Eterik bag kesmek

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Merhaba
Eterik bag kesmeyi deniyorum ama bir turlu duygularim değişmiyor.
Tamamen hayalimde yapsam da degisen bir sey olmuyor, karsidaki kisiden devamli kizginlik ve yorgunluk aliyorum.
Ne yapilabilir onerisi olan var mi?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Merhaba
Eterik bag kesmeyi deniyorum ama bir turlu duygularim değişmiyor.
Tamamen hayalimde yapsam da degisen bir sey olmuyor, karsidaki kisiden devamli kizginlik ve yorgunluk aliyorum.
Ne yapilabilir onerisi olan var mi?
Eterik bağ kesmek tam olarak ne demektir?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Geçmişten gelen, insanlar veya çeşitli canlılar ile aramızda oluşan ruhsal bağlar. Bunlar etkileşimin doğal bir sonucu olarak gerçekleşir. Ve yanlış anlaşılmasın şu an konuşacağınız birisi ile de bu bağ oluşabilir, sadece geçmişe özgü değil :)

EkSen

Kayıtlı Üye
Hissi kablel vuku diyebilir miyiz? ( Doğru yazdım umarım )

EkSen

Kayıtlı Üye
Hiçbir belirti yokken bir şeyin olacağını sezme, içe doğma, hissikablelvuku, altıncı duyu, altıncı his

Seraphine

Kayıtlı Üye
Yani tam öyle değil aslında. Eğer normal his sisteminden bahsediyorsanız. Ama yakınlarımızla ile ilgili kötü bir şeyin olacağını sezmekten bahsediyorsanız buna cevabım evet olur. Onun dışında o sistemin nasıl işlediğinden bahsedebilirim ancak konu dağıtmak gibi olabilir biraz :)

EkSen

Kayıtlı Üye
Yeni bir diziye başladım adı MANİFEST.
Senin bahsettiğin tarzda bir konuyu ele alıyor tavsiye ederim.

Ü

Üye silindi 58480

Eterik bag kesmeyi Kuran Ayeti ile yapmayi da deneyebilirsiniz :

Ve eğer, onlardan yüz çevirecek olursan artık sana asla (hiç) bir şeyle zarar veremezler. (Kuran)
Bu aile baskisi da olur, zalim yonetici e olur, gecmisten gelen sanal sartlanmalar da olur hatta musallatlar bile olur.
Degil soy baglari, bir insan ile ayni odada birbirinizi de tuketecek hale gelseniziz Allah gerektigi gibi yuzcevirebilirseniz ruhunuzun zarar gormeyecegini soyluyor.

Uzak eterik baglar ise sadece bir farkedise bakar. FArkina varirsiniz ve zararli olduklari gorursunuz ve o bag aninda zaten duser ! Extra bisey yapmaya gerek kalmaz cunku seytan bile Allahi anma ile yani her an yeni bir farkedisle kacar. Farkedis demek zaten bir ust mertebeye cikarak yuklerinizi alt mertebede birakmak demektir.

Siz supe etmeden bunun dusebilecegine ihtimal geremeyeceginiz icin bu gereksiz ritueller uydurulmustur. Belki supeci akli rituelle uyutarak sartlanmalariniz olur da ise yarar diye..

Altin makasa gerek yok, gumus kordona gerek yok. Bu ritueller temiz akil ve ilim duzleminden sizi hidrojenle sisirilmis ucan balona bindirir.

Idrak ve ilim duzlemine saglam basmak onemlidir. O duzlemi terketmedikce Altin makas ta ise yarar, gumus bicak ta ise yarar hatta bakir falcata da ise yarar, imajinasyonda aramayin kerameti, ilimde arayin. Imajinasyon tek basina saptiradabilir. Seytanlar kendini melek gibi gosteriyorlar.

Ü

Üye silindi 58480

Ve eğer, onlardan yüz çevirecek olursan artık sana asla (hiç) bir şeyle zarar veremezler. (Kuran)
Bu aile baskisi da olur, zalim yonetici e olur, gecmisten gelen sanal sartlanmalar da olur hatta musallatlar bile olur.
Degil soy baglari, bir insan ile ayni odada birbirinizi de tuketecek hale gelseniziz Allah gerektigi gibi yuzcevirebilirseniz ruhunuzun zarar gormeyecegini soyluyor.

