Farklı Bir Dil

Seraphine

Kayıtlı Üye
Çocukluğumdan beri arada sırada yaşadığım bir durum. Özellikle uykuya dalmadan evvel anlamını bilmediğim kelimeler söyleniyor daha sonra bunları araştırdığımda Latince bitki ismileri yahut günlük obje isimleri olduğunu öğreniyorum. Bazen de bir kağıda istem dışı bir şeyler karalıyorum. Farkına vardığım zaman değişik eski alfabelerde kullanılan harfler olduğunu görüyorum. Yeterli ilmim olmadığı için birleştşrmekte zorlanıyorum.

Şu an çok şaşırdım. Bende bazı kelimeleri araştırdığımda farklı dillerden anlamlar buluyorum. İçlerinden birisi değerli demekmiş mesela.

Bundan bir kaç sene önce karalama yöntemi kullanarak yakın geleceği okuyabiliyordum. Kalemi elimin götürdüğü şekilde ilerletiyor ve çıkan sonuçtan bazı olayları seziyordum. Bunlar her zaman bir alfabe değildi, genelde imgesel anlamlardı. Hatta bunlardan en etkili olanı, büyükannemin 4-5 ay sonra vefat edeceğini sezmemdi. Ve gerçekten yaklaşık 5 ay sonra bu olay vuku buldu.

Bu tip dilleri kadim varlıklar çok sık kullanırlar. Dikkatli olmakta fayda var. Bazı sapkın kabilelerde bu dilleri konuşabilmektedir. Zamana bırakın bence. Eğer rüyalarınızda tılsım veya kitap görürseniz bunu mutlaka dikkate alın.
Belki konudan bağımsız olacak ancak benim böyle bir rüyam bulunuyor. Gökyüzünde bir haç gördüm. Bu haç oldukça büyüktü ve sağ üst köşede, arkada bir dolunay vardı. Ben bu sembolü haç olarak tanımlıyorum ancak hatırladığım tek şey üst kısmı uzun olan bir artı işareti olması. Siz sorunca bunu paylaşmak istedim.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Aslında bu rüya olayı yakın bir zamanda oldu. Bu konularda farklı olaylar yaşamışlığım var ama anlatsam oluşabilecek teorileri tahmin ediyorum. Bu kabile konusunda çok katılamayacağım ancak teşekkürler :)

gökay1

Kayıtlı Üye
@makssenberg bu konuyu bilimsel olarak açıklığa kavusturabilir. Sanırım nörolojiyle alakalı bir durum Atalarından gelen genler bu duruma sebep oluyor olabilir.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Konuştuğunuz dil Aramice tabanlı olduğu için, Hz. İsa zamanındaki çoğu kabile bu dili kullanırdı. Hatta şeytani olanları bile. Bu kabilelerden bir varlıkta sizinle irtibata geçmiş olabilir. Bu konuda Hristiyanlık tarihini okumanızı öneririm.

Bu arada gördüğünüz herhangi bir rakam vs. var mıdır rüyalarınızda?
Bu dolunay ile ilgili rüyamı yazmıştım aslında ama paylaşmam için yazıyı bulmam gerekiyor. Benim konuştuğum dilin Aramice olduğu kanaatine nereden vardığınızı sorabilir miyim? Sonuçta konuşurken duymadınız :D

Bugüne kadar rüyamda bir sayı gördüğümü hatırlamıyorum. Sadece ekstra değer verdiğim sayılar var.

Ve her türlü açıklamaya olumlu yaklaşırım tabii :)

Ela.nas

Kayıtlı Üye
Şu an çok şaşırdım. Bende bazı kelimeleri araştırdığımda farklı dillerden anlamlar buluyorum. İçlerinden birisi değerli demekmiş mesela.

Bundan bir kaç sene önce karalama yöntemi kullanarak yakın geleceği okuyabiliyordum. Kalemi elimin götürdüğü şekilde ilerletiyor ve çıkan sonuçtan bazı olayları seziyordum. Bunlar her zaman bir alfabe değildi, genelde imgesel anlamlardı. Hatta bunlardan en etkili olanı, büyükannemin 4-5 ay sonra vefat edeceğini sezmemdi. Ve gerçekten yaklaşık 5 ay sonra bu olay vuku buldu.
Ben de şaşınım, tüm bunların bilinçaltımdan dolayı kaynaklandığını düşünmüştüm. O yüzden hiç üzerine düşmedim.
Fakat yalnız değilmişim, sevindim.?

gökay1

Kayıtlı Üye
Seraphine arkadaşımızın durumu artık net. Nörolojik olay değil. Kendisinin yaşadığı metafiziksel bir olay, ve dolayısıyla hristiyan bir kabilenin teması var. Tahminen kan bağından ötürü.

