Evlilikte kisisel alan

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Merhaba
Üç buçuk yıldır evliyim bo çocuğum var
Kocam çok cimri eve alisverişi zor öğrendi
Dışarıda gezmek biyerde bisey yemek yapsak bile suratı düşüyor.
Bende kendi maaşımı eve vermedim kendi ihtiyaç ve borçlarını kapatmak icin kullandim.simdide bebeğe baktigim için çalışmıyorum yediğim lctlglm harcanan onun gözüne batıyormuş gibi hissediyorum
Hicbir kız arkadaşımla evlendigimden beri başbaşa buluşamadım sonrada bebek oldu zaten
Annem babam rahmetli kardeşlerimle de arada görüşebiliyoruz
Iyice bunaldim
Face de biseye baksam neydi o
Spritüel konuları okuyorum, okuma bizi olumsuz etkiliyorsun vs...
Hiç kendi alanım yok sanki
Nasıl kurulur bu denge
Yardımcı olabilecek tavsiyelere ihtiyacım var

aphronus

Kayıtlı Üye
Sorunlarınızı direk kendisiyle paylaşmak yardımcı olacaktır.Evlilikler dahil her türlü ilişkide sorunu içinize atmak hem sizi yıpratacak hem de zamanla içinizde bir kin yaratacaktır.Ona ne kadar bunaldığınızdan bahsedin.Arkadaşlarınızla dahi görüşemediğinizi,kendisiyle güzel vakit geçirmek istediğinizi söyleyin.Ancak bunları kavga eder ya da sitem eder gibi değil bir derdinizi paylaşır gibi anlatın ki,gardını alıp savunma mekanizması geliştirmesin sizi anlayabilsin.Okuduğunuz şeyler hakkında bilgisi olmadığından size böyle gereksiz bir çıkış yapıyordur,onu bilgilendirin.Konuya hakim olmadığı için böyle düşündüğünü aslında bu konuların sizi ne kadar aydınlattığından bahsedin.Kişisel hobilerinizde ısrarcı olun bir zaman sonra kendisi de kendine bir alan yaratmak isteyecektir.Öğrendiklerinizi onunla paylaşın onunkileri de öğrenme konusunda heyecan duyduğunuzu belli edin.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim yorumunuz için
Maalesef bunu denedim ama kendisi çok sabit fikirli
Bir başka şekilde acısını çıkarıyor
Allah ım çok üzgünüm

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Sorunlarınızı direk kendisiyle paylaşmak yardımcı olacaktır.Evlilikler dahil her türlü ilişkide sorunu içinize atmak hem sizi yıpratacak hem de zamanla içinizde bir kin yaratacaktır.Ona ne kadar bunaldığınızdan bahsedin.Arkadaşlarınızla dahi görüşemediğinizi,kendisiyle güzel vakit geçirmek istediğinizi söyleyin.Ancak bunları kavga eder ya da sitem eder gibi değil bir derdinizi paylaşır gibi anlatın ki,gardını alıp savunma mekanizması geliştirmesin sizi anlayabilsin.Okuduğunuz şeyler hakkında bilgisi olmadığından size böyle gereksiz bir çıkış yapıyordur,onu bilgilendirin.Konuya hakim olmadığı için böyle düşündüğünü aslında bu konuların sizi ne kadar aydınlattığından bahsedin.Kişisel hobilerinizde ısrarcı olun bir zaman sonra kendisi de kendine bir alan yaratmak isteyecektir.Öğrendiklerinizi onunla paylaşın onunkileri de öğrenme konusunda heyecan duyduğunuzu belli edin.
Ve evet dedğiniz gibi troit hastası oldum iki senedir ilaç alıyorum