Uzak eterik baglar ise sadece bir farkedise bakar. FArkina varirsiniz ve zararli olduklari gorursunuz ve o bag aninda zaten duser ! Extra bisey yapmaya gerek kalmaz cunku seytan bile Allahi anma ile yani her an yeni bir farkedisle kacar. Farkedis demek zaten bir ust mertebeye cikarak yuklerinizi alt mertebede birakmak demektir.

Siz supe etmeden bunun dusebilecegine ihtimal geremeyeceginiz icin bu gereksiz ritueller uydurulmustur. Belki supeci akli rituelle uyutarak sartlanmalariniz olur da ise yarar diye..

Altin makasa gerek yok, gumus kordona gerek yok. Bu ritueller temiz akil ve ilim duzleminden sizi hidrojenle sisirilmis ucan balona bindirir.

Idrak ve ilim duzlemine saglam basmak onemlidir. O duzlemi terketmedikce Altin makas ta ise yarar, gumus bicak ta ise yarar hatta bakir falcata da ise yarar, imajinasyonda aramayin kerameti, ilimde arayin. Imajinasyon tek basina saptiradabilir. Seytanlar kendini melek gibi gosteriyorlar.

Ü

Üye silindi 58480

Isobelzxc

Kayıtlı Üye

Dediginiz gibi zarar verdigini fark ettiginiz anda o kisinin enerjisi ulasmiyor bunu fark ettim okuyunca.
Cok tesekkurler

Ü

Üye silindi 58480

Evet,
Eger farkında olmanıza rağmen hala kötü hissediyorsanız,
Enerji bağı kesilmiş ancak o bağın bıraktığı alışkanlıklar devam ediyor demektir. Tıpkı İnternet bağlantısını kestiğiniz PC nize İnternet kordonu ile gelen virüsün offline olarak ta zarar vermesi gibidir.

Bahçeyi şu bastığı zaman musluğu kapamak eterik bağ kesmek demektir. Ama iş burda bitmez. Elinize bir kova almalı birikmiş suyu da kovayla dışarı da atmalısınız. Yani eterik bağ ile gelen sorunlarla artık, galip geleceğiniz şartlarda yüzleşmek te gerekir. Çünkü sorunu artık kendi kendini beslediği kaynaktan koparmış ve tek hamlede çözecek hale getirmissinizdir. Çoğu insan bu aşamada sorun devam edecek zanneder çünkü farkındalığı olusmamistir ve sorunu başka forma sokar..

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Evet,
Eger farkında olmanıza rağmen hala kötü hissediyorsanız,
Enerji bağı kesilmiş ancak o bağın bıraktığı alışkanlıklar devam ediyor demektir. Tıpkı İnternet bağlantısını kestiğiniz PC nize İnternet kordonu ile gelen virüsün offline olarak ta zarar vermesi gibidir.

Bahçeyi şu bastığı zaman musluğu kapamak eterik bağ kesmek demektir. Ama iş burda bitmez. Elinize bir kova almalı birikmiş suyu da kovayla dışarı da atmalısınız. Yani eterik bağ ile gelen sorunlarla artık, galip geleceğiniz şartlarda yüzleşmek te gerekir. Çünkü sorunu artık kendi kendini beslediği kaynaktan koparmış ve tek hamlede çözecek hale getirmissinizdir. Çoğu insan bu aşamada sorun devam edecek zanneder çünkü farkındalığı olusmamistir ve sorunu başka forma sokar..
Yani olumsuz duygulardan kendimizi arindirmak, affetmek allah a havale etmek gibi seylerden mi bahsediyorsunuz suyu kovayla bosaltmakla?

Ü

Üye silindi 58480

Evet.
Ozellikle affetmek ve Allaha havale edebilmekten bahsediyorum. Zaten karma kimseye torpil gemiyor. Siz karmanin komplex algoritmasini zihninize vazife bilip ustlenmemelisiniz. Eterik baglarinizi farkinda olmadan besleyerek karma rolune farkinda olmadan soyunursunuz ve o surecte gucunuz aklinizin almadigi seye harcanir. FArkettiginiz anda affedip birakmak gerek.

