve Haçlı seferleri gibi ciddi konuları işlemeleri ve bunları harmanlamış olmaları da takdir edilesidir. Çünkü film bir cadı avı gibi başlarken birden Haçlı seferleriyle devam etmekte. Sonrasında Vebayı işin içine katarak bu işi sonlandırmak yolunu seçmişler. Nicolas Cage ve Ron Perlman Filmde Haçlı seferlerinde olan 2 arkadaş asker rolünde. Fakat filmin burada bir eleştirisi vardır. Bu 2 arkadaş Masumları öldürdüklerinin farkına varıp Haçlı seferlerinden ayrılıyorlar. Hatta bu sırada Haçlı seferlerini yöneten Rahiple dalga dahi geçmişler.'' Pederin suratını gördün mü? Kutsal suyuna işenmiş biri bir surat ifadesi vardı'' gibi bir replikle. Zaten Filmin sonunda - Spoiler olabilir - Haçlı seferlerini yöneten Rahip'in Şeytanın ta kendisi çıkmış olması Haçlı seferlerine ve Kliseye olan sert bir eleştiridir. Bu açıdan Bu senaryosunun fazlasıyla cesurca işler çıkarttığını düşünüyorum. Ki bunun dışında da Film İnsanlar neden savaşıyor ? Masum insanlar, Çocuklar, kadınlar neden öldürülüyor ? gibi düşüncelerle Savaşa karşı olumsuz bir tutum sergileyerek Barışçıl bir duruş sergilemektedir. Senaryosunun dışında Film Görsel anlamda güzel kareler bize sunmakta. Sadece Manzara değil Ortaçağ dönemlerini yansıtabilen dekorları, Kostümleri, Kasvetli atmosferi filmin diğer başarılı noktalarıdır. Efectler de çok iyidi sadece son bölümlerde ki alevle ilgili olan efectler hariç. Filmin bazı sahneleri de çok hoşuma gitti. Kurt saldırıları, Arabayı asma köprüden geçirmeye çalıştıkları sahne, Şeytana kafa atma sahnesi vs. Bunun gibi mükemmel bir çok sahnesi var. İşin özü Haçlı seferlerini eleştiren, Rahiple dalga geçen, Dönemin Cadı gerçeklerine değinen, Savaş karşıtı ve dönemi iyi yansıtmış kaliteli bir yapımdır. Imdb puanının düşük olmasının sebebi de budur Benim düşüncem. Nicolas Cage adamım her role yakıştığı gibi bu role de çok yakışmış. 10/ 8.3

aşk1

Banlı Kullanıcı
Gercegin-Otesinde-1304512733.jpg

Yapımı : 1980 - ABD
Tür : Bilim Kurgu , Dram , Fantastik , Gerilim , Korku​
Süre: 102 Dak.

Film Özeti
Bilim Tarihinin En Korkunç Deneyi Kontrolden Çıkıyor...? Araştırmacı bilim adamı Eddie Jessup(William Hurt) başka bilinç düzeylerinin her günki hayatımız kadar gerçek olduğuna inanmaktadır. Duyuları azaltarak ve sonra da kuvvetli halusinasyon gösterici uyuşturucular kullanarak bu alternatif düzeyleri açığa çıkartmaya çalışır.

SaHiBuZaMaN

Kayıtlı Üye
[video=youtube;1mlsA4Z9XF4]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1mlsA4Z9XF4[/video]

İstanbul’da Üniversitede okuyan iki ev arkadaşı Emrah ve Salih’in hayatları Salih’in Havas ilmine duyduğu merakla sonsuza kadar değişir.

Cin’ler âleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmak isteyen Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan ev arkadaşı Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar. Emrah’ın hiç huzuru kalmamıştır. Her gece şiddetini daha da artıran kâbuslar ve ürkütücü olaylar zinciri başlar.

Salih öteki âlemin kapılarını açmış ve her şey kontrolden çıkmıştır. Kurtulmak istedikçe daha da derine batmaktadırlar. Emrah, okulunu bırakır ve ailesinin yanına İzmit’e döner. Babası ve ailesi her geçen gün daha da batağa saplanan Emrah’a yardım etmeye çalışırlar. Ancak neyle karşı karşıya olduklarını kimse bilmemektedir. Yardım için son çare Bakırcı Mehmet diye bilinen bu konularda ilim sahibi olan yaşlı bakırcı ustasıdır. Bakırcı Mehmet, Emrah ve Salih’i içine düştükleri bu kara dünyadan kurtarmak için tüm ilmini kullanacaktır. Ancak her şeyin bir sınırı vardır. Karşılarındaki güç kimsenin bir gün karşı karşıya gelebileceğini düşünmediği bir varlıktır. Hak katından kovulmuş olan Şeytan-ı Racim yani İblis’in intikam almak için eline bir fırsat geçmiştir.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sadece fragmana bakarak lise tiyatrosu gibi diyebilirim.

asterix

Kayıtlı Üye
insanları hipnoz altında tutarak ve sanal bir gerçeklik yaratarak dünyayı yöneten uzaylıların gizli işgalini anlatıyor,filmin özelliği bazı açılardan günümüze benziyor yani şu anda halkı uyutma planlarına benziyor.

Yapımı : 1988 - ABD

Tür : Bilim Kurgu , Aksiyon , Gerilim , Korku

Süre: 93 Dak.

Film Özeti

hayatını sürdürebilmek için yolu büyük şehre düşen jhon bir inşaatta çalışmaya başlar orda tanıştıgı arkadaşı onu yaşadıgı mahalleye götürür vejhon orada korkunç bir keşif yapar ve tüm dünyanın uzaylılar tarafından istila edilmiştir.. ve tek sahip oldugu onları görebildigi gözlügü ve tüfegidir

Ekli dosyayı görüntüle 5307
Ekli dosyayı görüntüle 5308
Ekli dosyayı görüntüle 5309
Ekli dosyayı görüntüle 5310
Ekli dosyayı görüntüle 5311

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
SAMSARA 2001

Aynı isimde 2011 yapımı başka bir film var karıştırmayın. Bu filmin senaryosu ve kurgusu akademik ödül almıştır. Sembolizm,spiritüelizm, aşk ve Tanrı, yol, Budist inanç ve ritüelleri,kullanılan ekipmanlarına kadar tavsiye ederim, doyurucu bir film.

Film Özeti
himalayalar'daki ladakh bölgesinin görkemli manzarası eşliğinde gerçekleşen sıradışı, spiritüel bir aşk hikayesi samsara.
samsara bir adamın dünyadaki tüm arzulardan vazgeçerek, ruhsal aydınlanma için verdiği mücadeledir! ve bir kadının bu dünyadaki "aydınlanmış" aşkını ve hayatını korumaya çalışmasının mücadelesidir aynı zamanda.
fakat bu iki kişinin kaderi bir anda, şaşırtıcı bir şekilde döner ve sürpriz bir şekilde son bulur.

Ekli dosyayı görüntüle 7578

Seyyahun

Kayıtlı Üye
True Dedective

Penny Dreadful

ikiside gayet basarili diziler

Ori

Kayıtlı Üye
Choi işinde yeni terfi almış bir polis şefidir. Arkadaşları ile birlikte yaptıkları kutlamadan sonra eve dönmek için çağırdığı taksici tarafından soyulmaya kalkılınca taksiciyi öldürmek zorunda kalır. Aldığı terfinin bu durumun öğrenilmesiyle tehlikeye giriceğini düşünen Choi cinayeti gizli tutmak için cesedi ve taksiyi ortadan kaldırır. Ama ceset ertesi gün şehir merkezinde bir vinçe asılı olarak bulunur. Choi hemen soruşturmanın başına geçer ve delilleri yok etmeye çalışır fakat alacağı bir telefon herşeyi değiştirecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 7672

Ekli dosyayı görüntüle 7673

Ekli dosyayı görüntüle 7674

Kupaslı

Kayıtlı Üye
Küçük Prens izlemenizi tavsiye ederim küçük büyük herkesin kalbini ısıtacak kadar güzel buldum ?

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Fathers and Daughters izleyin pişman olmayacaksınız. Filmin başrol oyuncusu Russell Crowe sırf bu adam için izledim yine her zamanki gibi harikaydı kalpçikler ona <3 <3 :nopity:

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ekli dosyayı görüntüle 7687 Bu filmi çoğu kişi izlemiştir ama paylaşmadan geçemem :D Gerilim yüksek düzeyde ve iki ayrı sonu olması çok enteresan. Yorum sadece seyirciye kalıyor gibi. İzlemeyenlerin izlemesini şiddetle tavsiye ederim.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Son Cadı Avcısı

Hmm evet.Vin diesel ı görüp izledik.Zaman geçirmek için fena değildi ama ben cadıların hayatına daha çok değinmesini isterdim.Çünkü izleyici o müthiş iksirleri mekanları görünce bazı şeyleri gerçekten bilmek istedi.
Karakterler yavandı.
Klişeler boldu.
Yüzük taşıyıcısına yazık etmişler.Olmasa da olurdu :)

hashikio

Kayıtlı Üye
Fathers and Daughters izleyin pişman olmayacaksınız. Filmin başrol oyuncusu Russell Crowe sırf bu adam için izledim yine her zamanki gibi harikaydı kalpçikler ona <3 <3 :nopity:

Evet, bu filmi ben de beğendim.Bir de yine böyle psikolojiyle ilgili baba-kız ilişkisi inceleyen "Çekmeceler" filmini izlemiştim.Oradaki kompleksli baba psikolojimi bozmuştu resmen.Bu ona kıyasla daha iç açıcı sayılırdı.Bir de bu filmi izleme sebebim Russell Crowe'un dışında kızın küçüklük halini canlandıran oyuncuydu.Ufacık çocuk ama harika bir oyuncu bence.:nopity:

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Amanda seyfried biraz sönük kalmış küçük kızın yanında normalde onuda severim filmleri güzel oluyor ama burda bende küçük kızı beğendim. Babasıyla söylediği şarkı beni çok etkiledi süreklide onu dinliyorum :) Çekmeceleri izlemedim ama şuan bakıyorum izliycem. Baba kız olarak psikolojik gerilim olarak birde "Hide and seek" vardı ben onuda çok beğenmiştim. Ondada Robert De Niro vardı izlemiş olabilirsiniz. Yinede en çok beğendiğim Russell Crowe bayılıyorum ya :D