Farkında Olmadığımız Sihirli Kelimeler 3

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Zaman kavramı ile devam edilem konumuza. Hadi şimdi gözleriniz kapayın biraz derin nefes alın ve hayal etmeye başlayın. zaman nedir. Zamanın neresindeyiz. Zaman içimizde mi? dışımızda mı? Zaman bedenimizin neresinde hissetmeye çalışın sadece 10 saniye yapın bunu. ( yapmadan aşağıdaki yazıyı okumaya başlamayın)

Zaman içinizde mi? : Çok güzel hayat sizinle beraber akıyor bunu koruyurun.

Zaman dışınızda mı? : Kendinizi değersiz önemsiz mi hissediyorsunuz? Bir çok şey sizin kontrolünüz dışındamı geliyor ve hep alehinizemi gelişiyor. Zamanı dışınızda hissetmeyi bırakmaya başlayın. ZAMAMN BENİM İÇİMDE. ZAMANLA BİRLİKTE AKIYORUM. ZAMAN BENİ SEVİYOR BEN ZAMANI SEVİYORUM. ZAMAN BANA HEP VE ZADECE GÜZELLİKLERİ GETİRİYOR diyin sık sık.

Zaman bedeninizin neresinde?

Baş kısmında mı? : Çok fazla düşünüyorsunuz biraz akışına bırakın. Uykunuzu düzenlemeye çalışın. Öğütleri, nasihatları kavramları bir yere bırakın. İçtiğiniz bir bardak suya TEŞEKKÜR EDİN anın hazzını duyumsayın.

Boğazdamı? : Nefes alın. Sinirlendiğinizde kendinizi kasmayın. Omuzlarınızı gevşetin. Günde 10 dakika nefes egzersizleri yapın.

Zaman kalbinizde mi?: Geçmiş geçmişte kaldı (önemli mi elbet önemli) Artık geçmişi sorgulamayı bırakın. Ne olduysa oldu AFFEDİN KENDİNİZİ VE HERKEsİ AFFEDİN.

Zaman midenizde mi?: Başkaları için yaşamayı bırakın önce kendiniz için yaşamaya başlayın. Hekes zaten kendi hayatını yaşıyor siz olsanız da olmasınız da ama siz olmazsanız siz olmasınız. Kendinizi sevmeye başlayın KENDİMİ SEVİYORUM VE DEĞERLİYİM BEN BU DÜNYA İÇİN ÖNEMLİYİM diyin.

Zaman sırtınızda mı?: Suçlu değilsiniz. hatalarınız olduysa bile öneli değil geçti artık. bundan sonra kendinize hata yapmamaya çalışın. Af dilemeniz gereken kişiler varsa dileyin ya yüzlerine ya içinizden AFFEDİN KENDİNİZİ VE HERKESİ.

6.Mucize kelime: AFFEDİYORUM

Zaman kollarınızda mı?: Hareket etmekten mi zorlanıyorsunuz? Herşeyi erteliyor musunuz? Yapmak için bir zaman mı ya da bir kişiye mi ihtiyaç var? Sizde biliyorsunuz bu saçma. HEMEN ŞİMDİ BAŞLAYIN.

Zaman bacaklarınızda mı? : Yalnız olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Sevilmiyor musunuz yoksa? Emin misiniz? Sizi seven kimse olmadı mı ya da hep mi yanlız oldunuz? Bir daha düşün bakalım. Haksızlık etmeyin kendinize.

Zaman ayaklarınızda mı?: Hayat artık tat vermiyor mu? Uğraşmaya değecek bir şeyler kalmadı mı? Her saniye nefes alıyorsunuz. Daha ölmediniz. Unutmayın yaşamı biz şekillendiriyoruz. Hayatınızı şekillendirmek için bir yerden başlayın Nerden mi? Hiç önemli değil. Bir bardak su içmeyle başlayın ve içebildiğiniz için şükredin.

NE ZAMAN MI? HEMEN ŞİMDİ.

“ Afrikada her sabah bir ceylan uyanır. En hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa ona yem olup öleceğini bilir. Afrikada her saban bir aslan uyanır. En hızlı ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa açlıktan öleceğini bilir. Aslan ya da ceylan olmak önemli değil, her sabah uyandığınızda koşmanız gerektiğini bilin.” Afrika Ata Sözü

7. mucize kelime: HEMEN
devamı gelecek
hazırlayan : Urum

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Yine çok güzel bir paylaşım Sayın Urum. Çok teşekkürler... Yazıda söylediklerinizi uyguladım. Evet, zamanın farkındayım ama "ZAMAMN BENİM İÇİMDE. ZAMANLA BİRLİKTE AKIYORUM. ZAMAN BENİ SEVİYOR BEN ZAMANI SEVİYORUM. ZAMAN BANA HEP VE ZADECE GÜZELLİKLERİ GETİRİYOR" bu cümleyi söylesem bile ona inanamıyorum. Sindiremiyorum yani. Yüzeysel kaldığını hissediyorum. Cümleyi sık sık tekrarlasam onu sindirmeye başlar mıyım? Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum. "zaman kalbinizdemi: geçmiş geçmişte kaldı (önemlimi elbet önemli) artık geçmişi sorgulamayı bırakın. ne olduysa oldu AFFEDİN KENDİNİZİ VE HERKEZİ AFFEDİN." Zaman benim kalbimde... İnsanları affetmeye çalışıyorum. Çok çalışıyorum hemde ama başaramıyorum. Bunun için yapabileceğim ne var? O da diğer cümle gibi yüzeysel kalıyor. Affediyorum diyorum ama içimde bir yerlerde onun acısı hep kalıyor ve bu bana çok ağır geliyor. Yük oluyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Biliyorum. benim işim öğüt yada tavsiye vermek değildir. işim gereği sadece sorun çözerim şunu yapın bunu yapın demem. işe yaramayacağını bilirim çünkü. bahsetiğini çalışmalar yüzyüze 8 belki 10 çalışama ile mümkün bazen 3 çalışmada yeterli olabiliyor. bununla birlikte hep bir uzmana mı ihtiyacınız var tabiki yok. kronik hastalıkları olan kişiler için uzman şart malesef . bu yanın amacı kronikleşmeden ne yapabilirsiniz için. yazının devamında öğretmeye devam edeceğim. daha çok şey anlayacaksınız yöntemlere geçmeye başlayacağım. bu yazılar beim kitabım için hazırlanan üzerinde çalıştığım yazılardır. çok ince eleyip sık dokuduğum için kitap sürekli uzuyor ne zaman hazır olacağı belli değil. bende dedim HEMEN ŞİMDİ yap. burdan okuama başlasınlar.