Deniz Seki, PopStar yarismasinda sarkici Bayhani cok agir elestirmisti. Haddini bile asmisti. Hukum giymis kisiden popstar olmaz diye. Ben bile hak verir gibi olmustum ona. Ama karma unutmadi ve hapse atildi 15 sene sonra ve simdi milyonlara soyledigi o soz yuzunden geridonus te yapamiyor. Hukum giydi ve sohreti son buldu. Hayata ibret gozu ile baka baka karmik sisteminnikayetsiz orneklerini taktir edebilmek gerek.

Boylece ilahi sisteme olan itibarimiz guclenecektir.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Evet.
Ozellikle affetmek ve Allaha havale edebilmekten bahsediyorum. Zaten karma kimseye torpil gemiyor. Siz karmanin komplex algoritmasini zihninize vazife bilip ustlenmemelisiniz. Eterik baglarinizi farkinda olmadan besleyerek karma rolune farkinda olmadan soyunursunuz ve o surecte gucunuz aklinizin almadigi seye harcanir. FArkettiginiz anda affedip birakmak gerek.

Deniz Seki, PopStar yarismasinda sarkici Bayhani cok agir elestirmisti. Haddini bile asmisti. Hukum giymis kisiden popstar olmaz diye. Ben bile hak verir gibi olmustum ona. Ama karma unutmadi ve hapse atildi 15 sene sonra ve simdi milyonlara soyledigi o soz yuzunden geridonus te yapamiyor. Hukum giydi ve sohreti son buldu. Hayata ibret gozu ile baka baka karmik sisteminnikayetsiz orneklerini taktir edebilmek gerek.

Boylece ilahi sisteme olan itibarimiz guclenecektir.

Cok tesekkur ederim. Gercekten faydali oldu bu bilgiler ve farkindaligimi artirdi. ??

Ü

Üye silindi 56746

peki aynı ev içinde yaşamak durumunda olduğumuz annemiz ve babamızla aramızdaki olumsuz bağı nasıl kesebiliriz? misal, annem bana karşı oldukça korumacı, bana resmen bağımlı ve aynı bağımlılık enerjisi farklı biçimde bende de hüküm sürüyor.

Ü

Üye silindi 58480

peki aynı ev içinde yaşamak durumunda olduğumuz annemiz ve babamızla aramızdaki olumsuz bağı nasıl kesebiliriz? misal, annem bana karşı oldukça korumacı, bana resmen bağımlı ve aynı bağımlılık enerjisi farklı biçimde bende de hüküm sürüyor.

Hepimizin ortak sorunu. Bu bence biraz da kulturel bir sorun.

``Anne olunca anlarsiniz`` diyorlar ya hani; aman Allahim bu nasil bir buyu ? oyle guclu bir sekilde suur altindan, sizin belleginize bir kod yaziyorlar ki, siz kendi cocugunuzun ustune asiri titrerken annenizi yillar sonra anladiginizi zannediyorsunuz. Ama isin asli ondan size gecen o bozucu enerji ile artik tanismis oldugunuz icin anneninin rolune caresizce soyunmus oluyorsunuz.

Cok mu ileri gittim ? Anneler mazur gorsun :) Annem asiri korumaciydi, caresizligini bile bastiramayacak derecede. Allahin korumasini ve ilahi guven yasasinin temellerini asilamasi gerekirken, herseye ulasimimi engelliyordu. Bir ogretmen hayata hazirlarken boyle olmamali. Cete olaylarina karistigimda babam bidahakine ya gitme ya da beni de cagir demisti : ) Soz verdim babama cunku genis yurekliligi ve derin anlayis gosterebilmesi ile beni fetetmisti. Annemden ise ne yazik ki herseyimi saklamak zorunda kaldim. Simdi iletisim sorunlarimizin altindaki sebepleri surekli sorguluyor ama yine de biryere varamiyoruz. Kusluk elbette ki yok, ama derinlesebilme sorunu olustu. Gerci o da yasliligin getirdigi aczlik ile ortadan kalkiyor cok sukur.

Simdi bence bundan kacis yok. ``Anne babaya of bile demeyin`` demis bir kere yaradan !