Erkek Evlâd İstemek

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Yahu Allah sana akıl vermiş, ne diye? Kullan diye. Hiç mi sormuyorsun kendine bana zaten vermişse kız çocuğu, ana rahminde bu oluşmuşken nasıl erkek olsun. O saatten sonra ona sadece sağlık sıhhat duası edersin. Her şartta edilen dualardan biri budur. Neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım ki? Aklın alıyor mu senin, sana zaten verdiği çocuğun cinsiyetini ana rahminde çevirsin. Anca ikinci çocuk için dua edersin, o da olmadan önce. Tabi takdir onun. Dua etmesini bilmiyorsun gelmiş duanın temelini anlatıyorsun. Saçmaya saçma demek farz oluyor sizin gibiler yüzünden. Zaten çoğunuz benim yorumlarımı mı takip edip kafanıza kazıyorsunuz nedir, anlamadım gitti. Kuyruğunuza basmayalım aman ha, hemen inliyorsunuz.
Tamam @Jroad 3. Çocukta sana soracağım, nasıl bir dua edeyim diye. Sakinleş hadi. Sensin.?

ayikizleri

Kayıtlı Üye
@Jroad Aslında basitçe kesin ve mutlak olanın değiştirilemeyeceğinden bahsetmiş.
Çünkü biz insanoğlu olarak biliyoruz ki bebeğin cinsiyeti daha ilk andan genetik olarak belirlenmektedir.
Dua yerine bilim sayesinde insanlık microsort ve pgt diye bilinen yöntemlerle cinsiyeti belirleyebiliyor artık. İsteğe göre değil elbetteki.
Basit bir duayla bu mutlak gerçeği değiştirmeye çalışmak aslında havayı kontrol etmek isteyen üyenin durumuna denktir diyebilirim.
Eğer magus düzeyinde bir majisyenseniz ve iradenizle gerçekliği çöktürebiliyorsanız bilemiyorum o zaman olabilir belki.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Dur daha bismillah daha evlenmedim. Evleneyim, iki çocuğum olsun. 3. sü için dua ederken sana yazacağım hakkını o zamana sakla. Ama Allah ailene verdiği sabırdan bana da verse kâfidir sanırım ? çok sağol?
Ben seni o zamana bulamam, şimdiden ettim say. Valla ailem sağolsun mantıklı insanlar, anlaşıyoruz. Umarım aynı şey senin ailen içinde geçerlidir. Yoksa ne bileyim, yani, işte... Boşver.