aphronus

Kayıtlı Üye
O zaman enerji çalışmalarına yönelin bir de.Ki topları yapmayı deneyin internette gerekli açıklamaları bulabilirsiniz.İlişkileri düzeltmek adına çeşitli imgeleme çalışmaları mevcut.Ama baktınız olmuyor bazen ilişkinin şifalanması bitişi demektir.Her evlilik sürmek zorunda değil hele ki sizi sağlığınızdan eden bir evlilik.Düzelecek derken bir bakmışsınız yıllarınız gitmiş.Sağlıklı bir ayrılık gerçekleştirirseniz çocuğunuz için de en doğrusu bu olur.Uyumsuz bir anne baba,mutsuz bir anne görmeden büyür.Çok sevdiğim bir söz var; Evren her zaman boşlukları doldurur.Eşinizin yokluğu hayatınıza yenilik getirecektir.İyi ya da kötü doldurmak size kalır.Mutsuzluğunuzda ısrarcı olmayın,beyin böyle durumlarda alışkanlıktan kopmamak adına bahaneler üretiyor ama mantıklı ve makul olmaya çalışın.Her zaman bir yaşamadan önce size korku veren bir olayın içine düşünce alışıverirsiniz ona göre şekillenirsiniz.Sizin için en iyisini dilerim

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
O zaman enerji çalışmalarına yönelin bir de.Ki topları yapmayı deneyin internette gerekli açıklamaları bulabilirsiniz.İlişkileri düzeltmek adına çeşitli imgeleme çalışmaları mevcut.Ama baktınız olmuyor bazen ilişkinin şifalanması bitişi demektir.Her evlilik sürmek zorunda değil hele ki sizi sağlığınızdan eden bir evlilik.Düzelecek derken bir bakmışsınız yıllarınız gitmiş.Sağlıklı bir ayrılık gerçekleştirirseniz çocuğunuz için de en doğrusu bu olur.Uyumsuz bir anne baba,mutsuz bir anne görmeden büyür.Çok sevdiğim bir söz var; Evren her zaman boşlukları doldurur.Eşinizin yokluğu hayatınıza yenilik getirecektir.İyi ya da kötü doldurmak size kalır.Mutsuzluğunuzda ısrarcı olmayın,beyin böyle durumlarda alışkanlıktan kopmamak adına bahaneler üretiyor ama mantıklı ve makul olmaya çalışın.Her zaman bir yaşamadan önce size korku veren bir olayın içine düşünce alışıverirsiniz ona göre şekillenirsiniz.Sizin için en iyisini dilerim
Ebet beyin bir bahane buluyor o yüzden zaten çocuk yaptım ah keske cesaretim olsa... enerji calismalarina bakacagim,Çok teşekkür ederim

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Evli insanlar için özel terapiler var beraber gidip yardim alabilirsiniz. Eşiniz yanaşmaz ise onu ikna etmeye çalışın. Belirli telkin ve davranışlarla insan bir çok şeye ikna olabilir.
Konuştuğumuzda zaten kabul ediyor ama yetişme tarzından kaynaklı bir kalıp oluşmuş yine de düzeltmeye çalışması da birşey tabii ki
Olmadı deneriz açık fikirli insanlarız tesekkurler

hopeless35

Kayıtlı Üye
öncelikle hastalığınız için geçmiş olsun. konuşmanız gerek. okuduğunuz şeyleri ona da okuyun paylaşın. suçlamadan, hata gibi davranmadan ona yaklaşın. ama öncelikle kendiniz için şifa çalışmaları yapmanız gerektiğini düşünüyorum. daha sonra bir takım şeyler değişmeye başlayacaktır. bazen bir çalışma, sakinleşme ya da bilinçaltı çalışmaları yaparken aydınlanıp farklı bakış açıları görürüz. benim naçizane fikrim değişime, şifaya kendinden başla. konuşamadıklarını söyle. anlatamadığını düşündüğün şeylerde başka açıdan yaklaşarak tekrar anlat. eğer ki evleniyorsak kadın için de erkek için de o insanın sorumluluğunu da alıyoruz. kafa yapısından dolayı kendisine özeleştiri yerine sizden dolayı böyle şeyler yaşadığınızı söylüyordur yüksek ihtimalle. ve sürekli evde oturamazsınız, sürekli aynı şeyleri pişiremezsiniz. kaldı ki bir çocuğunuz var. bunu ona her zamankinden farklı yolla anlatın. ona anlatırken kendinizi dinleyin, kalbinizden mi geliyor cümleler sevgi ile mi, yoksa midenizden mi hırsla kızarak mı üzülerek mi? Allah yardımcınız olsun.