Sanırım bazı özellikler kansal olarak ona geçmiş.
Nörolojik derken aslında genetik ve kan bağını kastetmistim. Ailesinde parapsikolojiye ve metafiziğe yatkınlık varsa bu durum ona da geçebilir.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Yani şu an kafam çok karıştı. Yorgun olduğum için tam anlayamıyorum sanırım. Olayı düşünmek için daha geniş bir zamana ihtiyacım var.
Ancak şu an için dediğimin arkasındayım, farklı bir frekans tanımlayamıyorum.

makssenberg

Kayıtlı Üye
@makssenberg bu konuyu bilimsel olarak açıklığa kavusturabilir. Sanırım nörolojiyle alakalı bir durum Atalarından gelen genler bu duruma sebep oluyor olabilir.
Yıllar önce aynı fenomeni yaşadığını iddia eden insanların ifadelerini okumuştum fakat hepsi bunların kilisede(incille çelişen yanlış öğretilere sahip tarikatların kilisesinde) yaşandığını söylediği için kendilerini medyaya kutsal göstermeye çalıştıklarını düşünüyorum. Başlığı açan yazara gelince trol değilse hastaneye gidip anlatırsa öğrenmeden konuştuğunu iddia ettiği dili/dilleri gerçekten ana dili gibi konuşup konuşamadığı anlaşılır. Bunun yanında tetkik sonuçlarından beyninde anormal bir durum olup olmadığı anlaşılabilir. Beyin hakkında bilmediğimiz çok fazla şey olduğu bir gerçek ancak böyle iddialar hiç kanıtlanmadı şimdiye kadar. Karşılaştığım başka anormal şeyler yaşadığını idda eden deli veya dikkat çekmeye çalıştığı belli olan insanları kim görse şüpheciliğime hak verir. Başlıktaki iddianın mümkün olup olmadığı hakkında kafa yormadım açıkçası ama araçlar sayesinde ispatlamak veya çürütmek zor değildir.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bu soruyu sormadan önce bu tür tepkilerin geleceğini tahmin etmiştim. Başkası sorsa aynı şekilde düşünebilirdim belki. Ancak burada dikkat çekmek bana fayda sağlamayacak veya bir kazancım olmayacak, böyle bir şeye neden ihtiyaç duyayım ki? Trol diyerek kast ettiğiniz yapıda birisi olduğumu hiç sanmıyorum. Kendimi bu şekilde kutsal ilan ettiğim filan yok. Sadece karşılaştığım bu durumu burada sormak istedim. Yine de size mantıklı gelene inanmanız oldukça doğal.

Zaten yazdıklarımı dikkatli okumadığınız aşikar. Ben bu dili ana dilim gibi konuştuğumu söylemedim. Belli bir konuya yoğunlaştığımda kelimeleri söylemeye başlıyorum. İşin özü bundan ibaret. Ortada ruhsal bir kanal mevcut ve bunun beyin ile alakası sizin söylediğiniz manada bulunmuyor. Hissederek alınan bir mesaj, nasıl beyin ile bağdaştırılabilir? Veya nasıl fiziki araçlar ile çeşitli uygulamalar yapılabilir. Görüşünüz için teşekkürler.

acid

Kayıtlı Üye
Sizi tanımadığım ve inancınızı bilmediğim için üstün körü bir yorum olacak. Yanlış değerlendirmelerim olursa affola.

Diğer mesajlarınınızdan gördüğüm kadarıyla forumun ilgi alanı olan parapsikolojik konularda çalışmalarınız ve eğiliminiz var.

Bazen hayatınızda size yol gösteren bir insan değil de semboller olabilir. Bu semboller bazen görseldir bazen de sözcüklerle ifade edilebilir.

Ancak hayat bizim bazı şeylere hemen ulaşmamıza uygun değildir. Gördüğünüz sembolleri keşfetmeniz bazen yıllar alabilir.
Size hitaben yazıyorum ama benim için de böyle oldu :)

Sembolleri çizmek hatırlarsanız kelimeleri yazmak, uyku ya da uyku uyanıklık arasında görüyorsanız not almak size faydalı olabilir.
Böylece ilerleyen yıllarda karşınıza çıktığında anlamlandırabilirsiniz.

Sembollerin evrensel anlamları olabilir. Bazıları on bin yıl önce duvarlara dahi çizilmiş olabilir ancak sizin hayatınızdaki yeri özeldir. Belki uyarı, belki yol gösterici, belki de bilgi...

Bunları bizde kalıcı kılan belki de bilmeye merakımı ve anlamakta zorlanmamız.

Size uygun bir yöntemse sembollerimimgeleyerek meditasyon yapmak da görüşlerinizi netleştirebilir.

Böylelikle anlamsal bağlantıları kavrayabilme imkanınız doğar.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Yorumunuz için teşekkürler. Benim asıl sorum sembollerden çok bu dil ile ilgili. Neden sembollere bu kadar yoğunlaştığınızı anlamadım :D Bahsettiğiniz yöntemi bu dil için kullanmaya çalışıyorum ve bugüne kadar tek bir kelimenin anlamını bulabildim. O da 'değerli' demekmiş ..

4

43887

Bazı üyelerimiz konu ile ilgili açıklamalarında psişik doktorluğa soyunarak net kesin cevaplar veriyorlar. Lütfen arkadaşlar biraz daha dikkat edelim yorum yaparken, kişinin yanlış düşüncelere sevkine neden olur. Galektik ırk, irtibat kurma, daha kelime ne soran kişi bile bilmezken dil sembol hakkında ibranice aramice kelimelerini kullanmak yanlış. Kişinin parapsikolojiye ilgisi varsa bu tür durumlarla karşılaşması da normal. Bilinçaltı beyin milyonlarca veriyi kayıt ediyor. Siz farkında olsanız da olmasanız da parapsişik yeteneği olan ehil kişi zaten ne yaşadığını bilir ne yapması gerektiğini bilir. Çünkü bilgi akar. Konuyu incelediğim için bilinçaltı ve beyinde yarattığı etkileri araştırmanızı tavsiye ederim. İyi forumlar.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Bazı üyelerimiz konu ile ilgili açıklamalarında psişik doktorluğa soyunarak net kesin cevaplar veriyorlar. Lütfen arkadaşlar biraz daha dikkat edelim yorum yaparken, kişinin yanlış düşüncelere sevkine neden olur. Galektik ırk, irtibat kurma, daha kelime ne soran kişi bile bilmezken dil sembol hakkında ibranice aramice kelimelerini kullanmak yanlış. Kişinin parapsikolojiye ilgisi varsa bu tür durumlarla karşılaşması da normal. Bilinçaltı beyin milyonlarca veriyi kayıt ediyor. Siz farkında olsanız da olmasanız da parapsişik yeteneği olan ehil kişi zaten ne yaşadığını bilir ne yapması gerektiğini bilir. Çünkü bilgi akar. Konuyu incelediğim için bilinçaltı ve beyinde yarattığı etkileri araştırmanızı tavsiye ederim. İyi forumlar.
Şahsım adına konuşmam gerekirse çoğu teoriyi hislerim ile eleyebiliyorum. Mesela galaktik ırkla ile bir bağlantısı olmadığına eminim, daha doğrusu sezgilerim o yönde sinyal veriyor. Şu an için bu konuya bakış açım bunun bir tür enerjiyi yönlendirme yolu olduğu. Çünkü ben özellikle şifa konusunda çok fazla sıkıntı yaşıyordum. Bir yeri koruma altına almak benim için rutinleşmiş ve kolaylaşmış bir durum iken, bir türlü şifa enerjisine kanalize olamıyordum. Sırf bu yüzden ışık kılıçları olarak adlandırdığım bir yöntemi denemeye başladım ve bunu çok sık kullandığımda o eterik katmanda bazı yırtıklar/delikler oluştuğunu fark ettim.

Bu sözleri kullanmaya başladığımda ise şifa enerjisine daha kolay uyumlanmaya başladım ve daha iyi sonuçlar aldım. Burada bunu sorma sebebim sadece içimden gelmesiydi. @ThorExect bana bu konuda farklı bir açı sunarak oldukça yardımcı oldu mesela. Doğru zaman geldiğinde bu durumu daha detaylı inceleyebileceğimi umuyorum. Yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

acid

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Yorumunuz için teşekkürler. Benim asıl sorum sembollerden çok bu dil ile ilgili. Neden sembollere bu kadar yoğunlaştığınızı anlamadım :D Bahsettiğiniz yöntemi bu dil için kullanmaya çalışıyorum ve bugüne kadar tek bir kelimenin anlamını bulabildim. O da 'değerli' demekmiş ..
Sembol olarak sadece şekilleri belirtmediğimi kelimelerin de birer sembol yol gösterici olabileceğini belirteyim o zaman. Sembol, işaret sadece görsel, şekilsel olmak durumunda değil. Koku bile yeri geldiğinde sembol olabilir, rüyada gördüğümüz bir an da...

Daha geniş yorum yapmayı seçtim sadece.

Slbye.

Kayıtlı Üye
Bende genellikle gece 4 -8 saatleri arasinda bilmedigim bir kelime ile uyanirim.bir kismini not edebildim..birkismi sabaha kadar unutuldu..
Bunlardan anlamli bir cikarsamada bulunamadim.bazilarinin anlami var bazılarınin yok..
Anlami olanlarin niye geldigi ve ne anlatmaya calistigi da bir muamma benim icin..ornegin bu aksam "pisagor bagintisi"kelimesi ile uyandim
Zamana biraktim..bakalim ne yone getirecek beni kelimeler..