Evimizdeki negatif enerjiyi kaldırmak için,

rüyagezgini

Kayıtlı Üye
-Kediler ve çocuklar manyetik alanı çok iyi algılarlar ve pozitiftirler.
İnsandaki negatif enerjiyi algıladıkları ya da ortamdaki negatif enerjiyi hissettikleri için huzursuzluk sergileyebilirler, bir barometre rolü oynarlar.
–Yeni yakılan mum bulunulan ortamdaki negatif enerjiyi temizler.Bunu sağlamak için elinizde mum ile her odada 1-2 dakika kalarak ortamdaki negatif enerjiyi temizlemek mümkün olabilir.
–Kapı girişine asılan bir demet kuru sarmısak ile evdeki negatif enerji nötr hale getirilebilir.
–Anadoluda Yatak odalarına ayna konulması negatif enerjiyi büyüteceği inancıyla uygun görülmez.
–Tuz ve kireç negatif enerjiyi üzerinde toplar.Sofraya tuz konulması-yemeğin mum ışığında yenilmesi negatif enerjiye karşı iyi bir uygulama olabilir.Oturma odalarına vs bir kapta iri tuz konularak ortamdaki elektromanyetik radyasyon ve negatif enerji burada toplanabilir.
-Evin çevresine ekilen meyve ağaçları eve pozitif enerji verir.Yatak odalarında fesleğen,balkonda saksıda bitki yetiştirilmesi iyi bir uygulamadır.
–Cilt temizliğinde gül suyu kullanılması negatif enerjiyi ortamda yok etmesi açısından iyi bir uygulamadır.
–Bir oda-bina vs eğer pozitif enerji seviyesi yüksek ise sebze ve meyveler daha zor çürür,bitkiler daha güzel gelişir.Oda da bulunan bitkinin durumu oda içinde bulunana pozitif enerji seviyesi hakkında bilgi verir.Çürümenin zor olduğu yerde ev kurmak,yaşamak ,barınmak her zaman uygun olacaktır.

–Ada çayı nazar ve kötü enerjilerden koruduğu için ada çayı içmek-ada çayını küçük poşette taşımak uygun olabilir.
–Çörek otu nazara karşı iyi geldiğinden çörek otu çayını içmek-kurabiyelerde kullanmak-kavanozunu açıkta bırakmak uygun olabilir
–Defne yaprağının büyüden koruduğuna inalıdığı için evde defne yaprağı bulundurmak-kullanmak uygundur.
–Evde sıcak kahve yakmak-kahve kokusu ortama pozitif enerji yayar.
-Tarçın kabuğu zenginlik ve bereket getirdiğine inanıldığı için evde tarçın çubuklu süt içmek uygun olabilir.
–Evde put(maske,çocuk bebeği(et bebekler),biblo(özellkle afrika kökenli) varsa evde negatif enerji alanları oluşabilir.Bu konuya dikkat edilmesi uygun olabilir.

–pirinç vazo kullanmak,negatif enerji açısından uygun olacaktır.
–Evde,mutfakta düzen enerji akışı açısından uygundur.
Mutfağın ve evin içinde karışıklık içinde olduğu bir ortamda negatif enerji oluşumu hızlanabilir.Bu durum ev içinde huzursuzluğa neden olabilir.
–Evde,mutfakta böcek oluşumu negatif enerji oluşumuna neden olacağı için bunların evde bulunmasına imkan bırakılmamalıdır.
-Yeşil ortam ,doğa ,suda oluşan akşam güneşi yakamozları,su sesi,botanik bahçeleri,korular insanı sakinleştirir.Çam ağacına 3-5 dk bakmak insanı depresyon ilacı almış gibi rahatlatır.
-Evde kadınların salonda bir köşede her hafta yapı market vs saksıda çiçek alarak çiçek-botanik bahçesi oluşturması.Çiçekler insanlar üzerinde bulunan negatif enerji emerler.
—Yatak Odalarına bilgisayar-cep telefonu-özellikle TV sokmayın.
—Yatak odalarına karbondioksit salan çiçek sokmayın.Çiçek salonda-pencere denizliğinde-merdiven evinde oluşturulan botanik köşesinde bulunmalıdır.
—Yatak odasında kullanılacak renkler hareketi temsil ettiği için kırmızı olmamalı-yerine pastel şarap-yada toprak renkleri olabilir.
—Odalardaki enerjiyi arttırmak için kristal kuvars taşlar konulması uygun olabilir.
—Odalarda bol güneş enerjisi olmalıdır ki bunun için pencereler çift camlı ve daha büyük seçilebilir.
—Yemek odaları ve mutfaklarda duvarlarda bereketi yayması için meyve tablolarına yer verilmelidir.
—Kaktüs kavga enerjisi yarattığı için evlerde bulundurulması pek uygun olmayabilir.
—Ortamdaki stresi üzerine alan ametist taşını yatak odasına ve işyeri masasında vede yastığın altında bulundurmak gerekir.
Ametist taşı üzerine aldığı stresi boşaltması için temiz su-musluk altına 2-3 dk. yıkanmalı-mümkünse toprakta şarj olması sağlanmalıdır.
Ayrıca önemli iş görüşmelerine- giderken ve önemli günlerde enerji vermesi için kişi üzerinde kehribar taşlı aksesuar bulundurması uygun olacaktır...