bettyboop26

Kayıtlı Üye
İnsanlar evliliğin ne olduğunu bilmiyorlar sanki evlenince bütün hayatınız bitiyor çocuk olunca keza hayat arkadaşı yoldaş olmak önemli olmuyorsa nasıl değiştiririm nasıl düzeltirim değil sanki ömrünüzün sonuna kadar katlanmak zorundasınız çocuk için parçalanmak zorundasınız halbuki ben hayatını bana adayan annemden dolayı diyorum ki keşke kendi hayatını yaşasaymiş benim de hayatım olsaymış bazen bırakabilmek gerekir vazgeçmek gerekir o kadar çok evli olup birbirini değiştirmeye çalışan insan gördüm ki önce kendini değiştireceksin sonra başkası değişecek herşey sende başlar olmuyorsa uymuyorsa bırakacaksın o zaman herşey değişecek zaten

gökay1

Kayıtlı Üye
Konuştuğumuzda zaten kabul ediyor ama yetişme tarzından kaynaklı bir kalıp oluşmuş yine de düzeltmeye çalışması da birşey tabii ki
Olmadı deneriz açık fikirli insanlarız tesekkurler
Freud'un psikianalitik kuramına göre çocukluğunda tuvalet eğitimini ebeveyden sert bir şekilde alan ve cezalandırılan çocuklar ileriki yaşlarında cimri ve aşırı kuralcı olurlar. Psikolojik destek alabilirsiniz eşiniz için.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Freud'un psikianalitik kuramına göre çocukluğunda tuvalet eğitimini ebeveyden sert bir şekilde alan ve cezalandırılan çocuklar ileriki yaşlarında cimri ve aşırı kuralcı olurlar. Psikolojik destek alabilirsiniz eşiniz için.

Çok doğru bildiniz kocaman çocukmuş hala gece altını ıslatıyormuş, muhtemelen orada bir travma olmuş.
Kendisini değiştirmeye çalışıyor ama annesi de durumumuz iyi olduğu halde para gitmesin baskısı yaptığı için ondan gizliyoruz bazı aktivitelerimizi saka gibi :)

cihanarmgn

Kayıtlı Üye
İş
işletmeci
Kocanız neden bu kadar cimri onu anlayamadım. Paraları kendisi ne yapıyor acaba?

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba
Üç buçuk yıldır evliyim bo çocuğum var
Kocam çok cimri eve alisverişi zor öğrendi
Dışarıda gezmek biyerde bisey yemek yapsak bile suratı düşüyor.
Bende kendi maaşımı eve vermedim kendi ihtiyaç ve borçlarını kapatmak icin kullandim.simdide bebeğe baktigim için çalışmıyorum yediğim lctlglm harcanan onun gözüne batıyormuş gibi hissediyorum
Hicbir kız arkadaşımla evlendigimden beri başbaşa buluşamadım sonrada bebek oldu zaten
Annem babam rahmetli kardeşlerimle de arada görüşebiliyoruz
Iyice bunaldim
Face de biseye baksam neydi o
Spritüel konuları okuyorum, okuma bizi olumsuz etkiliyorsun vs...
Hiç kendi alanım yok sanki
Nasıl kurulur bu denge
Yardımcı olabilecek tavsiyelere ihtiyacım var
Şimdi nasılsınız? Bir şeyler farklılaştı mı?