yazı devam ettikçe emin ol çok kolay ve basit yöntemler öğreneceksiniz bunları kolaylıkla uygulayacak ve çözümler elde edeceksiniz. Elimden geldiği kadar hızlı yazmaya çalışıyorum. önceden yazılmışı yok olsa paylaşacağım anında yazıyorum sizinle paylaşıyorum.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Biliyorum. benim işim öğüt yada tavsiye vermek değildir. işim gereği sadece sorun çözerim şunu yapın bunu yapın demem. işe yaramayacağını bilirim çünkü. bahsetiğini çalışmalar yüzyüze 8 belki 10 çalışama ile mümkün bazen 3 çalışmada yeterli olabiliyor. bununla birlikte hep bir uzmana mı ihtiyacınız var tabiki yok. kronik hastalıkları olan kişiler için uzman şart malesef . bu yanın amacı kronikleşmeden ne yapabilirsiniz için. yazının devamında öğretmeye devam edeceğim. daha çok şey anlayacaksınız yöntemlere geçmeye başlayacağım. bu yazılar beim kitabım için hazırlanan üzerinde çalıştığım yazılardır. çok ince eleyip sık dokuduğum için kitap sürekli uzuyor ne zaman hazır olacağı belli değil. bende dedim HEMEN ŞİMDİ yap. burdan okuama başlasınlar.

yazı devam ettikçe emin ol çok kolay ve basit yöntemler öğreneceksiniz bunları kolaylıkla uygulayacak ve çözümler elde edeceksiniz. Elimden geldiği kadar hızlı yazmaya çalışıyorum. önceden yazılmışı yok olsa paylaşacağım anında yazıyorum sizinle paylaşıyorum.
Anlıyorum. O halde yazdıklarınızı hayatımda uygulamaya özen göstereceğim. Bir dahaki yazılarınızı ve kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Benim gibi pek çok kişiye faydalı olacağına eminim. :)

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
harika bir yazı yeniden bizlerle devamını sabırsızlıkla bekliyoruz ikisini bulamıyorum ama :( ellerinize sağlık mükemmel

termagant

Kayıtlı Üye
Bende heyecanla bekliyorum arkadaşlar :) İlk üç tanesinin çıktısını aldım, hatta çok güzel bir deneyim de yaşadım. İnanılmaz bir şeydi. Mucize desem yeridir.. Belki de bu yüzden sabırsızlığım, heyecanım :)

Sevgili Urum, sabırsızllıklar ve heyecanla bekliyoruz hepimiz mucize kelimelerini :)

vivalavida

Kayıtlı Üye
"Affetmek" suçluluk duygusundan kurtulmak için çok güzel bir yöntem bence. Yaşanan olay ile kelimeyi yanyana getirene kadar çok zorlanıyorsunuz ama ikisini birleştirdiğiniz anda etki azalıyor. Bir de olayın ana kişisine "teşekkür" edebilirseniz ilginç bir biçimde rahatlıyorsunuz. Denemeyen varsa mutlaka denesin.

Yazı için de teşekkürler.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Affetme,bağışlama konusunu bana bir ablam öğretmişti.Bunu söylerken kalbimizin derinliklerinde hissetmemiz gerekir.Söz ağzımızdan çıkar nereye gittiği belli değildir onun için yürekten söylemeliyiz.Tamam annemi babamı şu durumdan dolayı affediyorum bağışlarken bir bakıyorsunuz,aynı zamanda onlara teşekkür ediyorsunuz.Çünkü bağışlamanız gerektiği bir konuda size yeni bir kapı açmışlar önemli olan bunu görebilmek.

Ailemle 3 yıl önce şehir değişikliği yaşadık.Bütün çevremden arkadaşlarımdan uzak kaldım geçmişimi silemedim çok kolay değildi bunu başarabilmek.2,3 ay önce affetmeyi çalışırken bir baktım çocukluk hayalimi taşındığımız yerde gerçekleştirdim.Tiyatro,oyunculuk çocukluktan beri içimde olan birşeydi bunu yeni taşındığımız yerde başardım.Bunun gibi bir sürü örnek sayabiliriz.Bağışlarken bunları düşünmek gerekir.

HOZEN_ANGEL

Kayıtlı Üye
Zaman şu an da. ben gözlerimi kapadığımda zamanın o an olduğunu biliyorum. Zaman Şimdide

elinsa

Kayıtlı Üye
sayın urumhamatahayil,yüreğinize sağlık...