Facebook, Sosyal VR Dünyası Horizon’u Duyurdu

XirisX

Kayıtlı Üye
Facebook bir sonraki büyük adımını tanıttı: Facebook Horizon. Facebook Horizon, kendi dünyanızı ve oyunlarınızı yaratabileceğiniz, sosyalleşip oyunlar oynayabileceğiniz yada sadece keşfedebileceğiniz bir sanal gerçeklik dünyası sunuyor.

242EA3D8-C204-4B82-AD80-2BEB8E8D6A1A.jpeg

2020 başlarında kapalı beta olarak yayınlanacak olan Facebook Horizon, kullanıcılarına kendi avatarlarını yaratarak sanal dünyanın farklı köşelerini keşfetme, arkadaşlarıyla film ve video izleme yada oyun oynama imkanı sunacak.

791497A1-1790-4AE4-8AFF-F0CCEAB74CC2.jpeg

Facebook Horizon, ilk başladığınızda sizi bir kasaba merkezine yerleştirecek. Bu noktada sanal dünyada nasıl görüneceğinizi ve ne giyeceğinizi seçebileceksiniz. Ardından kullanıcılar Horizon World Builder ile kendi oyun alanlarını, dinlenme noktalarını ve dünyalarını en ufak programlama bilgisine ihtiyaç duymadan yaratabilecek.

Alıntı.

Demre

Kayıtlı Üye
Kime hizmet ediyor bu?

Dikkat ediniz...
Amerikadaki baskanlik secimlerinde, Trump ın secim kampanyasini yürüten Cambridge Analytica adlı şirkete, facebook tarafindan binlerce "seçilmiş manıpüle edilebilir profil" sızdırıldığında, tüm dünya hep beraber kuzu gibi izledik ya.. Hala kime, neye hizme% ettigini mi soruyorsunuz. Yoksa siz hala facebook mu kullaniyorsunuz..

dhardhar

Kayıtlı Üye
Amerikadaki baskanlik secimlerinde, Trump ın secim kampanyasini yürüten Cambridge Analytica adlı şirkete, facebook tarafindan binlerce "seçilmiş manıpüle edilebilir profil" sızdırıldığında, tüm dünya hep beraber kuzu gibi izledik ya.. Hala kime, neye hizme% ettigini mi soruyorsunuz. Yoksa siz hala facebook mu kullaniyorsunuz..
ben de paralel birşey yazdım aslında soru sormadım.

Ü

Üye silindi 58480

Gerçekliğin, dünyaya istenilen doğrultuda yön versin diye tasarlanan kitle iletişim mecraları tarafından emilerek, başka bir gerçekliğe, hiper gerçeklik adı altında daha ucuz bir gerçekliğe,bir alt simülasyona evrildiği bir dönemdeyiz.

Ne yazık ki bu saatten sonra başa gelen çekilecek. Ama aklını bu bahane ile dışarıdan işletebilecek şekilde çalıştırabilen kişi de anlıyor ki biz zaten başka bir gelişmiş simülasyonun içindeydik. Tabi bu keşif kutsal dinlerin zaten vurguladığı bir referans olduğu için artık korkutmuyor. Hatta bilinc olarak yıldızlarda bağlı olduğumuz makineler aracılığı ile bu dünyaya geldiğimiz fikri artık tamamen bir alt simulaston olarak tasarlanabilir durumda.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Biliyorum. Ben de mesajiniz uzerinden ironi yaptim aslinda hoşgörünüze sığınarak. Kizim sana söylüyorum, gelinim sen anla babından forumdaşlara, nacizane uyari olsun diye.. Iyi forumlar.
burada beyni kapalı çok kişi var. Kendimiz çalar kendimiz söyleriz. Bİrkaç örgüt ismi versek konu kilit olur ban yeriz. Beyni kapalıların suçu yok ama o onların seçimi değil.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Gerçekliğin, dünyaya istenilen doğrultuda yön versin diye tasarlanan kitle iletişim mecraları tarafından emilerek, başka bir gerçekliğe, hiper gerçeklik adı altında daha ucuz bir gerçekliğe,bir alt simülasyona evrildiği bir dönemdeyiz.