Alıntı

foxx

Banlı Kullanıcı
sadece sahte enerji akımı yaratırız bu mesajla baska hiçbir şey.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
sadece sahte enerji akımı yaratırız bu mesajla baska hiçbir şey.

''Gerçek ve etkili'' arınma,korunma yöntemlerine sahte nasıl dediniz anlayamadım.
Üye arkadaşları yanlış bilgilendirmeyelim. Yazdığınız yazıya benim fikrim diye eklerseniz daha iyi olur gibi geliyor. :)

foxx

Banlı Kullanıcı
fikirler bilgi kitabi nı olusturur üyeler istedikleri şeye inanırlar.tıpkı sizin benim mesajıma inanmayıp savunduğunuz gibi.bu benim fikrim değil sizlerin fikirleri.sana göre etkili kimine göre etkisiz bilen anlar nede olsa değilmi.

foxx

Banlı Kullanıcı
Gerçek enerjiyi nasıl oluşturabiliriz efendşm? Bunların sahte olduğunu ilk kez duyuyorum ...

bu sorunun cevabını isterseniz net olarak tai chi chuan versin nede olsa bizim pek bir bilgimiz yok.sırrı işin ustasına sorun.
gercek enerji icin islam kategorisine bakın.adres ve bilgi vermek malum yasak mış.pakistanda ki müzeleri gezin kısaca.bu soruyu onlara sorun enerjiyi iyi bir bicimde acıklar.60 yıllık insanlara sormayın eskilere sorun.yeni nesil malum kara büyücü olmuş aman dikkat.

AJA

Elit Üye
Şimdi yukarıda yazılan bir çok açıkamal bana da saçma gelmedı degil.Bir kaçı doğru evet tuz ve doağl taşlarla ılgıli fakat bir çoğu etkisiz.Başlıkla konu biraz ters. Evde ki negatif enerjiyi nasıl yok ederim yerine evinizi görsel olarak nasıl rahatlatıcı hale getirirsiniz daha tam bir anlam verirdi başlığa.
Bu da benim fikrim :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Şimdi yukarıda yazılan bir çok açıkamal bana da saçma gelmedı degil.Bir kaçı doğru evet tuz ve doağl taşlarla ılgıli fakat bir çoğu etkisiz.Başlıkla konu biraz ters. Evde ki negatif enerjiyi nasıl yok ederim yerine evinizi görsel olarak nasıl rahatlatıcı hale getirirsiniz daha tam bir anlam verirdi başlığa.
Bu da benim fikrim :)

Evi rahatlatıcı hale getirirsen enerjiyi de dengelemiş olursun.Bu konudaki çoğu yöntem Feng Shui yöntemi.
Feng Shui hayatı iyileştirmeyi amaçlayan ve onun için evdeki renkleri ve eşyaları düzenleme - kullanma sanatıdır.

Feng Shui'nin temelinde Chi enerjisi yani hayat enerjisi vardır.Bulunduğunuz mekanda yaptığınız her düzenleme daha düzgün Chi enerjisi almanızı sağlar.Enerjinin dengelenmesini ve negatif enerjinin azalmasını ve gitmesini sağlar bu sayede daha sağlıklı ve daha düzgün bir hayatınız olur.

AJA

Elit Üye
Tai bir ara sana tam olarak ne dediğimi açıklarım..
:)