Ne yazık ki bu saatten sonra başa gelen çekilecek. Ama aklını bu bahane ile dışarıdan işletebilecek şekilde çalıştırabilen kişi de anlıyor ki biz zaten başka bir gelişmiş simülasyonun içindeydik. Tabi bu keşif kutsal dinlerin zaten vurguladığı bir referans olduğu için artık korkutmuyor. Hatta bilinc olarak yıldızlarda bağlı olduğumuz makineler aracılığı ile bu dünyaya geldiğimiz fikri artık tamamen bir alt simulaston olarak tasarlanabilir durumda.
Din kitaplarının ek'İnde bu bilgi yok tam tersine yüzlerce yıl sonra gelen kitaplarda bakın biz size din kitaplarını anlayabileceğiniz düzeyde açıklanabilen minvalde gönderdik yazıyor. E bu durumda siz günlük hayatınızda matematik işlem yaparken hesap makinesi mi kulllanıyorsunuz yoksa çubuk mu sayıyorsunuz?

Demre

Kayıtlı Üye
burada beyni kapalı çok kişi var. Kendimiz çalar kendimiz söyleriz. Bİrkaç örgüt ismi versek konu kilit olur ban yeriz. Beyni kapalıların suçu yok ama o onların seçimi değil.
Sizi bilmem de, ben herkesin bilip konustugu seyleri bilir söylerim, fazlasina aklim ermez. Herkesin görüp, bili, konuştuğu gerçekleri dillendirmek kötüyse, varsın kötü bilinelim ozaman.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Dunya oyundur, oyalanmacadir diyor Kuran.
Asil yer degildir diyor. Dunya bir imtihandir diyor.

Daha ne desin yahu ?

Simdi herkes cocuguna basindan kalkamadigi o PC oyunu icin bir uyarlasin bakalim bunlari. Simulasyon muymus degil miymis o oyun.
Sıkıntı yok itiraz yok. Dilde hata yok. Sorun bunun sabitlenmesindeki fanatizm. Değişimi yani diyalektik materyalizmi reddetmek. Bir yandan bunun sahibinin tanrı olduğuna inanan bir topluluk bir yandan bunları biz yazdık diyen bir topluluk var. Yazanlarda hem fikiriz peki ben bunun neresindeyim :)

Ü

Üye silindi 58480

Iki ana goruse ayriliyor yollar benim yabanci forumlardan da takip ettigim kadariyla :

1- Tanri evrenin kendisidir.
2- Evren tanrinin mamuludur.

Simdi 1. Gorus icin diyebilecegim birsey yok. O goruse gore herkes potansiyel bir tanri. Kimsenin tanriliginda gozum yok :D

Fanatik degilim ki. Pazara herkez kendi urununu getirecek bi kere, ben kendiminkini zaten birakiyorum : ))

Ü

Üye silindi 58480

Az önce eve gelirken bir Nissan GTR gördüm.
Süt beyazıydı. Nur gibiydi.

Eskiden olsa gıpta ederdim. Kullanan kişinin tipine ve yanındaki hatuna bakardım.

Ama şimdi telefondan Oynadığım yarış oyununda o arabanın kilidini açıp aracı istediğim gibi kisisellestirerek daha adrenalinli yarışlara katılıyorum. Sesleri, dönüşleri, nitroları ve grafikleriyle harika hisler yaşatıyor.

Dış alem dediğimiz gerçeklik korona ile revaçtan düştü. Daha da düşecek.

Bir oyun düşünün :
VR gözlüğü ile günde 8 saat içine girdiğimiz yeni dijital dünya simülasyonundaki bir ev, gerçek sandığımız bu dünyadaki bir evden daha pahalı olacak. Yeter ki yayginkasșın ve ekonomi talebi oluşarak sınıf farkları belirginleșmeye başlasın.

Çünkü bu dünyada bir hapishaneden bile o oyuna bağlanabilirsin ve seni sen yapan artık o oyunun içindeki karakterin olur.

Hatta kendini iyice kaptırmış kişiler için sistem dijital peygamberler bile yollayabilir. Siz burada bir Oyundasınız ona göre oynayın fazla kapılmayın diye. Oyun, Server tarafından sona erdirilince psikolojik olarak açıkta kalabilirsiniz dikkat edin diye vs.

O halde bu dünyamız da aynı oyunun gelişmiş bir benzeri, kozmik ölçekte bir tasarımı, ilahi deneme tahtası versiyonu olabilir.

Belki bizim asıl hayatlarımız zaten öte alemde yaşanıyordu ve buraya bile isteye geldik. Sonra da unuttuk. Bebeklik bunu bize unutturacak diye bir ön anlaşma bile yaparak geldik belki de. Herseyi biliyorduk buraya gelmeden önce.

Moderatör tarafında düzenlendi: